SLDE: Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging już w marcu

Organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się w tym roku w dniach 8 – 10 marca w hotelu Mariott w Warszawie.

 

zdj: dermatologia-estetyczna.pl

Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) jak co roku odbędzie się w Hotelu Mariott w Warszawie. Gospodarzami tego wydarzenia będą: dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska (prezes SLDE), dr Ewa Kaniowska oraz dr Kinga Nicer (wiceprezesi SLDE). Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska na stronie Stowarzyszenia napisała: „Podobnie jak w latach ubiegłych stawiamy sobie wysoko poprzeczkę i dołożymy wszelkich starań aby nasze spotkanie spełniło oczekiwania uczestników pod względem merytorycznym i organizacyjnym. Naszym celem jest promowanie w Polsce nowoczesnej, świadomej a zarazem bezpiecznej dermatologii estetycznej”. Celem SLDE jest promowanie świadomej i bezpiecznej dermatologii estetycznej – pisze dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Uczestnicy Kongresu będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technikami zabiegowymi, nowościami na rynku, nowymi trendami a także kierunkami rozwoju z dziedziny medycyny. 

Na kongresie pojawi się mnóstwo specjalistów z kraju i z zagranicy. Organizatorzy również zapewnili znakomitych specjalistów prelegentów m.in. Ewa Szpringer (Polska), Joanna Buchowicz (Polska), Lubomir Lembas (Polska), Ewa Chlebus (Polska), Philippe Deprez (Hiszpania), Eckart Haneke (Niemcy), Alain Gondinet (Francja), Tatjana Pavicic (Niemcy), Carmen Camenisch (Szwajcaria)

Program Kongresu zapowiada się naprawdę bardzo obiecująco. Zagadnienia, które mają się pojawić na Kongresie będą dotyczyły między innymi:  ginekologii estetycznej, peelingów medycznych, happy lift, intralipoterapii, czy wolumetrycznej rewitalizacji twarzy. 

 

 Kilka słów o Stowarzyszeniu…

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych zostało powołane w 1999 roku z inicjatywy niewielkiej, bo 38-osobowej grupy dermatologów. Obecnie organizacja liczy blisko 400 najlepszych dermatologów zajmujących się dermatologią estetyczną. Rokrocznie organizuje liczne sympozja i warsztaty. W skali roku z takich form kształcenia (weryfikowanych przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Lekarzy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie) korzysta ponad 1000 lekarzy, którzy poprzez uczestnictwo w tych spotkaniach otrzymują punkty edukacyjne.

Bardzo prężnie działa na forum międzynarodowym. Reprezentujemy Polskę w Europejskim Stowarzyszeniu Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej (ESCAD), dzięki czemu członkowie SLDE stają się automatycznie członkami ESCAD. Członkowie SLDE są zapraszani jako wykładowcy na międzynarodowe kongresy oraz biorą udział w spotkaniach, warsztatach. Zdobytą wiedzę i doświadczenie z chęcią przekazują na szkoleniach organizowanych przez SLDE. 

 

 

zdjęcie intro: styl.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Cosmelan – najskuteczniejsza kuracja na przebarwienia

Problem plam barwnikowych jest współcześnie bardzo rozległy. Na szczęście z pomocą przychodzi kuracja Cosmelan (Laboratorium Mesoestetic) umożliwiająca nie tylko skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, ale również przywrócenie równowagi skórze tłustej i mieszanej.

Wskazania zabieg Cosmelan:

 • Plamy o podłożu hormonalnym (melasma – wszystkie typy)
 • Przebarwienia posłoneczne 

Mechanizm działania

Jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyroynazę (kluczowe enzymy w procesie formacji melaniny). Zestaw substancji obecnych w Cosmelan reguluje proces tworzenia smelaniny na poszczególnych etapach jej syntezy.

Właściwości:

Cosmelan to obecnie na rynku najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych na rynku. Posiada formułę złożoną z wielu czynników rozjaśniających (kwas kojowy, kwas fitowy, arbutynę, kwas askorbinowy, palmitynian retinolu) o natychmiastowym działaniu.

Cosmelan efekty:

Jednorazowa kuracja Cosmelan® pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów przy większym profilu bezpieczeństwa. Cosmelan jest jedyną skuteczną terapią pozwalającą pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji w mniej niż 20 dni. Terapia Cosmelan jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry.

Stopień zanikania plam:

W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Preparaty wchodzące w skład zestawu Cosmelan:

Płyn odtłuszczający – nakładany w gabinecie

 • Głęboko oczyszcza,
 • Usuwa martwe komórki z powierzchni skóry i odtłuszcza skórę,
 • Zwiększa penetrację składników aktywnych kremu Cosmelan 1.

Mesoestetic Cosmelan 1 krem – nakładany w gabinecie

 • Działanie depigmentacyjne

Mesoestetic Cosmelan 2 krem – nakładany w domu

 • Krem podtrzymujący efekt działania zabiegu,
 • Właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamykający pory (szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszanej)
 • Zapobiega powstawaniu hiperpigmentacji
 • Chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego, w trakcie kuracji wybielającej

Hydra-Vital Factor K – Krem o silnym działaniu odżywczo-nawilżającym, na twarz i szyję.

Jak wygląda zabieg z użyciem Cosmelan

 • Lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maseczkę w kolorze make-up’u.
 • Następnie pacjent, z maseczką, udaje się do domu i po okresie mniej więcej 5-7 godzin (czas ten ustalany jest przez lekarza i zależy od fototypu skóry), usuwa ją pod bieżącą wodą. Następnie, przez kilka miesięcy po zabiegu, pacjent stosuje krem Cosmelan 2 wg wskazówek lekarza.

Stan skóry ulega poprawie już tydzień po rozpoczęciu kuracji. Leczenie przebiega z różną prędkością i jest uzależnione od typu skóry. Jeśli kuracja preparatem Cosmelan 2 zostanie przerwana, przebarwienia mogą się powtórnie pojawić. Pacjent musi pamiętać, że terapia jedynie przerywa tendencję do hiperpigmentacji, a nie ją usuwa. Podczas terapii nie zaleca się stosowania innych środków wybielających, lub złuszczających, bo mogą one wpłynąć na pożądane efekty. W trakcje stosowania kosmetyków Cosmelan, zalecane są wizyty kontrolne u lekarza.

Jak wygląda cera podczas stosowania Cosmelan

W okresie dwóch pierwszych dni po zastosowaniu Cosmelan, może wystąpić bardzo silne zaczerwienienie. Objaw ten dotyczy również osób z bardzo wrażliwą cerą. Jest to jak najbardziej naturalna reakcja. Dodatkowo może wystąpić pieczenie skóry i uczucie napięcia. Dzięki zaawansowaniu tej metody pacjent ma możliwość, kontrolowania objawów, poprzez nakładanie odpowiedniej ilości kremu Cosmelan 2.

Cosmelan cena

Od ok. 1600 zł do ok. 2000 zł w zależności od gabinetu

Źródło: częściowo materiały producenta

zdj: materiały producenta

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Etre Belle – ujędrniający podkład z korektorem Time Control

Time Control Anti-Aging Make-up & Concealer SPF15, czyli podkład z korektorem zamknięty w jednym jakże eleganckim opakowaniu. Wzmacniający, wygładzający make-up Anti-Aging o działaniu nawilżającym. 

 

Firma Etre Belle stworzyła ujędrniający podkład z korektorem i zamknęła go w bardzo efektownym opakowaniu. Z wierzchu bardzo niepozorny lecz piękny słoiczek, a kryje w sobie tyle dobrego. W zakrętce podkładu znajduje się korektor w postaci kremu, który nakładamy za pomocą pędzelka, który znajduje się przy słoiczku. Natomiast w słoiczku mamy podkład o pojemności 30 ml. Jest on dostępny w różnych odcieniach. Podkład możemy wydobyć ze słoiczka za pomocą pędzelka bądź szpatułki.

Kosmetyk łączy w sobie technologie zapobiegające starzeniu się skóry oraz pielęgnacji. Po naniesieniu drobne zmarszczki zostają zmniejszone.

Podkład idealnie dopasowuje się do skóry i utrzymuje się cały dzień, dodatkowo nie brudzi ubrań.

Jest to idealny podkład dla kobiet, które potrzebują nawilżenia skóry.

Zawarte w nim składnik aktywny Vegeseryl poprawia elastyczność skóry dzięki czemu cera promienieje i staje się w widoczny sposób młodsza.

Gdzie można go kupić?

Produkt jest dostępny na stronie Etre Belle

Cena

Około 172 zł, 30 ml 


zdjęcia: materiały producenta

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana