Jakie efekty zauważymy po mezoterapii igłowej pod oczami?

Pielęgnację skóry pod oczami warto rozpocząć już około 20 roku życia. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i praktycznie pozbawiona jest tkanki tłuszczowej. Drobne zmarszczki wokół oczu pojawiają się dosyć wcześnie również z uwagi na intensywną mimikę tej partii twarzy. Jednym z zabiegów medycyny estetycznej polecanych pod oczy jest mezoterapia igłowa. Jakie efekty zauważymy po mezoterapii igłowej pod oczami?

mezoterapia ilgowa pod oczy

skóra pod oczami  pielęgnacja

Skóra wokół oczu  łatwo ulega wysuszeniu i podrażnieniom. Ponadto charakteryzuje się słabym krążeniem krwi i skłonnością do zastojów limfatycznych.

Ważne jest by skóra pod oczami była odpowiednio nawilżana i odżywiana. Powinno się stosować krem pod oczy specjalnie do tego przeznaczony, bowiem z uwagi na delikatną skórę wokół oczu silne kosmetyki na twarz mogą powodować podrażnienia i uczulenia. Pamiętajmy aby skóry wokół oczu silnie nie pocierać, nie rozciągać i nie klepać, bowiem może to przyczynić się do szybszego pojawienia się niechcianych oznak starzenia. 

mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża popularność tej metody wynika z wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Mezoterapia to skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą.

mezoterapia pod oczy

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu mikronakłuć, które wywołują w skórze drobne, kontrolowane reakcje zapalne. Powstałe w ten sposób mikrokanaliki pozwalają na głębsze wprowadzenie ampułki ze składnikami aktywnymi. Iniekcje poprawiają przede wszystkim mikrokrążenie oraz metabolizm komórkowy.

Podczas zabiegu mezoterapii mezoterapii wykorzystywane są mieszaniny wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny), które bardzo korzystnie oddziałują na poprawę kondycji skóry. Lekarz dobiera dopasowuje preparat do potrzeb pacjenta, dobierając zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki), tworząc z nich specjalny koktajl.

mezoterapia igłowa pod oczy dla kogo

Zabiegi mezoterapii igłowej pod oczy jest polecany dla osób, których problemem są zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki, cienie i sińce pod oczami. Sprawdzą się one również wtedy, gdy skóra wokół oczu jest cienka i przesuszona, o nierównym kolorycie. Ponadto sprawdza się także u osób osobom ze skłonnością do opuchlizny pod oczami.

mezoterapia igłowa pod oczy efekty

Koktajle do zabiegu mezoterapia pod oczy najczęściej bazują na  kwasie hialuronowym, dzięki czemu poprawiają nawilżenie, napięcie i gęstość skóry. Efektem jest wygładzenie drobnych zmarszczek i bardziej elastyczna skóra w tym obszarze. Mezoterapia okolic oczu poprawia także krążenie, przez co redukuje ilość płynów ustrojowych gromadzących się pod oczami w postaci opuchnięć.

W przypadku mezoterapii igłowej zaleca się wykonanie trzech zabiegów w odstępach co dwa tygodnie. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znaczniej lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

mezoterapia igłowa przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej to:

  • alergia / uczulenie na składniki zawarte w preparatach
  • ciąża oraz okres karmienia piersią
  • cukrzyca,
  • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne
  • opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu)
  • skłonności do blizn i zwłóknień.

Worki tłuszczowe pod oczami najczęściej pojawiają się z przyczyn strukturalnych lub dziedzicznych. Sprawdź jak można je zlikwidować?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Laser tulowy na przebarwienia

Przebarwienia to problem kosmetyczny wielu kobiet. Przebarwienia pojawiają się często na czole, w okolicy ust, a niekiedy nawet pokrywają prawie całą twarz, dekolt czy dłonie. Na rynku dostępnych jest kilka zabiegów mających na celu usuwanie przebarwień. Dzisiaj przedstawimy laser tulowy na przebarwienia.

laserowe usuwanie przebarwień

skąd się biorą przebarwienia

Przebarwienia to brązowawe plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie, które pojawiają się najczęściej na twarzy głównie u kobiet. Dokładne przyczyny powstawania przebarwień nie są znane. Najczęściej brązowe plamy pojawiają się u osób, które intensywnie korzystały ze słońca.

Pod wpływem promieniowania słonecznego dochodzi do pojawiania się przebarwień o podłożu hormonalnym związanym z antykoncepcją czy też hormonalną terapią w okresie menopauzy. Przebarwienia mogą mieć też związek z chorobami nadnerczy czy tarczycy.

Najlepszym okresem na usuwanie przebarwień jest jesień i zima, a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV, zw. fotoblokerów. Przeczytaj również: Krem z filtrem UV – dlaczego warto go stosować cały rok.

laser tulowy na przebarwienia

Laser tyulowy to laser subablacyjny, który łączy w sobie zarówno cechy technologii ablacyjnych, jak i nieablacyjnych. Lekarz medycyny estetycznej ma możliwość dostosowania parametrów lasera tulowego tak, aby zadziałać na różnych poziomach głębokości skóry.

Laser tulowy dzięki głębokiej penetracji w głąb skóry i dostarczanie dużej energii, pozwala na głęboką przebudowę struktury skóry od warstwy podstawnej.

Podczas zabiegu laser tulowy pozwala dynamicznie regulować intensywności energii oraz długość impulsu. Lekarz może wybrać ablację lub koagulację naskórka w zależności od wskazań. Sub-ablacyjny tryb pracy jest natomiast optymalnym rozwiązaniem do leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka (przebarwienia głębsze), w której występują duże ilości melanocytów i melaniny.

Badania histologiczne wykazują, że laser tulowy celuje w warstwę pomiędzy naskórkiem, a skórą właściwą, zachowując przy tym rogową warstwę naskórka, co  przyczynia się do niskiego ryzyka działań niepożądanych i szybkiej rekonwalescencji.  Laser działa wyjątkowo delikatnie, dzięki czemu po zabiegu pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji. Laser tulowy działa wyjątkowo delikatnie, dzięki czemu po zabiegu pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Efekty lasera tulowego można zaobserwować już po dwóch zabiegach. Następuje przebudowa skóry, poprawa jej napięcia i elastyczności, co trwa do około 8 tygodni po zabiegu.

laser tulowy wskazania

Poza usuwaniem przebarwienień laser tulowy ma także inne wskazania, do których należą:

  • blizny potrądzikowe
  • drobne zmarszczki
  • duże pory
  • melasma naskórka
  • napięcie skóry
  • nieprawidłowa tekstura skóry
  • piegi
  • plamy starcze – efekt odmłodzenia
  • przebarwienia pozapalne
  • tonowanie skóry (wybielanie).

laser tulowy przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu usuwanie przebarwień laserem tulowym? Są to:

  • choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy
  • ciąża
  • cukrzyca
  • fotodermatozy
  • leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy)
  • niedawne peelingi
  • nowotwory skóry
  • obniżenie odporności organizmu
  • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających
  • stany zapalne skóry
  • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie)
  • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp).

Przeczytaj również: Kremy na przebarwienia twarzy i dekoltu.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak można wywołać piegi

Piegi to małe ciemne plamki na skórze, które najczęściej występują u osób o jasnej karnacji i rudych włosach. Za pojawianie się piegów odpowiedzialna jest melanina. Czy i jak można wywołać piegi? Wyjaśniamy.

Jak można wywołać piegi

piegi czym są

Piegi (z łac. ephelides) to małe ciemne plamy na skórze. Ich występowanie jest genetyczne i jest uwarunkowane szybszym tempem syntezy melaniny przez melanocyty. Za powstawanie piegów odpowiedzialna jest melanina – im więcej tego pigmentu w skórze, tym więcej przebarwień na ciele. Promienie słoneczne przyśpieszają produkcję melaniny.

Posiadanie piegów to efekt posiadania wariantu genu MC1-R, który reguluje jaki rodzaj melaniny produkuje nasza skóra. Dziedziczy się go po rodzicach tak jak kolor włosów czy kolor oczu.

Istnieją dwa typy melaniny: eumelanina, która odpowiada za ciemny kolor włosów i oczu czy oliwkowy odcień skóry oraz  feomelanina dominująca u blondynek o porcelanowej cerze.

Piegi najczęściej występują u ludzi o bladej skórze oraz jasnych lub rudych włosach (typ I skóry w klasyfikacji Fitzpatricka). Piegi pojawiają się głównie na twarzy, ale mogą występować na wszystkich częściach ciała wystawionych na działanie słońca.

Dlatego też osoby, które nie mają skłonności do posiadania piegów, nie mają możliwości wywołania ich w naturalny sposób.

piegi kiedy się pojawiają

Widoczność i liczba piegów nasila się w wyniku długotrwałej ekspozycji na słońce, np. przy opalaniu. Dlaczego? Ze względu na to, że światło słoneczne przenikające przez skórę aktywuje melanocyty, powodując zwiększenie liczby i zmianę barwy piegów na ciemniejszą. Osoby ze skłonnością do piegów obserwują ich większe nasilenie w okresie wiosennym oraz letnim.

Co ciekawe piegi nie występują u niemowląt, natomiast często pojawiają się u dzieci i młodzieży, rzadko u osób dorosłych. Dzieje się tak, ponieważ skóra młodych osób nie jest zdolna do produkcji wystarczających ilości melaniny, aby ochronić ją przed działaniem słońca, pokrywa się piegami. Piegi z reguły znikają w okresie dojrzałości. Natomiast w przypadku osób o szczególnie jasnej cerze zdarza się, że piegi pozostają do końca życia.

piegi ochrona przed słońcem

Piegi nie wiążą się z żadnymi chorobami skóry. Natomiast osoby, które mają dużo piegów, mają także bardzo wrażliwą cerę. Oznacza to również, że skóra taka jest bardziej narażona na oparzenia słoneczne, a ponadto na raka kolczystokomórkowego i podstawnokomórkowego skóry.

Dlatego w pielęgnacji skóry ze skłonnością do piegów bardzo ważna jest odpowiednia ochrona skóry przez cały rok. Dla osób z wrażliwą skórą minimalnym filtrem, który powinien znaleźć się w kremie jest 30 SPF.

jak pozbyć się piegów

U osób o ciemnej karnacji piegi wyglądają jak plamki powierzchniowe i można próbować jej wywabiać. U osób o jasnej karnacji są przebarwieniami głębszymi i usuwanie ich jest mało skuteczne. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Na rynku dostępne są również kremy na przebarwienia i piegi, o czym pisaliśmy tutaj.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nika_PL
Gość
nika_PL

bordzooo chciałabym mieć piegii. Wszyscy mówią że by mi pasowały hehe

nika_PL
Gość
nika_PL

bardzo chcem piegi zrobie wszystko

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana