XVIII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging, XVIII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych już w drugi marcowy weekend!

XVII kongres dermatologów estetycznych w warszawie dermaestetic

Już po raz XVIII odbędzie się Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Spotkanie lekarzy dermatologów, medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej będzie miało miejsce w dniach 10 – 12 marca 2017 r. w Warszawie. Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych jest organizowany raz do roku i jest to największe i najważniejsze wydarzeniem w dziedzinie dermatologii. Podczas kongresu zaplanowano wykłady i warsztaty z uznanymi ekspertami zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

W pierwszym dniu Kongresu, w piątek, zaprezentowane zostaną nowości rynkowe. Przy współpracy z European Society for Laser Dermatology, po raz pierwszy w Polsce, przygotowano sesję dotyczącą nowoczesnych technologii wykorzystywanych w estetyce lekarskiej. Nowością będzie także sesja, w trakcie której zostanie przedstawione oblicze estetyki lekarskiej pod kątem businessu. W sesji „Lekarz też businessmen” znajdą się wykłady z zakresu ekonomii, prawa, komunikacji.

Podczas sobotniego programu zaplanowano dwie sesje Master Class. Pierwsza poświęcona będzie anatomicznej specyfice obszaru środkowej części twarzy dla bezpiecznej i efektywnej terapii wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego. Druga natomiast skoncentruje się na zagadnieniach związanych z ustami – wszystko co chcielibyśmy wiedzieć o ustach ale boimy się zapytać.

Niedziela poświęcona będzie medycynie przeciwstarzeniowej, ginekologii plastycznej i regeneracji skóry.

Więcej informacji oraz szczegółowy program Kongresu dostępne są tutaj.

Derma Estetic portal o medycynie estetycznej i urodzie objął Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging, XVIII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych patronatem medialnym.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

VOLITE – efekty rewitalizacji i rozświetlenia skóry nawet do 9 miesięcy

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jako wypełniacza cieszą się dużym powodzeniem ze względu na swoje właściwości odmładzające. Kwas hialuronowy to cukier złożony występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewniając tym samym odpowiednią jędrność i nawilżenie. Natomiast wraz z upływem czasu skóra traci zapas kwasu hialuronowego, co jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek, bruzd i fałdek.

volte rozświetlenie skóry i jej regeneracja dermaestetic

Kwas hialuronowy na zmarszczki

Na rynku dostępne są już preparaty irlandzkiego koncernu farmaceutycznego Allergan plc stworzone w nowatorskiej technologii VYCROSS™, opartej na sieciowaniu kwasu hialuronowego. Obecnie koncern wprowadza na rynek nowy wypełniacz Juvéderm® Volite, który obiecuje efekty rewitalizacji i rozświetlenia skóry nawet do 9 miesięcy.

Juvéderm Vycross

Juvéderm Vycross to gama preparatów przełomowych. Przełomowe pod względem technologii wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego o doskonałych właściwościach wypełniających, naturalnych efektach i zredukowanym obrzęku. Delikatnie usuwają oznaki starzenia, podkreślają i poprawiają rysy twarzy, przywracają jędrność i witalność starzejącej się skórze. Mają one postać żelu o gładkiej konsystencji

Linia produktów VYCROSS® została zaprojektowana tak, aby umożliwić zaspokojenie potrzeb dotyczących wszystkich okolic twarzy za pomocą tylko trzech produktów: Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine, Juvéderm® VOLIFT® with Lidocaine i Juvéderm® VOLUMA® with Lidocaine.

Juvéderm® VOLITE to innowacyjny nowy produkt Allergan, który wykorzystuje unikalną opatentowaną technologię VYCROSS.

Juvéderm® VOLITE – nowa jakość skóry

Nowy kwas hialuronowy w postaci żelu zapewnia poprawę gładkości skóry (brak zmarszczek), nawilżenie i elastyczność, i może zapewnić ten efekt nawet na okres 9 miesięcy już po jednym tylko zabiegu. Badania kliniczne wykazały znaczną poprawę jakości skóry przez okres do 6 miesięcy, i badania kliniczne są dalej prowadzone. Zadaniem zabiegu Juvéderm® Volite to uzyskanie trwałego efektu i eliminacja konieczności częstego powtarzania zabiegu. Juvéderm® Volite można podawać na twarz, szyję, dekolt i ręce. Preparat zawiera lidokainę w celu zwiększenia komfortu pacjenta.

Juvéderm® VOLITE – wykazana skuteczność Juvéderm®

Juvederm ® VOLITE zapewnia poprawę w zakresie jakości skóry 5 elementów w tym gładkości (bez zmarszczek), nawodnienia i elastyczności. W badaniu klinicznym z udziałem 131 pacjentów, badania wykazały poprawę jakości skóry w okresie jednego, czterech i sześciu miesięcy. Jeden miesiąc po zabiegu 96% policzków pacjentów było gładszych (ocena badacza) i 91% pacjentów było bardziej zadowolonych ze swojej skóry. Wyniki badania zostały zebrane po sześciu miesiącach od przeprowadzenia zabiegu, ale warto zaznaczyć, że pacjenci informowali, iż obserwują dalszą znaczną poprawę nawilżenia skóry i byli zadowoleni ze swojej skóry. Ostateczne wyniki badań klinicznych będą dostępne w marcu 2017 roku.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej pacjenci zgłaszali zdarzenia niepożądane, w tym siniaki i ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Jednak Juvederm ® VOLITE był dobrze tolerowany i ujawnił akceptowalny profil bezpieczeństwa, a 95% pacjentów było w stanie powrócić do codziennych czynności jeden dzień po zabiegu.

Irlandzki koncern jest mocno zaangażowany w kwestie zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia, zarówno praktyków, jak i pacjentów, którzy pokładają zaufanie produktom oferowanym przez Allergan. Firma oferuje programy szkoleniowe dla wykwalifikowanej kadry medycznej dot. bezpiecznego i skutecznego stosowania nowej terapii, aby zapewnić optymalną satysfakcję pacjenta i efekty zabiegu. Juvederm ® VOLITE jest obecnie dostępny w Europie i wielu krajach na całym świecie.

Zobacz również: Nowość! Desirial, kwas hialuronowy dedykowany w ginekologii estetycznej. 

 

Źródło: www.allergan.com

 

2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karina
Gość
Karina

Brzmi super. Jeśli efekty naprawdę utrzymują się przez 9 miesięcy, to wróżę Juvederm Volite duży sukces 🙂 Właśnie czegoś takiego szukam.

TOP 6: zabiegi medycyny estetycznej popularne wśród mężczyzn

Podobno mężczyźni są jak wino – im starsi, tym lepsi. Jednak późne ojcostwo i chęć wyglądania atrakcyjnie jak najdłużej sprawiają, że coraz więcej panów trafia do gabinetów medycyny estetycznej. W końcu dbanie o siebie jest w modzie!

Marzena Lorkowska-Precht – lekarz medycyny estetycznej i specjalista anti-aging opowiada o najczęstszych problemach, z jakimi borykają się panowie oraz o zabiegach, na które najchętniej się decydują.

Jak przygotować się do wizyty i wybrać zabieg?

Najważniejszy w życiu jest dobry wybór partnera, w tym przypadku lekarza. To on stanie się bowiem powiernikiem twoich męskich tajemnic dotyczących urody. Ponieważ panowie rzadko przyznają się do zabiegów odmładzających, na radę kolegi i polecenie specjalisty raczej nie masz co liczyć. Dlatego przyda ci się mała podpowiedź…

Reklamowe opisy w prasie czy internecie mogą wprowadzać w błąd. Zabieg opisywany jako niebolesny wyciska z oczu łzy, a ten, który po jednym spotkaniu miał odjąć 10 lat, okazuje się być całkowicie nieskuteczny. Dlatego zastanów się jaki zabieg chcesz wybrać i kto powinien go wykonać. Na pewno musi być to lekarz z wieloletnim stażem, bo medycyna estetyczna to połączenie rzemiosła i sztuki, a wiadomo, że tylko „trening czyni mistrza”. Doświadczony lekarz przeprowadzi wnikliwy wywiad, poinformuje cię jakie są ewentualne przeciwwskazania oraz zaplanuje zakres zabiegów odmładzających. Nie zdziw się, jeśli plan „odnowy” będzie obejmował wiele różnych zabiegów i sam proces potrwa kilka tygodni lub miesięcy. Jest to lepsze rozwiązanie, które gwarantuje dyskretne odświeżenie wizerunku, bez nagłych i drastycznych zmian.

Na jakie zabiegi najchętniej decydują się mężczyźni?

Obecnie największym powodzeniem cieszą się zabiegi tzw. „liftingu bez skalpela”, wśród których prym wiedzie Ultraformer 3. Jest to bardzo skuteczny zabieg ultradźwiękowy, podczas którego praktycznie możliwe jest „przyklejenie” owalu twarzy do żuchwy. Zabieg jest zwykle jednorazowy i o ile nie spowoduje siniaków następnego dnia, pacjent może podjąć normalną aktywność społeczną. Dobre efekty daje również zabieg z wykorzystaniem Juvéderm VOLIFT with Lidocaine, który opracowano, by odświeżyć wygląd twarzy. Delikatnie wygładza głębokie zmarszczki oraz przywraca młodzieńczy owal twarzy.

Opadnięte powieki to również nie problem dla dzisiejszej medycyny. Począwszy od lekkiego uniesienia brwi przy pomocy toksyny botulinowej (zabieg jest skuteczny tylko u młodszych pacjentów), skończywszy na zabiegu chirurgicznym. Dla ogromnej większości mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy boją się skalpela, polecana jest tzw. nieinwazyjna blefaroplastyka plazmowa, czyli zabieg obkurczenia skóry powiek.

Zmorą wielu panów są podkrążone oczy. I na ten problem znamy rozwiązanie. Kwas hialuronowy w technologii Vycross (marka Juvéderm) jest tu praktycznie jedynym ratunkiem oprócz skalpela. Okolica oka jest niezwykle trudna. Dlatego, aby zapobiec powikłaniom, zabieg powinien wykonywać doświadczony lekarz, odpowiednim preparatem. Tylko kwas hialuronowy o przewidywalnej zdolności wiązania wody umożliwia bezpieczny i skuteczny zabieg. Warto sprawdzić też, czy lekarz odbył specjalne szkolenie obejmujące zabiegi w okolicy oczu. Powinien posiadać stosowny certyfikat. Można również zadzwonić do firmy zajmującej się dystrybucją preparatów – chętnie udostępnią nazwiska doświadczonych specjalistów.

Mężczyznom polecamy także inne, mniej inwazyjne zabiegi, np. karboksyterapię, mezoterapię i peelingi medyczne. Wszystkie mają na celu podtrzymanie kondycji skóry i walkę z jej niedoskonałościami, np. zmianami potrądzikowymi, przebarwieniami i wiotkością. Mimo, iż zabiegi stanowią często serie nakłuć, nie należy się ich bać. Zwykle nie są bolesne, a pacjent następnego dnia może w pełni aktywnie funkcjonować. Szczególnie polecane są po lecie, kiedy skóra jest wysuszona słońcem i wiatrem, a na twarzy i dłoniach pojawiają się drobne plamki.

Panowie to także kandydaci do zabiegów na skórę głowy. Wysoki poziom testosteronu i duża wrażliwość receptorów na ten hormon przejawia się tendencją do utraty włosów, często już w młodym wieku. Tymczasem zabiegi mezoterapii z zastosowaniem odpowiednich preparatów – najlepiej osocza bogatopłytkowego, potrafią skutecznie opóźnić proces łysienia.

Pacjentom możemy też zaoferować wiele innych zabiegów, np. zamykanie naczyń krwionośnych, resurfacing laserowy itp. Praktycznie całe menu dostępne dla kobiety może być przeznaczone również dla mężczyzny. Z doświadczenia wiem jednak, że panowie lubią zabiegi szybkie i bardzo skuteczne, dlatego polecam im wyżej wymienione.

 

Marzena Lorkowska-Precht, lekarz medycyny estetycznej i specjalista anti-aging, www.artismed.pl

 

 

 

 

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana