Sprawdź jak odczytać potrzeby swojej skóry

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Natomiast patrząc na skórę twarzy bardzo często można powiedzieć co dzieje się w naszym organizmie. Nasza cera odzwierciedla nie tylko wiek, ale także to czy jesteśmy wypoczęci, zmęczeni lub czy mamy problemy zdrowotne. Warto przyglądać się cerze i sprawdzać, co jej służy, a co nie.

Ludzka skóra stanowi największy organ naszego ciała. U osoby dorosłej zajmuje powierzchnię około 1,5 – 2 m˛, a jej przeciętna masa wynosi razem z tkanką podskórną 18-20 kg. Najważniejszą funkcją skóry jest ochrona organizm, stanowi ona bowiem barierę miedzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym.

Pielęgnacja twarzy – zaobserwuj jak zmienia się Twoja skóra

Skóra zmienia się nie tylko w zależności od pory roku, ale także w zależności od pory dnia. W miarę upływu godzin od przebudzenia, będzie wyglądała na bardziej zmęczoną, a także może mocniej się błyszczeć. Jeżeli możesz pozwolić sobie na cały dzień bez makijażu, obejrzyj dokładnie skórę co kilka godzin.

Jak wygląda Twoja skóra?

  • Skóra mocno błyszcząca

to najczęściej skóra tłusta. Mocne błyszczenie z reguły świadczy o zbyt intensywnej pracy gruczołów łojowych lub zbyt ciężkiej konsystencji stosowanych kosmetyków. Mocno błyszcząca skóra potrzebuje lekkiego kremu lub emulsji nawilżającej lecz nie odżywczej. Ważne: jednym z najczęściej popełnianych błędów przy pielęgnacji cery tłustej jest jej nadmierne wysuszanie. Sprawdź jak prawidłowo pielęgnować tłustą cerę.

  • Skóra zaczerwieniona

może oznaczać, że jest skłonna do podrażnień i że jest wrażliwa. Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca i trudna w pielęgnacji. Cera wrażliwa charakteryzuje się między innymi częstymi podrażnieniami i zaczerwieniem, wyraźną reakcją na wpływ czynników zewnętrznych, a także uczuciem napięcia, szorstkości i zaburzeniami rogowacenia. Jak pielęgnować cerę wrażliwą pisaliśmy tutaj. Jeżeli z reguły Twoja skóra nie bywa zaczerwieniona, ani nie piecze, taki stan może być objawem reakcji alergicznej. Zaczerwienieniu może również towarzyszyć wysypka lub pieczenie. W takiej sytuacji unikaj mycia twarzy wodą z kranu. Najlepiej zastosuj delikatny płyn micelarny, mleczko lub wodę termalną w mgiełce. (przeczytaj więcej o działaniu wody termalnej) Na noc nałóż nawilżający krem hipoalergiczny. W sytuacji, gdy zaczerwienienie po dobie nie przechodzi lub się zaostrza, niezbędna będzie wizyta u dermatologa.

  • Skóra odwodniona

objawy odwodnienia skóry to przede wszystkim pojawiające się uczuciem napięcia, ściągnięcia i dyskomfortu. Brak odpowiedniego poziomu nawilżenia powoduje, zakłócenia w jej funkcjonowaniu, m.in. degenerację struktur kolagenowych i elastynowych. Następstwem jest to, że skóra staje się cieńsza, delikatniejsza i szybciej mogą pojawiać się na niej zmarszczki. Każdy rodzaj skóry może ulec odwodnieniu, zarówno sucha jak i tłusta czy trądzikowa. Odwodnienie skóry może być spowodowane wieloma czynnikami. Do najczęstszych należą niekorzystne warunki klimatyczne (bardzo suche powietrze, promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone, wiatr, mróz, klimatyzacja), a także nieprawidłowa pielęgnacja.

  • Zanieczyszczona skóra

to skóra, na której pojawiły się zaskórniki lub niedoskonałości. Podstawą pielęgnacji jest prawidłowe oczyszczanie i złuszczanie. Warto w takiej sytuacji odwiedzić kosmetyczkę lub gabinet medycyny estetycznej. Skórę należy oczyszczać wieczorem, wykonując demakijaż (sprawdź koniecznie jak powinno wyglądać codzienne oczyszczanie twarzy), jak i rano – używając delikatnego płynu micelarnego lub łagodnego żelu oraz toniku. Raz lub dwa razy w tygodniu zrób peeling dobrany do twojej cery

  • Skóra przebarwiona

plamki i przebarwienia często są wynikiem szkodliwego działania promieniowania słonecznego UV. Mogą być reakcją skóry na używany kosmetyk lub przyjmowane tabletki hormonalne. Ważne jest aby wiedzieć, że łatwiej jest zapobiegać przebarwieniom stosując kremy z filtrami przez cały rok, nie tylko w okresie letnim. Przebarwienia można zniwelować dzięki zastosowaniu profesjonalnych zabiegów z kwasami (np. Cosmelan) lub kosmetykami o wysokim stężeniu witaminy C. W zależności od stopnia i skali przebarwień konieczna może być terapia z zastosowaniem lasera.

Prawidłowa pielęgnacja

Kluczem do posiadania zadbanej cery jest prawidłowa pielęgnacja. Pamiętacie jak pisaliśmy o głównych błędach popełnianych w pielęgnacji?

Skóra bywa kapryśna i w zależności od pogody wymaga zróżnicowanej pielęgnacji. Pamiętajmy zatem, że kosmetyk powinien być dostosowany do pory roku.

Krem na dzień i na noc powinien być dobrany do typu cery i wieku. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje cery: normalną, suchą, tłustą i mieszaną. Jeśli nie potrafisz określić rodzaju Twojej cery, zasięgnij porady kosmetyczki lub kosmetologa.

Z uwagi na proces regeneracji skóry, większość kosmetyków potrzebuje około 4–6 tygodni działania, żeby można było zobaczyć pierwsze efekty. Jeśli po tym czasie brak jest oczekiwanych rezultatów, należy zmienić produkt na lepiej dobrany. Zatem negatywna ocena działania danego kremu po dwóch aplikacjach, może nie być słuszna.

W okresie zimowym skóra potrzebuje bardziej intensywnego odżywienia (Zmień krem do twarzy na jesień i zimę.), a także ochrony przed wiatrem i mrozem. Wiosną natomiast skóra potrzebuje odświeżenia i dotlenienia, (może Was zainteresuje przegląd zabiegów, które warto wykonać w okresie wiosennym?), ponadto w okresie wiosennym warto przygotować ją do większych dawek słońca i wyższych temperatur. Latem szczególnie powinniśmy chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także odpowiedniego nawilżenia. Jesienią nadchodzi pora na rozjaśnianie i regenerację skóry po lecie. Podpowiadamy jak należy zadbać o skórę po lecie. Koniecznie sprawdźcie jakie zabiegi warto wykonać

Pamiętaj, że jeśli pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu, to twoja cera domaga się bardziej intensywnego nawilżenia. Przeczytaj również: Jak rozpoznać czy skóra jest sucha, czy odwodniona?

Poza prawidłową pielęgnacją równie ważne są składniki odżywcze dostarczane wraz z pożywieniem. Dieta uboga w warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, orzechy, migdały, ryby i dobre oleje zawierające niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a także zbyt mała ilość wypijanej wody, na pewno odbije się na naszej cerze. Jeśli chcesz wspomóc swoją skórę, stosuj zbilansowaną dietę i unikaj produktów wysokoprzetworzonych i jedzenia typu fast-food.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zabiegi na zmarszczki na czole – medycyna estetyczna

Powstawanie zmarszczek na czole związane jest z miniką. Zmarszczki na czole pojawiają się między innymi wtedy, gdy się czymś martwimy, złościmy się na coś czy jesteśmy zaskoczeni. Najczęściej tworzą się zmarszczki poziome, a także zmarszczki pionowe, np. pomiędzy brwiami czy zmarszczki skośne nad brwiami.

Zmarszczka na czole często określana jest jako lwia zmarszczka, z reguły jest to pojedyncza linia, ale u niektórych osób pojawiają się także dwie lub trzy. Bardzo wyraźne i widoczne zmarszczki na czole sprawiają, że twarz wygląda na zatroskaną, a nawet posępną.

Może zainteresuje Cię również temat niwelowania zmarszczek na policzkach.

jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Jednym z często padających pytań jest: jak usunąć zmarszczki na czole? W zależności od tego czy zmarszczki są drobne czy głębokie przeprowadza się inne zabiegi medycyny estetycznej. Podobnie jest w przypadku zmarszczek na czole. W zależności od stanu skóry, wieku oraz głębokości i liczbie zmarszczek lekarz medycyny estetycznej może zaproponować różne zabiegi. Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane.

botoks na zmarszczki na czole

Botoks – czyli toksyna botulinowa, której działanie opiera się na hamowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, w wyniku czego mięśnie mimiczne twarzy, odpowiedzialne za powstawanie tego rodzaju zmarszczek, są blokowane. Zabieg botoksu jest szczególnie polecany osobom z ekspresyjną mimiką, np. mocno marszczące brwi. Bowiem po podaniu botoksu mięśnie twarzy pracują słabiej, a tym samym odzwyczajają się od niektórych ruchów. Efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj około 3 – 4 miesięcy, a po nich skóra stopniowo wraca do stanu początkowego.

kwas hialuronowy a zmarszczki na czole

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to jeden z lepszych zabiegów na zmarszczki na czole czy bruzdy. Kwas hialuronowy to cukier złożony, który występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada on właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, a także jędrność. Wraz z wiekiem stopniowo spada poziom kwasu hialuronowego w naszym ciele, stąd zabiegi z jego wykorzystaniem cieszą się dużą popularnością.

Może zainteresuje Cię również temat: Kwas hialuronowy a może toksyna botulinowa? Co wybrać?

nici liftingujące zniwelują zmarszczki na czole

Nici liftingujące – zastosowanie nici liftingujących daje efekt wyraźnego wygładzenia nierówności. Nici wykonane są z substancji czynnej – polidioksanonu, która po ok. 8 miesiącach od wprowadzenia w skórę, naturalnie rozpuszcza się w tkance. Przyczynia się to do produkcji nowego kolagenu, pobudza również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego i stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny, czyli białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Nici liftingujące są bardzo często stosowane w przypadku problemu jakim są zmarszczki na czole.

laser frakcyjny pomoże na zmarszczki na czole

Laser frakcyjny – wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę. Efektem stosowania lasera frakcyjnego jest zdrowsza i młodziej wyglądająca skóra.

fale radiowe rf na zmarszczki na czole

Fale radiowe rf – terapia falami radiowymi  jest jedną z najbardziej skutecznych metod przywracania skórze młodego i promiennego wyglądu. Fale radiowe RF (ang. Radio Frequency) to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który skutecznie redukuje zmarszczki, rozstępy i cellulit, uelastycznia skórę, modeluje owal twarzy, redukuje tkankę tłuszczową, pobudza procesy metaboliczne na poziomie komórkowym oraz syntezę włókien kolagenowych. Podczas zabiegu pobudzony zostaje układ limfatyczny i krwionośny, a ponadto zwiększa się metabolizm w tkankach.

osocze bogatopłytkowe – jak zadziała na zmarszczki na czole?

Osocze bogatopłytkowe – inaczej to tak zwany wampirzy lifting. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta, stąd jego nazwa: wampirzy lifting. Zabieg osoczem stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty. Osocze bogatopłytkowe to rzadziej stosowany zabieg w przypadku problemu zmarszczki na czole, częściej przeprowadzany jest na całej twarzy.

Polecamy również artykuł: Podniesienie owalu twarzy – przegląd zabiegów.

 

 

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Weronika
Gość
Weronika

Troche boje sie botoksu w sumie i chyba poki moge wole jednak probowac zwykle kosmetyki liftingujace i odzywiajace skore. Chociaz tutaj na pewno trzeba tez dobrze poszukac zeby znalezc cos skutecznego i mozna sie nadziac na szmelc. Ale wydaje mi sie, ze jak bedzie sie szukac po 100% naturalnych kremach to mozna znalezc cos fajnego, ja ostatnio bardzo milo zaskoczylam sie kremem mialenia.

Zabiegi na ciało po 40. roku życia

Skóra po 40. roku życia zaczyna coraz wyraźniej tracić swoją sprężystość i elastyczność. W coraz większym stopniu widoczne stają się zmarszczki, bruzdy i przebarwienia. Można niwelować objawy starzenia zabiegami medycyny estetycznej dostosowanymi do wieku i kondycji skóry.

jak dbać o skórę po 40 roku życia?

Skóra po 40 roku życia przede wszystkim wymaga nawilżania i regeneracji. Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest stopniowa utrata kwasu hialuronowego, która wpływa na zaburzenia właściwego poziomu nawilżenia, utratę sprężystości i gładkości. Kwas hialuronowy ma za zadanie utrzymać właściwy poziomu nawilżenia skóry. Niestety wraz z wiekiem mamy go coraz mniej, co jest jedną z przyczyn wiotczenia skóry. Staje się ona pomarszczona, w kącikach ust, w okolicach oczu czy na czole widoczne są zmarszczki oraz bruzdy. Utrata kwasu hialuronowego jest procesem postępującym.

pielęgnacja ciała w domu

Odpowiednia i regularna domowa pielęgnacja ciała pomoże opóźnić efekty starzenia się skóry. Jakie zabiegi są szczególnie polecane?

hartowanie ciała – poprawia krążenie i ujędrnia

Hartowanie ciała to metoda znana od wieków. Polega ona na naprzemiennym polewaniu ciała ciepłą i letnią wodą. Taki zabieg wykonywany regularnie poprawia krążenie krwi i ujędrnia. Możesz również wykonać masaż danych partii ciała kostkami lodu.

szczotkowanie ciała – pobudza krążenie i usuwa toksyny

Szczotką z naturalnego włosia, na sucho (bez jej zamaczania w wodzie) przesuwamy okrężnymi ruchami zgodnie z kierunkiem przepływu limfy – od dołu ku górze. Dla niektórych osób zabieg ten może być dość nieprzyjemny, ale jego efekty są naprawdę widoczne. Dzięki szczotkowaniu ciała pobudzamy krążenie krwi, usuwamy toksyny, ujędrniamy a także wydobywamy blask. Co więcej pozbawiona zanieczyszczeń skóra lepiej wchłonie składniki aktywne z kosmetyków.

peeling ciała – wygładza i poprawia ukrwienie

Peelingi do ciała to kosmetyk obowiązkowy. Regularne peelingi nie tylko złuszczają naskórek, ale również wygładzają ciało i poprawiają ukrwienie. Peelingi można kupić w drogerii, lub wykorzystać zasoby domowej kuchni. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Peeling tworzy doskonałą bazę pod inne zabiegi jak na przykład body wrapping.

dieta i ćwiczenia – jędrne ciało

Prawidłowo zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna to elementy niezbędne w walce o jędrne ciało na długie lata. I nie chodzi tu o okrojone menu, a rezygnację z żywności wysokoprzetworzonej na rzecz produktów regularnych. Nie trzeba również spędzać kilku godzin na siłowni tygodniowo czy na zajęciach fitness, wystarczy 30 minutowy spacer każdego dnia i zamiana samochodu na rower kiedy to tylko możliwe.

zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to nasz sprzymierzeniec w walce z upływem czasu i pojawiającymi się oznakami starzenia. Przedstawiamy najbardziej skuteczne zabiegi w zakresie ujędrniania ciała po 40 roku życia.

fale radiowe RF – ujędrnianie skóry ciała

Fale radiowe RF – docierając do głębokich warstw skóry i adipocytów (czyli komórek tłuszczowych) przyspieszają wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne oraz aktywizują wydzielanie kwasów tłuszczowych. Fale radiowe RF to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, stosowany do ujędrnienia skóry i wymodelowania sylwetki, a także zminimalizowania objawów starzenia, takich jak utrata elastyczności, zwiotczenie, czy drobne zmarszczki.

mezoterapia igłowa – jędrna skóra

mezoterapia igłowa – to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Koktajl substancji podawany podczas zabiegu zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, wpływa na lepszy stan skóry. Po serii mezoterapii można zaobserwować znaczną poprawę w nawilżeniu i napięciu. Zabieg mezoterapii zapobiega obniżaniu się poziomu elastyny w skórze, wpływa na wzrost poziomu ściągnięcia i reorganizacji włókien

endermologia LPG – ujędrnianie ciała

Endermologia LPG, to masaż podciśnieniowy. Aparat do masażu posiada wymienne końcówki, które stosowane są w zależności od zabiegu – ujędrnianie/wyszczuplanie. W przypadku zabiegu ujędrniania, rolki głowicy rozwijają fałdę skórną, a stymulacja fibroblastów wzmacnia sieć włókien kolagenu i elastyny. Specjalista może zaprogramować siłę podciśnienia w taki sposób aby endermologia dostępna była dla osób z każdym typem skóry. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny a także tłuszcz.

termolifting Zaffiro – ujędrnianie skóry

Termolifting Zaffiro to bezbolesna metoda odmładzania skóry ciała i twarzy. Urządzenie Zaffiro emituje promieniowanie podczerwone IR o długości fali (750-1800nm), powodujące jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (do 65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, który zachodzi w dolnych warstwach skóry powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych. Poluzowane włókna kolagenowe zostają skręcone, a także stymulowane są fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. W efekcie skóra ulega zagęszczeniu i ściągnięciu, zwiększa się jej napięcie i elastyczność.

zabieg HIFU – młodsza skóra

HIFU to nic innego jak urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Nie są to jednak zwykłe fale, ponieważ w urządzeniu HIFU wykorzystane zostały fale dźwiękowe o wysokim natężeniu. Fale docierają do głębokich warstw skóry, doprowadzając do jej przegrzania. Przegrzanie nie jest silne – utrzymuje się na poziomie 65-70 stopni Celsjusza. Następuje kontrolowane poparzenie, dzięki któremu włókna kolagenowe regenerują się i kurczą. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i gładsza.

Nici PDO First Lift

Nici PDO First Lift  to wchłanialne nici z haczykami, które po wszczepieniu w skórę stopniowo rozpuszczają się. Materiał, z którego zrobione są nici (polidioksanon) pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu. Dodatkowo stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny (białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry) oraz syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego. Efektem zabiegu z wykorzystaniem nici PDO First Lift jest gładsza i bardziej jędrna skóra.

Jedną z najważniejszych zalet nici PDO First Lift jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele, w tym w obszarze ramion, kolan, brzucha, pośladków, dekoltu czy piersi.

Zobacz również jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii są polecane dla pań po 40 roku życia.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Magda
Gość
Magda

Serdecznie polecam zabieg z użyciem HIFU! Miałam robiony Ultraskin w jednej z warszawskich klinik. Efekt już po pierwszym razie, a potem tylko lepiej 🙂 Serdecznie polecam na modelowanie sylwetki w starszym wieku czy po ciąży. Moja skóra jest dużo mniej obwisła niż przedtem, no i warto wspomnieć, że zabieg był praktycznie bezbolesny. Polecam każdemu 🙂

www.dermaestetic.pl
Admin

My również polecamy zabieg z użyciem HIFU. Należy pamiętać by trafić w sprawdzone miejsce, które pracuje na najlepszym urządzeniu, wówczas efekt gwarantowany 🙂

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana