Po raz pierwszy w Polsce! XXII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej

W dniach 26-29 września 2019 roku w Warszawie w Hotelu Hilton odbędzie się XXII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej, największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Po raz pierwszy w historii organizacja tego wydarzenia została powierzona Polskiemu Towarzystwu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej Warszawa 2019

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej po raz pierwszy organizowany w Polsce

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej to bardzo ważna, światowa, cykliczna konferencja. Odbywa się w różnych państwach członkowskich Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej (UIME), która składa się z 29 organizacji, zrzeszających lekarzy, zajmujących się medycyną estetyczną na całym świecie.

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Po raz pierwszy w historii organizacja Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej została powierzona Polskiemu Towarzystwu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. To dla nas ogromne wyróżnienie. Do Polski przyjadą eksperci z całego globu. Takie wydarzenia dają okazję do obcowania z nowymi ideami. Świat medycyny estetycznej zjedzie do naszego kraju między 26 a 29 września – mówi dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA.

Ilość uczestników Kongresu Medycyny Estetycznej

Kongresy organizowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging rok rocznie gromadzą około 1 300 uczestników i stanowiąmiejsce największej ekspozycji materiałów i sprzętów dla medycyny estetycznej, w której bierze udział około 100 firm.

Każda edycja Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging porusza najważniejsze, najnowsze i najbardziej aktualne tematy dotyczące rynku. W każdej edycji wykorzystywane są sprawdzone formuły nie tylko wykładów i warsztatów, ale także obrad okrągłego stołu i tzw. boxing ring, w którym przeciwnicy i zwolennicy danego zabiegu czy technologii wymieniają się argumentami za i przeciw.

Będziemy mogli się przekonać, że medycyna estetyczna w różnych zakątkach świata przybiera różne formy. Skupimy się na naukowych dowodach skuteczności rozwiązań klasycznych, jak również na bardziej nietypowych. Przykładem może być podejście chińskie, mocno związane z tradycją. Być może czeka nas powiew orientu w polskich gabinetach. Coraz więcej mówi się też o medycynie regeneracyjnej, czyli o preparatach, które wpływają na pobudzenie zdolności naszego organizmu do lepszego funkcjonowania. Otrzymujemy dużo ciekawy prac naukowych, które chcą podczas kongresu prezentować eksperci z całego globu: zarówno z Azji – Chiny i Korea Południowa, jak i z Ameryki Południowej i Europy. Ciekawy temat, który może zawitać do Polski, to suplementacja hormonalna stosowana w celu poprawy komfortu życia. Ta idea rozwija się w Stanach Zjednoczonych czy w Europie Zachodniej.” – dodaje dr Ignaciuk.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać wykładów wyjątkowych ekspertów oraz obejrzeć ekspozycje materiałów i sprzętów dla medycyny estetycznej wielu renomowanych firm i poddać je szczegółowej ocenie, wymieniając się opiniami z producentami.

Medycyna estetyczna to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź medycyny, przyciągająca lekarzy i naukowców z wielu dziedzin, odpowiadająca na potrzeby ogromnej liczby osób chcących przeciwdziałać skutkom starzenia i pielęgnować zdrowy styl życia. Wierzę, że potrzeba ciągłego zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności będzie dla lekarzy zachęcą do wzięcia udziału w XXII Światowym Kongresie Medycyny Estetycznej. Dodatkowo zapraszamy na wspólną zabawę w sobotni wieczór, która będzie wspaniałą okazją do wymiany poglądów wśród lekarzy praktykujących medycynę estetyczną i anti-aging – zachęca prezes PTMEiAA.

Kongres medycyny estetycznej 2019 dr Ignaciuk

Kto może być uczestnikiem Kongresu

Światowy Kongres Medycyny Estetycznejstał się stałym punktem w kalendarzu dla każdego lekarza i eksperta, który chce trzymać rękę na pulsie i spotkać się z najlepszymi praktykami w swojej dziedzinie. Do udziału zapraszamy wszystkich lekarzy praktykujących lub dopiero zaczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i ideą dobrostanu psychofizycznego.

Zapisy i więcej informacji na www.icaam.pl

*O UIME:

Medycyna estetyczna jako ruch kulturowy narodziła się we Francji w 1973 roku, zbiegając się z założeniem Francuskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej przez Jean-Jacques Legrand, doktora endokrynologii w Paryżu. Wkrótce potem powstało Belgijskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (1974), promowane w Brukseli przez belgijskiego dermatologa, Michela Delune. Następnie w Rzymie Carlo Alberto Bartoletti – kardiolog, gastroenterolog, gerontologa i geriatra, założył Włoskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (1975). Hiszpańskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej (1976) powstało natomiast z inicjatywy Font-Rierę, doktora żywienia z Barcelony. W 1976 roku z inicjatywy towarzystw z Paryża, Brukseli, Rzymu i Barcelony założono Union Internationale de Médecine Esthétique (UIME) z siedzibą w Paryżu. Obecnie w skład tego międzynarodowego stowarzyszenia wchodzą 32 kraje europejskie i pozaeuropejskie. Ich celem jest zgromadzenie na całym świecie, w ramach jednego programu naukowego, lekarzy i techników różnych specjalności, których łączy wspólne zainteresowanie – medycyna estetyczna.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Kryzys męskości we współczesnym świecie

Z jakimi problemami borykają się dziś mężczyźni i jak można im zapobiec? Odpowiedzi na te pytania padły podczas konferencji „Kryzys męskości we współczesnym świecie” zorganizowanej przez firmę Urgo, właściciela marek Merz Aesthetics i Radiesse.

Konferencja kryzys męskości Radiesse

Kryzys męskości

27 maja w restauracji Flaming & Co. miało miejsce wyjątkowe spotkanie poświęcone problemom związanym z męskością oraz ciekawostkom na temat preparatu do wypełniania Radiesse. Gościem specjalnym wydarzenia był dr hab. n. med. Dariusz Kałka, kardioseksuolog z Centrum Zdrowia Mężczyzny we Wrocławiu, który poruszył najciekawsze aspekty szeroko omawianego dziś kryzysu męskości i przybliżył temat zaburzeń erekcji, które okazują się pojawiać coraz wcześniej.

dr Dariusz Kwałka kardioseksuolog

Problem ten dotyczy połowy mężczyzn w naszym kraju. W tej sytuacji należy od razu udać się do androloga, ponieważ problemy z erekcją mogą być zapowiedzią, że w drobnych naczyniach tętniczych doszło do niepokojących zmian, które utrudniają przepływ krwi i za jakiś czas do tego samego dojdzie w naczyniach innych narządów, bardziej newralgicznych i bezpośrednio decydujących o życiu, jak mózg czy mięsień sercowy – mówił dr Dariusz Kałka.

Co zrobić, żeby nie zabijać męskości?

Jak tłumaczył dr Dariusz Kałka, hipogonadyzm, czyli zaburzenia układu rozrodczego, wywołuje picie wody z plastikowych butelek, przebywanie w nowych samochodach czy świeżo wyremontowanych wnętrzach. Ponieważ ftalany i inne szkodliwe substancje zabijają testosteron, mężczyznom zaleca się, aby wykluczyli plastik i chemię, nie wprowadzali się do domu świeżo po remoncie, nie zmieniali co roku samochodu, a także ruszali się, uprawiali sport i dobrze się odżywiali.

dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska klinika Viva Derm

Gościem konferencji była także dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, dermatolog i właścicielka warszawskiej kliniki Viva-Derm, która opowiedziała o preparacie Radiesse. Wszak współcześni mężczyźni mają zdefiniowane marzenia, a wśród nich znajduje się twarz „macho”, czyli mocna i zdecydowana. Efekt ten można osiągnąć za pomocą wypełniacza Radiesse, który dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska stosuje od wielu lat, z ogromnym powodzeniem i zadowoleniem pacjentów.

Preparat Radiesse jakie efekty?

dr Walkiewicz-Cyrańska Barbara Viva-Derm dermatolog

Radiesse, czyli hydroksyapatyt wapnia, świetnie sprawdza się nie tylko w wypełnianiu bruzd, ale i w rzeźbieniu „męskiej” żuchwy (tzw. szczęka Brada Pitta). Preparat pozwala osiągnąć naturalne i nieprzerysowane efekty w modelowaniu najistotniejszych partii twarzy, wielopoziomowym odmładzaniu skóry oraz zabiegach wolumetrycznych. Wykorzystany w nim hydroksyapatyt wapnia pobudza produkcję włókien kolagenowych w skórze, które tworzą strukturę podporową skóry.

A co z bólem, którego obawiają się mężczyźni myślący o zabiegu? Preparat zawiera znieczulającą lidokainę, a jakby tego było mało, preparat podaje się poprzez tak małe wkłucia, że zabieg nie pozostawia żadnych widocznych śladów. Radiesse skutecznie podkreśla rysy twarzy, modeluje jej kontur, a do tego pozwala wypełnić policzki czy powiększyć podbródek i to z efektem utrzymującym się aż do 12 miesięcy.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak pielęgnować skórę po laserze

Lasery są powszechnie stosowane w medycynie estetycznej. Zabiegi laserowe umożliwiają odmładzanie skóry, usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek, wygładzanie skóry.

jak pielęgnować skórę po laserze
Photo by canhtrinh67891 on Foter.com / CC BY

To jak pielęgnować skórę po laserze zależy od głębokości ingerencji urządzenia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o skórę po zabiegu.

Zabieg laserowy bywa inwazyjny. Lasery o mniejszej sile działają delikatnie. Musimy pamiętać, że po wszelkich zabiegach laserowych mogą wystąpić powikłania np. blizny. Często jest to związane z indywidualnymi skłonnościami skóry do gojenia się.

laser gojenie skóry

Bezpośrednio po zabiegu laserem skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona i bardzo rozgrzana. Czasem pojawia się również delikatne sączenie płynu tkankowego i krwi. Dlatego tak ważne jest, aby lekarz medycyny estetycznej przeprowadzający zabieg bezpośrednio po zabiegu zastosował okłady chłodzące, a także opatrunki z soli fizjologicznej i krem przyspieszający gojenie. Po 2 – 3 dniach obrzęk i rumień ustępują.

Pojawia się natomiast powierzchowny, cienki i  rozległy strup na powierzchni skóry. Strup lub strupki złuszczają się stopniowo przez następne 4 – 5 dni. Odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas w głębokich warstwach ulega regeneracji. Bardzo istotne jest, aby pacjent nie zdrapywał strupków, może bowiem uszkodzić skórę.

Proces gojenia, w zależności od skóry i intensywności zabiegu, może trwać od 1 do 2 tygodni.

Może Cię zainteresować: 

pielęgnacja skóry po laserze

Wiesz już jak istotna jest prawidłowa pielęgnacja skóry po laserze.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, dotyczące intensywnego zabiegu laserowego, o których musimy pamiętać:

  • przez 24 godziny po zabiegu nie myjemy skóry poddanej terapii
  • przez 24 godziny po zabiegu nie stosujemy żadnych kosmetyków na skórę poddaną terapii
  • po 24 godzinach od zabiegu skórę można umyć delikatnym preparatem (np. żelem do mycia bez mydła)
  • od 2 doby należy stosować preparaty przyspieszające regenerację naskórka (np. Alantan, Bepanthen, Cicalfat, Cicaplast Baume B5, Sensicure, Zinalfat). Preparat stosujemy kilka razy dziennie aż do całkowitego złuszczenia się skóry/strupa
  • nie należy zdrapywać strupków, ani ingerować w złuszczanie skóry (nie stosować peelingów, nie trzeć naskórka)
  • przez 5-7 dni unikać: alkoholu, gorących kąpieli, sauny
  • niezmiernie istotna jest fotoprotekcja – przez min. 30 dni po zabiegu przed każdym wyjściem na zewnątrz należy nakładać na twarz krem z filtrem SPF50, w niektórych przypadkach lekarz medycyny estetycznej może zaleć stosowanie kosmetyku nawet do 6 m-cy. Filtr powinno się nakładać ok. 2 godziny przed wyjściem.
  • po złuszczeniu strupa można zacząć stosować kremy natłuszczające i nawilżające (np. Tolerance Extreme Avene, Cetaphil MD, Terproline)
  • po 3 – 4 można wrócić do swojej standardowej pielęgnacji.

Można również poddać się naświetlaniu lampami LED, co dwukrotnie przyspiesza proces gojenia się skóry po zabiegu laserem.

Więcej na ten temat przeczytasz:

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana