Siemię lniane na urodę!

Te brązowe nasionka najczęściej spotykamy w sklepach zielarskich czy aptekach. Mają wysoką zawartość kwasów omega-3, błonnika, witamin i minerałów. Posiadają dobroczynne właściwości dla całego organizmu. Są istną bombą zdrowia! Nasza uroda również może skorzystać z ich mocy. Wystarczy tylko poznać kilka praktycznych zastosowań siemienia lnianego.

Siemie_lniane_idealne_na mocne_wlosy_i_paznokcie
zdj:siemie-lniane.pl

Wypróbuj siemię lniane i ciesz się piękną skórą i zdrowymi włosami

Maseczka na włosy

Maseczkę tworzymy gotując przez kilka minut ziarna siemienia lnianego (1/4 szklanki) z wodą. W momencie uzyskania gęstego żelu, należy kleik zdjąć z ognia i odsączyć (np. przez gazę czy sito). Gotową maseczkę nakładamy na włosy na okres 30 min. Po zmyciu możemy spodziewać się miękkich, błyszczących i solidnie nawilżonych włosów.

Maseczka jest odpowiednia dla każdego rodzaju włosów, jednak z jej użycia najbardziej powinny być zadowolone właścicielki loków i fal (żel wspaniale podkreśla skręty). Najlepiej stosować ją 2-3 razy w tygodniu.

Maseczka na twarz

Skóra sucha, zaczerwieniona i podrażniona na pewno doceni taką maseczkę. Siemię lniane działa kojąco i łagodząco, a dzięki zawartości witaminy E – również przeciwstarzeniowo. Maseczkę przygotowujemy dokładnie w taki sam sposób, jak tę na włosy. Gotowy kisiel nakładamy na twarz na 20 min. Dokładnie zmywamy ciepłą wodą i cieszymy się gładką, miękką skórą. Pory zostają oczyszczone, drobne zaczerwienienia zredukowane.

Odżywka do paznokci

Kisiel z siemienia lnianego (procedura jak przy maseczce) przelewamy do miski i moczymy w niej paznokcie przez około 15 min. Taki zabieg, wykonywany regularnie 3 razy w tygodniu, utwardzi płytkę paznokcia i sprawi, że paznokcie będą mocne, mniej łamliwe. Bez obaw można zastąpić odżywki używane do tej pory na rzecz prostej pielęgnacji z użyciem siemienia lnianego.

Ziarna siemienia lnianego można również spożywać na surowo – np. dodać do jogurtu, zmielić i wzbogacić nimi sałatkę czy koktajl. Oprócz korzystnego oddziaływania na nasze zdrowie, wzbogacenie diety siemieniem lnianym pozwoli na szybszy porost włosów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zrewitalizuj swoje ciało z nićmi Mesocogs!

Nici Mesocogs to kolejne rozwiązanie pomagające w rewitalizacji ciała. Z powodzeniem używane są nie tylko przy liftingu twarzy, ale i innych części ciała, np. piersi, kolan, co nie jest możliwe przy popularnych niciach Happy Lift. Mogą służyć do kształtowania owalu twarzy (np. linii żuchwy), pośladków, górnej części ramion i wewnętrznej strony ud. Pomagają w redukcji zmarszczek i drugiego podbródka.

Nici_mesocogs_gdzie_stosujemyBezpieczeństwo zabiegu

Efekty zabiegu z użyciem tych nici przyrównuje się do klasycznego, chirurgicznego liftingu. Znacząca różnica tkwi jednak w bezpieczeństwie – przy użyciu nici Mesocogs nie musimy obawiać się niemal żadnych efektów ubocznych (poza delikatną opuchlizną), a sama inwazyjność zabiegu jest bardzo niska. Na fakt ten wpływa na pewno rodzaj materiału, z jakiego wykonane są nici. Polikaprolakton jest w pełni wchłanialnym materiałem, który odznacza się doskonałą tolerancją biologiczną i jest w pełni bezpieczny dla naszego organizmu.

Działanie nici Mesocogs

Oprócz przyswajalnego materiału, nici Mesocogs mogą pochwalić się ostrymi haczykami. Są one na szczęście mikroskopijne i wcale nie mają na celu wywołania dyskomfortu pacjenta. Poprzez mechaniczne drażnienie tkanek, wywołują one w skórze reakcję odpornościową. Polega ona na zwiększeniu produkcji fibroblastów i w konsekwencji do powstania nowego kolagenu i elastyny – białek, które są odpowiedzialne za elastyczność i jędrność naszej skóry.

Przebieg zabiegu i efekty

Sam zabieg jest bezbolesny, nie powoduje pojawienia się blizn i niesie za sobą minimalne ryzyko krwawienia. Jego czas trwania to około 30-40 min. Na pierwsze efekty nie musimy długo czekać – są widoczne zaraz po zabiegu! Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż pełne zmiany zaobserwować będzie można w okresie do dwóch miesięcy.

Efekty działania nici utrzymują się 8-12 miesięcy. Możemy spodziewać się jędrniejszej skóry, wzrostu jej napięcia i elastyczności.

Po zabiegu

Po zabiegu na twarzy może pojawić się delikatna opuchlizna, która w ciągu doby powinna ustąpić. Pacjentom zaleca się nie dotykanie miejsc pozabiegowych (3-4 dni) i przyjmowanie rekomendowanego antybiotyku. W przypadku gdy implantacja nici dotyczy twarzy, wskazane jest nie wykonywanie nadmiernych ruchów mimicznych przez około 4 dni.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Olej arganowy – kolejny trend?

Na potęgę pojawiają się ostatnimi czasy kosmetyki, w których składzie zaszczytne miejsce zajmuje olej arganowy. Coraz częściej da się dostrzec także buteleczki z tym eliksirem młodości. Część kobiet od razu oddała mu swoje serce, inne obserwują go sceptycznym okiem. Jakie są jego właściwości i czy warto ulec modzie na olejek arganowy?

olejek-arganowy-jak-stosować

Olejek arganowy zobacz jakie ma szerokie zastosowanie

Olej arganowy wytwarzany jest z owoców drzewa arganowego, które występuje wyłącznie w południowej części Maroka. To właśnie ograniczona dostępność wpływa na wysoką cenę tego oleju. Arganowy olej spożywczy posiada czerwoną barwę i orzechowy posmak, jednak jego kosmetyczny odpowiednik nie posiada tych atrybutów. Może za to pochwalić się złotym kolorem i dumną nazwą „złoto Maroka”.

Czemu zawdzięcza sobie miano „eliksiru młodości”? Olej zawiera duże ilości witaminy E, która działa przeciwstarzeniowo – to obrońca przed starością. Przez kobiety ceniony za szybkie wchłanianie i przyjemną aplikację. Ze względu na działanie przeciwzmarszczkowe, jest nierzadko dodatkiem do kremów dla cery dojrzałej.  Spłyca istniejące zmarszczki, zapobiega pojawianiu się nowych. Dodatkowo wygładza skórę, sprawia że staje się nawilżona i poprawia jej elastyczność.

Olejek arganowy jest używany nie tylko do twarzy, ale często pełni rolę nawilżającego olejku do ciała. Bezpiecznie może być stosowany u osób młodszych oraz przy pielęgnacji noworodków. Skuteczny przy leczeniu egzemy czy pęknięć skóry, a także ran czy odparzeń. Jednym słowem – ma działanie regeneracyjne.

Jego właściwości antyoksydacyjne, dzięki witaminie E w składzie, pozwalają na skuteczną ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (w tym wolnymi rodnikami). Nie powinny się go obawiać również osoby zmagające się z alergią – czysty olej arganowy nie uczula. Warto jednak, dla pewności, dokładnie zapoznać się z etykietą i widniejącym na niej składem.

Olejek polecany jest również do włosów – szczególnie tych przesuszonych i zniszczonych  zabiegami fryzjerskimi. Dzięki pielęgnacji tym specyfikiem, włosy stają się odżywione i miękkie. Dla osób zmagających się z łupieżem, olejek arganowy będzie rozwiązaniem wspomagającym leczenie.

Jak widać, olejek ma bardzo różnorakie zastosowanie. To taka esencja zdrowia – pomoże nam niemal w każdej urodowej opresji. Z całą pewnością warto zakupić chociażby małą buteleczkę oleju i przekonać się na własnej skórze, że jego rosnąca popularność jest w pełni uzasadniona i nie jest tylko kolejnym chwytem marketingowym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana