Czy stan naszej skóry jest zakodowany?

W naszym kodzie DNA zapisane są nie tylko cechy charakteru, płeć, kolor oczu czy predyspozycje, ale także to jak wygląda nasza skóra. Geny bezpośrednio odpowiadają za syntezę takich kluczowych związków decydujących o stanie skóry jak elastyna, kolagen czy przeciwutleniacze. Badania pokazują, że aż w 60% wpływają na wiek postrzegany, czyli to, jak widzą nas inni, pomimo naszego realnego wieku. Czy da się wniknąć w kod i wpłynąć na stan naszej skóry?

Wygląd naszej skóry to w 60% geny

W procesie starzenia się skóry uczestniczy około 1500 genów odpowiedzialnych między innymi za nawilżanie, elastyczność, zdolność przeciwutleniania czy ochronę przed słońcem. Jak to funkcjonuje? Geny w szczególności uczestniczą w ekspresji białek, które budują skórę. Dlatego ważne, aby w codziennej pielęgnacji nie zapominać, że to jak wygląda nasza skóra w większości zależy od DNA.

Nasze przyzwyczajenia i nawyki – styl życia, sposób odżywiania oraz ochrona stosowana przed promieniami słonecznymi – również mają wpływ na stan naszej skóry, jednakże tylko w 40% – wyjaśnia dr Magdalena Łopuszyńska, dermatolog.

Dermokosmetyki

Nowoczesne technologie zastosowane w dermokosmetyce wychodzą naprzeciw problemom starzenia się skóry. Kosmetyki Genoxage X35/20 kompleksowo działają na wszystkie zmienne mające wpływ na starzenie się skóry, w szczególności dzięki połączeniu 20 składników aktywnych, zastosowanych w stężeniu do 35%, czyli znacznie powyżej średniej stosowanej w zwykłych kosmetykach. Powoduje to dodatkową aktywację genów odpowiadających za odbudowę skóry, m.in. poprawiając jej elastyczność i gęstość. W składzie preparatów znajdziemy m.in. kwas hialuronowy o trzech różnych masach cząsteczkowych, retinol, stabilizowana witamina C, enzymy naprawcze DNA, witamina E, składniki przeciwzapalne, przewciwobrzękowe i wiele innych.

Na linię Genoxage X35/20 składa się

  • Krem Genoxage X35/20 COMPLEX PROGRAM,
  • Krem Genoxage X35/20 VITAL ESSENTIAL w dwóch wersjach – dla cery normalnej i suchej oraz mieszanej i tłustej,
  • Serum Genoxage X35/20
  • Krem Genoxage X35/20 liftingujący okolice oczu i ust.

 

Dystrybutorem kosmetyków Genoxage w Polsce jest firma POLMAX.

 

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Opadające powieki – plazma zamiast skalpela

Naturalne procesy starzenia powodują stopniowe opadanie powiek, przez co oczy sprawiają wrażenie zmęczonych i smutnych. Nadmiar skóry na powiekach to problem, który do tej pory rozwiązywano na sali operacyjnej. Teraz w miejscu chirurgii plastycznej z powodzeniem poradzi sobie Plexr – zabieg, który nie wymaga uciążliwego znieczulenia czy długiej rekonwalescencji.

 

Plexr plazma

Porównując skórę 50-latki do 20-latki możemy zaobserwować spadek ilości naczyń krwionośnych o około 50%. Prowadzi to do zmniejszenia ilości kolagenu, skóra jest gorzej dotleniona i odżywiona, przez co staje się wiotka i pomarszczona. Zaczynają zanikać naturalnie poduszeczki tłuszczowe. Pojawiają się też zamiany wolumetryczne i kostne, następuje rozluźnienie mięśni oraz więzadeł. Wszystkie te czynniki razem powodują, że powieki zaczynają opadać, doprowadzając nawet do ograniczenia pola widzenia. Jeszcze do niedawna problem opadających powiek rozwiązywano chirurgicznie, za pomocą blefaroplastyki. Obecnie lifting okolica oka można wykonać również… plazmą.

Plexr opinie

Zdolności do obkurczania i usuwania nadmiaru wiotkiej skóry sprawia, że Plexr jest doskonałą alternatywą dla chirurgicznego zabiegu blefaroplastyki. Podczas zabiegu precyzyjnie aplikowana mikrowiązka plazmy działa jedynie w naskórku, dzięki czemu proces gojenia trwa jedynie kilka dnia, a zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych zajęć. Efekty estetyczne zabiegu są bardzo dobre, oko staje się bardziej otwarte, a twarz odzyskuje młodzieńczą świeżość – mówi dr Ewa Rybicka z Estetica Nova.

Jak wygląda Plexr zabieg

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający) i trwa ok. 20-30 minut. Plexr generuje między końcówką urządzenia a skórą pacjenta mikrowiązkę plazmy. Jest to zjonizowany gaz, który ze względu na swoje specyficzne właściwości nazywany jest czwartym stanem skupienia. Na skutek działania urządzenia, dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, dochodzi do sublimacji naskórka i obkurczenia skóry. Efekt termiczny powoduje pobudzenie oraz wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny, skóra staje się bardziej napięta.

Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, jednak dla uzyskania pełnego rezultatu zaleca się wykonanie 1-3 zabiegów, w odstępach 30-40 dni. Efekt utrzymuje się od 2 do 4 lat. Po zabiegu należy liczyć się z się obrzękiem i drobnymi strupkami, które znikają po ok. 5-7 dniach.

Kluczowym aspektem tej terapii jest bezpieczeństwo – podczas blefaroplastyki nie dochodzi do przepływu prądu przez gałkę oczną pacjenta, urządzenie nie powoduje uszkodzenia skóry właściwej. Dzieje się tak ponieważ zabieg działa na głębokości naskórka. Jedynymi przeciwskazaniami do wykonania Plexr są ciążą, okres karmienia piersią, zakażenia i stan zapalny skóry czy uszkodzenie naskórka. Technologia ta jest unikalna i chroniona patentami europejskimi.

Plexr cena

Koszt zabiegu na powieki górne wynosi ok. 1 200 zł

Zobacz jak wygląda zabieg Plexr:

Zapraszamy do odwiedzenia Kliniki dr Ewy Rybickiej

 

 

artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Brak kości policzkowych – jakie zabiegi i triki makijażowe zastosować, by wydobyć kości policzkowe

Wraz z upływem czasu zmienia się owal twarzy, w szczególności w okolicach skroni i kości policzkowych. Wynika to z potocznie mówiąc „grawitacji”, czyli przemieszczania się tkanki tłuszczowej w dół. Policzki opadają, a w dolnych częściach twarzy pojawiają się zmarszczki. Jak podnieść opadające policzki lub jak uwydatnić kości policzkowe, u osoby która ich nigdy nie miała?

brak kości policzkowych - w jaki sposób je uwypuklić

Jak malować kości policzkowe?

Odpowiedź jest prosta: rozświetlacz na kości policzkowe. Najprostszy i najszybszy sposób podkreślenia kości policzkowych to nałożenie rozświetlacza. Zanim go nałożymy, najpierw powinnyśmy położyć bronzer pod kośćmi policzkowymi. Tuż nad bronzerem nakładamy rozświetlacz, który sprawia, że kości policzkowe stają się bardziej widoczne. Zaleca się także, aby na koniec rozetrzeć na policzkach róż, co sprawi, że kolory łagodnie się zleją, a twarz będzie wyglądała naturalnie. Zobacz również: Rozświetlacz do twarzy jak go stosować.

Kości policzkowe medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą osobom, które chcą podnieść opadające policzki lub uwydatnić kości policzkowe. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę wybranych zabiegów.

  • Kości policzkowe kwas hialuronowy

Wolumetria, to modelowanie za pomocą wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego (Kwas hialuronowy – co chciałybyśmy wiedzieć a boimy się zapytać?). Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego przywraca naturalny młody wygląd poprzez nadanie objętości w okolicach, w których wyraźnie widać zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Kwas hialuronowy jest wykorzystywany do uwydatniania kości policzkowych lub przywrócenia im objętości, a także wypełnienia ubytków tkanki mięśniowej i kostnej. Iniekcja może odbywać się w znieczuleniu miejscowym, a lekarz używa igły lub kaniuli. Po zabiegu może występować delikatna opuchlizna i zaczerwienienie, ale znikają po maksymalnie 3 dniach. Efekt może się utrzymywać nawet do 18 miesięcy.

  • Uwydatnienie kości policzkowych zabieg lipotransferu

Przeszczep tłuszczu, inaczej lipotransfer to bardzo skuteczna metoda modelowania ciała za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej. Najpierw pobiera się tkankę tłuszczową z miejsca dawczego – najczęściej są to uda, brzuch, okolica lędźwiowa, a następnie odpowiednio „obrobiony” tłuszcz zostaje przeszczepiony do miejsca, które chcemy skorygować. Własna tkanka tłuszczowa jest najbardziej naturalnym wypełniaczem, eliminuje to ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej czy odrzucenie przeszczepu. W zabiegach na twarzy tłuszcz dzięki komórkom macierzystym poprawia wygląd skóry.

  • Uwydatnione kości policzkowe – lipoliza

Lipoliza laserowa to zabieg wykorzystujący zaawansowaną technologię laserową do likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Końcówka lasera, która wprowadzana jest przez niewielkie nacięcia w skórze, rozbija komórki tłuszczowe. Ciepło generowane podczas zabiegu, oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, wpływa na powstawanie nowych włókien kolagenowych, co pozwala na poprawę elastyczności i sprężystości skóry.

Lipoliza iniekcyjna polega natomiast na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, którego zadaniem jest rozbicie tłuszczu w komórkach. W składzie preparatu znajdują się m.in. sól, lecytyna, a takżę biomimetyczne peptydy. Pod ich wpływem komórki tłuszczowe, z których składają się nie tylko tzw. chomiki, ale i podbródek, już około miesiąc po zabiegu znikają. Ilość zabiegów jest uzależniona od grubości i rozmiarów fałd po bokach twarzy. Warto dodać, że zniszczone komórki są następnie wydalane z organizmu, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jest do bardzo dobra metoda na pozbycie się zbyt obfitej dolnej części policzków, zwanej popularnie chomikami. (Przeczytaj także: Ujędrnianie policzków, czyli precz z tzw. chomikami)

  • Uwydatnione kości policzkowe – mikrolifting

Kolejną propozycją na uwydatniene kości policzkowe jest mikrolifting, czyli zabieg z wykorzystaniem specjalnych nici. Nici First Lift PDO skutecznie podtrzymują konstrukcję twarzy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, lekarz za pomocą igły wprowadzania nici w skórę lub tkankę podskórną. Po upływie miesiąca wokół wszczepionych nici powstaje sieć naczyń krwionośnych gwarantująca lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie. Dodatkowo powstaje „rusztowanie” kolagenowe.

Przeczytaj również: Czy za pomocą nici podniesiemy owal twarzy? Poznaj wszystkie fakty na temat nici! 

  • Modelowanie policzków implantami

Modelowanie policzków implantami to najbardziej inwazyjna metoda poprawienia kości policzkowych. Trzeba mieć na uwadze, że zabieg wszczepienia implantów kości policzkowych powoduje przede wszystkim całkowitą zmianę twarzy. Z tego względu jest to idealny zabieg dla osób, które doznały urazu twarzoczaszki, przeszły chorobę, która spowodowała jej deformację lub ich własne kości policzkowe nie wykształciły się prawidłowo.

Operacja wykonywana jest na ogół w znieczuleniu miejscowym. Nacięcie do utworzenia kieszonki na implant wykonywane jest od wewnętrznej strony policzka, dzięki czemu nie pozostają żadne widoczne blizny. Cięcie wykonywane jest w górnej linii wargi, w pobliżu dziąsła. Nacięcie może zostać ewentualnie przeprowadzone wewnątrz dolnej powieki. Zostaje utworzona kieszeń, w której umieszcza się implant. Później lekarz zakłada szwy wchłaniane, które rozpuszczają się po około dziesięciu dniach od operacji. Na koniec lekarz zakłada specjalny opatrunek. Sam zabieg trwa w sumie około półtorej godziny. Zabieg pozostawia na twarzy widoczne zaczerwienienie i obrzęk, taka sytuacja może się utrzymać nawet do 10 dni. Zalecane jest również nie wykonywanie nagłych ruchów mimicznych i nie pochylanie się przez 4-7 dni. Prawidłowo przeprowadzona operacja odmłodzi, uwypukli kości policzkowe i złagodzi ostre rysy twarzy.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana