Technologia HIFU w medycynie estetycznej. Poznaj plusy i minusy!

Dążenie do uzyskania młodszego, bardziej estetycznego wyglądu to wciąż główny powód naszych wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Jak skutecznie i w dodatku w najmniej inwazyjny sposób odjąć sobie lat? Możliwości jest wiele, ale którą z nich wybrać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt? Rozmawiamy dziś o tym z panią dr Martą Tazbir z Kliniki Tazbir w Łodzi.

dr Marta Tazbir z ambasadorką Kliniki, Panią Grażyną Wolszczak

Wszelkiego rodzaju zabiegi odmładzające w ogromnej większości stanowią główną ofertę gabinetów medycyny estetycznej. Jednak dla wielu osób obietnica radykalnej poprawy wyglądu bez użycia skalpela jest równie prawdopodobna co szanse na samoistne cofnięcie się wskazówek wciąż tykającego zegara. Czy mogłaby zatem Pani doktor przybliżyć czy i jak przy użyciu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej możemy się odmłodzić?

Dr Marta Tazbir: Medycyna estetyczna rozwija się w niezwykłym tempie – z każdym rokiem w ofercie gabinetów pojawiają się nowe zabiegi, nowe procedury, nowe terapie, a pacjenci mają możliwość skorzystania z nich. Jako Klinika Tazbir wnikliwie analizujemy rynek medycyny estetycznej w Polsce i na Świecie wybierając dla naszych pacjentów tylko te najlepsze, najskuteczniejsze urządzenia i technologie. Jako liderzy w branży beauty wyznaczamy trendy i wiemy, na co należy zwrócić uwagę. Teraz nadszedł czas nieinwazyjnych zabiegów i procedur wykonywanych przy pomocy zaawansowanych technologicznie urządzeń. Dlatego już od dawna z czystym sumieniem mogę powiedzieć: tak, medycyna estetyczna daje możliwości radykalnego wizualnego odmłodzenia. Oczywiście kluczem do uzyskania upragnionych rezultatów jest połączenie doświadczenia lekarza z wykorzystaniem odpowiednich do tego narzędzi.

Jakie nieinwazyjne zabiegi i technologie przynoszą zatem oczekiwane efekty?

Dr Marta Tazbir: Uważam – a swoją opinię opieram na latach pracy, analizowaniu zaobserwowanych efektów i dialogu z pacjentami – że jedne z najlepszych rezultatów wśród tych nieinwazyjnych przynoszą zabiegi oparte na skoncentrowanej wiązce fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, czyli HIFU (high intensity focused ultarsound). Jest to technologia wykorzystywana w medycynie od kilkudziesięciu lat, przede wszystkim w leczeniu różnego rodzaju nowotworów. Od pewnego czasu HIFU służy również pacjentom gabinetów medycyny estetycznej. Dzięki tej metodzie zagęszczamy i ujędrniamy skórę, silnie stymulujemy ją do wytwarzania nowego kolagenu, liftingujemy ją czy nawet redukujemy drobne zmarszczki i poszerzone pory.

Na czym polega ta technologia?

Dr Marta Tazbir: HIFU wykorzystuje działanie bezpiecznych dla organizmu fal akustycznych, czyli ultradźwięków, które w odpowiednio wysokiej częstotliwości podgrzewają tkanki i tworzą drobne punkty koagulacji na wybranych, ustalonych wcześniej głębokościach, co skraca włókna kolagenowe stymulując je również do pracy. Innymi słowy: za pomocą ultradźwięków dokonujemy kontrolowanych mikroskopijnych poparzeń, stymulujących tkanki do regeneracji. I ta regeneracja jest tu kluczowa. Bowiem oprócz widocznych efektów wizualnych dochodzi podczas tego zabiegu do produkcji nowego kolagenu i elastyny czyli przeciwdziałamy postępującym procesom starzenia się skóry i zapobiegamy jej wiotkości czy pojawianiu się kolejnych zmarszczek i linii na skórze. Nie naruszamy przy tym skóry z zewnątrz i nie doprowadzamy do jej wysuszenia czy złuszczania jak to ma miejsce w przypadku znanych terapii laserowych. Jest to można by rzec zabieg bankietowy, a łącznie z autorskim zabiegiem rewitalizacji prowadzi po prostu do silnego odmłodzenia skóry.

Czy to bezpieczne dla pacjenta?

Dr Marta Tazbir: HIFU to technologia nieinwazyjna, która ze strony pacjenta nie wymaga ani specjalnego przygotowania, ani konieczności przejścia okresu rekonwalescencji po zabiegu. Lekkie zaczerwienienie skóry, widoczne po zabiegu, może utrzymywać się do kilku godzin. Ale ponieważ podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości tkanek, z gabinetu można wyjść w makijażu, który zamaskuje ewentualne podrażnienie skóry. Należy jednak pamiętać, że ze względu na silną stymulację tkanek zabiegi z użyciem technologii HIFU nie powinny być wykonywane zbyt często – do dwóch, trzech razy w roku.

Czy zabiegi odmładzające to jedyna możliwość zastosowania HIFU w medycynie estetycznej?

Dr Marta Tazbir: Oczywiście, że nie. W naszej klinice technologia ta jest wykorzystywana również do modelowania sylwetki i usuwania tkanki tłuszczowej oraz do likwidowania cellulitu! W Klinice Tazbir od początku pracujemy na urządzeniu Ultraskin II wykorzystującym najnowsze rozwiązania w technologii HIFU, które umożliwia przeprowadzenie nieinwazyjnego liftingu i ujędrnienia skóry oraz konturowania ciała, dzięki redukcji miejscowych złogów tkanki tłuszczowej. Ultraskin II pozwala w pełni wykorzystać technologię skoncentrowanych fal ultradźwiękowych – jest to możliwe dzięki większej niż w innych urządzeniach tego typu mocy przy jednoczesnej zwiększonej precyzyjności. Specjalnie zaprojektowany dodatkowy aplikator umożliwia działanie na 13 mm głębokości tj. dokładnie w tkance tłuszczowej. Mało tego. W naszej klinice opracowaliśmy i wdrożyliśmy autorskie terapie zabiegów modelujących, ujędrniających i wyszczuplających sylwetkę z zastosowaniem technik łączonych bazujących na HIFU oraz fali uderzeniowej ZWave czy endermologii Alliance i/lub Integral by LPG. Doskonałe efekty w usuwaniu tkanki tłuszczowej i cellulitu pozwoliły nam pójść o krok dalej – łączymy te technologie z kriolipolizą ZLIPO czy z ostrzykiwaniem odpowiednimi substancjami czynnymi. Niebagatelne znaczenie mają również odpowiednie kosmetyki stosowane i te zalecane w naszej klinice.

Porozmawiajmy o minusach takich zabiegów.

Dr Marta Tazbir: Wydawać by się mogło, że głównym minusem jest wysoka cena zabiegu. Ale czy tak jest w istocie? Nieoperacyjny lifting twarzy i ciała HIFU jest nieinwazyjnym zabiegiem najwyższej jakości pozwalającym w krótkim czasie uzyskać spektakularne efekty. Lifting HIFU urządzeniem UltraSkin II to zabieg złożony, który wymaga od lekarza dokładnego opracowania i niejako „zeskanowania” obszaru zabiegowego, przeprowadzenia serii powtórzeń emitowanych impulsów ultradźwiękowych w ustalonych liniach i proporcjach oraz na ustalonych głębokościach, z wcześniej zaplanowaną, dobraną indywidualnie energią oraz częstotliwością emisji impulsów. W każdej procedurze lekarz działa na trzech poziomach, zaczynając od podstawowego liftingu w warstwie SMAS, poprzez tkanki podskórne na skórze właściwej kończąc. Oprócz powyższych parametrów w ustaleniu ceny znaczenie ma również wielkość obszaru zabiegowego, rodzaj i jakość skóry pacjenta czy wcześniej wykonywane inne zabiegi. Zabieg wymaga niezwykłej precyzji, dokładności, ale także zmysłu estetycznego lekarza. Trwa ok. 1,5 do 2 godz. Dodatkowo w Klinice Tazbir wraz z każdym zabiegiem UltraSkin II wykonywana jest profesjonalna analiza obszaru zabiegowego Fotomedicus oraz rewitalizacja skóry autorską mieszanką liftingująco-zagęszczającą skórę bazującą na kwasie hialuronowym. Zabieg z użyciem technologii HIFU to całkowicie nieinwazyjna, w pełni bezpieczna i skuteczna technologia. Chociaż dla części pacjentów pewnym dyskomfortem może być uczucie kłucia i pieczenia czy tzw. „gorących igiełek” podczas wykonywania intensywnego zabiegu. Warto jednak podkreślić, że Ultraskin II – dzięki wysokiej precyzji i możliwości użycia różnych aplikatorów – w dużym stopniu redukuje te nieprzyjemne odczucia. Standardowo przyjęliśmy, że jeden impuls HIFU kosztuje 8 zł, więc o ostatecznej kwocie decyduje po prostu ilość zużytych impulsów na dany obszar zabiegowy. Pacjent ponadto może zdecydować, czy wykonujemy pełen zabieg (z wszystkimi trzema głowicami) czy ukierunkowany np. tylko na konkretne głowice: tą do liftingu czy tą do zagęszczania czy ujędrniania skóry. Takie rozwiązanie pozwala zredukować liczbę zużytych impulsów i znacznie obniżyć koszty zabiegu.

Domyślam się, że pacjenci szybko o dyskomforcie związanym z zabiegiem zapominają, gdy zobaczą rezultaty zabiegów?

Dr Marta Tazbir: O tak – muszę przyznać, że lifting ultradźwiękowy za pomocą Ultraskin II cieszy się ogromnym powodzeniem wśród moich pacjentów. I jak to mówi nasza ambasadorka będąca oczywiście wizytówką zabiegu w technologii HIFU pani Grażyna Wolszczak: „… Lepiej się starzeć później, jeśli w ogóle, skoro mamy do dyspozycji takie urządzenie jak ULTRASKIN II…” Precyzyjność tego urządzenia pozwala rozwiązać szereg problemów estetycznych, z którymi najczęściej zgłaszają się pacjenci. Ultraskin II pozwala m.in. na redukcję zmarszczek z okolic oczu, czoła, ust czy szyi, uniesienie brwi i policzków czy lifting powiek, a także redukcję podwójnego podbródka czy konturowanie linii żuchwy. To doskonała metoda odmłodzenia skóry i poprawy wyglądu w bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny sposób. Pacjenci zgłaszający się do naszej kliniki doceniają ponadto autorskie procedury łączone z technologią HIFU w roli głównej. A dla tych odważniejszych stworzyliśmy nawet propozycję z zaimplantowaniem nici SILHOUETTE SOFT aby nadać twarzy nowy wymiar liftingu i biostymulacji.

Klinika Tazbir

mieści się w Łodzi przy ul. Solankowej 6,

nr tel.  506 170 629,  www.klinikatazbir.pl

Zobacz również metamorfozę pacjentki dr Marty Tazbir

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podkład do cery mieszanej – nasz ranking

Podkłady stanowią jeden z podstawowych elementów makijażu. Dobranie podkład, który nie będzie zatykał porów, nie przesuszy skóry a także wpasuje się kolorystycznie jest nie lada wyzwaniem chociaż na rynku jest z czego wybierać.

Co kobieta to inny problem. Wiele z nas skarży się na tzw. świecenie się skóry co jest wynikiem nadmiernego wydzielania sebum przez nasze gruczoły łojowe. Problem ten dotyka przede wszystkiem cery mieszanej i tłustej, w tzw. strefie „T” czyli czoło, nos, broda.

Jeżeli masz problem z cerą mieszaną koniecznie się zapoznaj z tym materiałem:

Dziś przedstawiamy Wam subiektywny ranking podkładów do cery mieszanej. U nas sprawdziły się idealnie i mamy nadzieję, że zyskają również Waszą aprobatę.

Podkłady do cery mieszanej ranking

Encre de Peau ALL HOURS Podkład od YSL

Podkład All Hours od YSL daje efekt perfekcyjnie gładkiej cery przez bardzo długi okres czasu (producent podaje 24h, my go testowałyśmy ok 15h i się nie zawiodłyśmy). Cera wygląda na gładką, idealnie zakrywa niedoskonałości, nie dając przy tym efektu maski. Nie podkreśla zmarszczek, jest lekki ale idealnie kryjacy. Nie zapycha porów. Jest niesamowicie wydajny. Dodatkowo podkład zawiera żywicę silikonową dzięki czemu cera jest rozświetlona jednocześnie dając matowe wykończenie. Dla dodatkowej ochrony w podkładzie występuje filtr SPF20.

 

Clarins Everlasting Foundation+ SPF 15

Everlasting Foundation+ SPF 15 jest to podkład pielęgnujący z filtrem o przedłużonej trwałości. Zapewnia nieskazitelną cerę przez cały dzień, nie daje efektu maski, nie zatyka porów, idealnie koryguje przebarwienia, zakrywa niedoskonałości oraz zaczerwieniania. Daje matowe wykończenie, nie tworzy zaskórników.

 

 

Lancôme Teint Idole Ultra Wear

 

Podkład Teint Idole Ultra Wear daje długotrwałe krycie, idealnie wygładza skórę pozostawiając ją gładką, matową lecz bez pudrowego efektu. Podkład nie „spływa”, łatwo się aplikuje, daje jednolity koloryt.

 

 

 

Laura Mercier Silk Creme Moisturizing

Podkład do twarzy o formule „photo ready”, która sprawia, że skóra wygląda nieskazitelnie w każdym oświetleniu. Ten długotrwały podkład naturalnie wtapia się w skórę, gwarantując efekt pełnego krycia, nawet przy dużych niedoskonałościach na twarzy. Wygląda bardzo naturalnie i daje świetliste wykończenie. Idealnie wygładza i wyrównuje koloryt.

 

 

 

Clinique Anti Blemish Solutions

Powinna go wypróbować każda kobieta mająca problemy z cerą. Podkład wspaniale się sprawdza w przypadku skór skłonnych do przetłuszczania, z tendencją do zaskórników i wyprysków. Idealnie się rozprowadza, nie zatyka porów, nawet wyraźne niedoskonałości skutecznie zamaskowuje. POdkład jest delikatny, ale zapewnia świetne, mocne krycie, nie tworząc przy tym efektu maski. Zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum, twarz wygląda promiennie i młodzieńczo, wspaniale sprawdza się w przypadku skóry normalnej, tłustej i mieszanej.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Olej z awokado – dlaczego warto go stosować

Awokado to naturalnie występujący w regionach Meksyku i Ameryki Środkowej. Awokado znane jest przede wszystkim ze swoich właściwości zdrowotnych, a dzięki rosnącej popularności uprawiane jest na dużą skalę w wielu różnych rejonach świata. Olej z awokado pozyskiwany jest z miąższu owoców, posiadających bardzo wysoką wartość odżywczą.

awokado właściwości

Awokado to unikalny owoc, który zawiera w sobie 16 – 30% zdrowych tłuszczy.

Awokado jest bogate w kwas oleinowy, dzięki czemu polecany jest przy problemach z wysokim cholesterolem. Ponadto jest źródłem witamin: C, E (witamina młodości), A, B1, B2, PP, K, H oraz kwasu pantotenowego i foliowego. Znajdziemy w nim wiele substancji mineralnych, między innymi wapń, potas, fosfor i żelazo. Ponadto owoce awokado zawierają 2% białka i aminokwasy: histydynę i lecytynę, fitosterole, skwalen. Awokado to bomba witaminowa dla naszego organizmu, warto zatem nie tylko regularnie je spożywać, ale także wykorzystać go do pielęgnacji skóry.

olej z awokado

Olej z awokado tłoczony na zimno charakteryzuje się zielonkawym kolorem, lekkim orzechowym smakiem i zapachem świeżego miąższu owocowego. Olej z awokado praktycznie nie zawiera cholesterolu i jest ubogi w nasycone kwasy tłuszczowe. Olej z awokado doskonale sprawdza się jako dodatek do sałatek i innych potraw.

Ze względu na swoje szczególne właściwości olej z awokado jest często wykorzystywany w produktach zdrowotnych i pielęgnacyjnych. W skład oleju z awokado wchodzą: kwas olejowy( 48-81%), glicerydy kwasu linolowego (6-18%) i glicerydy innych kwasów tłuszczowych tj. palmitooleinowy, palmitynowy czy stearynowy.

olej z awokado właściwości

Odrobinę oleju z awokado można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu.

  • nawilżenie skóry

Olej z awokado doskonale nawilża, z uwagi na to, że głęboko wnika w skórę. Olejek zapewnia długotrwałe nawilżenie, pozostawiając skórę gładką i aksamitną. Doskonale sprawdza się przy problemach suchej skóry, łagodząc podrażnienia i przesuszenia. Ponadto olejek koi skórę i wyrównuje jej koloryt.

  • wygładzenie skóry

Dzięki wysokiej zawartości witaminy E olej z awokado zapewnia skuteczną ochronę skórze i pomaga utrzymać ją w dobrej kondycji.

  • działanie przeciwzmarszczkowe

Olej z awokado posiada on zdolność do opóźniania procesów starzenia skóry. Olej z awokado działa ochronnie na mitochondria i neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu zmarszczek, jak i utracie jędrności skóry.

  • dla skóry trądzikowej

Dzięki zdolności przenikania w głąb skóry olejek z awokado doskonale łagodzi stany zapalne skóry, które spowodowane są przez zatkane gruczoły łojowe. Olejek z awokado pozytywnie wpływa na redukcję nadmiernego wydzielania sebum, a także usuwa martwe komórki. Olejek z awokado łagodzi stany zapalne i wyrównuje koloryt skóry.

  • ochrona przed słońcem

Olej z awokado to naturalny filtr przeciwsłoneczny. Dzięki jego stosowaniu skóra nie ciemnieje Korzystny wpływ na skórę olej z awokado zawdzięcza wysokiej zawartości dobrych monotłuszczów nasyconych, które tworzą na skórze warstwę ochronną.

  • olej awokado na łuszczycę

Olej awokado jest także polecany na łuszczycę, z uwagi na silne działanie nawilżające. Olej z awokado, dzięki bogactwu minerałów, zwiększa zdolność skóry do regenerowania, oraz produkowania coraz to silniejszych komórek skóry. Wysoka zawartość kwas oleinowy poprzez swoje silne działanie przeciwzapalne, pomaga zwalczać problemy skórne takie jak egzema, łupież, łuszczyca, ukąszenia, rogowacenie.

  • olej z awokado na włosy

Awokado odżywia skórę głowy – podobnie jak dla skóry twarzy, tak i dla skóry głowy olej awokado jest bezcennym skarbem. Nie tylko pielęgnuje i nawilża włosy, ale też leczy łupież i świąd skóry głowy. Dzięki tym samym składnikom co wyżej, olej awokado ma działanie kojące, regenerujące i przeciwzapalne. Jak już wspomniałam, olej awokado to jeden z najgłębiej penetrujących składników w głębsze warstwy skóry, dlatego daje tak rewelacyjne korzyści w pielęgnacji.

olej z awokado przechowywanie

W przypadku olejów niezmiernie ważne jest prawidłowe przechowywanie. Pamiętajmy, że olejki należy chronić przed wysokimi temperaturami, stałym dostępem powietrza i światłem. Olej z awokado, podobnie jak inne olejki, powinien być przechowywany w temperaturze  od 7°C do 25°C w ciemnym miejscu. Niewłaściwe przechowywanie prowadzi do utraty jego cennych właściwości.

photo: pixabay.com/stevepb

maseczki z awokado

Zanim sięgniecie po olej z awokado, spróbujcie zrobić maseczkę z miąższu świeżego owocu.

maseczka z awokado dla przesuszonej cery

Składniki: 1 łyżka miąższu awokado, 1 łyżka miodu, 1 łyżka jogurtu naturalnego

Wszystkie składniki mieszamy i nakładamy na skórę twarzy. Pozostawiamy przez 20 minut, a następnie zmywamy ciepłą wodą.

maseczka z awokado na skórę dłoni

Składniki: 2 łyżki awokado, 2 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka soku z cytryny

Wszystkie składniki mieszamy i nakładamy miksturę na skórę rąk. Po 20 minutach zmywamy papkę ciepłą wodą.

maseczka z awokado na oparzenia słoneczne

Miąższ z awokado doskonale sprawdza się w przypadku poparzenia słonecznego. Wystarczy miąższ awokado nałożyć na poparzone miejsce. Po okołu 20 minutach usuwamy ciepłą wodą. Dzięki właściwościom natłuszczającym i kojącym awokado zmniejszy zaczerwienienie i złagodzi ból.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana