Zadbaj o swoje stopy – dzień po dniu!

Włosy, twarz i dłonie to części ciała, którym poświęcamy najwięcej uwagi. Inaczej sprawa ma się ze stopami – często pielęgnacja stóp nie wykracza poza użycie pumeksu. O stopach nierzadko „przypominamy” sobie dopiero wtedy, gdy wita nas zgrubiała skóra pięt czy wszechobecna suchość i szorstkość skóry. Apelujemy w ich imieniu o większą uwagę i wzmożoną opiekę! Dziś radzimy, jak pielęgnować stopy na co dzień, aby skóra była zawsze gładka i miękka, a same stopy wyglądały na zadbane.

szorstka skóra na stopach dermaestetic
tricialottwilliford.com
  • Peeling

Peeling stóp powinnaś wykonywać regularnie. Dostępne są peelingi gruboziarniste i te o drobnych ziarnach. Stopy są w szczególności narażone na powstawanie zrogowaceń naskórka, dlatego tak ważne jest, abyś regularnie złuszczała skórę stóp. Dzięki systematycznym zabiegom z użyciem peelingu nie tylko poprawisz kondycję swoich stóp i sprawisz, że skóra będzie gładka, ale także właściwie przygotujesz ją do dalszych zabiegów, np. do przyjęcia kremu.

  • Krem do stóp

Nawilżenie stóp powinnaś na stałe wpisać w swój grafik. W tym celu stosuj specjalne kremy do pielęgnacji stóp. Wybieraj te zawierające ekstrakty z szałwii, mięty czy rumianku – będziesz mieć pewność, że nawilżą i zmiękczą naskórek, odświeżą skórę i pomogą zachować suchość stopom. Używaj kremu regularnie, nakładaj jego grubą warstwę i wmasowuj przez kilka minut.

  • Masaż stóp

Masaż stóp możesz wykonać samodzielnie w domu lub w salonie kosmetycznym. Wpływa on na poprawę krążenia kończyn dolnych, a także jest chwilą relaksu dla nas samych. W przypadku bolących stóp masaż przyniesie ukojenie i zmniejszy napięcie mięśniowe. Zanim przystąpisz do zabiegu umyj nogi i dokładnie posmaruj je kremem. Następnie masuj uciskając i delikatnie szczypiąc skórę na stopach.

  • Paznokcie u stóp

Poświęć nieco czasu również swoim paznokciom. Przytnij je równo, aby uchronić się przed ich wrastaniem, jeśli jednak problem wrastających paznokci już cię dopadł – udaj się do pedikiurzystki. Następnie za pomocą pilnika opiłuj je i usuń skórki u nasady. Przy kruchych i słabych paznokciach posiłkuj się odżywkami – najlepsze będą te z wapniem, keratyną oraz siarką. 

  • Stwardniała i popękana skóra

Jeśli już zastaniesz stwardniałą skórę na stopach, usuń ją w sposób mechaniczny. W tym celu wymocz stopy w wodzie z mydłem lub specjalną solą do stóp, a następnie za pomocą tarki lub pumeksu usuń zrogowacenia. Jeśli skóra na piętach jest popękana, stosuj maść z witaminą A lub dedykowane kremy do pękających pięt.

Koniecznie przeczytaj: Maseczki intensywnie złuszczające do stóp

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Cera tłusta – przepisy na domowe maseczki

Ostatnio pisaliśmy o cerze tłustej i o opiece, jaką należy ją otoczyć. Dziś zgłębimy nieco bardziej ten temat i powiemy, jakie maseczki, na bazie jakich składników nie mają sobie równych, jeśli chodzi o pielęgnację skóry tłustej.

Domowe maseczki na trądzik dermaestetic
healthonabudget.com

 

  • Maseczka z białka

To najprostsza maseczka, wymagająca niewielkich nakładów czasowych na przygotowanie i jednocześnie zaliczana do grona tych najpopularniejszych. Sprawi, że skóra będzie napięta i niezwykle matowa.

Przygotowanie: ubij białko jaja na sztywną pianę i rozprowadź ją na całej twarzy. Poczekaj aż zaschnie, a następnie zmyj ją letnią wodą.

Do maseczki możesz również dodać starte jabłko, dzięki czemu mikstura będzie miała jeszcze większe właściwości ściągające, a dodatkowo delikatnie złuszczy naskórek.

  • Maseczka z drożdży piekarskich i mleka

Polecana osobom, które oprócz cery tłustej posiadają trądzik. Maseczka oczyszcza dogłębne skórę i reguluje ilość sebum, dzięki czemu zaraz po zabiegu skóra jest przyjemnie matowa. Mikstura pozwala także na zwężenie porów i jest sprzymierzeńcem w walce z niedoskonałościami.

Przygotowanie: 1/4 kostki świeżych drożdży piekarskich połącz w misce z odrobiną ciepłego mleka (maseczka powinna mieć konsystencję papki). Maseczkę nałóż na twarz na okres 15-20 minut, a następnie zmyj ją dokładnie letnią wodą. Jeśli zmiany trądzikowe występują na plecach i dekolcie – tam również nałóż maseczkę.

  • Maseczka z ogórka i drożdży piekarskich

Do przygotowania tej maseczki również potrzebne są drożdże piekarskie, ale także sok ze świeżego ogórka. Maseczka zapewnia działanie wybielające dzięki zawartości ogórka. Ogórek nawilżą, tonizuje i odświeża skórę, ma również działanie ściągające. Obecność drożdży zapewnia natomiast oczyszczenie skóry z wągrów i wyprysków.

Przygotowanie: 1 łyżkę soku z ogórka wymieszaj z niewielką ilością świeżych drożdży piekarskich. Gotową papkę nałóż na twarz i zmyj po 15 minutach.

  • Maseczka z naparu zielonej herbaty i mąki ziemniaczanej

To ciekawa maseczka, do której przygotowania po raz kolejny możemy sięgnąć po zapasy z domowej spiżarni. Maseczka pomaga uporać się z rozszerzonymi porami, a także znakomicie odświeża skórę. Zawartość mąki ziemniaczanej pomaga w zmatowieniu skóry.

Przygotowanie: 2 łyżeczki herbaty zalej 3 łyżkami wrzącej wody. Następnie do przestygniętego naparu dodaj łyżeczkę mąki ziemniaczanej i dobrze wymieszaj. Maseczką nałóż na twarz na 20 minut, a w kolejnym kroku usuń jej resztki.

Czy znacie inne, sprawdzone przepisy na domowe maseczki? Jeżeli tak czekamy na Wasze komentarze – podzielcie się z nami swoimi domowymi doświadczeniami. 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ozonoterapia, jako broń przeciwko zmarszczkom

Ozon jest preparatem mikrobójczym, w szczególności bakterio-, wiruso- i grzybobójczym. Pozwala na silne natlenienie komórek i tkanek niedotlenionych. W medycynie estetycznej zajmuje ważne miejsce jako skuteczna broń w walce ze zmarszczkami. Jakie jeszcze zbawienne działanie ma na naszą skórę ozon? Jak przebiegają zabiegi ozonoterapii?

ozonoterapia jak działa  dermaestetic
swisshealthcenter.ch

Dotlenienie komórek skóry

Trójcząsteczkowa forma tlenu jest naszym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o batalię przeciwzmarszczkową. Dlaczego ozon jest tak skuteczny? Oczyszcza bowiem krew z toksyn, które to gromadzone są wraz z przyjmowanymi pokarmami, wodą czy nawet wdychanym powietrzem. Poza działaniem detoksykacyjnym, ozon uzupełnia niedobory tlenu. Jeśli twoja skóra przejawia oznaki starzenia, takie jak suchość i wiotkość – przyczyn możesz doszukiwać się w wyżej wymienionych czynnikach. Ozonoterapia jest odpowiedzią na te problemy. Odpowiednie dotlenienie komórek skóry pozwala na uzyskanie poprawy wyglądu i działa przeciwzmarszczkowo. 

Przebieg i efekty zabiegu

Podczas zabiegu wykorzystywane jest urządzenie wapozon, dzięki któremu możliwe jest wprowadzenie gazu w aktywne punkty skóry. Mieszanka ozonowa sprawia, że skóra ulega rozpulchnieniu i zmiękczeniu. Komórki zostają dotlenione, a toksyny usunięte. Ozon działa antybakteryjnie, dlatego zabiegowi ozonoterapii chętnie poddają się osoby borykające się z trądzikiem. Zabieg działa wspomagająco w leczeniu zmian trądzikowych i jest doskonałym uzupełnieniem całej kuracji. Działa odkażająco i przyspiesza gojenie się mikrourazów. Oprócz tego ozon stymuluje procesy odżywcze i regeneracyjne skóry, a te odpowiedzialne za starzenie się – spowalnia. Wpływa korzystnie na stan i ukrwienie skóry, a także pozwala na redukcję zmarszczek mimicznych i worków pod oczami. Dla pań, którym sen z powiek spędza pomarańczowa skórka mamy dobrą wiadomość – ozonoterapia również może być odpowiedzią na tę niedoskonałość. 

Sam zabieg trwa około 20 minut. Jest bezbolesny, bezinwazyjny i bez skutków ubocznych. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana