Boczki to potoczna nazwa fałdek tkanki tłuszczowej, które znajdującej się w okolicy bioder i tuż nad nimi. Boczki to problem nie tylko osób z nadwagą, ale czasem także osób szczupłych. Jak zlikwidować boczki?

W przypadku boczków dieta i aktywność fizyczna nie zawsze są skuteczne. W wielu przypadkach pozbycie się tego problemu bywa dość trudne. Tkanka tłuszczowa potrafi być wyjątkowo uporczywa. Czasem jest to kwestia genów. Jak zlikwidować boczki na biodrach? Najlepiej skonsultować swój problem lekarza medycyny estetycznej, a w przypadku dużej nadwagi lekarza chirurga. Lekarz musi dokładnie obejrzeć kondycję skóry, aby dobrać dla nas odpowiedni zabieg.
jak się pozbyć boczków – zabiegi
Lipoliza iniekcyjna to zabieg, dzięki któremu rozbijana jest tkanka tłuszczowa nagromadzona w wybranym obszarze ciała. Preparat, będący mieszanką fosfatydylocholiyna, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej, wstrzykiwany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja ta przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.
Liczba zabiegów jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej w miejscu, w którym wstrzykiwany jest preparat. Co do zasady dla uzyskania pełnego efektu zazwyczaj potrzebne są 3 lub 4 zabiegi wykonywane w odstępie ok. 4 tygodni. Efekty lipolizy iniekcyjnej są widoczne zazwyczaj po 2 lub 3 zabiegach.
Efekt zabiegu można wspomóc drenażem limfatycznym lub karboksyterapią. Warto pamiętać, że nieodzownym elementem kuracji musi być dieta i wysiłek fizyczny.
Lipoliza laserowa to zabieg, dzięki któremu można nie tylko wymodelować sylwetkę i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również wzmocnić stan napięcia skóry. Lipoliza laserowa jest zabiegiem przeprowadzanym zawsze w miejscowym znieczuleniu. W obszarze zabiegowym lekarz wykonuje max. 2 milimetrowe nacięcia, przez które wprowadzana jest sonda laserowa. Wiązka lasera rozgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, która następnie zostaje odessana. Jednocześnie podgrzewane są włókna kolagenowe, które skracają się, co wywołuje efekt ściągnięcia i napięcia tkanki podskórnej.
Efekt wyszczuplenia sylwetki jest widoczny bezpośrednio po zabiegu lipolizy.
Lipoliza ultradźwiękowa to metoda nieinwazyjna (bez naruszania integralności skóry). Lipoliza wykorzystuje energię ultradźwiękową o niskiej częstotliwości (dzięki której możliwe jest oddzielenie tkanki tłuszczowej od tkanek ją otaczających). Komórki tłuszczowe rozbijane są przy pomocy ultradźwięków, a następnie usuwane są z organizmu w naturalny sposób. Uwolniony z tkanki tłuszczi toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i naczyniowy. Lipoliza ultradźwiękowa to zabieg całkowicie bezbolesny, w niektórych przypadkach może pozostawić jedynie siniaki.
Liczba zabiegów lipolizy ultradźwiękowej niezbędnych dla uzyskania optymalnego efektu jest indywidualna dla każdego pacjenta. Z reguły jest to kilka sesji wykonywanych w tygodniowych odstępach.
Efekty lipolizy ultradźwiękowej pojawiają się stopniowo. Poprawa sylwetki następuje w ciągu kilku tygodni, gdy skóra przebudowuje się i wraca do zdrowej, optymalnej kondycji. Efekty zabiegu lipolizy ultradźwiękowej mogą utrzymać się nawet do kilku lat, jeżeli pacjent będzie jednocześnie dbał o zbilansowaną dietę oraz regularną aktywność fizyczną.
Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych przy pomocy specjalnych urządzeń. W urządzeniach zastosowano działanie zimna i podciśnienia co zwiększa efektywność zabiegów. Wynikiem tego procesu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest w sposób kontrolowany, nie naruszając przy tym okolicznych tkanek. Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Cały tłuszcz krystalizuje się, a następnie jest naturalnie wydalany z naszego organizmu. Zabieg jest bezpieczny dzięki podwójnej kontroli nad temperaturą oddziałującą na skórę, naczynia krwionośne, nerwy, itp.
Kriolipoliza zapewnia utratę od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczu, pierwsze efekty są widoczne po ok. 2-3 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu. Zabieg na tej samej części ciała można powtórzyć po upływie sześciu tygodni. Ponadto szeroki zakres temperatur od +5°C do -10°C sprawia, że zabiegi mogą być wykonywane zarówno u osób z mniejszą jak i większą otyłością.
Karboksyterapia polega na podaniu, poprzez specjalne urządzenie, dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia. Dzięki CO2 rozszerzają się naczynia krwionośne. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych, a następnie prowadzi do wymodelowania sylwetki.
Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu przyczynia się do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Cykl zabiegowy obejmuje wykonanie od 5-15 zabiegów w zależności od przypadłości i jej stopnia.
-
lipoliza połączona z karboksyterapią
W przypadku szczególnie opornej tkanki tłuszczowej zgromadzonej w tzw. bryczesach, często zaleca się terapie łączone: lipoliza iniekcyjna i dodatkowokarbosyterapia. Efekty serii 3-4 zabiegów są bardzo dobre i trwałe, o ile pacjentka będzie utrzymywała w miarę stałą wagę ciała.
Dodaj komentarz