Dlaczego warto regularnie stosować kosmetyki?

Dnia 25 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego została zaprezentowana współpraca marki Yonelle i Yonelle Medestetic z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Elżbieta Gozdecka – Dyrektor PROFEMED Medycyna Estetyczna (po prawej), Izabela Ziółkowska – kosmetolog (po lewej), w tle Julita Bonikowska – kosmetolog PROFEMED Medycyna Estetyczna przeprowadza zabieg Infusion Superlift

Gama luksusowych kosmetyków Yonelle w Klinice Profemed Medycyna Estetyczna

PROFEMED Medycyna Estetyczna to klinika, która znajduje się w samym centrum Warszawy, na VI p. Hotelu Marriott. Główną ideą Kliniki jest holistyczne podejście do pacjenta, które przejawia się w dostępności różnorodnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii oraz konsultacji dietetycznych czy sesji terapeutycznych. Obecnie ofertę postanowili rozszerzyć o najwyższej klasy profesjonalne kosmeceutyki i zabiegi opracowane według przełomowej koncepcji Skin Penetration Revolution™ marki Yonelle Medesthetic.

Do dyspozycji pacjentów jest także szeroka gama luksusowych kosmetyków Yonelle dla skóry 40+ o ponadprzeciętnej skuteczności, które polecane są do pielęgnacji domowej – mówi Elżbieta Gozdecka, Dyrektor PROFEMED Medycyna Estetyczna.

W trakcie spotkania Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Rynku Profesjonalnego Yonelle, Agnieszka Śliwa, przedstawiła nowe produkty marki. Zabieg pokazowy INFUSION SUPERLIFT – superintensywny zabieg silnie liftingujący i ujędrniający cerę dojrzałą 40+ Yonelle Medesthetic przeprowadziła Julita Bonikowska, kosmetolog PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Julita Bonikowska – kosmetolog PROFEMED Medycyna Estetyczna przeprowadza zabieg Infusion Superlift

Infusion Superlift, czyli superintensywny zabieg silnie liftingujący i ujędrniający cerę dojrzałą 40+

Jest to nowatorski, wielofazowy zabieg z retinolem infuzyjnym. Zapewnia absolutnie spektakularny efekt odmłodzenia wyglądu skóry dojrzałej! Silnie liftinguje, ujędrnia, wygładza, redukuje widoczność zmarszczek. Cera staje się doskonale napięta, młodzieńczo sprężysta, zachwycająco gładka, nawilżona, rozjaśniona.

Ponadprzeciętne efekty uzyskano dzięki zastosowaniu miniinwazyjnej techniki mikronakłuwania skóry i potrójnego peelingu oraz kosmeceutyków zawierających stabilną postać witaminy C, kwas fitowy i migdałowy oraz czynnik wzrostu (epidermal growth factor) i kwas hialuronowy.

Zabieg polecany w serii, jako kuracja intensywnej odnowy biologicznej skóry, oraz jako zabieg pojedynczy.

Czas zabiegu: 90 min

Cena pojedynczego zabiegu: 350 zł

Cena w pakiecie 3 zabiegów: 890 zł

Pierwsze oznaki starzenia

Specjaliści z PROFEMED Medycyna Estetyczna mówili o zabiegach dostosowanych do potrzeb skóry oraz działania nowoczesnych kremów. Izabela Ziółkowska, kosmetolog o „odmładzaniu przez nakłuwanie. Dlaczego najlepszym sposobem na zmarszczki jest igła”. Natomiast o działaniu nowoczesnych kremów opowiadała dr n. med. Anna Maria Wasilewska, lekarz medycyny estetycznej.

Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się ok. 25. roku życia, dlatego warto regularnie stosować kosmetyki, które pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji i opóźnią w jakimś stopniu proces starzenia. Godne polecenia są produkty, które zostały wyprodukowane w nanotechnologii, co oznacza, że składniki aktywne mają bardzo małe rozmiary, dzięki temu łatwiej penetrują w głąb skóry. Zastosowane w produktach marki YONELLE specjalne nośniki, tzw. Nanodyski™ transportują składniki aktywne do 14. warstwy naskórka, co znacznie zwiększa ich działanie. W filozofię działania anti- aging wpisuje się firma Yonelle, której kosmetyki zapewniają skórze głęboką stymulację i odbudowę działając na wszystkie objawy starzenia się skóry, zawierają składniki nawilżające, antyoksydacyjne i intensywnie pobudzające produkcję kolagenu, co daje gwarancję sukcesu w procesach rewitalizacji – mówi dr n. med. Anna Maria Wasilewska, PROFEMED Medycyna Estetyczna.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Krem z filtrem UV – dlaczego warto go stosować cały rok

W okresie letnim, gdy w naszej strefie klimatycznej, słońce operuje najsilniej, częściej sięgamy po krem z filtrem ochronnym. W okresie wczesnowiosennym, jesiennym czy zimowym, gdy na niebie  jest więcej chmur, a słońce świeci słabiej, wiele osób uważa, że ochrona przeciw promieniowaniu UV nie jest konieczna. Nic bardziej mylnego, bowiem promieniowanie UV dociera do Ziemi, przenikając przez grubą warstwę chmur, a nawet szyby i naskórek, docierając do komórek i wpływając niekorzystnie na DNA.

Bez słońca nie byłoby życia. Nam, ludziom, jest ono potrzebne do wytwarzania witaminy D3. Ale jest również źródłem szkodliwego promieniowania ultrafioletowego (UV). Mimo zaleceń i ostrzeżeń dermatologów zbyt rzadko stosujemy kosmetyki chroniące nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Zobacz również artykuł dr hab. n. med. Elżbiety Kowalskiej – Olędzkiej: Ochrona przeciwsłoneczna w oczach dermatologa. Leczenie zmian i znamion.

Promieniowanie UV – rodzaje

Promieniowanie ultrafioletowe dzielimy na:

  • promieniowanie UVC – w większości jest ono pochłaniane przez warstwę ozonową, dlatego nie ma bezpośredniego wpływu na skórę człowieka;
  • promieniowanie UVB – ma działanie rumieniotwórcze, powoduje oparzenia, a także stymuluje syntezę barwnika i nadaje skórze brązowy kolor. Natężenie waha się zależnie od pory roku i dnia – najsilniejsze jest w okresie letnim w godzinach: 10:00 – 15:00. Promieniowanie UVB jest zatrzymywane przez chmury, szyby okienne, odzież, ale penetruje przez wodę;
  • promieniowanie UVA – stanowi natomiast aż 95% promieniowania UV, które jest wysyłane na ziemię. Jego natężenie jest stałe, niezależnie od pory roku i dnia. Przenika ono przez chmury, a nawet przez szyby okienne i niektóre tkaniny. Zatem UVA jest z nami praktycznie przez cały rok, przez cały dzień, zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach, nawet w czasie pochmurnych dni. Promieniowanie UVA wnika w głębsze warstwy skóry, uszkadzając włókna kolagenowe i elastynę, osłabia układ immunologiczny, zmienia DNA skóry i nasila produkcję wolnych rodników. Efektem jest tak zwany proces fotostarzenia, czyli wiotczenia i utraty jędrności skóry, co w konsekwencji prowadzi do powstawanie zmarszczek. Dawki tego promieniowania kumulują się, dlatego efekty działania UVA nie są widoczne od razu. Uwaga! Jest ono emitowane także przez lampy w solariach.

Podsumowując: oparzenia są spowodowane działaniem promieniowania UVB, a fotostarzenie, zmarszczki – promieniowaniem UVA. Pod wpływem promieniowania UV mogą pojawiać się przebarwienia, piegi, zmiany naczyniowe, a także może nastąpić zaostrzenie trądziku różowatego.

Obydwa rodzaje promieniowania przyczyniają się do wystąpienia raka skóry.

Jak i kiedy stosować krem z filtrem UV

Dzięki regularnemu stosowaniu preparatów z filtrami UV, również w okresie jesienno-zimowym, nasza skóra wolniej się starzeje, a dodatkowo chronimy ją przed powstawaniem niechcianych przebarwień.

Pamiętajmy, że podkład z filtrem to za mało, by ochronić twarz przed niepożądanym działaniem promieni UV. Ponadto filtry ochronne powinno się również stosować na dekolt oraz na szyję.

Dermatolodzy zalecają, by nałożyć krem z filtrem UV zawsze na ok. 30 minut przed wyjściem z domu. Jeżeli Twój krem na dzień nie zawiera filtru, bardzo zachęcamy do sięgnięcia po dodatkowy krem, który taki filtr ochronny posiada. Dowiedz się więcej na temat: Kolejności nakładania kosmetyków na twarz.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Mastopeksja – wszystko o zabiegu podniesienia piersi.

Piersi to niewątpliwy atrybut kobiety, jednakże nie zawsze jesteśmy zadowolone z ich wyglądu. Zbyt małe, zbyt duże, opadające czy wręcz obwisłe mogą być przyczyną nie tylko kompleksów i negatywnie wpływać na naszą samoocenę, ale także wpływać negatywnie na życie seksualne.

Kiedy prawidłowa pielęgnacja a nawet zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie przynoszą rezultatów, z pomocą przychodzi chirurgia. W przypadku opadających i obwisłych piersi można wykonać zabieg mastopeksji.

Opadajace, obwisłe piersi – przyczyny

Piersi opadają nie tylko w związku z upływem czasu i ogólną utratą jędrności całego ciała. Opadanie piersi ma miejsce w sytuacji, gdy powłoka skórna staje się zbyt duża w stosunku do gruczołu sutkowego. Dzieje się tak na skutek rozciągnięcia skóry albo utraty objętości piersi. Może to być związane z nagłym spadkiem masy ciała, ciążą lub karmieniem piersią. (Zobacz również: Jak ujędrnić skórę biustu po ciąży)

Mastopeksja – podniesienie biustu

Mastopeksja, określana czasem jako lifting piersi, to operacja chirurgiczna, która ma na celu poprawę ich kształtu, a także usunięcie nadmiaru skóry. Mastopeksja to zabieg polecany w przypadku piersi, które opadły lub są obwisłe.

Zabieg ten ma na celu zmienić kształt opadniętych lub obwisłych piersi. Zabieg ten może być wykonany u kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich piersi niezależnie od przyczyny zmiany kształtu – w wyniku utraty wagi, naturalnego procesu starzenia, wrodzonego zniekształcenia lub zmian wynikających z ciąży lub karmienia piersią. Podniesienie piersi może być połączone z zabiegiem zmniejszenia piersi lub powiększenia piersi.

Mastopeksja – przeciwwskazania

Mastopeksja to operacja chirurgiczna, której nie mogą poddać się kobiety o złym stanie zdrowia, z zaburzeniami wytwarzania tkanki łącznej, zakażeniem w obszarze biustu, z zaburzeniami krzepnięcia krwi, będące w ciąży lub karmiące.

Lifting piersi – co należy wykonać przed operacją?

Przed operacją podniesienie piersi podstawową kwestią jest konsultacja z lekarzem chirurgiem. Lekarz powinien zlecić badanie podstawowych badań, tj. morfologia, EKG i USG.

Ważne jest również to, by na miesiąc przed operacją należy powstrzymać się od palenia papierosów, picia alkoholu, a także zażywania leków przeciwkrzepliwych (oczywiście w uzgodnieniu z lekarzem).

Mastopeksja – przebieg i czas trwania zabiegu

Operacja podniesienia piersi polega na wykonania cięcia na skórze biustu i usunięcia nadmiaru wiotkiej skóry. Lekarz chirurg podejmuje decyzję czy cięcie będzie przebiegać może wokół brodawki, pionowo czy w kształcie kotwicy. Podczas operacji chirurg wykonuje korektę umiejscowienia brodawki, czyli podniesienia jej do wymaganego poziomu. Wycięcie nadmiaru skóry może wiązać się ze zmniejszeniem rozmiaru piersi. (Zobacz również: Mammoplastyka – na czym polega zabieg zmniejszania piersi?)

Zabieg mastopeksji można łączyć z zastosowaniem implantu w celu uzyskania oczekiwanego kształtu.

Podczas operacji stosowane jest znieczulenie miejscowe wraz z środkami uspokajającymi lub znieczulenie ogólne.

Zabieg liftingu biustu może trwać od 2 do 6 godzin.

Bardzo ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalnej kliniki, upewnić się czy lekarz, do którego się zgłosiłaś posiada specjalizację z chirurgii plastycznej i specjalizuje się w zabiegu, który będzie przeprowadzał. Warto zajrzeć na stronę Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, by mieć pewność jakie kwalifikacje posiada dany lekarz.

Mastopeksja – zalecenia po zabiegu

Zazwyczaj w przeciągu kilku pierwszych dni po zabiegu pacjentka odczuwa niewielki dyskomfort związany z bólem (w razie konieczności można przyjmować doustne środki przeciwbólowe).

Po operacji pacjentka musi nosić około miesiąc czasu specjalny podtrzymujący biustonosz. Zdjęcie opatrunku i szwów następuje w ciągu 7 – 10 dni. Powrót do pracy oraz zwykła aktywność możliwe są z reguły w ciągu tygodnia. Intensywny wysiłek fizyczny można podjąć dopiero po miesiącu od wykonania operacji. Gojenie się blizn to proces indywidualny, w większości przypadków trwa on od kilku miesięcy do roku.

Mastopeksja – trwałość zabiegu

Mastopeksja nie jest zabiegiem, którego efekt utrzyma się na stałe. Należy mieć na uwadze, że starzenie się, nadmierny przyrost lub utrata wagi, a także ciąża i karmienie naturalne mogą przyczynić się do ponownego opadania piersi.

Może zainteresuje Cię również temat: Duże piersi – jak je pielęgnować?

Podniesienie biustu cena

Cena liftingu biustu, mastopeksji, to koszt rzędu 6.500 – 13.000 złotych.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu przeprowadzonego z chirurgiem plastykiem dr n.med. Lubomirem Lembas na temat powiększania piersi. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana