Jak przedłużyć trwałość perfum i gdzie je aplikować?

Poznaliśmy najlepsze perfumy na zimę (pisaliśmy o nich w tekście: TOP 10 perfum na zimę). Kiedy mamy już swój ulubiony zapach, warto dowiedzieć się jak przedłużyć jego trwałość i gdzie aplikować perfumy tak, by zapach był subtelny, ale wyczuwalny.

jak aplikować perfumy by zapach utrzymywał się jak najdłużej dermaestetic

Jak aplikować perfumy

Aplikowanie perfum jest bardzo istotne, ponieważ bardzo łatwo przesadzić z ich ilością. Nasz zmysł powonienia szybko przyzwyczai się do nadmiaru zapachu, jaki na sobie nosimy, jednak dla naszego otoczenia może być denerwujące. Pamiętajmy zawsze o umiarze, ponieważ łatwiej skropić się odrobiną perfum w ciągu dnia, niż próbować usuwać ich nadmiar. Ilość perfum, jakie powinniśmy użyć powinna być zależna od tego, jakie wody perfumowanej używamy. Niezależnie od tego czy wolimy wody toaletowe, czy perfumy, powinniśmy wiedzieć jak je odpowiednio dozować.

Wody zapachowe możemy podzielić na:

  • wodę toaletową – z reguły jest najtańsza i ma w sobie najmniej olejków eterycznych, zawiera jedynie 6 do 12% esencji zapachowej
  • wodę perfumowaną – jest nieco mocniejsza od wody toaletowej, ma od 8 do 20% esencji, zapach utrzymuje się do 4 godzin
  • perfumy – najdroższe i najbardziej wonne, mają od 15 do 30% esencji zapachowej, utrzymują się na skórze do 8 godzin, zalecane są na wieczór

Powinniśmy najmniej dozować perfum, a najwięcej wody toaletowej, którą możemy spryskiwać się co około 3 godziny. Perfumy dozujmy stopniowo i w zależności od ich stężenia możemy w połowie wieczoru dodać ich odrobinę. Zbyt duża ich ilość może być przytłaczająca dla otoczenia. Woda perfumowana powinna być traktowana bardziej jak perfumy, więc możemy spryskać się nią maksymalnie 3 razy.

Perfum i zapachów lżejszych nie powinniśmy aplikować na ubranie. Wszystkie wody zapachowe posiadają dodatki w postaci olejków eterycznych, które mogą zniszczyć ubranie. Najlepiej aplikować je bezpośrednio na skórę. Ciepło skóry rozprowadzi zapach, dzięki czemu będzie on trwalszy. Pamiętajmy, by przed użyciem perfum umyć ciało. Perfumy będą mdłe i bez wyrazu, jeśli naniesiemy je na spoconą skórę.

Gdzie aplikować perfumy

Perfumy nanosimy na suchą i umytą wcześniej skórę, najlepiej w miejsca, gdzie wytwarzane jest ciepło. Najlepiej aplikować je w okolicy naszej głowy, ponieważ na tej wysokości znajduje się zmysł powonienia i otoczenie lepiej wyczuje nasze perfumy. Okolica głowy jest również ważna dlatego, ponieważ na szyi i za uszami jest najcieplej.

Nadgarstki

Na nadgarstkach zapach zostanie na dłużej, ponieważ zapachy utrzymują się dłużej w zgięciach, więc tam gdzie wytwarzane jest więcej ciepła. Jeśli obawiamy się, że przez mycie rąk zapach zbyt szybko zniknie, możemy nanieść perfumy na zgięcie w łokciach.

Za uchem i na szyi

Jak już wcześniej wspomnieliśmy jest to idealne miejsce do aplikacji perfum ze względu na utrzymującą się ciepłotę ciała. Poza tym nasz partner przytulając nas, czy całując szybciej wyczuje nasze perfumy, niż na nadgarstkach.

Włosy

Włosy bardzo dobrze przewodzą zapach, więc spryskanie się perfumami w tym miejscu będzie dobrym pomysłem. Pamiętajmy o mądrym ich dozowaniu, by nie skleić włosów.

 

 

Perfumy nanosimy na ciało z odległości 10 do 20 cm, by zapach rozniósł się na całej interesującej nas powierzchni i by był bardziej trwały. Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza przy ciężkich perfumach, jest stworzenie z perfum mgiełki, w którą możemy wejść, by zapach otulił całe nasze ciało. Dzięki temu zabiegowi zapach będzie delikatny, ale nadal wyczuwalny.

Aby zwiększyć intensywność zapachu, możemy np. na wieczór użyć linii kosmetyków o tym samym zapachu, jak nasze perfumy. Może to być balsam do ciała, żel pod prysznic albo dezodorant.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
www.dermaestetic.plMarta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość
Marta

Takiej wiedzy nigdy dość! Załamywałam ręce, gdy moje ukochane perfumy Givenchy po prostu uciekały od mojej skóry, po 2 godzinach nie było ich czuć. Teraz perfumuję odrobinę włosy, za uszami i dekolt i cieszę się super trwałością. Swoje perfumy kupiłam na https://makeup.pl i nie mogłam lepiej trafić – oryginalne, dobrze zapakowane i w atrakcyjnej cenie. Moja mania perfumiarska nadal trwa w najlepsze 🙂

W jaki sposób pozbyć się kurzajek na dłoniach

Brodawka, inaczej kurzajka na dłoniach to bardzo wstydliwy problem. Są to bezbolesne narośla, które mają barwę skóry i osiągają wielkość do ok. 1 cm. Kurzajki są nie tylko nieestetyczne, ale też łatwo można się nimi zarazić. Jak pozbyć się kurzajki?

co to jest wirus HPV i jak leczyć kurzajki dermaestetic

Skąd się biorą kurzajki?

Kurzajka to dość powszechnie występująca choroba skóry, której przyczyną jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV – ang. human papilloma virus)). Wirus HPV atakuje przede wszystkim w sytuacjach osłabienia organizmu (podobnie jak to ma miejsce w przypadku wirusa opryszczki HSV). Szacuje się że około 10 proc. populacji jest

Najczęściej występujące odmiany kurzajek to:

  • kurzajki zwykłe – pojawiają się przede wszystkim na dłoniach, rzadko przekraczają 1cm średnicy, mają formę grudek, zwykle w kolorze skóry,
  • kurzajki płaskie – od zwykłych kurzajek różnią się nie tylko płaską postacią, ale też ciemniejszym kolorem. Zazwyczaj pojawiają się na dłoniach lub twarzy, najczęściej u osób młodych;
  • kurzajki przejściowe – są formą pośrednią między zwykłymi a płaskimi;
  • kurzajki stóp – o kolorze skóry, osiągają większe rozmiary od kurzajek zwykłych, mogą występować w skupiskach oraz przyjmować formy głębokie. Bywają bolesne – nieleczone mogą utrudniać chodzenie.
  • brodawki płciowe – rzadko nazywane kurzajkami, coraz częściej stosowana jest nazwa kłykciny kończyste. Są to brodawki narządów płciowych, przenoszone przede wszystkim drogą płciową.

Kurzajkami, czyli wirusem HPV można zarazić się przez kontakt bezpośredni z osobą, która jest nosicielem wirusa (np. uściśnięcie dłoni), a także kontakt pośredni, czyli dotykanie przedmiotów, na których wirus mógł przetrwać. Ryzyko zakażenia wirusem HPV istnieje w przypadku korzystania przez wiele osób z tego samego ręcznika, a także korzystania z ogólnie dostępnych miejsc jak np.: szatnie, sale gimnastyczne, baseny, sauny czy poręcze w pojazdach komunikacji miejskiej. To kolejna powód do szczególnego dbania o higienę i częstego mycia rąk.

Domowe sposoby na kurzajki

Domowe sposoby na kurzajki, które stosowały nasze babcie to między innymi okłady z rozdrobnionego czosnku, które powinno się zmieniać 3 do 4 razy dziennie. Inny domowy skuteczny sposób na kurzajki to ocet z cytryną (koniecznie przeczytaj jakie właściwości urodowe i nie tylko ma witamina C). Plaster cytryny powinien pozostawać zanurzony w occie przez kilka godzin, po tym czasie może być stosowany jako opatrunek na kurzajkę.

Zanim zdecydujesz się na jedną z metod, skonsultuj się z lekarzem, który dokona analizy miejsca występowania kurzajki oraz oceni stadium jej rozwoju.

Produkty do zwalczania brodawek występują w formie żelu, maści, specjalnych pisaków lub w formie aerozoli. Najczęściej substancją aktywną jest kwas octowy, mlekowy lub salicylowy. Leczenie kurzajek warto zacząć od preparatów farmakologicznych, z uwagi na to, że jest to proces bezbolesny i pozostawia śladów. Czas kuracji waha się od kilku do kilkunastu tygodni – zależy od wielkości kurzajki i systematyczności nakładania preparatów (może trwać 6-8 tygodni).

Na rynku dostępne są takie preparaty jak: np. Duofilm, Brodacid, którymi należy nimi codziennie smarować brodawkę. Możliwe jest również domowe zamrażanie kurzajek, preparatami: Wartix, Wartner, School, po zastosowaniu których po 10-14 dniach brodawka odpada.

Leczenie kurzajek w gabinecie

Kurzajki oporne na leczenie domowe można usuwać preparatami dostępnymi wyłącznie na receptę, których stosowanie zaleci nam lekarz dermatolog.

W gabinetach dermatologicznych lub gabinetach kosmetycznych/medycyny estetycznej kurzajki usuwa się poprzez:

  • zamrażanie kurzajek ciekłym azotem (rzadko pozostają ślady),
  • łyżeczkowanie (często pojawiają się odbarwieni na skórze),
  • wypalanie brodawek, czyli elektrokoagulację (leczenie przy użyciu prądu wysokiej częstotliwości – zabieg niedrogi, ale dość bolesny i powoduje powstawanie blizn),
  • laserem CO2 (kurzajkę wypala się skoncentrowaną wiązką światła, metoda ta jest bardzo precyzyjna, może jednak skutkować niewielką blizną na naskórku).

Pamiętaj! Nie rozdrapuj kurzajki i staraj się jej nie dotykać, bo może to spowodować jej szybkie rozmnażanie się.

Może zainteresuje Cię również nasz wywiad: Poznaj prawdę na temat trądziku – odpowiada dr n. med. Joanna Czuwara.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Bryczesy – jak z nimi walczyć

Niektóre partie ciała bywają bardzo oporne na likwidowanie z nich tkanki tłuszczowej za pomocą zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Należą do nich między innymi uda, a zwłaszcza ich zewnętrzna strona. Nadmiernie rozwinięta tkanka tłuszczowa w tej okolicy potocznie nazywana jest „bryczesami”. Często pojawiające się na różnych forach pytanie to: jak zlikwidować bryczesy na udach? Przestawiamy dzisiaj propozycje zabiegów skutecznych w walce z bryczesami.

bryczesy jak z nimi walczyć - jakie zabiegi wykonać na bryczesy dermaestetic

Bryczesy jak się ich pozbyć

Prawidłowa, zbilansowana dieta, a także uprawianie sportu jest niezmiernie ważne również dla utrzymania skóry w dobrej kondycji. Także niezależnie od dostępnych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają na pozbycie się różnych mankamentów urody, nie zapominajmy o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej, która w roku 2016 znalazła się u podstawy nowej Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

Zachęcamy do przeczytania: domowe sposoby na redukcję cellulitu

Pamiętajmy, że najlepszą metodę powinien dobrać indywidualnie lekarz podczas konsultacji. Poniżej przedstawiamy dostępne metody jak zlikwidować bryczesy.

Liposukcja

Liposukcja polega ona na odsysaniu tłuszczu z problematycznej partii ciała. Odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego przeprowadzane jest według standardowej procedury – w uproszczeniu lekarz wbija igłę pod skórę, która odsysa tłuszcz. Po zabiegu pozostają kilkumilimetrowe ślady, które szybko się goją, nie pozostawiając blizn. Jest to metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji.

Lipoliza

Lipoliza to nowoczesna metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skutecznym usuwaniu tkanki tłuszczowej opornej na redukcję za pomocą diety i ćwiczeń. Zabieg lipolizy to alternatywa dla zabiegu chirurgicznego, jakim jest liposukcja (odsysanie tłuszczu). Jest to bezpieczna metoda efektywnego pozbycia się tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. Do wyboru są: lipoliza iniekcyjna i lipoliza laserowa. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Lipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna – terapia: liczba zabiegów jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej w miejscu, w którym wstrzykiwany jest preparat. Co do zasady dla uzyskania pełnego efektu zazwyczaj potrzebne są 3 lub 4 zabiegi wykonywane w odstępie ok. 4 tygodni.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na podaniu, poprzez specjalne urządzenie, dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia. Dzięki CO2 rozszerzają się naczynia krwionośne. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych, a następnie prowadzi do wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu przyczynia się do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Cykl zabiegowy obejmuje wykonanie od 5-15 zabiegów w zależności od przypadłości i jej stopnia.

Zabieg ten jednakże ma znacznie szersze spektrum zastosowania, dlatego też zachęcamy Was do przeczytania artykułu: – CO2 cząsteczka piękna

Lipoliza połączona z karboksyterapią

W przypadku szczególnie opornej tkanki tłuszczowej zgromadzonej w tzw. bryczesach, często zaleca się terapie łączone: lipoliza iniekcyjna i dodatkowo karbosyterapia. Efekty serii 3-4 zabiegów są bardzo dobre i trwałe, o ile pacjentka będzie utrzymywała w miarę stałą wagę ciała.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych przy pomocy specjalnych urządzeń. W urządzeniach zastosowano działanie zimna i podciśnienia co zwiększa efektywność zabiegów. Wynikiem tego procesu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest w sposób kontrolowany, nie naruszając przy tym okolicznych tkanek. Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Cały tłuszcz krystalizuje się, a następnie jest naturalnie wydalany z naszego organizmu. Zabieg jest bezpieczny dzięki podwójnej kontroli nad temperaturą oddziałującą na skórę, naczynia krwionośne, nerwy, itp. Kriolipoliza zapewnia utratę od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczu, pierwsze efekty są widoczne po ok. 2-3 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu. Zabieg na tej samej części ciała można powtórzyć po upływie sześciu tygodni. Ponadto szeroki zakres temperatur od +5°C do -10°C sprawia, że zabiegi mogą być wykonywane zarówno u osób z mniejszą jak i większą otyłością.

Może zainteresuje Cię również przegląd najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów proponowanych przez gabinety dermatologii estetycznej przygotowała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Viva Derm: Odchudzanie i modelowanie sylwetki – przegląd zabiegów i preparatów cz.1 i Odchudzanie i modelowanie sylwetki – przegląd zabiegów i preparatów cz.2.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana