W jaki sposób bezpiecznie korzystać ze słońca?

Opalenizna to jedna z piękniejszych pamiątek, jakie możemy przywieźć z wakacyjnych wojaży. Aby móc cieszyć się nie tylko piękną, ale także bezpieczną opalenizną, należy poznać zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych.

 

Słońce emituje różnego rodzaju promieniowanie. Po przefiltrowaniu przez atmosferę do Ziemi docierają mające wpływ na ludzki organizm: promieniowanie UVA, UVB, światło widzialne oraz podczerwone. Każda ekspozycja na promienie słoneczne bez odpowiedniej ochrony naraża nas nie tylko na poparzenia, ale także na znacznie poważniejsze skutki, w tym raka skóry zwanego czerniakiem.

Wbrew panującemu przekonaniu, że najszybciej opalamy się w południe, właśnie wtedy powinniśmy zrezygnować z ekspozycji na słońce. Największe promieniowanie UV obserwuje się w godzinach 11-15 i w tym czasie wzrasta ryzyko oparzeń słonecznych. Właściwie dobrany kosmetyk ochronny może nas zatem uchronić przed niebezpiecznymi skutkami przebywania na słońcu. Preparat ochronny powinien przede wszystkim stanowić blokadę dla pełnego spektrum promieni UV i być fotostabilny – nie ulegać rozkładowi pod wpływem promieni słonecznych. Powinien mieć także odpowiednio dobrany faktor SPV.

Jak dobrać faktor SPV?

Stopień ochrony przeciwsłonecznej- jak czytamy na portalu pragnienikobiet.pl – określa wysokość ochrony przed promieniami UVB, czyli czas, w trakcie którego możemy opalać się bez obawy wystąpienia poparzenia słonecznego. Każdy produkt przeciwsłoneczny ma na opakowaniu informację stopniu ochrony SPF. Aby odpowiednio dobrać faktor SPF, należy poznać fototyp swojej skóry. Ustala się go na podstawie karnacji, koloru włosów i oczu.

Typ I (celtycki) – cera blada, często pokryta piegami, oczy jasnoniebieskie, jasnoszare, jasnozielone, włosy rude, skóra nigdy się nie opala, ulega natomiast oparzeniom słonecznym, zaleca się stosowanie kremów o wysokim filtrze – najlepiej 50.

Typ II (północnoeuropejski) – cera blada, mogą na niej występować piegi, oczy niebieskie, szare lub zielone, włosy blond, możliwa jest opalenizna, ale skóra szybko ulega poparzeniom, zaleca się stosowanie filtrów 25-30 i częste lecz krótkie ekspozycje na słońce.

Typ III (sródkowoeuropejski) – cera lekko śniada, brak piegów, oczy szare, brązowe lub ciemnoniebieskie, włosy ciemny blond lub brąz, skóra już po krótkiej ekspozycji na słońce uzyskuje delikatną opaleniznę, rzadko występują oparzenia słoneczne, zalecane filtry to 10-15.

Typ IV (południowoeuropejski) – cera oliwkowa, śniada, oczy ciemnobrązowe, włosy ciemnobrązowe lub czarne, opalenizna pojawia się na skórze nawet po krótkim pobycie na słońcu, zaleca się stosowanie preparatu o SPF 5-10.

Najważniejsze zasady używania kosmetyków do opalania

Kosmetyki do opalania aplikuj na skórę minimum 20 minut przed ekspozycją na promienie słoneczne. Podczas opalania powtarzaj aplikację co 2-3 godziny, ponieważ filtry ścierają się z powierzchni skóry w trakcie opalania nie tylko w wyniku działania wody, ale także potu i ocierania ręcznikiem. Z tego powodu warto także wybierać preparaty wodoodporne – nawet jeśli nie zamierzamy się kąpać. Jeśli masz wrażliwą skórę wybieraj kosmetyki hipoalergiczne i bezzapachowe. Przed zastosowaniem preparatu na całym ciele, warto przetestować go na małej powierzchni skóry i upewnić się, że nie wystąpi na niej reakcja alergiczna.

źródło: materiały prasowe

zdj: info.arttravel.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Czym dla Ciebie jest piękno?”

Nie zdawałam sobie sprawy, że tak wiele zgłoszeń zostanie nadesłanych do konkursu fotograficznego. Niezmiernie się z tego cieszę.

Nadesłane zdjęcia były naprawdę bardzo różnorodne. To tylko pokazuje, że każdy z Nas jest inny i każdy w inny sposób postrzega świat i piękno nas otaczające. Dzięki tym zdjęciom mogłam Was bardziej poznać, za co dziękuję. 

Ale nie przedłużając… 🙂

Aby wygrać jeden z trzech zabiegów, które będzie można wykonać w Klinice Ziemlewski w Warszawie, w Łodzi lub we Wrocławiu należało przesłać zdjęcie przedstawiające piękno widziane Waszymi oczami.

Nagrodą w konkursie fotograficznym były 3 zabiegi na twarz (do wyboru) mikrodermabrazja plus maska witaminowa lub peeling kawitacyjny plus maska witaminowa o łącznej wartości 200 zł. 


Oto zdjęcia i osoby, który wygrały w konkursie:


1. Magdalena Kania

„Piękno postrzegane moimi oczami …”


2. Marcin Grzegorczyk

Przesłał zdjęcie zatytułowane „Wędrowanie”


3. Małgosia Badełek

Zdjęcie Małgosi nie posiadało tytułu, ale mówi samo za siebie…

 

 

Gratuluję serdecznie! Bardzo proszę o bezpośredni kontakt na fan page Kliniki Ziemlewski (link tutaj) w celu umówienia wizyty na zabieg. W treści wiadomości proszę napisać zabieg, który wybieracie oraz miasto, w którym ma być wykonany.

Wszystkim bardzo dziękuję za zabawę i już dziś zapraszam na kolejne konkursy organizowane na łamach portalu Derma Estetic.

 

 


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dodaj skórze młodzieńczego blasku. Redensity I – kompleksowa formuła odbudowy skóry.

Zmarszczki mimiczne i przebarwienia to nie jedyny problem dojrzałej cery. Z wiekiem skóra traci również gęstość, staje się nierówna, wysuszona i nie odbija światła. Jak przywrócić jej młodzieńczy blask bez ingerencji skalpela? Skuteczne, a przy tym natychmiastowe rozwiązanie problemu, przynosi innowacyjna koncepcja zabiegu łączącego techniki wypełniania oraz mezoterapii.

Dlaczego skóra traci blask?

W skórze dojrzałej nieustannie postępuje proces zmniejszania ilości włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jej jędrność, jak również włókien elastynowych odpowiadających za prawidłowe napięcie. – Konsekwencją jest pojawienie się zagłębień tworzących nieregularną sieć. Skóra w zagłębieniach traci zdolność odbijania światła, a to prowadzi do powstawania na twarzy tzw. obszarów cieni – m.in. w okolicy podbródka, ust, nosa i kości policzkowych. Aby przywrócić skórze dawny wygląd, niezbędna jest kompleksowa przebudowa i regeneracja komórek – mówi dr Małgorzata Kocot, lekarz dermatolog specjalizujący się w dermatologii estetycznej.

Nowa koncepcja zabiegu wypełniania i mezoterapii

Nowa koncepcja zabiegu odbudowy skóry z wykorzystaniem kwasu hialuronowego łączy w sobie techniki wypełniania i mezoterapii. Formuła Teosyal Redensity I zawiera wysokiej jakości nieusieciowany kwas hialuronowy (stężenie 15 mg/g) pochodzenia niezwierzęcego o właściwościach głęboko nawilżających oraz wyselekcjonowane składniki wspomagające proces odzyskiwania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Kompleks aminokwasów stymuluje wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a także reguluje proces gojenia oraz odbudowy tkanek. Obecna witamina B6 niezbędna jest w metabolizmie komórek skóry. Z kolei minerały: cynk i miedź biorą udział w procesie syntezy DNA i zwiększają proces powstania nowych komórek. Kompleks Teosyal Redensity I zawiera także lidokainę – substancję znieczulającą zapewniającą komfort podczas zabiegu iniekcji.

Natychmiastowe efekty

Kuracja  Teosyal Redensity I składa się z trzech sesji przeprowadzanych co trzy tygodnie. Zalecana jest w przypadku wiotkiej i pozbawionej blasku skóry pokrytej drobnymi zmarszczkami. – Podczas zabiegu żel podawany jest śródskórnie wzdłuż linii zmarszczek. Technika powierzchownych mikrowkłuć do naskórka sprawia, że produkt dozowany jest w takiej samej ilości na całej powierzchni. Efektem zabiegów są wyraźnie wygładzone rysy twarzy i zanik tzw. ciemnych obszarów. Skóra jest zagęszczona, gładka oraz odpowiednio nawilżona, dzięki czemu odbija światło i jest pełna blasku – wyjaśnia dr Małgorzata Kocot z Kliniki Medycyny Estetycznej „Ikona City” w Gliwicach. Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Preparat można stosować na twarzy, szyi oraz dekolcie.

Skuteczność Teosyal Redensity I została przetestowana i potwierdzona podczas badań prowadzonych przez francuskich lekarzy. Zabieg wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej w ponad 80 krajach na całym świecie, także w Polsce. 

 

źródło: materiały prasowe

zdj: estetyczna.gda.pl 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana