Zmarszczki na policzkach to najczęściej zmarszczki mimiczne, które powstają samoistnie w trakcie uśmiechania się, czy mówienia. Zmarszczki na policzkach mogą dodawać uroku, zwłaszcza gdy się uśmiechamy. Ale mogą również sprawiać, że twarz wygląda starzej. Wiele kobiet ma widoczne zmarszczki mimiczne, mimo że nie wynika to z wieku. Jakie są sposoby na zmarszczki na policzkach?
sposoby na zmarszczki mimiczne na policzkach
Nasza skóra starzeje się już od 25 roku życia, dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację jeszcze przed tym wiekiem. O skórze dojrzałej mówimy za to dopiero, kiedy kobieta przekroczy 40 rok życia. Jest to czas, kiedy metabolizm spowalnia, nasza skóra produkuje mniej kolagenu i mniej wydolnie pracują fibroblasty, dlatego nie produkują elastyny w takiej ilości jak dawniej. Zmarszczki stają się bardziej widoczne, zwłaszcza tzw. zmarszczki mimiczne, a także zmarszczki wokół ust.
domowe sposoby na zmarszczki na policzkach
-
najlepszy krem na zmarszczki
Krem na twarz powinnyśmy stosować dwa razy dziennie. Na noc warto sięgnąć po specjalne kremy na noc, bowiem kremy na noc mają za zadanie zregenerować skórę, dodać jej witalności, dlatego ich formuła przypomina maski kremowe. Skóra przez noc regeneruje się, dlatego potrzebuje bogactwa składników odżywczych oraz gęstszej konsystencji kremu.
Przeczytaj koniecznie:
Kem przeciwzmarszczkowy powinien być odpowiednio dobrany do skóry i nakładany powinien być na czystą skórę twarzy. W zależności od naszego wieku i wcześniejszej dbałości o skórę, należy dobrać odpowiedni kosmetyki do twarzy. Przede wszystkim powinien być to krem przeciwzmarszczkowy i krem pod oczy przeciwzmarszczkowy. Oba te kosmetyki powinny mieć w swoim składzie substancje czynne, które wygładzą i ujędrnią skórę. Oto niektóre z nich:
- Mocznik – choć mocznik kojarzy nam się bardziej z kremami do stóp, jest on bardzo dobrym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych, krem z mocznikiem jest polecany zwłaszcza dla pań, których skóra jest bardzo wysuszona, mocznik jest składnikiem NMF – naturalnego czynnika nawilżającego, ma właściwości przyciągające wodę, wiąże ją w naskórku i dzięki temu zmiękcza skórę, nadając jej gładkości.
- Ceramidy – są to tłuszcze, które wypełniają przestrzenie międzykomórkowe i zatrzymują przez to wodę w skórze.
- Skwalen – skwalen wchodzi w skład sebum, ma działanie neutralizujące wolne rodniki, dzięki czemu usuwa szkodliwe substancje, pomaga także w gojeniu się skóry i w transporcie sybstancji czynnych w głąb skóry.
- Kwas hialuronowy – kwas hialuronowy jest świetnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych, wiąże on wodę w skórze, dzięki czemu jest ona bardziej nawilżona.
-
regularne peelingi twarzy
Poza oczyszczaniem skóry twarzy rano i wieczorem, zaleca się by 1 – 2 razy na tydzień złuszczać martwy naskórek lub używać delikatnych peelingów na co dzień. Każda skóra, niezależnie od jej rodzaju, powinna być złuszczana, ale należy dobierać preparaty przeznaczone dla naszego typu cery. Na rynku jest do wyboru wiele różnych peelingów: mechaniczny, enzymatyczny, czy peelingi peel-off.
Zadaniem peelingu jest usunięcie martwego naskórka. Naturalny cykl regeneracji skóry trwa około 4 tygodni. W tym okresie komórki, które powstają w najgłębszej warstwie naskórka, stopniowo przesuwają się ku powierzchni. Następnie ulegają odwodnieniu, zrogowaceniu, aż wreszcie obumierają i złuszczają się „wypychane” przez kolejne komórki przesuwające się ku górze.
Dzięki peelingowi usuwane zostają martwe komórki naskórka, cera staje się wygładzona i rozjaśniona, koloryt jest wyrównany, pory zostają oczyszczone i zwężone. Wpływa to z kolei na lepszą i głębszą absorpcję substancji odżywczych zawartych w kosmetykach. Powinnyśmy stosować peelingi, podobnie jak inne kosmetyki, przeznaczone do naszego rodzaju ceru
Gotowy preparat możesz kupić w drogerii lub aptece, ale możesz także wykonać kosmetyk sama w domu. Jakie rodzaje peelingów możesz wykonać sama w domu? Sprawdź tutaj.
-
joga twarzy skuteczna na zmarszczki na policzkach
Najprostszym i najtańszym sposobem na zmarszczki na policzkach, a także na poprawienie kondycji skóry, są ćwiczenia mięśni twarzy. Techniki jogi pozwalają na rozjaśnienie cery, przywrócenie jej blasku i młodzieńczości. Regularnie stosowane pomagają w redukcji linii zmarszczek. Likwidują drugi podbródek, pomagają w modelowaniu owalu twarzy. Wspomagają także eliminację toksyn, które nierzadko są główną przyczyną złego stanu cery.
Wystarczy jedynie 7 minut dziennie, by nasza skóra po jakimś czasie wyglądała wyraźnie młodziej.
Ćwiczenia twarzy dają wiele wymiernych efektów:
- zmarszczki na czole, wokół oczu i warg są widocznie wygładzone
- skóra jest bardziej napięta i jędrna,
- zmniejszają się cienie pod oczami,
- zmniejsza się drugi podbródek,
- poprawia się kondycja skóry,
- podnoszą się policzki,
- jest lepiej dotleniona i odżywiona.
Najlepiej wykonywać ćwiczenia rano lub wieczorem, mając oczyszczoną i posmarowaną kremem skórę. Pamiętajcie również, by nie naciągać skóry, a pracować jedynie z mięśniami – nie chcemy przecież przysporzyć sobie nowych zmarszczek! Kluczem do sukcesu jest właśnie trening mięśni.
Ćwiczenia polegają na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu twarzy. Przed ćwiczeniami należy umyć twarz i ręce.
Przed ćwiczeniami należy rozgrzać mięśni twarzy. Najlepiej rozgrzać jest skórę przez lekkie podszczypywanie jej przez około 1,5 minuty. Nie należy jej jednak zbyt mocno rozciągać.
Następnie wykonuj kolejne sekwencje ćwiczeń:
- Palce wskazujące połóż nad brwiami. Przyciśnij lekko skórę i unoś brwi, Staraj się stawiać opór skórze. Powtórz 10 razy.
- Zamknij usta i nałóż język na przednie zęby. Pozostaw tak język przez 5 sekund i rozluźnij. Powtórz 10 razy.
zabiegi na zmarszczki na policzkach
zabiegi na zmarszczki mimiczne na policzkach
W zależności od głębokości zmarszczek oraz stanu skóry lekarz medycyny estetycznej może zaproponować różne rodzaje zabiegów na zmarszczki mimiczne na policzkach.
-
peeling kwasami medycznymi
Peelingi medyczne mają kilkanaście razy silniejsze działanie niż peelingi domowe. Peeling chemiczny, inaczej zwany chemabrazją, jest świetnym sposobem na dogłębne oczyszczenie i odżywienie skóry i wspomaganie procesu odnowy skóry. Zabiegi te szczególnie polecane są w okresie jesienno-zimowym. Peeling kwasami medycznymi ma szereg zastosowań, m.in. zwalczanie zmarszczek, leczenie trądzika, niwelowanie blizn, dogłębne oczyszczenie i odżywienie skóry i wspomaganie procesu odnowy skóry.
Po zastosowaniu kwasu skóra staje się jaśniejsza, gładsza, oczyszczona i złuszczona. Lepiej wchłania składniki odżywcze z masek i serum i staje się bardziej napięta. Zwiększa się mikrokrążenie krwi, dzięki czemu skóra otrzymuje więcej tlenu. Peeling ma na celu nie tylko złuszczenie skóry, ale także przenikając w głąb skóry ma pomóc w przebudowaniu kolagenu i elastyny. To one odpowiadają za napięcie i wygładzenie naszej skóry. Peeling kwasami będzie idealny dla osób, które borykają się ze zmarszczkami, wiotką skórą, przebarwieniami oraz bliznami. Znikają niedoskonałości skóry, jest ona bardziej napięta, jaśniejsza i gładsza. W zależności od głębokości peelingu uzyskamy iny efekt. Specjalistyczne peelingi medyczne, które dochodzą do głębokich warstw skóry mają za zadania zlikwidować głębokie blizny i przebudować skórę twarzy, by stymulować jej regenerację i tworzenie się nowej skóry, w tym kolagenu, który z wiekiem zanika w naszej skórze.
Przeczytaj koniecznie:
-
kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy (hialuronian, hialuronian sodowy, HA) to naturalny polisacharyd, który jest samoistnie produkowany przez ludzki organizm. Ten wielocukier występuje w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej, płynie maziowym, ciele szklistym i wodnistym gałki ocznej oraz w obrębie innych tkanek. Kwas hialuronowy wykazuje ujemne naładowanie elektromagnetyczne i przyłącza olbrzymie ilości wody. Liczne łańcuchy HA przeplatają się i krzyżują wzajemnie, tworząc roztwory o dużej elastyczności i lepkości, tym samym nadają skórze spójności i elastyczności. Hialuronian stanowi również skuteczną barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.
Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są widoczne od razu. Hialuran jest stopniowo wchłaniany przez organizm ludzki. W związku z tym pacjent może zdecydować się na ponowną aplikację kwasu hialuronowego po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.
Przeczytaj również:
-
laser frakcyjny CO2 skuteczny w odmładzaniu skóry
Laser frakcyjny CO2 jest bardzo skuteczną metodą odmładzania skóry. Laser frakcyjny pomaga m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszeniu zmarszczek i wygładzeniu skóry. Pomaga też w wygładzeniu bruzd i blizn potrądzikowych. Dzięki niemu poprawimy również koloryt naszej skóry.
Laser frakcyjny wytwarza w skórze mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje koagulacja tkanek w strefach mikrotermalnych. Dzięki temu skóra wytwarza więcej kolagenu poprzez uruchomione procesy gojenia. Kolagen sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda zdrowiej. Poprawia się również jej koloryt i jest o wiele gładsza.
Laser CO2 – wady, zalety i zastosowanie w medycynie estetycznej
-
Excellence Visage firmy Aptos
Bioabsorbowalne nici z mikrowypustkami do odmładzania.
Visage to prekursor mało inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Nici są wyposażone w specjalne nowe typy wypustów, które są mocowane naprzeciw siebie, tworząc spirale wokół nici. Każdy pojedynczy wypust jest skierowany w odwrotnym kierunku do poprzedniego, co pozwala na mocne osadzenie w hipodermię, grupując tkankę w każdej mikro sekcji nici. Dłuższe 16 cm nici pozwalają korygować nowe obszary i wykonać punkt wkłucia w bardziej niewidocznym miejscu na granicy linii włosów.
Obszary zabiegowe:
- brwi
- obszar kości policzkowej
- żuchwa
- szyja
Zachęcamy również do przeczytania materiału dotyczącego nici Aptos:
Uważam, że dobry krem na zmarszczki to podstawa. U mnie najlpeiej sprawdził się Richevon, fajny skład (ekstrakt z pąków, lawenda, kofeina i wiele innych), szybkie i skuteczne działanie oraz dobre nawilżenie.