Poznaliśmy najlepsze perfumy na zimę (pisaliśmy o nich w tekście: TOP 10 perfum na zimę). Kiedy mamy już swój ulubiony zapach, warto dowiedzieć się jak przedłużyć jego trwałość i gdzie aplikować perfumy tak, by zapach był subtelny, ale wyczuwalny.
Jak aplikować perfumy
Aplikowanie perfum jest bardzo istotne, ponieważ bardzo łatwo przesadzić z ich ilością. Nasz zmysł powonienia szybko przyzwyczai się do nadmiaru zapachu, jaki na sobie nosimy, jednak dla naszego otoczenia może być denerwujące. Pamiętajmy zawsze o umiarze, ponieważ łatwiej skropić się odrobiną perfum w ciągu dnia, niż próbować usuwać ich nadmiar. Ilość perfum, jakie powinniśmy użyć powinna być zależna od tego, jakie wody perfumowanej używamy. Niezależnie od tego czy wolimy wody toaletowe, czy perfumy, powinniśmy wiedzieć jak je odpowiednio dozować.
Wody zapachowe możemy podzielić na:
- wodę toaletową – z reguły jest najtańsza i ma w sobie najmniej olejków eterycznych, zawiera jedynie 6 do 12% esencji zapachowej
- wodę perfumowaną – jest nieco mocniejsza od wody toaletowej, ma od 8 do 20% esencji, zapach utrzymuje się do 4 godzin
- perfumy – najdroższe i najbardziej wonne, mają od 15 do 30% esencji zapachowej, utrzymują się na skórze do 8 godzin, zalecane są na wieczór
Powinniśmy najmniej dozować perfum, a najwięcej wody toaletowej, którą możemy spryskiwać się co około 3 godziny. Perfumy dozujmy stopniowo i w zależności od ich stężenia możemy w połowie wieczoru dodać ich odrobinę. Zbyt duża ich ilość może być przytłaczająca dla otoczenia. Woda perfumowana powinna być traktowana bardziej jak perfumy, więc możemy spryskać się nią maksymalnie 3 razy.
Perfum i zapachów lżejszych nie powinniśmy aplikować na ubranie. Wszystkie wody zapachowe posiadają dodatki w postaci olejków eterycznych, które mogą zniszczyć ubranie. Najlepiej aplikować je bezpośrednio na skórę. Ciepło skóry rozprowadzi zapach, dzięki czemu będzie on trwalszy. Pamiętajmy, by przed użyciem perfum umyć ciało. Perfumy będą mdłe i bez wyrazu, jeśli naniesiemy je na spoconą skórę.
Gdzie aplikować perfumy
Perfumy nanosimy na suchą i umytą wcześniej skórę, najlepiej w miejsca, gdzie wytwarzane jest ciepło. Najlepiej aplikować je w okolicy naszej głowy, ponieważ na tej wysokości znajduje się zmysł powonienia i otoczenie lepiej wyczuje nasze perfumy. Okolica głowy jest również ważna dlatego, ponieważ na szyi i za uszami jest najcieplej.
Nadgarstki
Na nadgarstkach zapach zostanie na dłużej, ponieważ zapachy utrzymują się dłużej w zgięciach, więc tam gdzie wytwarzane jest więcej ciepła. Jeśli obawiamy się, że przez mycie rąk zapach zbyt szybko zniknie, możemy nanieść perfumy na zgięcie w łokciach.
Za uchem i na szyi
Jak już wcześniej wspomnieliśmy jest to idealne miejsce do aplikacji perfum ze względu na utrzymującą się ciepłotę ciała. Poza tym nasz partner przytulając nas, czy całując szybciej wyczuje nasze perfumy, niż na nadgarstkach.
Włosy
Włosy bardzo dobrze przewodzą zapach, więc spryskanie się perfumami w tym miejscu będzie dobrym pomysłem. Pamiętajmy o mądrym ich dozowaniu, by nie skleić włosów.
Perfumy nanosimy na ciało z odległości 10 do 20 cm, by zapach rozniósł się na całej interesującej nas powierzchni i by był bardziej trwały. Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza przy ciężkich perfumach, jest stworzenie z perfum mgiełki, w którą możemy wejść, by zapach otulił całe nasze ciało. Dzięki temu zabiegowi zapach będzie delikatny, ale nadal wyczuwalny.
Aby zwiększyć intensywność zapachu, możemy np. na wieczór użyć linii kosmetyków o tym samym zapachu, jak nasze perfumy. Może to być balsam do ciała, żel pod prysznic albo dezodorant.
Takiej wiedzy nigdy dość! Załamywałam ręce, gdy moje ukochane perfumy Givenchy po prostu uciekały od mojej skóry, po 2 godzinach nie było ich czuć. Teraz perfumuję odrobinę włosy, za uszami i dekolt i cieszę się super trwałością. Swoje perfumy kupiłam na https://makeup.pl i nie mogłam lepiej trafić – oryginalne, dobrze zapakowane i w atrakcyjnej cenie. Moja mania perfumiarska nadal trwa w najlepsze 🙂
Które dokładnie perfumy marki Givenchy lubisz? Pamiętaj, że perfumowanie miejsc narażonych na ekspozycje słoneczną np. szyja może doprowadzić do powstania przebarwień.