Lidia Kopania i jej kosmetyczna spowiedź.

Lidia Kopania jest zwyciężczynią konkursu Top Trendy 2006 organizowanego przez Telewizję Polsat. Posiada ciepły, czterooktawowy głos, który został odkryciem organizatorów konkursu Miss Nastolatek Polski, Lidia wówczas zdobyła tytuł „Miss Dziennikarzy”. Wykonała ona piosenkę przewodnią konkursu i trafiła do Dariusza Grabowskiego, wykładowcy w łódzkiej Akademii Muzycznej, z którego porad i doświadczenia korzystały m. in. takie artystki jak Urszula Dudziak czy Kasia Stankiewicz. Jeszcze w trakcie studiów poznała Roberta Jansona, który specjalnie dla niej napisał przebój „Niezwykły Dar”, emitowany na antenie ogólnopolskich stacji radiowych. W 2003 roku Lidia pojechała na przesłuchanie do Hamburga, gdzie swoją drugą płytę nagrywał zespól „Kind of Blue”. Angaż dostała natychmiast. Ich pierwsza wspólna płyta zatytułowana „Beating The Morning Rush” ukazała się w Niemczech pod koniec 2004 roku i zdobyła uznanie nie tylko szerszej publiczności, ale i krytyków.  Zadebiutowała w Polsce singlem „Pocałuj mnie” podczas ogólnopolskiego konkursu „Premiery” w 2005 roku.  W październiku 2006 roku nakładem EMI Music ukazała się Jej debiutancka płyta „Intuicja”, którą promowały single „Sleep’, ‚Hold On” oraz „Twe milczenie nie jest zlotem”. W czerwcu 2008 roku ukazała się nowa płyta Lidii zatytułowana „Przed Świtem”. Album powstał w Hamburgu. Teksty napisała Lidia oraz Andrzej Ignatowski. Lidia Kopania przygotowuje materiał na swoją 4tą płytę.


O skórę dbam …. Ostatnio robię dla niej naprawdę niewiele. Przyłapałam się nawet na tym , że jakieś dwa tygodnie temu skończył mi się krem na noc i do tej pory nie kupiłam nowego.
Generalnie zawsze dbam o dokładny wieczorny demakijaż i peeling raz w tygodniu J , a kiedy czas na to pozwala, odwiedzam mój ulubiony salon kosmetyczny Vanilla Body&Hair i poddaję się jakiemuś odżywczemu zabiegowi na twarz z algami.

Makijaż jest dla mnieFormą zabawy. Zauważyłam jednak, że eksperymenty z makijażem rzadko wychodzą mi na dobre i dlatego jestem zwolenniczką makijażu, którego za bardzo nie widać.

Uwielbiam gdy moje włosy …. Są dobrze odżywione i lśniące. Moje naturalne włosy są kręcone ze skłonnością do przesuszania, dlatego lubię je traktować bogatymi w składzie maskami.

Ulubiony kosmetyk to …. Uwielbiam całą serię kosmetyków do ciała Vintage Body Oil. Masła, peelingi, olejki pod prysznic i do ciała to prawdziwa rozkosz dla skóry i zmysłów. Wspaniale pielęgnują i pięknie pachną.

Ulubione zapachy to …  L’Or de Torrente, Allure Chanel, Happy Clinique oraz Burberry Women

Do pielęgnacji dziennej używam … Kosmetyków do demakijażu firmy Bioderma, serum Nuxe Nuxellence tej samej marki, kremu nawilżającego pod oczy i do twarzy na dzień.

O swoją sylwetkę dbam … Staram się nie przejadać i regularnie ćwiczyć, przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.

Dieta kojarzy mi się … Nigdy nie stosowałam jakiejś szczególnej diety. Po prostu staram się unikać tego, co generalnie uchodzi za mało zdrowe. Jem wszystko, węglowodany, mięso, wieczorem wypijam mleko, pozwalam sobie nawet na słodycze, ale w odpowiednich proporcjach 🙂 Póki co, nie narzekam ani na przemęczenie, ani nadwagę.

Najbardziej relaksuje mnie … Muzyka i odpowiednie ćwiczenia oddechowe, które poznałam na zajęciach arteterapeutycznych.

Miejsce w którym odpoczywam to … Póki co, uwielbiam wypoczywać aktywnie. Odpoczywam wtedy, kiedy robię to, co lubię, czyli kiedy tworzę, śpiewam, tańczę, biegam, pływam, jeżdżę na nartach. A tak w ogóle, wydaje mi się, że człowiek najlepiej odpoczywa podczas snu 🙂

 

Rozmawiała: Justyna Gumińska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Taniej nie znaczy bezpieczniej, czyli czym grożą zakupy na aukcjach internetowych.

Z dnia na dzień w Internecie rośnie zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej. Coraz więcej jest ofert obiecujących bardzo łatwe i bardzo szybkie przywrócenie młodego wyglądu za niską cenę. Niestety oprócz obietnic większość z nich nie ma nic wspólnego z troską o bezpieczeństwo Klientów.

zakupy na aukcjach internetowych

Regulacje prawne

Dopuszczone do obrotu wyroby medyczne powinny spełniać szereg kryteriów. Do najważniejszych należy przede wszystkim właściwe oznakowanie produktu symbolem CE (Conformité Européenne), poświadczającym jego zgodność z dyrektywami Unii Europejskiej. Każdy preparat powinien mieć także dołączoną instrukcję oraz materiały informacyjne, które nie mogą wprowadzać w błąd w zakresie właściwości i działania wyrobu. Tymczasem w Internecie, a w szczególności na portalach aukcyjnych, bez problemu można znaleźć oferty sprzedaży preparatów, w których widnieje informacja, że przedmiot aukcji może zostać wysłany w innym opakowaniu niż to producenta. Wystrzegajmy się takich ofert, gdyż nigdy nie możemy do końca przewidzieć, co tak naprawdę kupujemy i jak organizm zareaguje na substancje zawarte w produkcie.

Niejasne pochodzenie

Kupując preparat na aukcji, nie możemy również zweryfikować jego pochodzenia. I choć sprzedający dowodzą zwykle jego oryginalności, kwestia ta nigdy nie jest oczywista. Większość produktów przeznaczonych do zabiegów medycyny estetycznej dostępnych na polskim rynku pochodzi z ofert zagranicznych producentów. Światowe koncerny mają w poszczególnych krajach swoich przedstawicieli, u których lekarze mogą zamawiać produkty do gabinetów. Często są to także działające na prawach wyłącznego dystrybutora firmy zewnętrznewyjaśnia Agnieszka Kamola z firmy NewDerm, dystrybuującej produkty szwajcarskiej marki Teosyal. Wyroby, które trafiają do sieci, są natomiast sprzedawane przez osoby prywatne. W związku z tym – kupując je –  nie mamy żadnej pewności, w jakich warunkach były przechowywane i dlaczego zostały wystawione na aukcjidodaje Agnieszka Kamola. Powodów może być multum i do wszystkich należy podejść z rezerwą. Gdy zatem przeczytamy, że dany preparat jest sprzedawany na aukcji w imieniu lekarza, który złożył za duże zamówienie do swojego gabinetu, zastanówmy się dobrze, czy można tej informacji zaufać bez narażenia swojego zdrowia, a także urody na niebezpieczeństwo.

Przykre skutki

W całym procederze sprzedaży wyrobów medycznych na aukcjach najniebezpieczniejsze są właśnie trudne do przewidzenia skutki uboczne zabiegu wykonanego z użyciem preparatu z niesprawdzonego źródła. – Lekarz, używając danego preparatu w gabinecie, nie może mieć żadnych wątpliwości co do jego jakości, sterylności, daty ważności i warunków, w jakich był przechowywany, ponieważ to on bierze na siebie odpowiedzialność za niepowodzenie zabiegu i przykre konsekwencje, które mogą pojawić się w wyniku zastosowania niesprawdzonego preparatu – wyjaśnia dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w Polsce.W przypadku preparatów sprzedawanych na aukcjach lub też w innych, pozostających poza zasięgiem oficjalnego dystrybutora źródłach, takiej pewności nie ma. Pojawia się za to dużo wątpliwości odnośnie tego, w jaki sposób produkt trafił na rynekwyjaśnia Prezes Stowarzyszenia. Inny problem związany ze sprzedażą produktów na aukcjach stanowi przekonanie kupujących, że są w stanie samodzielnie zaaplikować sobie preparat. – Nic bardziej mylnego, takie praktyki mogą przynieść nieodwracalne lub trudne do naprawienia skutki – ostrzega dr Walkiewicz-Cyrańska. Początkowa chęć zaoszczędzenia przeradza się wówczas w drogą i mozolną drogę do skorygowania nieprzewidzianych zmian.

 

Zgodnie z obowiązującym w Unii Europejskiej prawem nie ma generalnego zakazu sprzedaży przez Internet wyrobów medycznych dopuszczonych do obiegu w placówkach handlowych. Ich sprzedaż nie wymaga również uzyskania uprzednich zezwoleń. To od naszej wiedzy i świadomości zależy zatem, czy decydując się na zabieg poprawiający wygląd, nie narazimy swojego zdrowia oraz urody na poważne konsekwencje.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak walczyć z rozstępami radzi dr n.med. Beata Dethloff

Czym są rozstępy, jak z nimi walczyć? Czy są niezawodne zabiegi, które pomogą w walce z nimi? W jaki sposób im zapobiegać? Na te pytania odpowiada dr n.med. Beata Dethloff.


Czym są rozstępy?

Najprościej mówiąc są to blizny powstałe po przerwaniu tkanki łącznej w skórze. W powszechnej opinii za powstanie rozstępów odpowiada nadmierne i szybkie rozciąganie skóry prowadzące do uszkodzenia włókien kolagenowanych i elastynowych budujących skórę właściwą i odpowiadających za jej elastyczność. W efekcie tego powstają rozstępy.

Obecnie wiadomo już, że kluczowe znaczenie dla powstawania rozstępów mają czynniki hormonalne (głównie hormony steroidowe kory nadnerczy). Nadmierna ich ilość prowadzi do osłabienia wytrzymałości włókien kolagenowych i elastyny. Produkcja tych hormonów zwiększa się w czasie ciąży, podczas okresu dojrzewania, w czasie gwałtownego tycia, a także w przypadku niektórych chorób (np. zespołu Coushinga). Głównie pojawiają się w na udach, brzuchu, ramionach, pośladkach, klatce piersiowej. Oczywiście najbardziej efektywnie jest starać się im zapobiegać.

W okresie gdy możemy spodziewać się ich wystąpienia pamiętajmy o działaniach mających na celu zwiększenie elastyczności skóry właściwej. Stosujmy masaże, laseroterapię, natłuszczajmy skórę oliwką, wyspecjalizowanymi kremami, balsamami, masłami do codziennej pielęgnacji. Ale musi to być rzeczywiście codzienna pielęgnacja. Jeśli jednak nie udało się im zapobiec nie załamujmy rąk tylko szybko zwróćmy się o pomoc do zaufanego eksperta.

Tak jak w przypadku innych dolegliwości najłatwiej walczyć z nimi w początkowym okresie po ich powstaniu. Spektakularne efekty przynosi w mojej ocenie laseroterapia. W mojej praktyce zarówno spotykam się z problematyką rozstępów, jak i blizn dla których idealnym rozwiązaniem jest niezwykle skuteczna technologia – Palomar Icon 1540. Firma Palomar Medical światowy lider w tworzeniu technologii laserowych dla celów medycznych jest twórcą najbardziej zaawansowanych urządzeń medycznych. Palomar ICON zrewolucjonizował metody laserowej regeneracji skóry. Laser frakcyjny skutecznie redukuje blizny, rozstępy, rozszerzone pory, melasmę, przebarwienia oraz ujędrnia skórę. Dużą wartością lasera jest to, że łączy wysoką skuteczność z minimalnym okresem rekonwalescencji (do pięciu dni).

Świetnie sprawdza się  również mezoterapia i peelingi medyczne. Najlepsze efekty dają terapie łączone, dopasowane do potrzeb klienta.

Należy zwrócić uwagę, iż kluczowym elementem jest jednak rozpoznanie. Nie ma bowiem dwóch takich samych przypadków i dlatego warto by to ekspert podjął decyzję co do wyboru metody leczenia. Aby zapewnić szybką i skuteczną poprawę 😉 Czego sobie i Wam życz

 

zdj: kobietamag.pl, fastdeal.pl
 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana