Włosy osłabione i wypadające są największą zmorą kobiet. Najczęściej wypadanie włosów wiąże się z ich wcześniejszym przesuszaniem i zbyt częstym farbowaniem, stresem, nieodpowiednia dietą, czy braniem niektórych leków. Na ratunek słabym włosom przychodzi z pomocą współczesne fryzjerstwo i salony piekności, które coraz częściej stawiają na poprawę wyglądu nie tylko skóry, ale i włosów i paznokci. Jakie zabiegi pielęgnacyjne będą dobre dla wypadających włosów? Co pomaga na wypadające włosy?

Profesjonalne maski i zabiegi u fryzjera na wypadające włosy
Regeneracja włosów u fryzjera to najczęściej wybierana droga odnowy struktury włosa. Przy okazji kolejnej wizyty klientki życzą sobie dodatkowo zabiegu wzmacniającego włosy. Po takim zabiegu włosy są nie tylko miększe, ale i poprzez zamknięcie łuski włosa są zdrowsze i bardziej lśniące. Najbardziej popularnym zabiegiem jest regeneracja keratynowa włosów. Keratyna jest częścią naszych włosów, więc jest składnikiem niezbędnym, dlatego tak często można ją spotkać w różnego rodzaju maskach, szamponach czy mgiełkach. Keratynowy zabieg regenerujący włosy stał się bardzo popularny dzięki spektakularnym efektom jakie daje. Zabieg nie trwa długo i jest dla nas w pełni bezpieczny. Najpierw fryzjer myje nam włosy specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosa. Podobnie jak np. w przypadku zabiegu na twarz skóra musi być najpierw oczyszczona, tak w przypadku włosów chodzi o ich wyczyszczenie oraz otworzenie, by keratyna mogła wniknąć w strukturę włosa. Następnie po spłukaniu szamponu jest nakładana ampułka z płynną keratyną, która „wchodzi” we włosy i odbudowuje ich strukturę. Ważne, by keratyna była wprowadzana do struktury włosa „na ciepło”, dlatego pasma włosów są potem dokładnie ogrzewane np. za pomocą prostownicy albo suszarki. Włosy po zabiegu są bardziej lśniące, miększe, lepiej się układają i nie puszą. Są też widocznie mocniejsze i nie łamią się.
Po zabiegu keratynowym należy dla utrzymania efektu na dłużej stosować szampony bez dodatku szkodliwych SLSów, które mogą wysuszać włosy. Należy kupić szampon zaproponowany przez fryzjera, który będzie miał jak najmniej konserwantów.
Dobrym pomysłem jest regeneracja suchych włosów i włosów wypadających w salonie fryzjerskim przy użyciu odpowiednich ampułek i masek. Podobnie jak w przypadku regeneracji keratynowej, tak w przypadku masek włosy najpierw muszą być oczyszczone. Następnie na nie nakładana jest maska do włosów lub ampułka. Aby ampułka lub maska zadziałała należy włosy podgrzać np. pod sauną fryzjerską. Włosy po takim zabiegu stają się miększe i bardziej nawilżone, a także mocniejsze, ponieważ większość ampułek ma w sobie kompleks witamin, który wzmacnia włosy. Taka regeneracja zniszczonych włosów jest bardzo przyjemna. W trakcie nakładania ampułki wykonywany jest masaż głowy, który ma za zadanie stymulować włosy do wzrostu.
Mezoterapia skóry głowy
Na temat mezoterapii skóry głowy pisaliśmy już w artykule: Zabieg mezoterapii w okolicy skóry głowy. Dlaczego go wykonujemy? Mezoterapia mikroigłowa pomaga w leczeniu schorzeń skóry głowy. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji, które mają zapobiegać wypadaniu włosów. Mezoterapia pomaga nie tylko wzmocnić te włosy, które są osłabione, ale zapobiega wypadaniu włósów i powoduje odros nowych. Stymulowane są mieszki włosowe do wytwarzania nowych włosów, dzięki czemu widoczna jest ogromna poprawa w gęstości włosów i ich wzmocnieniu. Skóra ostrzykiwana jest powierzchniowo substancjami hamującymi wypadanie włosów i są to m.in. witaminy, leki przeciwzapalne, substancje odżywcze. Inaczej niż w przypadku stosowania witaminowych masek, czy ampułek, tu substancje czynne są wprowadzane wgłąb skóry, dzięki czemu od razu są transportowane do mieszków włosowych. Zestaw substancji jest dobierany indywidualnie pod każdego pacjenta. Efekt zabiegu to przede wszystkim zwiększenie objętości włosów, zmniejszenie wypadania, zdrowszy wygląd włosów dzięki witaminom. Na efekt jednak trzeba poczekać, ponieważ wzrost nowych włosów jest dość powolny i zabieg należy powtarzać dla uzyskania lepszego efektu. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ skóra ostrzykiwana bardzo cienka igłą, w odstępach co pół milimetra co półtora centymetra. Jest wykonywane to specjalnym pistoletem do mezoterapii. Po zabiegu mogą pozostać niewielkie ślady, które utrzymują się maksymalnie do 4 dni. Po zabiegu wykonywany jest masaż, który ma złagodzić skutki nakłuwania, rozluźnić skórę i przyspieszyć proces jej regeneracji. W skórę wmasowuję się składniki odżywcze, które powinny być równomiernie nałożone. Przy rozległym łysieiu zalecany jest jeden zabieg co dwa miesiące, a przy zmniejszonym wypadaniu włosów jeden zabieg co trzy lub sześć miesięcy. Po zabiegu nie wolno korzystać z solrium ani z sauny i należy używać wyłącznie zaleconych preparatów. Trzeba także maksymalnie odstawi używki.
Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- ciąża i laktacja
- cukrzyca
- zakrzepica żylna
- alergia
- stany zapalne skóry
- czas menstruacji
- choroby nowotworowe
Jest niewiele skutków ubocznych, ale po zabiegu możliwe jest miejscowe zaczerwienienie i obrzęk skóry głowy oraz drobne zasinienia, które szybko znikają
Regeneracja włosów ultradźwiękami i podczerwienią
Regeneracja włosów ultradźwiękami i regeneracja włosów podczerwienią są jednymi z nowszych sposobów wzmacniania włosów i przeciwdziałania ich wypadaniu. Występuje najczęściej w jednym urządzeniu – ultradźwiękowym żelazku do włosów. Zabieg z powodzeniem można wykonywać w domu. Żelazko do włosów z ultradźwiękami i podczerwienią nie nagrzewa włosów jak robi to prostownica, czy gofrownica, więc nie wysusza włosów. Nie ma żadnych negatywnych skutków i może być stosowane na wilgotne włosy. Żelazko ma za zadanie wprowadzić we wnętrze włosa składniki odżywcze bez użycia wysokiej temperatury, która otwiera łuski włosa i je niszczy wysuszając włosy. Włosy stają się bardziej miękkie i elastyczne przez zamianę wody w parę, przez co włos nawilża się, a nie wysusza. Światło podczerwone ma za zadanie regenerować skórę głowy i stymulować cyrkulację krwi, przez co włosy stają się lepiej odżywione. Dzięki światłu podczerwonemu w aminokwasach powstają nowe wiązania, co przywraca elastyczność włosom i zamykają się łuski włosa. Włosy są bardziej błyszczące i wyraźnie zdrowsze. Łatwiej je uczesać i nie elektryzują się. Fale ultradźwiękowe wprowadzają w głąb włosa cząsteczki, które są jego budulcem. Ultradźwięki o częstotliwości 360000 wibracji na sekundę skutecznie wprowadzają wszystkie potrzebne substancje w korę włosa, czyli w jego środek. Światło podczerwone regeneruje uszkodzoną tkankę włosa, co zapobiega łamaniu się włosów i ich późniejszemu wypadaniu. Proteiny wprowadzane są w głąb włosa, dzięki czemu włosy mniej wypadają. Najlepiej kurację stosować minimum przez 2 miesiące dla uzyskania dobrych rezultatów. Zabieg należy wykonywać po dokładnym umyciu włosów specjalnym szamponem bez SLS-ów i parabenów. Następnie po umyciu i osuszeniu włosów nakłada się ampułkę ze składnikami odżywczymi i poszczególne pasma prasuje się urządzeniem po kilkukrotnie. Zabieg jest przyjemny i w pełni bezpieczny.
Karboksyterapia
Karboksyterapia na włosy działa następująco: pod skórę wprowadzany jest dwutlenek węgla, który rozszerza naczynia krwionośne sprawiając, że zwiększa się przepływ krwi w miejscu ostrzykiwanym. Dzięki większemu przepływowi krwi skóra jest bardziej odżywiona, a włosy otrzymują większą ilość składników odżywczych. Tworzą się dzięki większemu przepływowi krwi nowe naczynia krwionośne, dzięki którym odżywiane są mieszki włosowe. Zwiększa się również ilość tlenu, co również poprawia stan włosów. Dzięki odżywieniu skóry głowy, a nie tylko włosów włosy stają się o wiele mocniejsze, szybciej rosną i zmniejszone jest ich wypadanie. Karboksyterapia pomaga przede wszystkim na wypadanie włosów m.in. przy łysieniu androgenowym i plackowatym. Jest to również bardzo skuteczna metoda w walce ze skórą suchą i łojotokową.
Zabieg karboksyterapii można łączyć z mezoterapią igłową i powinno wykonywać się go w serii.
Zabieg nie jest bardzo bolesny. Podczas podawania podskórnie gazu można odczuć lekkie rozpychanie. W miejscach ostrzykiwanych może pojawić się zgrubienie i zaczerwienienie, które dość szybko znika.
Pamiętajmy, że najlepsza regeneracja włosów to połączenie zdrowej i zbilansowanej diety, używania odpowiednich kosmetyków do skóry głowy oraz korzystanie z zabiegów z salonach fryzjerskich.
Dodaj komentarz