Z cyklu : Poznaj świat peelingów.

Wielu z nas nie docenia działania peelingów, uważa to za stratę czasu i pieniędzy. Musimy jednak pamiętać, by utrzymać piękny wygląd i promienną cerę powinniśmy regularnie złuszczać skórę. Postanowiliśmy zrobić cykl pt. „Poznaj świat peelingów” i  każdemu przybliżyć moc i zalety  ich działania  w zależności od potrzeb naszej skóry. Każdy artykuł będzie poświęcony innemu zabiegowi z udziałem peelingu. Zatem zaczynamy od kwestii zasadniczej czym jest peeling?

zdj: looksus.pl

Peeling (chemiczne złuszczanie naskórka) jest to kontrolowane złuszczanie skóry na skutek działania substancji, które są pochodzenia biologicznego bądź chemicznego.  Za pomocą peelingu pozbywamy się defektów kosmetycznych bądź też zmian chorobowych, które są w obrębie naskórka i skóry właściwej. Za pomocą peelingów możemy regulować głębokość złuszczania.

Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę odpowiednio przygotowanej mieszaniny związków chemicznych o ściśle określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i wpływają na przebudowę elastyny i kolagenu (proteiny podporowe skóry). Zabiegi z użyciem peelingów chemicznych wpływają na odnowę naskórka i skóry, działają w sposób odmładzający (likwidują oznaki starzenia się skóry). Najczęściej wykorzystywaną substancją jest kwas glikolowy (otrzymany z trzciny cukrowej), kwasy owocowe (AHA), a także kwas trójchlorooctowy.

Kiedy wykonujemy peelingi chemiczne?

Peelingi powinniśmy wykonywać w momencie, kiedy chcemy pozbyć się następujących problemów:

a) Uszkodzenia słoneczne

b) Uszkodzenia związane z wiekiem

  • Zmarszczki
  • Zmęczona skóra

c) Zmiany barwnikowe:

  • Piegi
  • Przebarwienia pozapalne
  • Ostuda
  • Rozstępy skórne

d) Blizny

e) Trądzik

  • Zaskórnikowy
  • Grudkowo-krostkowy

f) Zaburzenia rogowacenia

  • Suchość skóry

 

Jakie peelingi wyróżniamy?

  • Powierzchowne – wykonywane głównie w gabinetach kosmetycznych. Są często nazywane lekkimi lub odświeżającymi. Peelingi powierzchowne w sposób delikatny stymuluje syntezę kolagenu w górnych warstwach skóry. Kiedy je stosujemy? W celu wygładzenia powierzchni skóry i jej rozjaśnienia. Powinniśmy je zastosować kilkakrotnie. Jak wygląda skóra po zabiegu? Bezpośrednio po zabiegu jest delikatnie zaczerwieniona, na drugi dzień jest bardziej napięta, elastyczna i nawilżona. Co w swoim składzie zawierają peelingi powierzchniowe? Kwasy owocowe ( alfahydroksykwasy), kwas mlekowy, kwas cytrynowy, kwas glikolowy lub kwas jabłkowy.
  • Średniej głębokości – wykonywane wyłącznie przez lekarzy. Kiedy je stosujemy? Głównym celem tych zabiegów jest dotarcie do górnej części warstwy siateczkowej skóry właściwej, po drodze niszcząc leżące nad nią warstwy naskórka. Stosujemy je w momencie leczenia zmian posłonecznych, przebarwień, drobnych zmarszczek a także gdy mamy problemy z nierównomiernym rogowaceniem naskórka. Jak wygląda skóra po zabiegu? Skóra jest zaczerwieniona, na drugi dzień wydaje się bardziej napięta i sprawia wrażenie opalonej. Niestety po kilku dniach zaczyna się złuszczać i pękać. Co w swoim składzie zawierają peelingi średniej głębokości? Kwas trójchlorooctowy, kwas salicylowy, kwasy owocowe (alfahydroksykwasy), rezolcinol a także różnorodne preparaty, które są już przygotowane fabrycznie.
  • Głębokie – wykonywane wyłącznie przez lekarzy dermatologów. Takie peelingi penetrują zdecydowanie głębiej (do ok. 6 mm). Kiedy je stosujemy? W walce z głębokimi przebarwieniami oraz drobnymi zmarszczkami. Dają one efekt wygładzenia, wzmocnienia skóry. Są one doskonałym uzupełnieniem operacji plastycznych twarzy oraz powiek, mogą wspomóc zlikwidowanie drobnych zmarszczek wokół ust, powiek oraz czoła. Jak wygląda skóra po zabiegu? Pierwszego dnia po zabiegu należy spodziewać się bardzo silnego pieczenia, w kolejnych dniach tworzenie się i złuszczanie powierzchownych strupów. Po 7 dniach od zabiegu zauważamy zregenerowaną skórę. Początkowo jest ona bardzo wysuszona i wrażliwa nawet na najdrobniejsze otarcia i promienie słoneczne. Należy ją myć za pomocą delikatnych preparatów a także regularnie nawilżać kremami nawilżającymi. Przez przynajmniej pół roku należy unikać promieni słonecznych a skórę zabezpieczać preparatami, które posiadają najwyższe filtry. Zaczerwienienie skóry może utrzymywać się od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy. Co w swoim składzie zawierają peelingi średniej głębokości? Kwas trójchlorooctowy, fenol, kwas mlekowy oraz roztwór Jessnera. 
zdj: laime.pl

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia nazwanego skin cleaner’em (urządzenie, które wytwarza ultradźwięki dzięki którym nasza skóra jest jednocześnie oczyszczana i masowana). Jakie ma działanie i kiedy go stosujemy? Oczyszcza skórę z martwego naskórka, pomaga w pozbyciu się zalegającego sebum, poprawia mikrokrążenie. Znacznie poprawia wygląd skóry. Jest doskonały dla osób, które borykają się z uciążliwym trądzikiem. Dodatkowymi wskazaniami są: zmarszczki, skóra wysuszona, słabo odżywiona oraz zniszczona, przebarwienia a także cellulit. Na czym polega peeling kawitacyjny? Zabieg jest dwuetapowy. Początkowo oczyszczamy i pozbywamy się martwego naskórka. 2 etap polega na pobudzeniu mikrokrążenia przez co zostają wydalone szkodliwe substancje z naszej skóry. Dodatkowo podczas tego etapu do naszej skóry dostarczane są witaminy i substancje odżywcze dzięki jonoferazie. Na samym końcu zostaje wykonany masaż ultrasoniczny.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Po czym poznać wiek kobiety? Po uszach!

Po czym poznajemy wiek każdej kobiety? Odpowiedź jest prosta! Po szyi, dekolcie, dłoniach i po uszach. To nie jest dziwne. Uszy bowiem mogą wyglądać starzej niż skóra twarzy. Jednak zapominamy o tym. Jest na to sposób, by bez skalpela poprawić ich wygląd. 

 

zdj: yonelle.pl

Obwisła skóra uszu

Jędrna skóra twarzy, a po obu jej stronach zwiędnięte płatki uszu. Pomarszczone, naciągnięte i wiotkie. Uszy szybko ulegają procesowi starzenia, zwłaszcza gdy z natury są delikatne i wiotkie. Zaniedbane bezlitośnie ujawniają wiek kobiety, nawet jeśli regularnie stosuje peelingi na twarz, mezoterapie czy niweluje zmarszczki mimiczne za pomocą botoksu.

Zdarza się, że niezadowolone z kondycji swoich uszu są także młode kobiety. To wina genów, ale także naciągania płatków uszu ciężkimi kolczykami i klipsami – mówi dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog estetyczna z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm i zapewnia, że na szczęście jest na to sposób!

Obwisłej skórze uszu można przywrócić jędrność i objętość za pomocą dwóch bezbolesnych zastrzyków.

Wystarczy wypełnić płatki uszu kwasem hialuronowym. To szybki, typowo lunchowy zabieg, który nie wymaga żadnej rekonwalescencji, za to gwarantuje natychmiastowy efekt – mówi dr Bliżanowska.

W gabinecie medycyny estetycznej uszy zostaną najpierw posmarowane kremem znieczulającym, a potem lekarz wprowadzi niewielką dawkę kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w skórze. Będzie on na tyle gęsty, że od razu po iniekcji płatki uszu staną się pełniejsze. Skóra będzie też bardziej elastyczna i aksamitna w dotyku.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt wypełnienia utrzyma się przez ok. 10-12 miesięcy. Nie ma obaw, że po tym czasie gwałtownie zwiędną nam uszy. – Kwas hialuronowy zacznie się naturalnie wchłaniać, a skóra wróci najwyżej do punktu wyjścia. Na logikę uszy będą więc od nas o rok młodsze. Doświadczeni lekarze medycyny estetycznej najczęściej odmładzają uszy podczas wypełniania zmarszczek twarzy. Potrzebna jest tak niewielka ilość kwasu hialuronowego, że wykonują ten zabieg niejako przy okazji.

źródło: informacje prasowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nowość na polskim rynku! Epona Skin & Body Care.

Firma Epona Cosmetics oferuje pierwszą, całkowicie polską serię kosmetyków do pielęgnacji ciała, bazującą na mleku klaczy – Epona Skin & Body Care.

 
zdj: źródło producenta

W skład kolekcji dermokosmetyków wchodzą: krem nawilżający do każdego rodzaju cery, krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc, krem do cery wrażliwej i problemowej oraz balsam do skóry wrażliwej i problemowej. Seria Skin & Body Care opiera się na niezwykłych właściwościach naturalnych składników, wśród których znajdują się między innymi: oleje ze słodkich migdałów, awokado, orzeszków makadamia, czy też skwalan roślinny. Każdy z kosmetyków został stworzony do codziennej pielęgnacji kobiecej skóry, gwarantując jej piękny i zdrowy wygląd.

O wyjątkowości kremów i balsamów Epona stanowi ich podstawowy składnik – mleko klaczy, które stanowi aż 25% ich masy. Pod względem zawartości składników odżywczych przypomina ono najbardziej mleko kobiece. Bardzo korzystnie wpływa na zdrowie i urodę. Oczyszcza ciało od wewnątrz i nadaje mu piękny wygląd. Usuwa z organizmu toksyny, opóźnia proces starzenia się skóry i stymuluje rozwój komórek.

Dzięki zastosowaniu starannie wyselekcjonowanych, naturalnych składników biokosmetyki Epona działają kojąco i łagodząco, nawilżają, wygładzają zmarszczki, poprawiają koloryt cery. Są przeznaczone również dla kobiet o wrażliwej, podatnej na problemy skórze. Jeden z najcenniejszych walorów mleka klaczy stanowi bowiem fakt, że nie powoduje ono żadnych skutków ubocznych. Seria Epona Skin & Body Care to także bezpieczny wybór dla alergików.

Choć w Azji cudowne działanie mleka klaczy znane jest już od wielu stuleci, w Europie pielęgnacyjne wykorzystanie tego naturalnego źródła zdrowia i piękna dopiero teraz staje się popularne. Seria przygotowana przez firmę Epona Cosmetics gwarantuje niepowtarzalną jakość i efekty zauważalne natychmiast. I Ty możesz już dziś przekonać się, jak działa współczesny eliksir młodości!

 

Więcej informacji na: www.epona-cosmetics.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana