Firma Biotec Lasers Polska świętowała swoje 7 urodziny

W poniedziałek 15 października w Regent Warsaw Hotel swoje siódme urodziny, wspólnie z klientami, świętowała firma Biotec Lasers Polska. Spotkanie posłużyło nie tylko przyjrzeniu się jej historii, ale i wymianie doświadczeń oraz zaprezentowaniu nowości.

7 urodziny BiotecLasers Polska (od lewej): Janusz Olewiński - wiceprezes Biotec Lasers Polska, Silvia Peruzzo - export manager Biotec Italia, Katarzyna Figura – ambasadorka marki Biotec, Marcin Łyjak - prezes Biotec Lasers Polska
7 urodziny BiotecLasers Polska (od lewej): Janusz Olewiński – wiceprezes Biotec Lasers Polska, Silvia Peruzzo – export manager Biotec Italia, Katarzyna Figura – ambasadorka marki Biotec, Marcin Łyjak – prezes Biotec Lasers Polska

Migawki z siedmiu lat pracy, najgorętsze nowości oraz rozmowy o doświadczeniach w pracy na sprzęcie Biotec – świętowanie siódmych urodzin firmy Biotec poświęcone było nie tylko sukcesom, ale i możliwościom, jakie urządzenia Biotec Lasers Polska mogą dać w przyszłości. Istniejąca od 2011 roku spółka Biotec Lasers Polska aktualnie współpracuje już z przeszło 120 gabinetami kosmetologii oraz medycyny estetycznej w Polsce i to właśnie z nimi przedstawiciele firmy świętowali siedem lat obecności na rynku.

Siedem lat minęło!

Zebranych przywitał Marcin Łyjak, prezes Biotec Lasers Polska. –

Wyrastaliśmy jako mała firma rodzinna. Siedem lat temu znaliśmy każdego z naszych klientów osobiście– wspominał podczas spotkania.

Obecnie skala działalności na to nie pozwala, ponieważ spółka dostarcza urządzenia Biotec do coraz większej liczby gabinetów w całym kraju.

Migawki z siedmiu lat pracy zaprezentowała Silvia Peruzzo, export manager Biotec Italia. Z urządzeń włoskiej firmy korzysta się już w przeszło 60 państwach, w tym – od 2011 roku – w Polsce. Biotec Italia skupia się na oferowaniu sprzętu do odnowy biologicznej skóry, liftingu, ujędrniania, wyszczuplania i modelowania sylwetki oraz usuwania przebarwień. Urządzenia wykorzystują najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie w branży medycznej oraz beauty. Biotec Italia duży nacisk kładzie również na badania i certyfikowanie swoich urządzeń.

7 urodziny Biotec Lasers Polsk, Silvia Peruzzo - export manager Biotec Italia w czasie prezentacji „Migawki z 7 lat współpracy", Marcin Antosiak – Biotec Lasers Polska
7 urodziny Biotec Lasers Polsk, Silvia Peruzzo – export manager Biotec Italia w czasie prezentacji „Migawki z 7 lat współpracy”, Marcin Antosiak – Biotec Lasers Polska

Powstała w 2011 roku spółka Biotec Lasers Polska przez siedem lat swojej działalności zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, w tym certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018, nagrodę Laur Konsumenta (2018) oraz nagrodę Laur Klienta w kategorii „Odkrycie Roku” (2017). Jej misją jest bowiem nie tylko dostarczanie zaawansowanych technologiczne aparatur, ale także zachowanie wysokich standardów obsługi.

7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy - nagrodzeni w kategorii Złoty Partner Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy – nagrodzeni w kategorii Złoty Partner Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy - nagrodzeni w kategorii Platynowy Partner Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy – nagrodzeni w kategorii Platynowy Partner Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy - nagrodzeni w kategorii Diamentowy Partner Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska, lekarze i kosmetolodzy – nagrodzeni w kategorii Diamentowy Partner Biotec

Wspólnie o nowościach

Świętowaniu urodzin towarzyszyły prezentacja Biotec Italia, wymiana doświadczeń i wyróżnienie gabinetów współpracujących z firmą certyfikatami i statuetkami.

Gościem specjalnym urodzin była Katarzyna Figura – która jako ambasadorka Biotec, od lat z zadowoleniem korzysta z technologii i marek kosmetycznych Biotec, co potwierdziła w trakcie swojego krótkiego wystąpienia.

Nowe aparatury Biotec przedstawiła Karolina Marcinkowska, ekspert i szkoleniowiec Biotec Lasers Polska.

Biotec bardzo sobie ceni technologie łączone i synergie zabiegowe, rzadko kiedy, a właściwie w ogóle nie oferuje sprzętu, który bazowałby tylko na jednej technologii. Dbamy o to, aby można było pracować swobodnie, w szybki i bezpieczny sposób, nawet w trudno dostępnych obszarach– podkreśliła Karolina Marcinkowska.

Przykładem takiego urządzenia jest jedna z nowości, aparat Renova zapewniający szybką i precyzyjną podaż ultradźwięków oraz energii RF do skóry.

Jest to sprzęt, który umożliwia nam pracę na takim obszarze skóry, który do tej pory był pozbawiony możliwości terapeutycznych– stwierdziła ekspertka firmy Biotec Lasers Polska.

Urządzenie Renova wykorzystuje się m.in. do napinania skóry twarzy, redukcji podwójnego podbródka oraz nadpotliwości, a nawet do podkreślania linii szczęki. Dzięki zastosowanym technologiom MESO® Transdermal, CFU® EASYZOOm (HIFU) i CTR® Cool Touch RF zapewnia on zoptymalizowane wibracje ultradźwięków oraz redukuje do minimum ryzyko wystąpienia szoku termicznego.

7 urodziny Biotec Lasers Polska (od lewej): Marcin Łyjak - prezes Biotec Lasers Polska, Janusz Olewiński - wiceprezes Biotec Lasers Polska, Katarzyna Figura – ambasadorka marki Biotec
7 urodziny Biotec Lasers Polska (od lewej): Marcin Łyjak – prezes Biotec Lasers Polska, Janusz Olewiński – wiceprezes Biotec Lasers Polska, Katarzyna Figura – ambasadorka marki Biotec

Spotkanie w warszawskim hotelu pozwoliło też dokładniej przyjrzeć się coraz częściej wykorzystywanemu w polskich gabinetach urządzeniu FusioMED do zabiegów estetycznych na twarz i ciało. Dzięki kilku niezależnym głowicom oraz technologiom wykorzystującym zjawisko kriolipolizy czy łączącym modulowane vacuum, mikronakłuwanie oraz RF pozwala ono zredukować zmarszczki, trądzik, cellulit, a nawet objętość tkanki tłuszczowej.

Innowacyjność urządzeń Biotec czyni je nie tylko skutecznymi, ale i bezpiecznymi oraz – z punktu widzenia pacjentów – komfortowymi, czego potwierdzeniem są m.in. wspomniane nagrody konsumenckie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Skip care – nowy trend w pielęgnacji

Od dłuższego czasu koreańska pielęgnacja skórycieszy się dużym zainteresowaniem na polskim rynku. 10 kroków koreańskiej pielęgnacji skóry testowało wiele kobiet, a blogerki dzieliły się ze swoimi czytelniczkami swoimi doświadczeniami. Obecnie pojawił się nowy trend w pielęgnacji – skip care.

koreańska pielęgnacja skóry, 10 kroków koreańskiej pielęgnacji

10 kroków koreańskiej pielęgnacji

Koreańska filozofia pielęgnacji skupia się przede wszystkich na skórze i jej potrzebach. Do 10 kroków japońskiej pielęgnacji należą:

 1. oczyszczanie cery olejkiem myjącym
 2. oczyszczanie cery kosmetykiem na bazie wody
 3. złuszczanie (eksfoliacja)
 4. tonizacja
 5. nawilżanie esencją
 6. serum dobrane do potrzeb cery
 7. maseczka w płachcie
 8. pielęgnacja okolic pod oczami
 9. intensywne nawilżanie kremem
 10. krem z filtrem przeciwsłonecznym.

skip care – nowy trend w pielęgnacji

Skip care jest przeciwieństwem 10 kroków koreańskiej pielęgnacji skóry. Zgodnie z tym trendem należy ograniczyć liczbę stosowanych kosmetyków do niezbędnego minimum. „Skip” z języka agielskiego oznacza „pominąć”. Także omijamy niektóre z elementów pielęgnacji. Dlaczego? Bowiem czasem nadmiar może być dla niektórych cer wręcz szkodliwy.

Nie każda z osób, która zastosowała 10 kroków koreańskiej pielęgnacji skóry była zadowolona z efektów. Niejednokrotnie pod newsami blogerek promujących taką pielęgnację, można było przeczytać komentarze czytelniczek o efektach ubocznych w postaci zaczerwienienia skóry, nasilenia objawów trądziku, itp.

Czasem mniej znaczy lepiej i więcej. Zbyt intensywna ingerencja w naturalne procesy odbudowy skóry i jej funkcje ochronne może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Według zwolenniczek trendu skip care – ludzka skóra niejednokrotnie może sama poradzić sobie z problemem. Zachęcają one do stosowania mniejszej liczby kosmetyków, a także sięganie po kosmetyki typu 2 w 1.

Skip-care to metoda pielęgnacji, która pozwala na zidentyfikowanie, które składniki są niezbędne naszej skórze i jednocześnie uniknąć niepotrzebnych kosmetyków. Dzięki temu nasza codzienna pielęgnacja będzie nie tylko prostsza, ale bardziej odpowiednia i dopasowana do naszych potrzeb.

kosmetyki koreańskie to kosmetyki naturalne

Koreańskie firmy kosmetyczne mają bardzo restrykcyjne normy dotyczące składu produktów. W kosmetykach koreańskich marek co do zasady nie znajdziemy sztucznych barwników, czy konserwantów. Kosmetyki te co do zasady nie mają również substancji zapachowych, dzięki czemu nie uczulają i są bezpieczne nawet dla skóry alergicznej. W kosmetykach koreańskich znajdziemy między innymi aloes, wyciąg z zielonej herbaty, wodorosty czy spirulinę.

Skóra Azjatek to mleczno-biała karnacja, bez zmarszczek i niedoskonałości. To oczywiście mit. Podobnie jak Europejki, Azjatki również borykają się z różnymi problemami skórnymi. Natomiast już od najmłodszych lat bardzo dbają o swój wygląd.

piękna, zadbana skóra

Warto jednak pamiętać, że stosowanie się do nowego trendu skip care czy 10 kroków koreańskiej pielęgnacji nie sprawi, że nasza skóra stanie się nagle piękna i nieskazitelna. Trzeba jednocześnie przestrzegać zdrowego trybu życia: stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, uprawiać aktywność fizyczną,  wyspiać się i starać się unikać stresu.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak ujędrnić skórę twarzy i szyi. Recenzja zabiegu biodermogenezy

Podniesienie opadających policzków, a może po prostu chcesz znaleźć sposób na opadający owal twarzy w młodym wieku i ujędrnienienie skóry? Akurat mnie interesowało wszystko! Udając się do Kliniki Estetica Nova liczyłam na poprawę kondycji skóry, zwiększenie jej gęstości i uniesienie owalu. Czy mi się to udało? Sprawdźmy!

Jak podnieść opadający owal twarzy

Udałam się do Klinika Estetica Nova w Warszawie by zwiększyć zagęszczenie skóry, która niestety z czasem zaczęła się robić wiotka. Zmienił się kształt mojej twarzy, z bardziej okrągłej zaczęła się robić trójkątna, pozbawiona blasku, z delikatnymi zmarszczkami najbardziej widocznymi w okolicy czoła. Delikatne nawisy w okolicy ust spowodowane opadającymi policzkami. Muszę zaznaczyć, że moja skóra w dotyku nie była zwarta wręcz „ciastowata“, rozluźniona. Dodatkowo bardzo przeszkadzały mi przebarwienia, które licznie zostały na mojej skórze po wspaniałych wakacjach na Hawajach. Zmniejszyła się jej sprężystość, zauważyłam rownież opadający owal twarzy. Do tej pory nie wykonywałam żadnych zabiegów estetycznych oprócz delikatnego nawilżenia ust. Dlatego zależało mi na takim zabiegu, który nie zmieni rysów twarzy, a da naturalny efekt i poprawi jakość skóry i dając jej naturalny glow. Moim celem był taki zabieg, który w przyszłości zaprocentuje, a nie będzie tylko na chwilę, na tu i teraz. Dr Ewa Rybicka zaproponowała mi biodermogenezę.

Biodermogeneza na twarz opinie

Biodermogeneza na twarz. Czym jest biodermogeneza?

Biodermogenezajest to całkowicie nowe podejście terapeutyczne, które pozwala naszej skórze na regenerację poprzez przywrócenie jej naturalnych funkcji biologicznych na ich najwyższym poziomie. Ta kompleksowa kuracja przeciwstarzeniowa wygładza zmarszczki, nawadnia i uelastycznia skórę oraz poprawia owal twarzy. Dzięki biodermogenezie zostają pobudzane fibloblasty do produkcji kolagenu typu III, czyli kolagenu młodzieńczego. W sumie jest niewiele zabiegów, które dają taki efekt (mi do głowy przychodzi jeden).

Działanie pola elektromagnetycznego jest zarządzane bezpośrednio przez system BIO-FEED-BACK, stymulując pompę sodowo-potasową w taki sposób aby zwiększyć odżywienie oraz aktywność fibroblastu, prowadząc do neokolagenogenezy, czyli tworzenia nowego kolagenu, już w ciągu 48 godzin po zabiegu. Skoncentrowane działanie pola elektromagnetycznego pomaga w walce z wiotką skórą, powoduje zagęszczenie i poprawę jej jędrności.

Sposób na starzenie się skóry

Biodermogeneza zabieg technologia

Zabieg wykorzystuje synergię 3 technologii:

 • Próżni – delikatnego zasysania skóry. W przypadku okolicy twarzy ten parametr jest ustawiony bardzo minimalnie i absolutnie nie ma mowy o rozciąganiu skóry. Czujemy wyłącznie bardzo przyjemne, delikatne zasysanie.
 • Pole elektromagnetyczne, które jest technologią zasadniczą.
 • Elektroporację dzięki której produkty są wprowadzane do tkanek.

Biodermogeneza zabieg

Do zabiegu wykorzystywana jest maszyna biodermogenezy Be One 2.0, jest to najnowsza wersja tej maszyny. Podczas zabiegu urządzenie pracowało na programie „Revitalize plus“ przeznaczonym do zabiegu na skórę twarzy. W pierwszej kolejności do ręki otrzymujemy elektrodę. Do zabiegu są potrzebne 3 preparaty: preparat zawierający aminokwasy, kwas hialuronowy oraz oliwka. Preparaty w niewielkiej ilości nakładane są na twarz i poprzez synergię trzech technologii wprowadzane do skóry, i wykorzystane przez komórki do nawilżenia, produkcji aminokwasów oraz produkcji włókien kolagenowych. Sam zabieg należy do zabiegów relaksujących, wprowadza nas w stan odprężenia fizycznego i psychicznego. Zabieg jest przyjemnym masażem, który rozpoczyna się od okolicy brody, następnie przechodzimy na czoło, policzki, szyję. Podczas całej procedury wykonywane są ruchy liftingujące mające na celu przywrócenie jędrność skóry, jej napięcie czyli tzw. lifting twarzy i szyi. Na poziomie komórek skóry mamy przysieszony przepływ jonów sodu i potasu co powoduje delikatne rozgrzanie tkanki do ok. 39-40 stopni. To dlatego podczas całego zabiegu wyczuwamy delikatne ciepło, ale praktycznie w ogóle nie czujemy zasysania.

Na maszynie, która wykonuje zabieg jest migająca elektroda. Światło, które się zmienia ma raz kolor zielony, a raz niebieski.  Świadczy to o tym, że pole elektryczne ma raz ładunek dodatni a raz ujemny. Ma to zasadnicze znaczenie dla pobudzenia procesów na poziomie komórkowym ponieważ zabieg biodermogenezy przywraca fizjologiczną czynność komórek, dzięki czemu są przywracane procesy, które były nieobjęte starzeniem jeszcze w młodej komórce.

Jakie zabiegi na opadający owal twarzy

Jak wygląda skóra w trakcie i bezpośrednio po zabiegu biodemogenezy

Podczas pierwszego zabiegu moja skóra wyglądała tak samo. Dopiero od drugiego zabiegu zaczęła reagować delikatnym zaróżowaniem w trakcie. Z zabiegu na zabieg zaróżowanie było coraz większie i świadczyło tylko i wyłącznie o tym, że skóra bardzo dobrze reagowała na zabieg. Zaróżowienie twarzy mijało bardzo szybko i już na koniec zabiegu nie było praktycznie widoczne.

Jak wygląda skóra na drugi dzień po zabiegu biodemogenezy?

podniesienie policzków zabiegSkóra jest napięta, silnie nawilżona, promienna, zliftingowana. Towarzyszy takie dziwne uczucie w okolicy policzków, takiego ciągnięcia, jeżeli tak można to określić. Mogę śmiało powiedzieć, że ten zabieg nadaje się również jako zabieg bankietowy przed ważnym wydarzeniem by poprawić stan naszej skóry. Od razu po zabiegu można nałożyć makijaż i udać się na spotkanie!

Jak wygląda skóra po serii 6 zabiegów biodermogenezy?

Jakość mojej skóry bardzo wyraźnie się poprawiła. Widać zdecydowane ujędrnienie, nawilżenie, zmniejszenie porów, ujednolicenie kolorytu, poprawę gęstości skóry (nie jest już „ciastowata“), jest bardziej mięsista i zliftingowana. Do tego zmniejszyły mi się przebarwienia mimo, że we wskazaniach do zabiegu nie ma mowy o działaniu na przebarwienia (takie skutki uboczne akceptuję ?).  Skóra jest bardziej promienna. Widzę zdecydowane uniesienie policzków, poprzez lifting moja twarz nabrała objętości a także spłyciły się zmarszczki w okolicy czoła. Efekt jest bardzo naturalny a o taki właśnie mi chodziło.

Plusy i minusy zabiegu biodermogenezy na twarz

Plusy zabiegu biodermogenezy:

 • Pobudzenie koleganu typu III (bardzo rzadko się to zdarza) czyli kolagenu młodzieńczego,
 • Zabieg biodermogenezy może być wykonywany u osób, które mają przeciwwskazania do wielu zabiegów medycyny estetycznej,
 • Nie ma okresu rekowalescenji, można traktowac jako zabieg lunchowy,
 • Skóra jest napięta, ujędrniona, zliftingowana,
 • Zabieg jest bezbolesny,
 • Poprzez masaż odczuwamy niesamowity relaks i odprężenie,
 • Czas zabiegu: zabieg trwa ok. 25 min na okolicę twarzy i szyi,
 • Czas oczekiwania na efekty: efekty narastają w trakcie i z tygodnia na tydzień obserwujemy poprawę jakości skóry,
 • Bardzo naturalny efekt, bez zmiany rysów twarzy,
 • Rewitalizacja ust podczas zabiegów – śluzówka bardzo dobrze reaguje na zabieg biodermogenezy.

Minusy zabiegu biodermogenezy:

 • Długo się zastanawiałam nad minusem zabiegu, ale nie mogę powiedzieć nic złego na temat tego zabiegu.

Jak często powtarzamy zabieg biodermogenezy?

Serię od 6 do 10 zabiegów w zależności od problemu z jakim przychodzimy wykonujemy raz, dwa razy w tygodniu nie częściej niż co 48 godzin. Ja swoje zabiegi wykonywałam co tydzień i na zdjęciach widzicie efekt, który narastał w okresie 6 tygodni. Następnie zabieg przypominający powtarzamy raz na 30-40 dni by podtrzymać efekt zabiegowy. Kilka tygodni po zakończeniu serii skóra nadal intensywnie pracuje. „Uczymy“ komórkę, tkankę prawidłowej pracy, takiej o której niestety zapomniała.

Biodermogeneza zdjęcia przed i po

biodermogeneza opinie biodermogeneza zabieg biodermogeneza zdjęcia przed i po

Przeciwwskazania do zabiegu biodermogenezy

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Opryszczka,
 • Infekcje,
 • Rozrusznik serca ze względu na przepływ energii,
 • Silne zwłóknienia tkanek przez zabiegi termiczne, wtedy musimy zastosować więcej zabiegów by przywrócić skórę do prawidłowego funkcjonowania.

Jeżeli myślimy o wykonaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej np. kwas hialuronowy, mezotererpia, czy osocze bogatopłytkowe to zabieg biodermogenezy jest świetnym zabiegiem, który warto wykonać przed innymi zabiegami. Dzięki temu przygotujemy nasza skórę w sposób naturalny i będzie ona w dobrej kondycji.

Jest to idealny zabieg dla młodych osób, które nie myślą o wykonywaniu inwazyjnych zabiegów.

Gdzie wykonać zabieg biodermogenezy

Swój zabieg wykonałam w Klinice Estetica Nova w Warszawie i gorąco polecam te miejsce! Nota bene Klinika Estetica Nova dr Ewy Rybickiej do tej pory była jedyną Kliniką w Warszawie, która posiadała urządzenie do wykonywania Biodermogenezy. Być może w tym momencie to się zmieniło. Zabieg wykonywała mi wspaniała kosmetolog Karolina Grusiecka, która ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Karolina dziękuję za te 6 tygodni!

Podniesienie policzków zdjęcia

Cena biodermogenezy

Cena 1 zabiegu na twarz to koszt 400 zł.

Przy zakupie serii 6 zabiegów, zabieg 7, czyli przypominający po 30-40 dniach otrzymujesz GRATIS.

Materiał VIDEO z zabiegu biodermogenezy

Jeżeli jeszcze nie widzieliście zachęcam do obejrzenia materiału z LIVE jaki został nakręcony podczas jednego z zabiegów. Będziecie mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda zabieg i jak reaguje skóra.

biodermogeneza na twarz opinie

 

Klinika Estetica Nova

ul. Opaczewska 43 lok. 4, Warszawa

 

Zdjęcia zostały wykonane przez Zuzannę Kruschewską. Kopiowanie ich i rozprzestrzenianie jest zabronione.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana