Agnieszka Kawala-Surma o pachnącej premierze perfum „Prestige” oraz dbaniu o urodę

Już 7 lutego 2013 roku odbędzie się specjalny pokaz kolekcji Agnieszki Kawala-Surma podczas którego swoją oficjalną, pachnącą, premierę będą miały perfumy “Prestige”. W jaki sposób się przygotowuje do ważnych wydarzeń i czym się inspirowała tworząc zapach.

Justyna Gawryś: Jak w kilku zdaniach możesz określić siebie? Kim jest Agnieszka Kawala-Surma?

Agnieszki Kawala-Surma: Jestem kobietą, która najpierw myśli później działa choć nie zaprzeczę, że często zdarza mi się najpierw działać pod wpływem impulsu, fascynacji gdy powstaje kreacja, a później przychodzi chłodna kalkulacja czy wszytko jest na miejscu. Określiłabym siebie jako osobę dynamiczną i podejmującą decyzję. Nie bojącą się wyzwań. Osobę kreatywną nastawioną czynnie na działanie. Natomiast ostrożnie podejmuję wszystkie decyzje związane z rodziną i domem.  Może reasumując: kobieta sukcesu , matka, żona. ….

Justyna Gawryś: Jesteś Kobietą spełnioną?

Agnieszki Kawala-Surma: Kobietą spełnioną? Na pewno kobietą spełniającą się w tych dziedzinach, które pozwalają mi na to w pracy zawodowej.  Każda kobieta wyznacza sobie kroki do spełnienia i realizuje się w nich może być to nawet rewelacyjny tort, konfitury czy też wyjście do filharmonii w mojej własnej kreacji.

Justyna Gawryś: W jaki sposób Agnieszka Kawala-Surma dba o swoją skórę?

Agnieszki Kawala-Surma: O, to jest temat rzeka i tutaj jest pole do popisu dla znanej  i cenionej marki VICHY w zależności, o jakich okolicach skóry mówimy: jeżeli w okół oczu to na pewno ważny jest krem ANNA PIKURA jeżeli mówimy o całym ciele to sprawdzonym środkiem jest NEUTROGENA.

Justyna Gawryś: Czy pielęgnacja jest dla Ciebie ważna?

Agnieszki Kawala-Surma: Ważną cechą każdej z nas jest umiejętny dobór kosmetyków do naszego ph skóry i jego cechy uczuleniowe, tak właśnie pielęgnuję i dbam o siebie. Tak jak wspomniałam wcześniej z pomocą przychodzi mi zawsze firma kosmetyczna Vichy, Neutrogena 😉

Justyna Gawryś: Zatem czy od razu po przebudzenie sięgasz po kremy?

Agnieszki Kawala-Surma: Po przebudzeniu oczywiście najpierw poranna toaleta pozwala mi na odświeżenie się jeżeli już mam ręcznik na głowie to stosuję kremy nawilżające, a później moją kawę.

Justyna Gawryś: Czy masz jakieś swoje ulubione kosmetyki?

Agnieszki Kawala-Surma: Oczywiście jak każdy mam ulubione kosmetyki, które działają na mnie odświeżająco, kojąco, ale i to jak jestem ubrana ma wpływ na to jak chronię swoją skórę.

Justyna Gawryś: Wiele Kobiet nie chce się przyznać, że korzystało z zabiegów medycyny estetycznej. Jakie masz do tego podejście? Korzystałaś?

Agnieszki Kawala-Surma: To czy kobiety poddają się takim zabiegom i czy warto z takich zabiegów korzystać tą ocenę przede wszystkim zostawiam  chirurgom plastycznym. Czasami wystarczą kosmetyki, które w umiejętny sposób stosowane potrafią zdziałać cuda. Wspaniała kreacja i jesteśmy piękne. Oczywiście nie wzbraniam się przed takimi zabiegami jeżeli tylko przynosi nam to więcej korzyści niż strat.

Justyna Gawryś: Jakie zabiegi są Twoimi ulubionymi?

Agnieszki Kawala-Surma: Jest ich mnóstwo, wiele by wymieniać, ale moim ulubionym jest masaż całego ciała, a najbardziej newralgicznymi miejscami są plecy i stopy.

Justyna Gawryś: Czy przed pokazem bądź ważnym wydarzeniem dbasz w specjalny sposób o swoją skórę?

Agnieszki Kawala-Surma: Powiem tak, wolę dbać o siebie cały czas i być przygotowana zawsze. W okresie przed pokazami lub sesjami zdjęciowymi nie ma czasu, jesteśmy zabiegane i często wtedy właśnie wychodzi jak dużo poświeciłyśmy czasu dla siebie wcześniej. Dbając o siebie jest to najlepszy sprawdzian dla kosmetyków.

Justyna Gawryś: Czy masz swoje ulubione miejsce w którym się relaksujesz od pracy i codzienności dnia?

Agnieszki Kawala-Surma: Każda z nas uwielbia prysznic, spa, basen i kąpiele z dodatkami wspaniałych zapachów i kosmetyków. Właśnie nie dawno byłam w spa w Hotelu Willa Resort Spa w Ostródzie i naładowałam akumulatory. Polecam każdej z Czytelniczek jeden czy dwa dni.

Justyna Gawryś: Niebawem oficjalna premiera perfum Agnieszki Kawali-Surmy „Prestige”. Jak długo tworzyłaś ten zapach i czy składniki zawarte w nim są Twoimi ulubionymi?

Agnieszki Kawala-Surma: Nie chcę zdradzać tajników produkcji. Powiem, że przez poł roku zbieraliśmy różne zapachy, aby powstała taka kompozycja by jej akord bazowy nie był bardzo dominujący. Całość miała być neutralna, a zapach wyszedł wg mnie niesamowity. Spotkaliśmy się z wieloma opiniami. Dla jednych jest za słodki, dla innych zbyt lekki, a dla pozostałych zbyt dominujący i narzucający się. Wg mnie jego odbiór wynika właśnie z jego neutralności i kobiecego podejścia do znajomości zapachów. Jedna opinia jest wspólna: mianowicie, że zostawia po sobie tak zwaną pamięć zapachową i jeżeli nawet przejdziesz obojętnie obok niego pozostawia on w nas tak silną nutę kompozycji, że po prostu chcę się go mieć. Mam nadzieję,że się spodoba 🙂

Justyna Gawryś: Co Cię skłoniło do stworzenia własnych perfum?

Agnieszki Kawala-Surma: Myślę, że twórczość jest domeną artystów. W tym również moją – przede wszystkim jako osoby, a zwłaszcza, jako kobiety kreatywnej.

Justyna Gawryś: A nazwa? Dlaczego akurat “Prestige”?

Agnieszki Kawala-Surma: Zapach mówi sam za siebie 😉

Justyna Gawryś: Sama zaprojektowałaś flakon perfum? Czym się inspirowałaś?

Agnieszki Kawala-Surma: Flakonik to następstwo i wynik ustępstwa 😉 Oczywiście miałam dwa wspaniałe projekty, niestety jeszcze koszt ich produkcji był za wysoki. Dlatego wraz z zespołem postanowiliśmy się skupić na samym zapachu – przynajmniej na tę chwilę. Jeśli chodzi o sam flakon to dodam jeszcze, że wyszło na to, iż jest to bardzo dobry wybór, choćby z powodu takiego, że zarzucono nam plagiat… Co oczywiście nie jest prawdą.

Justyna Gawryś: Opis ich mówi, że są dla kobiet odważnych i charyzmatycznych. Czy taka właśnie jesteś?

Agnieszki Kawala-Surma: Tak. Są dla kobiet przedsiębiorczych, odważnych, mających dużą dozę wiary w siebie, które są odzwierciedleniem lini prestige. Perfumy niesamowicie wpasowały się w nasz rynek. Dodam, że wspaniale sprzedają się za granicą. Zobaczymy czy polskie Kobiety je docenią.

Justyna Gawryś: A co sądzisz na temat kupowania kosmetyków i perfum w prezencie? Sama lubisz je dostawać?

Agnieszki Kawala-Surma: Najlepszą opcją na każdą okazję jest właśnie kupowanie prezentów w postaci kosmetyków i perfum. Oczywiście, że każdy uwielbia je dostawać nawet ja mam ich już dużo…

Justyna Gawryś: Czego mogę Tobie życzyć?

Agnieszki Kawala-Surma: Hmmm, to może tak – Zrobię Ci Justynko niespodziankę i to ja Tobie życzę więcej kosmetyków i udanych planów zawodowych 🙂

Justyna Gawryś: Bardzo Ci dziękuję 🙂 i dziękuję za rozmowę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

SLDE: Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging już w marcu

Organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się w tym roku w dniach 8 – 10 marca w hotelu Mariott w Warszawie.

 

zdj: dermatologia-estetyczna.pl

Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) jak co roku odbędzie się w Hotelu Mariott w Warszawie. Gospodarzami tego wydarzenia będą: dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska (prezes SLDE), dr Ewa Kaniowska oraz dr Kinga Nicer (wiceprezesi SLDE). Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska na stronie Stowarzyszenia napisała: „Podobnie jak w latach ubiegłych stawiamy sobie wysoko poprzeczkę i dołożymy wszelkich starań aby nasze spotkanie spełniło oczekiwania uczestników pod względem merytorycznym i organizacyjnym. Naszym celem jest promowanie w Polsce nowoczesnej, świadomej a zarazem bezpiecznej dermatologii estetycznej”. Celem SLDE jest promowanie świadomej i bezpiecznej dermatologii estetycznej – pisze dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

Uczestnicy Kongresu będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technikami zabiegowymi, nowościami na rynku, nowymi trendami a także kierunkami rozwoju z dziedziny medycyny. 

Na kongresie pojawi się mnóstwo specjalistów z kraju i z zagranicy. Organizatorzy również zapewnili znakomitych specjalistów prelegentów m.in. Ewa Szpringer (Polska), Joanna Buchowicz (Polska), Lubomir Lembas (Polska), Ewa Chlebus (Polska), Philippe Deprez (Hiszpania), Eckart Haneke (Niemcy), Alain Gondinet (Francja), Tatjana Pavicic (Niemcy), Carmen Camenisch (Szwajcaria)

Program Kongresu zapowiada się naprawdę bardzo obiecująco. Zagadnienia, które mają się pojawić na Kongresie będą dotyczyły między innymi:  ginekologii estetycznej, peelingów medycznych, happy lift, intralipoterapii, czy wolumetrycznej rewitalizacji twarzy. 

 

 Kilka słów o Stowarzyszeniu…

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych zostało powołane w 1999 roku z inicjatywy niewielkiej, bo 38-osobowej grupy dermatologów. Obecnie organizacja liczy blisko 400 najlepszych dermatologów zajmujących się dermatologią estetyczną. Rokrocznie organizuje liczne sympozja i warsztaty. W skali roku z takich form kształcenia (weryfikowanych przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Lekarzy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie) korzysta ponad 1000 lekarzy, którzy poprzez uczestnictwo w tych spotkaniach otrzymują punkty edukacyjne.

Bardzo prężnie działa na forum międzynarodowym. Reprezentujemy Polskę w Europejskim Stowarzyszeniu Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej (ESCAD), dzięki czemu członkowie SLDE stają się automatycznie członkami ESCAD. Członkowie SLDE są zapraszani jako wykładowcy na międzynarodowe kongresy oraz biorą udział w spotkaniach, warsztatach. Zdobytą wiedzę i doświadczenie z chęcią przekazują na szkoleniach organizowanych przez SLDE. 

 

 

zdjęcie intro: styl.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Cosmelan – najskuteczniejsza kuracja na przebarwienia

Problem plam barwnikowych jest współcześnie bardzo rozległy. Na szczęście z pomocą przychodzi kuracja Cosmelan (Laboratorium Mesoestetic) umożliwiająca nie tylko skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, ale również przywrócenie równowagi skórze tłustej i mieszanej.

Wskazania zabieg Cosmelan:

 • Plamy o podłożu hormonalnym (melasma – wszystkie typy)
 • Przebarwienia posłoneczne 

Mechanizm działania

Jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyroynazę (kluczowe enzymy w procesie formacji melaniny). Zestaw substancji obecnych w Cosmelan reguluje proces tworzenia smelaniny na poszczególnych etapach jej syntezy.

Właściwości:

Cosmelan to obecnie na rynku najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych na rynku. Posiada formułę złożoną z wielu czynników rozjaśniających (kwas kojowy, kwas fitowy, arbutynę, kwas askorbinowy, palmitynian retinolu) o natychmiastowym działaniu.

Cosmelan efekty:

Jednorazowa kuracja Cosmelan® pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów przy większym profilu bezpieczeństwa. Cosmelan jest jedyną skuteczną terapią pozwalającą pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji w mniej niż 20 dni. Terapia Cosmelan jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry.

Stopień zanikania plam:

W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Preparaty wchodzące w skład zestawu Cosmelan:

Płyn odtłuszczający – nakładany w gabinecie

 • Głęboko oczyszcza,
 • Usuwa martwe komórki z powierzchni skóry i odtłuszcza skórę,
 • Zwiększa penetrację składników aktywnych kremu Cosmelan 1.

Mesoestetic Cosmelan 1 krem – nakładany w gabinecie

 • Działanie depigmentacyjne

Mesoestetic Cosmelan 2 krem – nakładany w domu

 • Krem podtrzymujący efekt działania zabiegu,
 • Właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamykający pory (szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszanej)
 • Zapobiega powstawaniu hiperpigmentacji
 • Chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego, w trakcie kuracji wybielającej

Hydra-Vital Factor K – Krem o silnym działaniu odżywczo-nawilżającym, na twarz i szyję.

Jak wygląda zabieg z użyciem Cosmelan

 • Lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maseczkę w kolorze make-up’u.
 • Następnie pacjent, z maseczką, udaje się do domu i po okresie mniej więcej 5-7 godzin (czas ten ustalany jest przez lekarza i zależy od fototypu skóry), usuwa ją pod bieżącą wodą. Następnie, przez kilka miesięcy po zabiegu, pacjent stosuje krem Cosmelan 2 wg wskazówek lekarza.

Stan skóry ulega poprawie już tydzień po rozpoczęciu kuracji. Leczenie przebiega z różną prędkością i jest uzależnione od typu skóry. Jeśli kuracja preparatem Cosmelan 2 zostanie przerwana, przebarwienia mogą się powtórnie pojawić. Pacjent musi pamiętać, że terapia jedynie przerywa tendencję do hiperpigmentacji, a nie ją usuwa. Podczas terapii nie zaleca się stosowania innych środków wybielających, lub złuszczających, bo mogą one wpłynąć na pożądane efekty. W trakcje stosowania kosmetyków Cosmelan, zalecane są wizyty kontrolne u lekarza.

Jak wygląda cera podczas stosowania Cosmelan

W okresie dwóch pierwszych dni po zastosowaniu Cosmelan, może wystąpić bardzo silne zaczerwienienie. Objaw ten dotyczy również osób z bardzo wrażliwą cerą. Jest to jak najbardziej naturalna reakcja. Dodatkowo może wystąpić pieczenie skóry i uczucie napięcia. Dzięki zaawansowaniu tej metody pacjent ma możliwość, kontrolowania objawów, poprzez nakładanie odpowiedniej ilości kremu Cosmelan 2.

Cosmelan cena

Od ok. 1600 zł do ok. 2000 zł w zależności od gabinetu

Źródło: częściowo materiały producenta

zdj: materiały producenta

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana