Akademia Artismed – autorski projekt dr Marzeny Lorkowskiej-Precht startuje już od marca!

Akademia Artismed to autorski projekt dr Marzeny Lorkowskiej-Precht w kooperacji z dystrybutorami wiodących preparatów: kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz peelingów medycznych.

Projekt…

Akademia Artismed to autorski projekt dr Marzeny Lorkowskiej-Precht, który będzie polegał na szkoleniu lekarzy. Szkolenie dla lekarzy będzie przygotowane w formie 4/5 dniowych sesji obejmujących szeroki program teorii i zajęć praktycznych z zakresu medycyny estetycznej. 

Cel…

Spotkania mają na celu przekazanie lekarzom wiedzy i wieloletniego doświadczenia z zakresu medycyny estetycznej i anti-aging. Szczególny naciks zostanie położony na projektowanie i dobór zabiegów, które będą najodpowiedniejsze dla Pacjenta. 

Program…

Program szkoleniowy został przygotowany w taki sposób by przekazać jak największą wiedzę teoretyczną i praktyczną, ale również by przygotować lekarzy do pracy z wymagającym Pacjentem. W trakcie programu szkoleniowego każdy z lekarzy będzie miał możliwość pracy na „swoich”Pacjentach, by później móc obserwować efekty własnej pracy.

Akademia Artismed startuje…

Pierwsze sesje szkoleniowe rozpoczynają się 16 marca 2013 roku.

Więcej o Akademii Artismed możecie przeczytać tutaj.

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Kwas hialuronowy – zatrzymaj młody wygląd

Pojawił się na początku lat 80. lecz od niedawna zrobiło się o nim głośno. Prawdziwą furorę zrobił w medycynie estetycznej. Dlaczego? Bo pozwala poprawić to, co zabrały nam upływające lata. Praktycznie nie ma miejsca na ciele, którego nie można by poprawić za pomocą kwasu hialuronowego. Począwszy od najdrobniejszego fragmentu twarzy, poprzez szyję, dekolt, piersi, łydki i pośladki. Zabieg jest tak prosty i szybki, że można go zrobić w porze lunchu. A gama możliwości jakie daje jest naprawdę imponująca.

zdj: vacu-centrum.pl

 

Medycyna stosuje go od dawna. To właśnie kwas hialuronowy wstrzykuje się do uszkodzonych stawów, żeby poprawić ich funkcjonowanie. To z niego wytwarza się soczewki śródgałkowe i to nim wypełnia się szpecące blizny. Jednak największe zastosowanie znalazł w medycynie estetycznej. Wstrzykuje się go bowiem w zmarszczki, by je wypełnić, modeluje nimi kontury twarzy, powiększa usta lub ostrzykuje skórę (zabieg mezoterapii), nawilżając ją i odmładzając. Ostatnio powiększa się nim też piersi, udoskonala kształt pośladków i łydek.

Co to jest kwas hialuronowy usieciowany ?

Kwas hialuronowy usieciowany jest wykorzystywany do wypełnienia bruzd, zmarszczek na twarzy. Z kolei występuje również kwas hialuronowy nieusieciowany, który wykorzystywany jest do zabiegów mezoterapii.

Cały ten kwas…

– Obok kolagenu, kwas hialuronowy jest najważniejszym składnikiem naszej skóry. Ma wyjątkową zdolność gromadzenia wilgoci, dzięki czemu zapewnia prawidłowe nawilżenie naskórka. Pobudza go także do regeneracji. W miarę upływu czasu skórze zaczyna ubywać tej substancji. To wtedy pojawiają się zmarszczki, a skóra na twarzy szyi i dłoniach staje się wiotka, sucha i mało elastyczna – tłumaczy Izabela Lenartowicz, specjalista medycyny estetycznej.

– Dzięki uzupełnianiu braków kwasu hialuronowego skóra jest nawilżona, gęsta i nie traci swoich konturów. Jest także chroniona przed wysuszeniem. Kwas zatrzymuje zatem młody wygląd – dodaje nasza ekspertka, która od lat wykonuje tego typu zabiegi.

Tajemnica zabiegu

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne i dają natychmiastowe efekty. Co najważniejsze są to zabiegi całkowicie bezpieczne i niemal bezbolesne.

– Pacjent może poczuć tylko niewielkie ukłucie porównywalne z ukłuciem igły – mówi dr Izabela Lenartowicz.

Cały zabieg trwa około 30 minut. Na około godzinę przed zabiegiem fragment skóry, która ma być poprawiona, smaruje się specjalny krem z zawartością środka znieczulającego. Sam zaś kwas hialuronowy ma postać bezbarwnego żelu. Aplikowany jest najczęściej za pomocą cienkich igieł.

– Lekarz specjalista wstrzykuje odpowiednią, zastępczą dawkę kwasu hialuronowego w celu przywrócenia satysfakcjonującego nawilżania tkanek skóry. Kwas wykorzystuje się w dwóch stężeniach: mocniejszym oraz słabszym. Mocniejszy stosuje się u kobiet po 40. roku życia do wypełniania zmarszczek i bruzd. Wstrzykuje się go co centymetr w linię zmarszczki (w skórę właściwą, na głębokość 2-3 mm). Z kolei słabszy kwas używany jest do nawilżenia oraz regeneracji i aplikuje się punktowo na całej powierzchni poddawanej zabiegowi skóry. Niewielkie dawki wstrzykuje się co pół centymetra w naskórek (na głębokość ok. 0,5 mm). W obu wypadkach kwas podaje się strzykawką lub specjalnym pistoletem. Po jego zaaplikowaniu lekarz wykonuje masaż twarzy, aby preparat równomiernie się rozłożył. Na koniec smaruje skórę kremem z witaminą K, by zapobiec powstawaniu niewielkich siniaków i krwiaków – tłumaczy dr Lenartowicz.

Rezultaty zabiegu są natychmiastowe jednak ze względu na to, iż kwas jest stopniowo wchłaniany przez organizm, większość pacjentów decyduje się na jego ponowną aplikację po upływie 6-12 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od miejsca, w jaki preparat został zaaplikowany, trybu życia pacjenta, wieku oraz rodzaju skóry. Stanowi to zarazem wadę, jak i zaletę zabiegu. Wadę, gdyż do podtrzymania efektu niezbędna jest ponowna aplikacja. Zaletę, ponieważ jest on w pełni naturalnym środkiem, który nie wywołuje trwałej zmiany w wyglądzie, a wszystkie procesy są w pełni odwracalne. Niezwykle istotny dla kobiet okaże się zapewne fakt, iż zaledwie po godzinie od wykonania zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.

Kosmetyczne nowości – kwas hialuronowy w kosmetyce

Kwas hialuronowy jest także składnikiem kremów jednak ich działanie nie jest tak spektakularne jak preparatu dostarczonego bezpośrednio w głąb skóry.

– Cząsteczki kwasu są zbyt duże, by całkowicie przedostać się przez warstwy skóry i dotrzeć naprawdę głęboko – wyjaśnia nasza specjalistka. – Używanie kosmetyków bogatych w kwas hialuronowy zalecane jest zwłaszcza porą zimową, gdyż w przeciwieństwie do zwykłych kremów ich czynnikiem nawilżającym nie jest woda, a więc nie wywołują one zjawiska teleangiektazji, czyli po prostu nie rozszerzają naczyń krwionośnych.

Kwas hialuronowy opinie

Kwas hialuronowy jest najbezpieczniejszą z substancji stosowanych w medycynie estetycznej, najdłużej badaną, poznaną. Natomiast jest tak duża ilość preparatów kwasu hialuronowego więc należy być bardzo ostrożnym w wyborze. Część lekarzy kierując się ceną sięga po niebezpieczne i noszące ryzyko powikłań preparaty. Są to często reakcje, które nie występują w przypadku renomowanych firm produkujących kwas hialuronowy – twierdzi dr Katarzyna Kwarecka-Zając.

Zachęcamy do przeczytania: Czy mogą wystąpić powikłania po kwasie hialuronowym?

Kwas hialuronowy pod oczy

Kwas hialuronowy pod oczy jest możliwy do zastosowania acz należy dobierać kwasy hialuronowe o takiej budowie aby przyciągały jak najmniejszą ilość wody by nie generować obrzęku w tej okolicy – dodaje dr Katarzyna Kwarecka-Zając

Kwas hialuronowy w tabletkach

Kwas hialuronowy w tabletkach ma zastosowanie zarówno w urodzie jak i w ortopedii. Kwas hialuronowy zastrzyki – ma zastosowanie nie tylko do celów estetycznych, ale również w ortopedii ostrzykuje się nim okolicę stawów czy kolan.

Kwas hialuronowy usta

Doskonałe wskazanie na nawilżenie i podkreślenie kształtu ust. Przestrzegajmy się przed nadmierną hiperkorekcją, czyli glonojady i pontony precz!

Więcej na temat powiększania przeczytacie w artykule usta kwas hialuronowy – czy powiększanie ust boli i ile naprawdę kosztuje?

Kwas hialuronowy cena

Cena jest uzależniona od doświadczenia lekarza, od produktu jakiego używa do wykonania zabiegu oraz od ilości preparatu jakie zostanie zastosowany podczas zabiegu i waha się w granicach od 700 zł do 1500 zł. Pamiętajmy o tym, że często za dość wysoką ceną zabiegu stoi również czas utrzymywania się efektów (im lepszy produkt – droższy – tym dłuższe efekty).

Źródło: polishproduct.pl
zdj.intro: glamourclinix.eu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Agnieszka Kawala-Surma o pachnącej premierze perfum „Prestige” oraz dbaniu o urodę

Już 7 lutego 2013 roku odbędzie się specjalny pokaz kolekcji Agnieszki Kawala-Surma podczas którego swoją oficjalną, pachnącą, premierę będą miały perfumy “Prestige”. W jaki sposób się przygotowuje do ważnych wydarzeń i czym się inspirowała tworząc zapach.

Justyna Gawryś: Jak w kilku zdaniach możesz określić siebie? Kim jest Agnieszka Kawala-Surma?

Agnieszki Kawala-Surma: Jestem kobietą, która najpierw myśli później działa choć nie zaprzeczę, że często zdarza mi się najpierw działać pod wpływem impulsu, fascynacji gdy powstaje kreacja, a później przychodzi chłodna kalkulacja czy wszytko jest na miejscu. Określiłabym siebie jako osobę dynamiczną i podejmującą decyzję. Nie bojącą się wyzwań. Osobę kreatywną nastawioną czynnie na działanie. Natomiast ostrożnie podejmuję wszystkie decyzje związane z rodziną i domem.  Może reasumując: kobieta sukcesu , matka, żona. ….

Justyna Gawryś: Jesteś Kobietą spełnioną?

Agnieszki Kawala-Surma: Kobietą spełnioną? Na pewno kobietą spełniającą się w tych dziedzinach, które pozwalają mi na to w pracy zawodowej.  Każda kobieta wyznacza sobie kroki do spełnienia i realizuje się w nich może być to nawet rewelacyjny tort, konfitury czy też wyjście do filharmonii w mojej własnej kreacji.

Justyna Gawryś: W jaki sposób Agnieszka Kawala-Surma dba o swoją skórę?

Agnieszki Kawala-Surma: O, to jest temat rzeka i tutaj jest pole do popisu dla znanej  i cenionej marki VICHY w zależności, o jakich okolicach skóry mówimy: jeżeli w okół oczu to na pewno ważny jest krem ANNA PIKURA jeżeli mówimy o całym ciele to sprawdzonym środkiem jest NEUTROGENA.

Justyna Gawryś: Czy pielęgnacja jest dla Ciebie ważna?

Agnieszki Kawala-Surma: Ważną cechą każdej z nas jest umiejętny dobór kosmetyków do naszego ph skóry i jego cechy uczuleniowe, tak właśnie pielęgnuję i dbam o siebie. Tak jak wspomniałam wcześniej z pomocą przychodzi mi zawsze firma kosmetyczna Vichy, Neutrogena 😉

Justyna Gawryś: Zatem czy od razu po przebudzenie sięgasz po kremy?

Agnieszki Kawala-Surma: Po przebudzeniu oczywiście najpierw poranna toaleta pozwala mi na odświeżenie się jeżeli już mam ręcznik na głowie to stosuję kremy nawilżające, a później moją kawę.

Justyna Gawryś: Czy masz jakieś swoje ulubione kosmetyki?

Agnieszki Kawala-Surma: Oczywiście jak każdy mam ulubione kosmetyki, które działają na mnie odświeżająco, kojąco, ale i to jak jestem ubrana ma wpływ na to jak chronię swoją skórę.

Justyna Gawryś: Wiele Kobiet nie chce się przyznać, że korzystało z zabiegów medycyny estetycznej. Jakie masz do tego podejście? Korzystałaś?

Agnieszki Kawala-Surma: To czy kobiety poddają się takim zabiegom i czy warto z takich zabiegów korzystać tą ocenę przede wszystkim zostawiam  chirurgom plastycznym. Czasami wystarczą kosmetyki, które w umiejętny sposób stosowane potrafią zdziałać cuda. Wspaniała kreacja i jesteśmy piękne. Oczywiście nie wzbraniam się przed takimi zabiegami jeżeli tylko przynosi nam to więcej korzyści niż strat.

Justyna Gawryś: Jakie zabiegi są Twoimi ulubionymi?

Agnieszki Kawala-Surma: Jest ich mnóstwo, wiele by wymieniać, ale moim ulubionym jest masaż całego ciała, a najbardziej newralgicznymi miejscami są plecy i stopy.

Justyna Gawryś: Czy przed pokazem bądź ważnym wydarzeniem dbasz w specjalny sposób o swoją skórę?

Agnieszki Kawala-Surma: Powiem tak, wolę dbać o siebie cały czas i być przygotowana zawsze. W okresie przed pokazami lub sesjami zdjęciowymi nie ma czasu, jesteśmy zabiegane i często wtedy właśnie wychodzi jak dużo poświeciłyśmy czasu dla siebie wcześniej. Dbając o siebie jest to najlepszy sprawdzian dla kosmetyków.

Justyna Gawryś: Czy masz swoje ulubione miejsce w którym się relaksujesz od pracy i codzienności dnia?

Agnieszki Kawala-Surma: Każda z nas uwielbia prysznic, spa, basen i kąpiele z dodatkami wspaniałych zapachów i kosmetyków. Właśnie nie dawno byłam w spa w Hotelu Willa Resort Spa w Ostródzie i naładowałam akumulatory. Polecam każdej z Czytelniczek jeden czy dwa dni.

Justyna Gawryś: Niebawem oficjalna premiera perfum Agnieszki Kawali-Surmy „Prestige”. Jak długo tworzyłaś ten zapach i czy składniki zawarte w nim są Twoimi ulubionymi?

Agnieszki Kawala-Surma: Nie chcę zdradzać tajników produkcji. Powiem, że przez poł roku zbieraliśmy różne zapachy, aby powstała taka kompozycja by jej akord bazowy nie był bardzo dominujący. Całość miała być neutralna, a zapach wyszedł wg mnie niesamowity. Spotkaliśmy się z wieloma opiniami. Dla jednych jest za słodki, dla innych zbyt lekki, a dla pozostałych zbyt dominujący i narzucający się. Wg mnie jego odbiór wynika właśnie z jego neutralności i kobiecego podejścia do znajomości zapachów. Jedna opinia jest wspólna: mianowicie, że zostawia po sobie tak zwaną pamięć zapachową i jeżeli nawet przejdziesz obojętnie obok niego pozostawia on w nas tak silną nutę kompozycji, że po prostu chcę się go mieć. Mam nadzieję,że się spodoba 🙂

Justyna Gawryś: Co Cię skłoniło do stworzenia własnych perfum?

Agnieszki Kawala-Surma: Myślę, że twórczość jest domeną artystów. W tym również moją – przede wszystkim jako osoby, a zwłaszcza, jako kobiety kreatywnej.

Justyna Gawryś: A nazwa? Dlaczego akurat “Prestige”?

Agnieszki Kawala-Surma: Zapach mówi sam za siebie 😉

Justyna Gawryś: Sama zaprojektowałaś flakon perfum? Czym się inspirowałaś?

Agnieszki Kawala-Surma: Flakonik to następstwo i wynik ustępstwa 😉 Oczywiście miałam dwa wspaniałe projekty, niestety jeszcze koszt ich produkcji był za wysoki. Dlatego wraz z zespołem postanowiliśmy się skupić na samym zapachu – przynajmniej na tę chwilę. Jeśli chodzi o sam flakon to dodam jeszcze, że wyszło na to, iż jest to bardzo dobry wybór, choćby z powodu takiego, że zarzucono nam plagiat… Co oczywiście nie jest prawdą.

Justyna Gawryś: Opis ich mówi, że są dla kobiet odważnych i charyzmatycznych. Czy taka właśnie jesteś?

Agnieszki Kawala-Surma: Tak. Są dla kobiet przedsiębiorczych, odważnych, mających dużą dozę wiary w siebie, które są odzwierciedleniem lini prestige. Perfumy niesamowicie wpasowały się w nasz rynek. Dodam, że wspaniale sprzedają się za granicą. Zobaczymy czy polskie Kobiety je docenią.

Justyna Gawryś: A co sądzisz na temat kupowania kosmetyków i perfum w prezencie? Sama lubisz je dostawać?

Agnieszki Kawala-Surma: Najlepszą opcją na każdą okazję jest właśnie kupowanie prezentów w postaci kosmetyków i perfum. Oczywiście, że każdy uwielbia je dostawać nawet ja mam ich już dużo…

Justyna Gawryś: Czego mogę Tobie życzyć?

Agnieszki Kawala-Surma: Hmmm, to może tak – Zrobię Ci Justynko niespodziankę i to ja Tobie życzę więcej kosmetyków i udanych planów zawodowych 🙂

Justyna Gawryś: Bardzo Ci dziękuję 🙂 i dziękuję za rozmowę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana