Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej? Zimna przyjemność modelowania ciała

Jak wymodelować problematyczne partie na ciele? W jaki sposób najskuteczniej pozbyć się tkanki tłuszczowej, która w określonych miejscach gromadzi się najintensywniej? Z pomocą przychodzi idealna terapia „zimnem” czyli zabieg kriolipolizy. Chcielibyśmy odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań odnośnie tej metody. Co to jest kriolipoliza? Czy każdy zabieg  kriolipolizy jest skuteczny? Jaki zabieg kriolipolizy wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając tą terapię? Na te i na inne pytania odpowie dr Marta Tazbir – ekspert Anti-Age oraz procedur modelujących sylwetkę w tym kriolipolizy i laseroterapii, założycielka Kliniki Tazbir w Łodzi.

Posiadasz miejsca na swoim ciele gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się intensywniej pomimo diet, ćwiczeń i aktywności fizycznej? Wiele prób, a efekt jest niezadowalający i krótkotrwały?

Czy jest skuteczna metoda pozwalająca na zawsze pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Dr Marta Tazbir: Jest wiele metod pozwalających zredukować objętość tkanki tłuszczowej, natomiast większość z nich nie powoduje zniszczenia komórek tłuszczowych, a jedynie redukcję zawartego w nich tłuszczu. Aby usunąć tkankę tłuszczową z newralgicznych miejsc na naszym ciele należy wybrać terapię, która skutecznie usunie komórki tłuszczowe, a tym samym wymodeluje nasze ciało. Ważny jest dobór procedury, która przyniesie trwały efekt raz na zawsze.  Najskuteczniejszą medyczną metodą usuwającą trwale komórki tłuszczowe z naszego organizmu jest terapia zimnem czyli zabieg kriolipolizy. To najlepsza alternatywa dla inwazyjnych i obarczonych ryzykiem zabiegów liposukcji.

Czym jest kriolipoliza?

Dr Marta Tazbir: To nieinwazyjna metoda zabiegowa usuwająca tkankę tłuszczową z różnych miejsc naszego ciała. Za pomocą odpowiedniej technologii w sposób kontrolowany schładzamy miejsce zabiegowe  w celu wywołania w adipocytach (komórkach tłuszczowych) procesu apoptozy, który powoduje ich eliminację.To jedyna nieinwazyjna metoda celująca konkretnie w komórki tłuszczowe,  pozostająca jednocześnie obojętna na pozostałe tkanki otaczające. Dzięki temu mamy skuteczną i bezpieczną metodę.

Jest wiele opisywanych urządzeń na rynku do metody kriolipolizy. Czy ma znaczenie jaką technologią wykonywany będzie u nas zabieg? Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Dr Marta Tazbir: Oczywiście, wybór odpowiedniej technologii i procedury zabiegowej ma ogromne znaczenie w skuteczności zabiegu oraz jego bezpieczeństwie. Kriolipoliza pozwala uruchomić w naszej tkance tłuszczowej podskórnej proces fizjologiczny, który ją skutecznie niszczy i eliminuje. Aby ten proces uruchomić musimy posiadać odpowiednią technologię. Musimy również posiadać niezbędną wiedzę z zakresu funkcji i cech tkanki tłuszczowej oraz oddziaływania na nią niskich temperatur, jak również procesów metabolicznych i fizjologii wysiłku fizycznego. Szukając odpowiedniej technologii do tej metody musieliśmy szczegółowo przeanalizować dostępne na światowym rynku rozwiązania. W pierwszej kolejności odrzuciliśmy urządzenia, które generowały temperaturę > 0 st.C. Taką temperaturę chcemy uzyskać głęboko w tkance tłuszczowej, a nie na powierzchni skóry. Jeśli na powierzchni skóry zadziałamy taką temperaturą to nie uzyskamy parametrów termicznych potrzebnych do aktywowania procesów kriolipolizy, a tym samym do skutecznej eliminacji adipocytów. Pacjenci powinni zwracać uwagę na technologię i wybierać skuteczne procedury.

Zabiegi wykonywane z wykorzystaniem urządzeń o złych parametrach nie będą skuteczne ponieważ nie dojdzie do fizjologicznych procesów związanych z kriolipolizą.

Dlaczego w takim razie takie urządzenia są nazywane kriolipolizami? Czy nie wprowadzają pacjentów w błąd? 

Dr Marta Tazbir: To temat złożony aczkolwiek odpowiedź brzmi: tak, to wprowadzanie pacjentów w błąd. Dlatego nasz wybór padł na technologię ZLipo System. Znaleźliśmy technologię, która wznosi tę metodę na wyższy wymiar. Dzięki tej metodzie zabiegowej mamy nowy, skuteczniejszy i bezpieczny protokół zabiegowy kriolipolizy wyznaczający nowe standardy postępowania w metodzie kriolipolizy.

Nowe standardy?

Dr Marta Tazbir: Tak, to udowodniona badaniami klinicznymi niemalże dwukrotnie wyższa skuteczność eliminacji komórek tłuszczowych względem dotychczasowych metod. Dzięki ZLipo System na efekt końcowy nasi pacjenci czekają tylko 4 – 6 tygodni, a nie 3 – 6 miesięcy jak to jest w innych urządzeniach. Nowa jakość zabiegu kriolipolizy jaki wdrożyliśmy w Klinice Tazbir to również wysoki poziom komfortu dla naszych pacjentów. W naszej metodzie został zastosowany opatentowany system PulsComfort dzięki któremu zabieg jest bardzo komfortowy w początkowej i końcowej fazie. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, że dzięki ZLipo System działamy skutecznie i kompleksowo.

Co to znaczy? 

Dr Marta Tazbir: Nasz protokół łączy dwie technologię: ZLipo kriolipoliza, ZWavePro pozaustrojowa energia fal uderzeniowych. Synergia ta skuteczniej eliminuje tkankę tłuszczową, a jednocześnie poprawia elastyczność skóry. Dzięki ZLipo System nasi pacjenci pozbywają się niechcianej tkanki tłuszczowej, redukują cellulit i uelastyczniają swoją skórę.

Jak w zasadzie przebiega zabieg ZLipo System? 

Dr Marta Tazbir: Zabieg ZLipo System jest dwuetapowy. Za pomocą aplikatorów ZLipo generujemy temperaturę – 5 do -10 st.C aby w tkance tłuszczowej osiągnąć pożądaną temperaturę do aktywowania procesów kriolipolizy. W tej fazie zmieniamy strukturę komórek tłuszczowych, które przemieniają się w kryształy. To ten proces doprowadza do trwałego uszkodzenia komórek tłuszczowych. Po 60 minutach tego etapu przystępujemy do terapii falami uderzeniowymi ZWavePro. Dzięki ich energii rozbijamy dwukrotnie większą ilość skrystalizowanych komórek tłuszczowych niż to jest przy tradycyjnych kriolipolizach. No i jak ważny czas, tak jak wspomniałam wcześniej, na efekt po ZLipo System czekamy 4-6 tygodni, a nie jak było do tej pory przy tej metodzie 3-6 miesięcy. To ewidentny przełom, na którym skorzystają głównie pacjenci, którzy chcą mieć szybkie i trwałe efekty. W zależności od obszaru zabiegowego i ilości tkanki tłuszczowej możemy skutecznie zaplanować kompleksową terapię, tzn. przewidzieć ilość zabiegów do trwałego pozbycia się problemu. Często wystarczy na jedną okolicę 1-2 zabiegi.

Dla kogo w zasadzie rekomendowany jest zabieg ZLipo System?

Dr Marta Tazbir: To na pewno nie jest zabieg dla osób z dużą nadwagą czy otyłością. Wskazaniem do tego zabiegu jest miejscowo zlokalizowana tkanka tłuszczowa. Nasi pacjenci to często osoby ćwiczące, aktywne na co dzień, a pomimo tego posiadają na swoim ciele miejsca, z których bardzo im jest trudno pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. To zabieg idealny dla nich. Problem z nagromadzoną miejscowo tkanką tłuszczową często występuje na ramionach, brzuchu, placach, udach, okolicach kolan, męskiej klatce tłuszczowej (ginekomastia) czy na podbródku. Podczas kwalifikacji lekarskiej określamy skuteczny plan redukcji tkanki tłuszczowej ze wskazanego miejsca. A ponieważ z Systemem tym pracujemy już prawie dwa lata i dokładnie wiemy czego możemy się spodziewać i jakich efektów możemy oczekiwać stworzyliśmy własne procedury zabiegowe 🙂 np. połączyliśmy zabieg ZLIPO z endermologią LPG oraz falą uderzeniową ZWave i … USG skóry i tkanki podskórnej, konsultacją dietetyka z badaniem składu ciała Tanita oraz wiele innych „smaczków”… 🙂  Zapraszamy na zabiegi ZLIPO i konsultacje do Kliniki Tazbir, do Łodzi 🙂

Obecnie najskuteczniejszą metodą zabiegową kriolipolizy na świecie jest ZLipo System dlatego nasz wybór padł właśnie na tę technologię. To bardzo ważne, że procedura ta została przebadana klinicznie, a wyniki tych badań stworzyły nowy protokół zabiegowy wyznaczający nowe standardy postępowania w tej metodzie. Urządzenia wchodzące w skład ZLipo System są certyfikowane medycznie co również potwierdza najwyższą klasę tej metody.

Jeżeli interesuje Cię ZLipo System koniecznie obejrzyj film z tego zabiegu:

Klinika Tazbir

mieści się w Łodzi przy ul. Solankowej 6,

nr tel.  506 170 629,  www.klinikatazbir.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

REGENERA ACTIVA czy ten zabieg powstrzyma wypadanie włosów?

Mocne, gęste i zadbane włosy są atrybutem urody zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Niestety przerzedzające się włosy mogą wprowadzić w kompleksy każdego z nas. Na szczęście rozwój medycyny regeneracyjnej i estetycznej daje nam możliwości zatrzymania wypadania włosów i pozwala na regenerację mieszków włosowych uszkodzonych w procesie łysienia. Na temat wypadania włosów oraz łysienia androgenowego porozmawiamy z dr Martą Tazbir z Kliniki Tazbir w Łodzi.

Justyna Gawryś: Pani Doktor do jakiego lekarza powinniśmy się udać w momencie gdy zauważymy silne wypadanie włosów? Czy na pierwszą wizytę powinniśmy się przygotować w jakiś szczególny sposób np. wykonać jakiekolwiek badania?

dr Marta Tazbir: Zawsze przeprowadzam dokładny wywiad lekarski, a podstawowe badania morfologii i te hormonalne są mile widziane. W Klinice Tazbir działamy kompleksowo, dlatego na stałe współpracujemy z lekarzami innych specjalizacji takimi jak: endokrynolog, dermatolog oraz ginekolog. Wdrożone przez nas łączone procedury leczniczo-diagnostyczne pozwalają w szybki i skuteczny sposób zdiagnozować pacjenta i zaproponować mu skuteczne terapie.

Justyna Gawryś: Jakie zabiegi są skuteczne w leczeniu łysienia androgenowego?

dr Marta Tazbir: Wszelkiego rodzaju mezoterapie igłowe: koktajle witaminowe bazujące głównie na wit z grupy B, peptydy biomimetyczne, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe czy komórki macierzyste. Popularne są również zabiegi laserowe oraz różnego rodzaju naświetlania np. fototerapia LED. Najważniejsza jest w tym przypadku odpowiednia kwalifikacja pacjenta do zabiegu, szczegółowy wywiad lekarski i regularność i systematyczność wdrożonej terapii. Również zastosowane leczenie doustne oraz kontynuacja pielęgnacji domowej mają duże znaczenie.

Justyna Gawryś: Chciałabym bliżej przyjrzeć się nowości czyli Regenera Activa. Czym się charakteryzuje ten zabieg?

dr Marta Tazbir: REGENERA ACTIVA jest nowatorskim systemem opracowanym przez naukowców z Uniwersytetu w Turynie do leczenia łysienia androgenowego zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Metoda polega na stymulacji okolic mieszków włosowych autologicznym koncentratem komórek uzyskanych od tego samego pacjenta. Regenera Activa pozwala na regenerację mieszków włosowych uszkodzonych w procesie łysienia.

Justyna Gawryś: Pani Doktor Regenera Activa wykorzystuje autologiczny przeszczep komórek. To brzmi bardzo tajemniczo. Czy może nam Pani powiedzieć coś więcej na ten temat?

dr Marta Tazbir: REGENERA ACTIVA jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu. Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System REGENERA ACTIVA został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.

Justyna Gawryś: Skąd pobierane są włosy do przeszczepu? Czy jest to bolesne i czy sam zabieg wymaga znieczulenia?

dr Marta Tazbir: W pierwszym etapie wykonujemy niewielkie biopsje skóry (2,5 mm średnicy) z okolicy owłosionej skóry głowy, w miejscu gdzie mieszki włosowe są najmniej podatne na działanie androgenów – najczęściej z okolicy zausznej lub potylicznej. Następnie pobrany materiał umieszczamy w specjalnym filtrze i za pomocą urządzenia Regenera Activa separujemy komórki skóry odpowiedzialne za regenerację mieszków włosowych. Tak przygotowaną zawiesinę podajemy za pomocą głębokiej mezoterapii w skórę głowy objętą procesem łysienia androgenowego. Komórki regeneracyjne wyizolowane z naszej skóry inicjują procesy naprawcze w okolicy mieszków włosowych i pozwalają na zatrzymanie procesu łysienia oraz odrost nowych włosów. Jest to terapia naturalna gdyż komórki regeneracyjne uzyskujemy od tego samego pacjenta.

Justyna Gawryś: Czy Regenera Activa jest zabiegiem bezpiecznym, posiada odpowiednie certifikaty?

dr Marta Tazbir: Regenera Activa posiada wszystkie certyfikaty dotyczące wyrobów medycznych zarówno w Europie, Japonii jak i Stanach Zjednoczonych. W czasie prac nad tą metodą przeprowadzono zarówno badania kliniczne, jak i badania dotyczące samych mikro-przeszczepów w odniesieniu do ich żywotności, zdolności regeneracyjnych i kompozycji komórkowej. Przeanalizowano również wpływ mikro-przeczepów na strukturę skóry głowy, na którą wpływ miały łysienie i proliferacja komórek mieszkowych.

Justyna Gawryś: Wykonujemy go jednorazowo czy należy go powtórzyć? Jeżeli tak, to po jakim czasie?

dr Marta Tazbir: Z ponad trzyletnich obserwacji klinicznych wynika, że zabieg ten daje bardzo dobre efekty kliniczne jako zabieg jednorazowy – nie ma konieczności wykonywania go w serii. Kolejny zabieg wykonujemy dopiero po około 2-3 latach.

Justyna Gawryś: Jakie efekty możemy uzyskać po zabiegu Regenera Activa oraz jak długo się one utrzymują?

dr Marta Tazbir: Łysienie androgenowe jest chorobą postępującą i nie jesteśmy jej w stanie całkowicie zatrzymać. Przy pomocy tej metody jesteśmy jednak w stanie znacząco ją spowolnić a nawet odwrócić ten proces powodując odrost utraconych włosów. Pierwsze efekty obserwujemy po 30-60 dniach. Należy pamiętać, że nie jest to zabieg dla osób w zaawansowanym stadium łysienia (konieczna ocena kliniczna w skali Ludwiga lub Hamiltona) oraz dla pacjentów z innymi formami łysienia (zwłaszcza bliznowaciejącego). Kluczowa jest odpowiednia diagnoza i rozmowa z pacjentem o jego potrzebach i oczekiwaniach. Przy odpowiedniej kwalifikacji do zabiegu i realnych oczekiwaniach pacjenta, procedura ta jest w stanie przynieść doskonałe efekty kliniczne.

Justyna Gawryś: Pani Doktor, czy ten zabieg spowoduje, że nasze włosy przestaną wypadać czy raczej spowolni proces wypadania włosów?

dr Marta Tazbir: Dane kliniczne wskazują, że po zabiegu Regenera Activa następuje zatrzymanie utraty włosów w ciągu 4-6 tygodni a istniejące mieszki włosowe poddane regenerującemu działaniu komórek progenitorowych zaczynają generować nowe włosy. Obecnie w ciągu 3 lat dostępności tej terapii na rynku wykonano około 8000 zabiegów. Jest to więc metoda dość młoda, która szybko ewoluuje i z pewnością protokoły terapeutyczne będą w ciągły sposób udoskonalane.

Justyna Gawryś: Ostatnie pytanie. Jak powstrzymać wypadanie włosów? Jest jakiś złoty środek, który nas przed tym uchroni?

dr Marta Tazbir: Na przestrzeni ostatnich lat medycyna regeneracyjna nieustannie się rozwija. Stwarza coraz to nowsze, bardziej zaawansowane technologicznie i skuteczniejsze możliwości prewencji Anti-Aging czy leczenia chorób owłosionej skóry głowy. Moi pacjenci bardzo lubią i ufają naturalnym metodom regeneracji skóry i leczenia łysienia. Na przestrzeni ostatnich lat zauważyłam dwie znaczące zmiany w zakresie profilu pacjentów odwiedzających mój gabinet. Po pierwsze, w zakresie leczenia chorób owłosionej skóry głowy za pomocą naturalnych metod stymulacji ( tzn. osocze bogatopłytkowe ) stosunek kobiet do mężczyzn prawie się zrównoważył. Po drugie pacjenci chętniej korzystają właśnie z tych naturalnych metod regeneracyjnych. Tylko w ostatnim roku wykonałam około 400 zabiegów mezoterapii owłosionej skóry głowy osoczem bogatopłytkowym u mężczyzn i u kobiet. Baczna obserwacja moich pacjentów a także chęć ofiarowania im czegoś więcej skłoniła mnie do pracy z Regenera activa. Pozytywne doniesienia przeprowadzonych badań naukowych i ich obiecujące wyniki spodobały się również moim pacjentom. Pierwszy zabieg przeprowadziłam w sierpniu 2017 r. u pacjentki z łysieniem androgenowym, a jego zaskakujące efekty spowodowały wdrożenie procedury z użyciem Regenera activa do portfolio Kliniki Tazbir. Cieszę się, że jako jedyna klinika w łódzkim oferujemy ten zabieg naszym pacjentom.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z zabiegu REGENERA ACTIVA

Klinika Tazbir

mieści się w Łodzi przy ul. Solankowej 6,

nr tel.  506 170 629,  www.klinikatazbir.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Fakty na temat łuszczycy – jak ją leczyć. Kiedy wiadomo, że mamy do czynienie z łuszczycą

Łuszczyca jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Łuszczyca to na chwilę obecną choroba nieuleczalna, na którą może zachorować praktycznie każdy. Statystyki wskazują, że cierpi na nią co pięćdziesiąta osoba. Kiedy wiadomo, że mamy do czynienia z łuszczycą? Jak wygląda leczenie łuszczycy?

Łuszczyca występuje na całym świecie, natomiast większy odsetek zachorowań odnotowuje w krajach rozwiniętych – w Europie i USA choruje około 2 proc. populacji. Łuszczyca to choroba przewlekła, charakteryzująca się okresami remisji i nawrotów.

łuszczyca przyczyny

Przyczyny pojawiania się łuszczycy nie są do końca poznane. Zdania ekspertów dotyczące przyczyn są podzielone. Część z nich uważa, że łuszczyca to choroba autoimmunologiczna. Pozostali stoją na stanowisku, że na jej wystąpienie mają wpływ czynniki genetyczne, a także tzw. czynniki prowokujące.

W przypadku podłoża genetycznego podaje się, że w sytuacji, gdy oboje rodzice chorują na łuszczycę, to ryzyko ujawnienia się jej u dziecka wynosi 50%, natomiast jeżeli choruje jedno z rodziców – 16%.

Do czynników prowokujących, które najczęściej wyzwalają łuszczycę należą:

  • czynniki  hormonalne, tj. okres  dojrzewania, menopuza, ciąża, poród,
  • dermatozy zapalne, tj. ospa wietrzna, półpasiec, trądzik, łojotokowe zapalenie skóry,
  • HIV/AIDS,
  • niektóre leki, w tym m.in. kortykosteroidy, sole litu, leki przeciwmalaryczne, beta-blokery, NLPZ, inerferon,
  • nieprawidłowo zbilansowana dieta,
  • palenie papierosów,
  • przewlekłe infekcje bakteryjne i grzybicze,
  • spożywanie alkoholu,
  • stres,
  • uszkodzenia skóry,
  • zaburzenia metaboliczne (np. mocznica, hipokalcemia).

Wyróżnia się dwa podstawowe typu łuszczycy:

  • typ I – przed 40. rokiem życia, szczyt zachorowań miedzy 18.-22. rokiem życia, częste występowanie w rodzinie, częste nawroty i rozległe zmiany skórne.
  • typ II – po 40. roku życia, szczyt zachorowań po 55. roku życia, rzadsze występowanie rodzinne, duży wpływ środowiskowych czynników wyzwalających.

łuszczyca objawy

Objawy łuszczycy to zgrubiałe czerwone plamy na skórze pokryte suchymi białymi łuskami. Przy zdrapywaniu łuski odpadają, tworząc cienkie płatki przypominające zeskrobiny ze świecy, następnie uwidacznia się lśniąca powierzchnia raz punktowe krwawienie. W bardzo rzadkich przypadkach obok grudek mogą pojawiać się krostki, czyli zmiany wypełnione ropą, wtedy mamy do czynienia z  ciężka postać łuszczycy.

Zmiany łuszczycowe najczęściej pojawiają się na łokciach, kolanach, skórze owłosionej głowy i tułowiu. Łuszczyca może także występować na paznokciach. Zdarza się także, że łuszczyca atakuje stawy, głównie palców rąk, kręgosłupa w odcinku szyjnym lub lędźwiowym oraz duże stawy, np. biodrowy, kolanowy czy barkowy.

odmiany łuszczycy

Najczęstsze odmiany łuszczycy to:

  • łuszczyca zwyczajna,
  • łuszczyca krostkowa – występuje postaci miejscowej oraz ogólnej,
  • łuszczyca uogólniona (erytrodermia) – obejmuje całą powierzchnię ciała, chorzy mają podwyższoną temperaturę,
  • łuszczyca stawowa.

łuszczyca leczenie miejscowe

W przypadku leczenia miejscowego kluczowe jest usunięcie łusek, a następnie zahamowanie nadmiernej proliferacji naskórka. W leczeniu zewnętrznym stosuje się następujące grupy leków: złuszczające – kwas salicylowy, mocznik,

  • hamujące nadmierne podziały komórkowe: dziegcie, cygnolina,
  • glikokortykoidy,
  • pochodne witaminy D3,
  • pochodne witaminy A.

łuszczyca leczenie ogólne

Do leczenia łuszczycy wykorzystuje się:

  • fototerapia – polega na ekspozycji ciała na światło ultrafoletowe wytwarzane przez specjalne lampy
  • fotochemioterapia – (PUVA) to połączenie leku światłouwrażliwiającego z promieniami UVA, zalecana dla osób z łuszczycą oporną na leczenie miejscowe lub u pacjentów, u których zmiany chorobowe obejmują ponad 10% powierzchni ciała.
  • metotreksat – jest to najczęściej stosowany w  łuszczycy lek cytostatyczny.
  • cyklosporyna – silnie działający lek immunosupresyjny.
  • retinoidy – mają działanie teratogenne;
  • leki biologiczne (tj. adalimumab, etanercept, infiksymab, ustekinumab) – podawane w iniekcjach chorym z ciężką postacią łuszczycy, opornej na inne metody leczenia.

Wykorzystywane preparaty oraz leczenie ogólne powodują zaleczenie objawów i przyczyniają się do poprawienia jakości życia pacjentów.  Leczenie łuszczycy bezwzględnie musi odbywać się pod kontrolą lekarską.

łuszczyca leczenie klimatyczne

Często osobom chorym na łuszczycę poleca się tzw. leczenie klimatyczne, czyli pobyt nad ciepłym, słonym morzem. Sól morska złuszcza łuskę, a słońce zmniejsza zmiany łuszczycowe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana