Co zrobić, aby makijaż nie odbijał się na telefonie komórkowym?

Makijaż to cudowny wynalazek, ale czasem problemem jest, gdy zostawia ślady na ubraniu czy na komórce po dłuższej rozmowie telefonicznej. Oczywiście możemy korzystać ze słuchawek lub rozmawiać „na kanapkę”, aby tego uniknąć. Ale jest także inne rozwiązanie, które szczególnie może się na przydać, jeżeli zależy nam aby makijaż utrzymał się jak najdłuższej podczas dnia czy wieczoru.

 

Jak sprawić, aby makijaż nie odbijał się na telefonie komórkowym? Oto 8 prostych kroków.

Krok 1 – baza pod makijaż

Baza pod makijaż ma za zadanie przedłużenie trwałości makijażu. Taki efekt możemy uzyskać dzięki zdolności bazy pod makijaż do wiązania cząsteczek kolorowych kosmetyków. Do zadań specjalnych tego kosmetyku należy również wygładzenie skóry. Odpowiednio dobrana baza pod podkład poradzi sobie z rozszerzonymi porami, zmarszczkami mimicznymi czy zaczerwienieniem skóry. Dodatkowo, baza może zastąpić nam wszelkie kosmetyki matujące, gdyż skutecznie ogranicza wydzielanie sebum i matuje skórę. Nie zapominajmy o wyrównaniu kolorytu – z tym baza również świetnie sobie radzi. Uspokaja cerę i tuszuje niedoskonałości (np. popękane naczynka).

Krok 2 – podkład do twarzy

Kiedy zależy nam, aby makijaż przetrwał wiele godzin, warto sięgnąć po podkłady długotrwałe, nieścieralne i wodoodporne. W większości wypadków zawierają one określenia w języku angielskim: „superstay”, „long lasting”, „lasting”, „super stay”, a także informacje dotyczące ile godzin dany produkt utrzyma się na skórze: „12h”, „24h”, itp. Co do zasady zawierają one tak dobrane składniki, aby makijaż dłużej się utrzymał.

  • Jak nakładać podkład?

Wyróżniamy trzy techniki nakładania podkładu: palcami, gąbką lub pędzlem.

Jeżeli zależy nam na trwałości, najbardziej polecane jest nakładanie podkładu gąbką lub pędzlem.

Gąbka do makijażu jest szczególnie polecana przy cerach problematycznych, np. trądzikowych, z rumieniem, itp., oraz przy rozszerzonych porach. Podkład „wklepujemy” (stemplujemy) przy pomocy gąbeczki, aby „stopił się” z cerą.  Przed nałożeniem fluidu gąbeczkę warto zwilżyć wodą, tak aby napęczniała. Zapobiegnie to nadmiernemu wchłanianiu podkładu przez gąbkę.

Natomiast pędzel do makijażu jest raczej polecany dla osób, które nie mają większych problemów z cerą i zmian skórnych, z uwagi na to, że efekt nałożenia podkładu będzie bardziej transparentny niż w przypadku używania gąbeczki.

Krok 3 – chusteczka higieniczna i gąbeczka

Chusteczkę higieniczną rozdzielamy na warstwy. Pojedynczą warstwą chusteczki owijamy gąbeczkę, a następnie przykładamy do twarzy – miejsce przy miejscu, aby usunąć tłuste składniki podkładu. Dzięki temu podkład taki nie będzie się utleniał.

Krok 4 – puder sypki transparentny

Sypki puder transparentny dobrze utrwala makijaż.  Należy nakładać go puszkiem, dokładnie dociskając na skórze twarzy miejsce, przy miejscu.

W przypadku cery tłustej polecamy zastosowanie zwykłej mąki ziemniaczanej (skrobi ziemniaczanej), która doskonale pochłania nadmiar sebum, a dodatkowo nie zatyka porów i doskonale zastąpi transparentny puder. Mąkę można również zmieszać z pudrem sypkim.

Krok 5 – puder prasowany

Aby twarz nie przypominała białej twarzy gejszy, warto nałożyć puder prasowany w kolorze pasującym do naszej cery. Puder również nakładamy puszkiem, dokładnie dociskając na skórze twarzy miejsce, przy miejscu.

Krok 6 – kosmetyki kolorowe

Teraz nadeszła pora na nałożenie kosmetyków kolorowych. Malujemy oczy, usta czy nanosimy róż na policzki.

Krok 7 – utrwalamy makijaż

W zależności od dnia i okazji do utrwalenia makijażu mamy do wyrobu: woda termalna albo specjalny utrwalacz do makijażu w spreju (fixer). Większość utrwalaczy zalecana jest głównie na specjalne okazje, a nie do codziennego użytku. Kosmetyki takie sprawiają, że makijaż jest praktycznie nieścieralny.

Krok 8 – końcowe muśnięcie pudrem

Gdy woda termalna albo utrwalacz wchłoną się, warto jeszcze nanieść na skórę odrobinę pudru. I gotowe. Teraz Twój makijaż nie powinien już odciskać się na telefonie.

Może zainteresuje Cię również nasz wywiad z Magdaleną Pieczonką o trikach, które warto zastosować w makijażu.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Kolejność nakładania kosmetyków na twarz – co po kolei

Wiele z nas posiada w swoich toaletkach, szafkach czy szufladach znaczne ilości kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Krem pod oczy, serum, olejek, krem nawilżający, krem ujędrniający, mleczko, tonik, itp. Aby poszczególne preparaty prawidłowo spełniły swoją rolę, ważna jest kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

co po kolei kolejność nakładania kosmetyków

Kolejność nakładania kosmetyków na twarz

Zalecane jest, by kosmetyki nakładać w ściśle określonej kolejności. Najpierw nakładamy produkty lekkie, na samym końcu cięższe. Na początku stosujemy produkty na bazie wody, później te z zawartością oleju, serum nakładamy przed kremami. Decyduje to o skuteczności działania poszczególnych preparatów.

Zanim rozpoczniemy swoisty rytuał nakładania kosmetyków, nasza twarz powinna być oczyszczona. Jakiś czas temu opisaliśmy jak powinno wyglądać codziennie oczyszczanie twarzy.

  • Serum na twarz

Serum to kosmetyk charakteryzujący się skoncentrowanym składzie, który zapewnia silniejsze działanie niż krem. Z reguły ma lekką konsystencję i nie pozostawia na twarzy filmu ochronnego. Serum do twarzy często dostępne jest w ampułkach czy saszetkach – do stosowania przez określony czas (np. przez cztery tygodnie).  Ważne jest aby serum nałożyć jako pierwsze, z uwagi na to, że nałożone na krem nie wniknie już tak głęboko w skórę.

Serum do twarzy powinno być dopasowane do cery i warto je aplikować zwłaszcza na noc. Podczas snu bowiem regeneruje się nie tylko nasz organizm, ale także skóra. W tym czasie naskórek szybciej się odnawia, a zawarte w kremach na noc odpowiednie substancje lepiej się wchłaniają.

  • Krem do twarzy – na dzień i na noc

Krem do twarzy, również dopasowany do potrzeb cery, nakładamy ok. 5 min po nałożeniu serum. Na dzień zalecane są przede wszystkim kremy nawilżające, nawilżająco-matujące. Na noc natomiast warto stosować krem odżywczy, bardziej gęsty w konsystencji i intensywnej działający na skórę twarzy.

Dowiedz się więcej na temat różnic między kremem na dzień a kremem na noc.

  • Ochrona przed słońcem – krem do twarzy z filtrem

W przypadku porannego rytuału pielęgnacyjnego zaleca się zawsze nałożyć krem do twarzy z filtrem UV przed wyjściem z domu. Jeżeli Twój krem na dzień nie zawiera filtru, bardzo zachęcamy do sięgnięcia po dodatkowy krem, który taki filtr ochronny posiada. Dlaczego?

Promieniowanie ultrafioletowe dzielimy na:

  • promieniowanie UVC – w większości jest ono pochłaniane przez warstwę ozonową, dlatego nie ma bezpośredniego wpływu na skórę człowieka;
  • promieniowanie UVB – ma działanie rumieniotwórcze, powoduje oparzenia, a także stymuluje syntezę barwnika i nadaje skórze brązowy kolor. Natężenie waha się zależnie od pory roku i dnia – najsilniejsze jest w okresie letnim w godzinach: 10:00 – 15:00. Promieniowanie UVB jest zatrzymywane przez chmury, szyby okienne, odzież, ale penetruje przez wodę;
  • promieniowanie UVA – stanowi natomiast aż 95% promieniowania UV, które jest wysyłane na ziemię. Jego natężenie jest stałe, niezależnie od pory roku i dnia. Przenika ono przez chmury, a nawet przez szyby okienne i niektóre tkaniny. Zatem UVA jest z nami praktycznie przez cały rok, przez cały dzień, zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach, nawet w czasie pochmurnych dni. Nadaje skórze brązowy kolor. Ale uwaga wnika promieniowanie UVA w głębsze warstwy skóry, uszkadzając włókna kolagenowe i elastynę, osłabia układ immunologiczny, zmienia DNA skóry i nasila produkcję wolnych rodników. Dawki tego promieniowania kumulują się, dlatego efekty działania UVA nie są widoczne od razu. Jest ono emitowane także przez lampy w solariach.

Dzięki regularnemu stosowaniu preparatów z filtrami UV – również w okresie jesienno-zimowym – nasza skóra wolniej się starzeje, a dodatkowo chronimy ją przed powstawaniem przebarwień.

Nakładanie podkładu tuż po aplikacji kremu pielęgnacyjnego może znacznie skróci trwałość naszego makijażu (sprawdź jak skutecznie przedłużyć trwałość makijażu). Podkład najlepiej aplikować po około 10-15 minutach od nałożenia kremu.

Może zainteresuje Cię również nasz wywiad z Magdaleną Pieczonką o trikach, które warto zastosować w makijażu.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Włókniaki na ciele i twarzy – sposoby na usunięcie

Włókniaki (łac. fibroma) to łagodne guzy nowotworowe, które powstają z tkanki łącznej. Pojawiają się w rożnych miejscach na ciele i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Dla wielu osób włókniaki stanowią problem estetyczny, stąd też często padają pytania jak usunąć włókniaki?

jak usunąć włókniaki dermaestetic

Włókniaki miękkie i włókniaki twarde – charakterystyka

Na podstawie proporcji włókien i komórek tkanki łącznej można rozróżnić: włókniaki miękkie i włókniaki twarde. Włókniaki miękkie przyjmują formę workowatych, kulistych, często zwisających grudek, które osiągają od 2mm do 5 cm długości. Zazwyczaj włókniaki miękkie mają zabarwienie zbliżone do zdrowej skóry lub nieco ciemniejsze, brunatne. Natomiast włókniaki twarde zwykle mają postać małego pojedynczego guzka w kolorze od czerwonego do brunatnego, a ich powierzchnia jest gładka lub szorstka, z reguły są twarde w dotyku.

Włókniaki miękkie najczęściej występują w grupie, i tworzą się na szyi, dekolcie, pod pachami, pod piersiami czy na powiekach. Natomiast włókniaki twarde zazwyczaj pojawiają się pojedynczo, głównie na kończynach. 

Do włókniaków podobne bywają inne zmiany skórne, jak: tłuszczaki, brodawczaki, a także znamiona komórkowe miękkie. Dlatego każdorazowo należy konsultować się z dermatologiem w celu uzyskania prawidłowej diagnozy.

 

Włókniaki miękkie i włókniaki twarde – przyczyny

Przyczyny powstawania włókniaków nie są do końca jasne. Wiadomo jednak, że włókniaki miękkie zwykle są zmianami wrodzonymi, mogą również pojawić w przebiegu choroby Recklinghausena razem z nerwiakowłókniakami i nerwiakami. Włókniaki mogą pojawiać się również u osób otyłych, chorych na cukrzycę, osób z problemami endokrynologicznymi lub zaburzeniami gospodarki hormonalnej, a także kobiet w ciąży. Z kolei włókniaki twarde to zmiany, które najprawdopodobniej powstają w przypadku ukąszenia przez owady lub inne stawonogi, w przypadku zapalenia mieszków włosowych oraz niewielkich zadrapań.

 

Jak usunąć włókniaki?

W zależności od rodzaju, wielkości i umiejscowienia dermatolog decyduje czy istnieje konieczność usunięcia zmiany oraz jaką metodą należy jej dokonać. W przypadku dużych zmian zalecana jest interwencja chirurgiczna. Włókniaki mogą być usuwane następującymi metodami: 

  • Elektrokoagulacja

Zabieg polega na zastosowaniu prądu wysokiej częstotliwości na białka budujące tkanki włókniaka, co powoduje zwiększenie jego temperatury. Białko ścina się, dzięki czemu tkanka łatwo może zostać usunięta.

  • Krioterapia (wymrażanie ciekłym azotem)

Zabieg polegaja na krótkotrwałym działaniu strumienia par ciekłego azotu (o temperaturze ok. -140°C) na powierzchnię ciała w czasie od 1 do 5 minut.

  • Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 emituje wiązkę światła, która wchłaniana jest przez wewnątrz- i zewnątrzkomórkową wodę. Kiedy energia lasera jest pochłaniana przez uwodnioną tkankę, dochodzi do jej odparowania i wytworzenia w tym miejscu strefy koagulacji.

 

Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są: ciąża, aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa w obrębie leczonej zmiany, skłonność do tworzenia się bliznowców.

Trzeba jednak mieć świadomość, że włókniaki po usunięciu mogą odrosnąć. Dla przypomnienia – zanim wybierzesz się do kosmetyczki lub kosmetologa daną zmianę skórną skonsultuj z lekarzem dermatologiem. 

 

Może zainteresuje Cię również: W jaki sposób pozbyć się kurzajek na dłoniach

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana