Weronika Rosati twarzą perfum Avon Femme

Weronika Rosati dołączyła do grona polskich ambasadorek kosmetycznej firmy Avon – m.in. do Małgorzaty Sochy, Joanny Koroniewskiej oraz Edyty Herbuś i została twarzą perfum Avon Femme.

 

Oficjalna informacja promocyjna dotycząca zapachu:

– Zmysłowy, czarujący, wyrafinowany. Luksusowy zapach, który roztacza zmysłową aurę przez cały dzień. Nowy zapach Femme od Avon. Powstał na bazie bursztynowego akordu, przy wsparciu słodyczy brzoskwini i nuty drewna. Ta stabilność i bezkompromisowość przełamana została soczystą gruszką, orzeźwiającym różowym grejpfrutem i dopieszczającym całość aksamitnym fiołkiem. W perfekcyjnej duszy esencji kwiatowo – owocowej nie zabrakło także upajającej skórki brzoskwini i dynamicznej nuty orchidei.


Cena: 79 zł (50 ml)

 

 Flakon perfum Avon Femme

Weronika Rosati twarzą perfum Avon Femme

Weronika Rosati twarzą perfum Avon Femme  


 

Jak oceniacie Weronikę w kampanii reklamowej zapachu Avon Femme? Podoba Wam się?

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Co zrobić gdy nadmiernie wypadają włosy?

To duży dyskomfort zarówno dla mężczyzn, jak i coraz większej liczby kobiet. Do gabinetów dermatologów trafiają osoby, które traktują wypadanie włosów nie tylko jako problem zdrowotny i estetyczny, ale i emocjonalny. Co mogą im zaproponować lekarze?

 

jak zatrzymać wypadanie włosów?

Za normę uważa się wypadanie ok. 100 włosów dziennie, co jest związane z naturalnym cyklem życia włosa. O zwiększonym wypadaniu możemy mówić w przypadku zaburzenia równowagi pomiędzy utratą włosów a odrastaniem, kiedy wyraźnie widać, że jest ich mniej. W takim przypadku trzeba poprosić dermatologa o zdiagnozowanie problemu i skorzystać z zaleconych zabiegów i suplementów, bo nieleczone wypadanie włosów może doprowadzić do łysienia.

Zabiegi poprawiające kondycję włosów.

Na osłabione włosy dobrze wpływa mezoterapia, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiednio przygotowanej mieszanki składników odżywczych (m.in. witamin z grupy B, krzemionki organicznej, pierwiastków śladowych, np. cynku). Za pomocą cienkiej igły wykonuje się pojedyncze lub seryjne precyzyjne ukłucia. Żeby ta technika przyniosła efekty, zabiegi trzeba przeprowadzać kilkakrotnie przez okres kilku miesięcy i połączyć je z terapią doustną. Po mezoterapii następuje regeneracja tkanek i poprawa ich ukrwienia, a włosy słabe, łamliwe, mają mniejszą tendencję do wypadania. Podobne rezultaty uzyskuje się, stosując osocze bogatopłytkowe – pobiera się próbkę krwi pacjenta i odwirowuje w separatorze. Zagęszczony preparat podaje się metodą mezoterapii w skórę głowy. By pobudzić mieszki włosowe do pracy i zagęścić włosy, trzeba wykonać serię 6-8 sesji zabiegowych.

Suplementacja i dieta

Wsparciem dla zdrowia włosów są preparaty doustne zawierające m.in. witaminę A, która dobrze wpływa na najważniejszy budulec włosa – keratynę, oraz witaminę E – silny antyoksydant chroniący włosy przed uszkodzeniem. Ważne są także witaminy z grupy B, bo warunkują prawidłową budowę włosów, zapobiegają łojotokowi, który również przyczynia się do ich osłabienia. Właściwy wzrost zapewni im np. witamina B5 – kwas pantotenowy – warto pamiętać o niej w codziennej diecie (znajdziemy ją m.in. w żółtku jajka, wątrobie, drożdżach). Wpływ na kondycję włosów mają też mikroelementy: żelazo, cynk i miedź (ich źródłem jest np. czerwone mięso, podroby), z kolei produkty zbożowe, rośliny strączkowe i ryby dostarczają im cennych aminokwasów: cystyny i metioniny.

Powody wypadania włosów:

W przypadku kobiet jest ich kilka:

  • zaburzenia hormonalne związane z hormonami płciowymi, m.in. androgenami i estrogenami oraz innymi hormonami, np. tarczycowymi;
  •  niedokrwistość, niski poziom żelaza w surowicy;
  • przyjmowanie niektórych leków, np. przeciwzakrzepowych, betablokerów, hormonalnych, psychotropowych, cytostatyków;
  • wysoka gorączka, wstrząs emocjonalny i pourazowy;
  • choroby skóry głowy.

Łysieniem zależnym od zaburzeń hormonalnych jest m.in. tzw. łysienie androgenowe kobiet. Androgeny – męskie hormony – u kobiet są wytwarzane w jajnikach i nadnerczach. Ich nadmierna lub zbyt duża ilość w stosunku do hormonów kobiecych mogą powodować m.in. właśnie wypadanie włosów. Czasem poziomy tych hormonów nie wykazują odchyleń, a przyczyną nadmiernego wypadania włosów może być genetycznie uwarunkowana wzmożona wrażliwość mieszków włosowych na androgeny.  W obrazie klinicznym dochodzi do ogólnego przerzedzenia włosów, głównie w okolicy czołowej, pojawia się tzw. szeroki przedziałek.

Inne przyczyny: utrata włosów może towarzyszyć zarówno niedoczynności, jak i nadczynności tarczycy. Istnieje także wiele chorób skóry głowy, które ten stan wywołują, najczęściej jest to łojotokowe zapalenie skóry. Nadmierne wypadanie włosów u kobiet jest zagadnieniem z wielu dziedzin medycyny. Diagnostyką i leczeniem tego problemu zajmują się lekarze różnych specjalności: dermatolodzy, endokrynolodzy, ginekolodzy.

 

zdj: pantene.pl, źródło: Ekspert nr 37 dr Dorota Pradnecka lasermed.pl

 


 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Happy Lift – pytania i odpowiedzi na temat nici.

Coraz więcej zapytań odnośnie nici kierujecie w moją stronę. Dlatego postanowiłam rozwiać wątpliwości w pytaniach i odpowiedziach. O niciach opowiada dr Monika Lelonkiewicz, specjalista dermatologiem, uroda.in

Nici Hppy Lift pytania i odpowiedzi Eksperta

Ostatnio dużo się mówi o nowej metodzie w odmładzaniu twarzy – Happy Lift. Co to takiego?

Nici Happy Lift Revitalizing zostały  stworzone z myślą o pacjentach,  którzy z różnych powodów obawiają  się zabiegów operacyjnych, ale też oczekują dobrego i dłużej trwającego efektu. Ich podanie do skóry jest mało inwazyjne, a gojenie następuje dość szybko. Nici te są wykonane z polikaprolaktonu, substancji wchłanialnej, używanej dotychczas przy zabiegach i operacjach chirurgicznych. Mają maleńkie haczyki, które delikatnie zaczepiając się w skórze, są w stanie ją unieść, oraz stymulują ją do wytwarzania kolagenu, co zresztą jest potwierdzone badaniami histologicznymi. Happy Lift utrzymują się w skórze od 8 do 12 miesięcy i ulegają stopniowemu wchłanianiu, pozostawiając skórę w dużo lepszej kondycji.

Czym nici Happy Lift różnią się od klasycznego liftingu?

Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici Happy Lift nie wymagają zabiegów z użyciem skalpela i gwarantują natychmiastowy efekt. Żartujemy czasami, że rano można przyjść na zabieg, a już wieczorem wybrać się na kolację.

Z jakim efektem?

Pacjent wygląda 10 lat młodziej, a czuje się jeszcze młodszy. W badaniach histologicznych potwierdzono, że po zabiegu zwiększa się w skórze ilość fibroblastów i włókien kolagenowych. Poprawia się też ukrwienie skóry i ilość włókien elastynowych, kwasu hialuronowego. Po 4-5 miesiącach po zabiegu około 40-45% nici ulega wchłonięciu, ale dookoła widoczne jest odmłodzenie skóry z nowymi włóknami kolagenu i elastyny.

Jak przebiega zabieg?

Początek zabiegu to ustalenie wektora przebiegu nici. Najczęściej lekarz rysuje go na skórze pacjenta specjalnym markerem. Potem następuje odkażanie i znieczulenie skóry w miejscu nakłucia. Wprowadzana jest kaniula, przez którą lekarz umieszcza nić Happy Lift. Po czym kaniulę usuwa, pozostawiając nić. Po kilku dniach lekarz zleca kontrolę i trochę przycina końcówki nici. Nić nie jest widoczna, ale w początkowych kilku dniach przy silniejszym ucisku może być nieco wyczuwalna.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Sam zabieg trwa od 15 do 60 minut. Nici wprowadzane są pod skórę za pomocą specjalnych igieł, bez konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego – stosowane jest jedynie znieczulenie miejscowe. Po zabiegu wymagany jest krótki odpoczynek, po którym pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych czynności. Co ważne, ta metoda praktycznie niweluje proces sinienia, nie pozostawia ani blizn pooperacyjnych, ani obrzęków.

O co zadbać po zabiegu?

Najważniejsza jest higiena oraz nieuciskanie twarzy. Zaleca się spanie na wznak przez 3-4 dni oraz mycie i dotykanie twarzy tylko czystymi rękami, w sposób bardzo delikatny. Po 14 dniach można wrócić do uprawiania sportu, ale intensywny wysiłek zalecany jest nie wcześniej niż po miesiącu.

Jak długo jest widoczny efekt?

Efekt widoczny jest jeszcze przez dłuższy czas po wchłonięciu nici. Dzięki regeneracji skóry obserwowano utrzymywanie się doskonałego rezultatu od 3 do 5 lat. Jest to jednak zależne od tego, w jakim wieku wykonano pierwszy zabieg oraz od stylu życia pacjenta, jakości jego pożywienia, palenia papierosów (lub nie), stresu i predyspozycji genetycznych.

Kto może skorzystać z nici Happy Lift?

Nici są przeznaczone dla pacjentów w wieku pomiędzy 35. a 60. rokiem życia, ale też dla młodszych, u których występują np. asymetrie lub inne medyczne wskazania. Decyzja należy do lekarza wykonującego zabieg. Także u starszych pacjentów, po 60. roku życia, można przeprowadzić zabieg nićmi Happy Lift, ale zależy to od stanu ich skóry.

Czy ten zabieg jest dla pacjentów bezpieczny?

Nici Happy Lift posiadają certyfikaty bezpieczeństwa w wielu krajach na wszystkich kontynentach, w tym amerykańskie FDA. W Polsce pojawiły się dopiero w tym roku, ale to zwiększa komfort pacjentów i lekarzy, ponieważ mamy pewność, że produkt jest już sprawdzony i bezpieczny.

Czy można łączyć nici Happy Lift z innymi zabiegami dermatologii estetycznej?

Zabiegi laserowe, fale radiowe i inne oraz wstrzyknięcia wypełniaczy zalecane są przed zabiegiem lub najwcześniej po roku od wykonania liftingu za pomocą nici Happy Lift. Lekarze przeprowadzający zabiegi zauważają, że pacjenci nie mają potrzeby poddawania się innym korekcjom ze względu na dobry efekt, jaki osiągają po zabiegu Happy Lift.

 

źródło: Ekspert nr 37, zdj: m.dziennik.pl

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana