W jaki sposób stosować kosmetyki z retinolem?

Retinol to nic innego jak witamina A w czystej postaci. Jest bardzo cennym składnikiem w kosmetykach gdyż stymuluje proces odnowy.

zdj: polki.pl

Jaki wiek jest odpowiedni by zacząć stosować kremy z retinolem?

Teoretycznie powinno się przyjąć 35 rok życia. W praktyce warto sięgnąć po kremy z retinolem w momencie gdy zauważymy pierwsze drobne zmarszczki. Może to być nawet 20-letnia osoba. Działanie kremów z retinolem w żaden sposób nie „rozleniwia” naszej skóry. Warto ją stymulować dopóki na to reaguje. 

Jak często powinniśmy stosować kremy z retinolem?

Kremy z retinolem są przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Pierwsze oznaki takie jaki promienność cery pojawiają się po kilku dniach od zastosowania kremu z retinolem. Efekt spłycenia zmarszczek jest widoczny po kilkumiesięcznym stosowaniu. 

Jaki wpływ ma retinol na naszą skórę?

  • Wygładza cerę przyspiesza złuszczanie martwych komórek naskórka, bardzo stymuluje jego wzrost i odnowę tkankową.
  • Spłyca zmarszczki stymuluje produkcję kolagenu, wpływa na jego odnowę oraz regeneruje skórę właściwą.
  • Likwiduje krostki poprawia pracę gruczołów łojowych poprzez odblokowanie mieszków włosowych.
  • Rozjaśnia przebarwienia reguluję pigmentację a także przyspiesza złuszczanie się naskórka.

Zobacz również: Czy kremy z retinolem można stosować po zabiegu z kwasem hialuronowym?

Czy kremy z retinolem możemy stosować latem oraz zimą? 

Tak, jak najbardziej. Nieprawdą jest, że retinol działa fotouczulająco. Obecnie kosmetyki zawierające retinol zostały tak opracowane by nie powodować podrażnień pod wpływem słońca. Dodatkowo retinol jest bardzo potrzebny skórze podczas naprawy uszkodzeń, które zostały spowodowane działaniem promieniowania słonecznego. Zatem jego stosowanie w okresie lata oraz zimy jest jak najbardziej wskazane.

W jaki sposób sobie radzić z podrażnieniami wywołanymi przez retinol?

Podrażnienia, które powstają w skórze właściwej dowodzą wyłącznie temu, że retinol działa w określonym miejscu. Możemy to wyłącznie potraktować na plus tej substancji. Podrażnienia zazwyczaj znikają po 2-3 dniach od odstawienia substancji, natomiast możemy do niej wrócić ponownie po tym okresie. Przeciwwskazaniem do stosowania retinolu są podrażnienia. Oczywiście czasem powstają one poprzez działanie retinolu, który był zastosowany w większym stężeniu. Wówczas należy zmniejszyć dawkę. Obecnie na rynku istniej wiele kremów dostosowanych do cery wrażliwej, gdzie stężenie retinolu jest niższe.

Jakie jest optymalne stężenie retinolu, by zachować bezpieczeństwo a zarazem skuteczność działania?

Bezpieczne i dopuszczalne stężenie retinolu w kosmetykach wynosi 0,1%. Jednak zazwyczaj w preparatach występują stężenia 0,05% lub 0,06%, które również działają. Im starsza skóra tym potrzebuje wyższego stężenia dla uzyskania lepszego efektu. W takim przypadku lepiej sięgnąć po serum z retinolem.

 

Koniecznie przeczytaj nasz artykuł na temat kremów z retinolem – może wybierzesz coś dla siebie.

 

 

zdj.intro: mojakosmetyczka.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak często powinniśmy zmieniać kosmetyki?

Sklepowy zawrót głowy… Na półkach sklepowych, w gazetach i telewizji cały czas pojawiają się nowości kosmetyczne, które chcemy wypróbować albo po prostu mieć. Czy częste zmiany kosmetyków mają wpływ na naszą skórę? 

Uważaj, gdy…

Twoja skóra jest wrażliwa i z łatwością ulega podrażnieniom. W takim wypadku eksperymenty nie są mile widziane.  Jeśli już znajdziesz kosmetyk, który jest odpowiedni dla Ciebie tzn. nie wywołuje podrażnień i jest bardzo dobrze tolerowany nie powinnaś go zmieniać. Naprawdę znalezienie kosmetyku do tego typu cery nie należy do najprostszych. 

Możesz sobie pozwolić na zmiany w momencie, gdy…

nowości kosmetyczne nie powodują u Ciebie podrażnień. Zatem masz dużo szczęścia i możesz sobie pozwolić na zmiany. Należy jednak pamiętać, że niektóre kosmetyki by osiągnąć efekt wymagają dłuższego okresu stosowania. Kremy przeciwzmarszczkowe aby dały efekt powinny być stosowane 3-4 miesiące natomiast kremy na przebarwienia powinniśmy stosować min. 3-6 miesięcy. Jeśli nie dostosujemy się do tych zaleceń ciężko będzie ocenić skuteczność kremu. Kremy do twarzy warto zmieniać 2-4 razy w roku. Nasza skóra wówczas będzie miała możliwość korzystania z różnych składników, powinniśmy to wykorzystać.

A co z kolorowymi kosmetykami?

Kosmetyki kolorowe, ale także peelingi i inne produkty do demakijażu możemy zmieniać tak często jak tego potrzebujemy (oczywiście jeśli nie masz bardzo wrażliwej skóry).

Żródło: polki.pl

zdj: top1-1.com

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nie wiesz w jakiej kondycji jest Twoja skóra? Możesz to sprawdzić w kilka minut.

Myślisz o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, ale nie jesteś pewna kondycji Twojej skóry? A może chciałabyś zobaczyć, jak będzie wyglądała Twoja skóra za kilka lat, jeśli nie podejmiesz odpowiednich działań pielęgnacyjnych? Dzięki systemowi VISIA sprawdzisz to w kilka minut.

zdj: luxxery.com

Nowatorski system firmy Canfield umożliwi Twojemu lekarzowi lub personelowi salonu SPA łatwą i wiarygodną ocenę stanu Twojej skóry przed i po zabiegu. Na dużym ekranie zobaczysz swoją twarz od podbródka aż do linii włosów, i to zarówno z przodu jak i z obu boków, dzięki czemu analizie nie umknie żaden szczegół. Razem z lekarzem będziesz mogła nie tylko zbadać obecną kondycję swojej skóry, ale również dokonać symulacji jej wyglądu w przyszłości, co pozwoli zdecydować,  jakie działania są dla Ciebie najbardziej odpowiednie na tym etapie leczenia.

Ponad to dzięki opcji archiwizacji zdjęć możliwe będzie monitorowanie wyników terapii na przestrzeni dłuższego okresu w celu sprawdzenia jej efektów. Z kolei dzięki zaawansowanej technologii systemu analizy skóry, na podstawie obecnych zdjęć Twojej twarzy lekarz będzie mógł przeprowadzić dwie symulacje. Pierwsza z nich przedstawi wygląd Twojej twarzy za 5-7 lat, sygnalizując zmiany związane z procesem starzenia, jakim już dziś możesz zacząć zapobiegać. Dzięki drugiej wizualizacji zobaczysz siebie bez występujących obecnie zmarszczek czy przebarwień, których możesz się skutecznie pozbyć poddając się zabiegom odmładzającym.

Systemy VISIA z oferty firmy OPTOPOL Handlowy działają m.in. w krakowskim Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED oraz Luxury World Day SPA w Starym Kisielinie.

Żródło: informacje prasowe

Zdj. intro: coastaldermatology.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana