Dr Marek Szczyt, czyli ABC chirurgii plastycznej podczas 27 Międzynarodowego Kongresu i Targów Kosmetycznych LNE & SPA

W dniach 11-12 maja 2013 roku miałam przyjemność uczestniczyć w 27 Międzynarodowym Kongresie i Targach Kosmetycznych LNE & SPA. Pierwszy raz byłam uczestnikiem tego wydarzenia. Zaproszenie VIP wygrałam w konkursie orgaznizowanym na łamach LNE & SPA. Pierwszy raz coś wygrałam z czego niesamowicie się ucieszyłam, gdyż zakrawa to o profil portalu, który prowadzę. 

Szereg znanych i cenionych osób wystąpiło podczas dwóch dni kongresu. Najbardziej interesowały mnie zagadnienia z pokroju medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Nie ma co ukrywać, ale najbardziej czekałam na drugi dzień kongresu, gdyż tego dnia zostało dedykowanych kilka wykładów na ten temat. Jednym z zaproszonych gości (i myślę, że najbardziej wyczekiwanym przez wszystkich) był dr Marek Szczyt wszystkim znany z programu TVN Sekrety chirurgii.

Dr Szczyt miał prelekcję na temat ABC chirurgii plastycznej. Prelekcja z udziałem dr Szczyta rozpoczęła się o godzinie 15:50. Niektórzy (w tym ja) wyczekiwali tej godziny. Cały czas się zastanawialiśmy co znany chirurg może opowiedzieć podczas 35 minutowego wystąpienia (zważywszy, że temat był rozumiany bardzo szeroko). Przed godziną „zero” zaczęło się zbierać bardzo dużo osób. Pomimo licznych miejsc w auli, w których odbywały się wykłady zabrakło miejsc siedzących. Osoby, które nie zdążyły usiąść na fotelach siadały na schodach, by tylko móc wziąć udział w prelekcji. I się rozpoczęło. Dr Szczyt otrzymał gromkie brawa już na samym początku. Muszę przyznać, że jest On osobą bardzo sympatyczną i uśmiechniętą, trzyma się jego nierozłączny żart. Przy tym wszystkim ma bardzo szeroką wiedzę poparte niesamowitą pasją.

Chirurg plastyk z wieloletnim doświadczeniem opowiadał o swojej pasji jaką jest chirurgia plastyczna, o zabiegach, które wykonywał początkowo w najstarszym i najlepszym z ośrodków chirurgii plastycznej w Polanicy Zdroju. Przedstawił po trosze historię chirurgii. Tak na marginesie czy wiecie, że pierwszy zabieg z chirurgii plastycznej był przeprowadzony 3000 lat temu i była nim hrabina w dodatku Polka? 🙂 Ja nie wiedziałam i dlatego musiałam się z Wami podzielić tym newsem (dla mnie newsem 🙂 ).

ryciny, sprzed 3 tyś lat przedstawiające zabiegi chirurgii plastycznej pokazane podczas prelekcji dr M.Szczyta

Lekarz pokazał mnóstwo slajdów ze zdjęciami Pacjentów, których operował począwszy od 7-letniego chłopca z odstającymi uszami skończywszy na 82 latku (mężczyźnie), który zrobił plastykę powiek dolnych. Były pokazane różne zabiegi, które zostały wykonane przez lekarza. Dr Szczyt przedstawił szereg zdjęć małych dzieci, które urodziły się z rozczepem warg i podniebienia czy nosów. Wyglądało to naprawdę przerażająco. Muszę natomiast przyznać, że chirurgia rekonstrukcyjna robi cuda. Osoby te po 2-3 latach od zabiegu wyglądały całkiem normalnie bez jakichkolwiek oznak wcześniejszej choroby.

Dr Marek opowiedział o poszerzaniu żuchwy u mężczyzn (podobno męski mężczyzna to taki, który ma rozbudowaną żuchwę). Podczas takiej operacji montuje się specjalne implanty silikonowe od strony jamy ustnej wkładając je bezpośrednio na kość żuchwy. Przy okazji lekarz opowiedział o śmiesznej sytuacji związanej z operacją żuchwy. Operował pacjenta, który z operacji był bardzo zadowolony i pojawił się na dyskotece w piątej dobie po operacji. Niestety „dostał w twarz i trzeba było poprawiać” mówił uśmiechnięty lekarz. „Tu trzeba uważać, jakieś 3-4 tygodnie trzeba unikać dyskoteki i bujek i wszystko będzie dobrze” – kontynuował. Dr Szczyt pokazał bliskie jemu zdjęcie – miejsce Polanica Zdrój. Chwilę opowiedział o szpitalu w tej miejscowości, który mieścił się w budynku poklasztornym. Tłumaczył, że właśnie w tym miejscu przywracało się ludziom wiarę w siebie, w chirurgię, w medycynę, gdyż operacje, które były tam wykonywane to nie tylko chirurgia plastyczna, ale przede wszystkim rekonstrukcyjna.

bliskie zdjęcie dr Szczyta – szpital Polanica Zdrój

Opowiedział o liftingu policzków z dodatkową plastyką powiek górnych i dolnych, którą wykonał starszej kobiecie. Lekarz pokazał zdjęcia przed i po operacji, muszę przyznać, że po zabiegu kobieta wyglądała zdecydowanie korzystniej. Opowiadał o plastyce brzucha, powiększaniu piersi, pośladków, łydek czy ust. Dodatkowo o korekcji nosa, plastyce powiek, czy podnoszeniu brwi. Dr Szczyt zaprezentował po krótce preparaty, które były stosowane dawno temu (np. powiększanie piersi za pomocą implantu solnego). Implanty te okazały się zawodne z przyczyny zaworka, który miały. Taka dygresja dotycząca zabiegu z udziałem implantu solnego „niestety te implanty były zawodne przez ten zaworek, gdyż czasem było tak, że kobieta kładła się spać z dwoma piersiami, a budziła się z jedną, gdyż tak nieszczęśliwie się stało, że zaworek się otworzył i wypuścił sól”. W Europie odeszliśmy od metody powiększania piersi za pomocą implantu solnego natomiast w Stanach cały czas są one modne.

Wspomniał o preparacie do powiększania piersi na bazie gęstego kwasu hialuronowego Macrolane, który był podawany w ilości 100-150 ml do jednej piersi. Wydawał się być bardzo fajną alternatywą do powiększania piersi, do mementu, w którym zaczęły się pokazywać guzy. Macrolane się otarbiał i nic w tym złego nie było, poza tym jak pacjentka stała to piersi wyglądały jako tako, gorzej jak się kładła – piersi rozchodziły się na bok, a na pozostałej części ciała pozostawały guzy. W dotyku również piersi po tym preparacie były fatalne. Jak się okazało Pacjenta traciła możliwość kontroli onkologicznej „bo ona miała guzy, jak się dotykała to cały czas miała te guzy, jak później zrobiła mammografię lub bardzo dobre USG to się okazało, że pośród tych guzów, które  miała od kilku dobrych lat pokazał się nowy i ma 2,5 cm i jest źle”. Otóż gdyby nie miała guzów z preparatu Macrolane można byłoby ją wcześniej zdiagnozować i zoperować. Macrolane do powiększania piersi został wycofany w całej Europie rok temu.

Z tego co wiem niektórzy lekarze nadal wykonują zabiegi przy użyciu Macrolane z tej prostej przyczyny, posiadają go jeszcze na stanie. Dlatego przestrzegam wszystkie kobiety – jeśli chcecie sobie powiększyć piersi to nie róbcie tego przy pomocy kwasu hialuronowego preparatu Macrolane.

Na koniec dr Marek Szczyt otrzymał nagrodę przyznawaną przez czasopismo LNE & SPA pt. „Inspiracja dla Urody” za stworzenie kliniki przyjaznej ludziom, za otwartość, profesjonalizm i wiedzę.

Wykład zakończony został owacjami, a wszyscy uczestnicy czekają na kolejne prelekcje w wykonaniu człowieka z taką pasją i wiedzą jaką posiada dr Szczyt. 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Konkurs! Wygraj 1 z 3 zabiegów na twarz – mikrodermobrazję z maską witaminową lub peeling kawitacyjny z maską witaminową.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Konkursie Internetowym – Konkursie Fotograficznym pt: „Czym dla Ciebie jest piękno?”.

Do wygrania są 3 zabiegi na twarz –  mikrodermabrazja plus maska witaminowa lub peeling kawitacyjny plus maska witaminowa. Łączna wartość jednego zabiegu to 200 zł.

zdj: sopotspa.pl

 

Co należy zrobić, aby wygrać ten fantastyczny zabieg?

Aby wygrać jeden z trzech zabiegów, które będzie można wykonać w Klinice Ziemlewski w Warszawie, w Łodzi lub we Wrocławiu należy przesłać zdjęcie przedstawiające piękno widziane Waszymi oczami.

Niektórzy piękno postrzegają przez pryzmat urody, dla innych jest to zbliżające się lato, a dla jeszcze innych jazda konna bądź spacery po lesie. Uczestnik konkursu ma szerokie pole by pokazać czym dla niego jest piękno, jak je definiuje i jak je postrzega.

Uczestnik może przesłać maksymalnie 1 zdjęcie. Zdjęcie musi być wykonane wyłącznie na potrzeby konkursu organizowanego na łamach portal Derma Estetic i nie może być wcześniej nigdzie publikowane.


Nagrodą główną w konkursie fotograficznym są 3 zabiegi na twarz – do wyboru: mikrodermabrazja plus maska witaminowa lub peeling kawitacyjny plus maska witaminowa o łącznej wartości 200 zł. 

 

Zdjęcie konkursowe należy przesłać na adres  konkurs@dermaestetic.pl. W konkursie wezmą udział zgłoszenia wysłane w dniach od 23.05.2013 r. do 06.06.2013 r. do północy. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 czerwca 2013 r.

Konkurs trwa od 23.05.2013 do 06.06.2013

 

Zasady konkursu:

 1. Należy polubić fan page Derma Estetic (adres znajdziesz Tutaj)
 2. Należy polubić fan page Kliniki Ziemlewski (adres znajdziesz Tutaj)
 3. Informację o konkursie należy udostępnić na swojej tablicy facebookowej (link znajdziesz Tutaj).
 4. Zdjęcie konkursowe należy przesłać na adres konkurs@dermaestetic.pl wpisując nick bądź imię i nazwisko jakim się posługujecie na facebooku. Wiadomość zawierająca pełne informacje pomoże ustalić czy zostały spełnione warunki konkursu, o których mowa powyżej.
 5. Jeśli wiadomość mailowa nie będzie zawierała nicku bądź imienia i nazwiska z facebooka, taka osoba zostanie zdyskwalifikowana.
 6. Każda Osoba może przesłać tylko i wyłącznie jedno zdjęcie konkursowe. Większa ilość nadesłanych zdjęć spowoduje dyskwalifikację.
 7. Zdjęcia konkursowe mogą być wysyłane tylko i wyłącznie na adres mailowy konkurs@dermaestetic.pl.
 8. Zwycięzca może wykorzystać nagrodę w postaci wybranego zabiegu do 31 lipca 2013 r w wybranej przez siebie Klinice Ziemlewski. Po tym czasie nagroda przepada. 
 9. Jedna osoba może wygrać tylko i wyłącznie jeden zabieg (do wyboru mikrodermobrazja plus maska witaminowa lub peeling kawitacyjny plus maska witaminowa)

Życzę powodzenia 🙂

 

Regulamin konkursu Czytaj

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nowość! LipVolumizer – pełne usta na dłużej bez bolesnych zastrzyków.

Na rynku pojawiła się nowość – LipVolumizer, pierwszy w Polsce preparat zapewniający długotrwały efekt powiększenia ust bez nieprzyjemnych zastrzyków. Czy rzeczywiście to działa?

LipVolumizer

Nowość od Senegence – LipVolumizer, pierwszy w Polsce preparat zapewniający długotrwały efekt powiększenia ust bez nieprzyjemnych zastrzyków.

Producent reklamuje preparat tymi słowami: „Marzysz o pełnych, jędrnych ustach, ale boisz się bolesnych zastrzyków? Wypróbuj LipVolumizer. Opatentowana technologia sprawi, że Twoje usta będą pełne na dłużej i to bez użycia nieprzyjemnych drażniących substancji.”

Jakie efekty daje LipVolumizer?

W ciągu miesiąca od codziennego użytku, większość użytkowniczek zauważyła:

 •  Zwiększoną objętość warg (sprawia, że cienkie wargi są grubsze)
 • Zwiększone nawilżenie warg
 • Odbudowaną gęstość warg
 • Poprawę kształtu warg
 • Delikatniejsze wargi

Jakie cechy posiada LipVolumizer?

 • Brak reakcji chemicznej czy uczucia pieczenia
 • Bezpieczny dla skóry wrażliwej

Składniki LipVolumizer:

 • Volumizing Complex
 • Kompleks składników – peptydy roślinne, które pomagają zbudować strukturę macierzy kolagenowej w ustach i zwiększają zawartość wilgoci w ustach. SenePlex™ Complex, masło shea, kwas hialuronowy, squaline, retnal palmatate, sód PCA, olej jojoba, nasiona liści Camellia sinensis (chroni kolagen przed rozpadem), olej sezamowy.

Jak stosować preparat?

 Należy nałożyć preparat na noc. Usta zyskają 25 proc. objętości, która będzie trwać cały następny dzień!

 Gdzie można kupić:

LipVolumizer można kupić w gabinetach kosmetycznych bądź na stronie www.dreamskin.pl

Cena LipVolumizer:

 5,9 ml kosztuje 180 zł
Czy preparat rzeczywiście działa? Tego nie wiemy, ale niebawem będziemy miały okazję go przetestować. Z pewnością Was poinformujemy o rezultatach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana