Podkład do cery mieszanej – nasz ranking

Podkłady stanowią jeden z podstawowych elementów makijażu. Dobranie podkład, który nie będzie zatykał porów, nie przesuszy skóry a także wpasuje się kolorystycznie jest nie lada wyzwaniem chociaż na rynku jest z czego wybierać.

Co kobieta to inny problem. Wiele z nas skarży się na tzw. świecenie się skóry co jest wynikiem nadmiernego wydzielania sebum przez nasze gruczoły łojowe. Problem ten dotyka przede wszystkiem cery mieszanej i tłustej, w tzw. strefie „T” czyli czoło, nos, broda.

Jeżeli masz problem z cerą mieszaną koniecznie się zapoznaj z tym materiałem:

Dziś przedstawiamy Wam subiektywny ranking podkładów do cery mieszanej. U nas sprawdziły się idealnie i mamy nadzieję, że zyskają również Waszą aprobatę.

Podkłady do cery mieszanej ranking

Encre de Peau ALL HOURS Podkład od YSL

Podkład All Hours od YSL daje efekt perfekcyjnie gładkiej cery przez bardzo długi okres czasu (producent podaje 24h, my go testowałyśmy ok 15h i się nie zawiodłyśmy). Cera wygląda na gładką, idealnie zakrywa niedoskonałości, nie dając przy tym efektu maski. Nie podkreśla zmarszczek, jest lekki ale idealnie kryjacy. Nie zapycha porów. Jest niesamowicie wydajny. Dodatkowo podkład zawiera żywicę silikonową dzięki czemu cera jest rozświetlona jednocześnie dając matowe wykończenie. Dla dodatkowej ochrony w podkładzie występuje filtr SPF20.

 

Clarins Everlasting Foundation+ SPF 15

Everlasting Foundation+ SPF 15 jest to podkład pielęgnujący z filtrem o przedłużonej trwałości. Zapewnia nieskazitelną cerę przez cały dzień, nie daje efektu maski, nie zatyka porów, idealnie koryguje przebarwienia, zakrywa niedoskonałości oraz zaczerwieniania. Daje matowe wykończenie, nie tworzy zaskórników.

 

 

Lancôme Teint Idole Ultra Wear

 

Podkład Teint Idole Ultra Wear daje długotrwałe krycie, idealnie wygładza skórę pozostawiając ją gładką, matową lecz bez pudrowego efektu. Podkład nie „spływa”, łatwo się aplikuje, daje jednolity koloryt.

 

 

 

Laura Mercier Silk Creme Moisturizing

Podkład do twarzy o formule „photo ready”, która sprawia, że skóra wygląda nieskazitelnie w każdym oświetleniu. Ten długotrwały podkład naturalnie wtapia się w skórę, gwarantując efekt pełnego krycia, nawet przy dużych niedoskonałościach na twarzy. Wygląda bardzo naturalnie i daje świetliste wykończenie. Idealnie wygładza i wyrównuje koloryt.

 

 

 

Clinique Anti Blemish Solutions

Powinna go wypróbować każda kobieta mająca problemy z cerą. Podkład wspaniale się sprawdza w przypadku skór skłonnych do przetłuszczania, z tendencją do zaskórników i wyprysków. Idealnie się rozprowadza, nie zatyka porów, nawet wyraźne niedoskonałości skutecznie zamaskowuje. POdkład jest delikatny, ale zapewnia świetne, mocne krycie, nie tworząc przy tym efektu maski. Zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum, twarz wygląda promiennie i młodzieńczo, wspaniale sprawdza się w przypadku skóry normalnej, tłustej i mieszanej.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Olej z awokado – dlaczego warto go stosować

Awokado to naturalnie występujący w regionach Meksyku i Ameryki Środkowej. Awokado znane jest przede wszystkim ze swoich właściwości zdrowotnych, a dzięki rosnącej popularności uprawiane jest na dużą skalę w wielu różnych rejonach świata. Olej z awokado pozyskiwany jest z miąższu owoców, posiadających bardzo wysoką wartość odżywczą.

awokado właściwości

Awokado to unikalny owoc, który zawiera w sobie 16 – 30% zdrowych tłuszczy.

Awokado jest bogate w kwas oleinowy, dzięki czemu polecany jest przy problemach z wysokim cholesterolem. Ponadto jest źródłem witamin: C, E (witamina młodości), A, B1, B2, PP, K, H oraz kwasu pantotenowego i foliowego. Znajdziemy w nim wiele substancji mineralnych, między innymi wapń, potas, fosfor i żelazo. Ponadto owoce awokado zawierają 2% białka i aminokwasy: histydynę i lecytynę, fitosterole, skwalen. Awokado to bomba witaminowa dla naszego organizmu, warto zatem nie tylko regularnie je spożywać, ale także wykorzystać go do pielęgnacji skóry.

olej z awokado

Olej z awokado tłoczony na zimno charakteryzuje się zielonkawym kolorem, lekkim orzechowym smakiem i zapachem świeżego miąższu owocowego. Olej z awokado praktycznie nie zawiera cholesterolu i jest ubogi w nasycone kwasy tłuszczowe. Olej z awokado doskonale sprawdza się jako dodatek do sałatek i innych potraw.

Ze względu na swoje szczególne właściwości olej z awokado jest często wykorzystywany w produktach zdrowotnych i pielęgnacyjnych. W skład oleju z awokado wchodzą: kwas olejowy( 48-81%), glicerydy kwasu linolowego (6-18%) i glicerydy innych kwasów tłuszczowych tj. palmitooleinowy, palmitynowy czy stearynowy.

olej z awokado właściwości

Odrobinę oleju z awokado można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu.

  • nawilżenie skóry

Olej z awokado doskonale nawilża, z uwagi na to, że głęboko wnika w skórę. Olejek zapewnia długotrwałe nawilżenie, pozostawiając skórę gładką i aksamitną. Doskonale sprawdza się przy problemach suchej skóry, łagodząc podrażnienia i przesuszenia. Ponadto olejek koi skórę i wyrównuje jej koloryt.

  • wygładzenie skóry

Dzięki wysokiej zawartości witaminy E olej z awokado zapewnia skuteczną ochronę skórze i pomaga utrzymać ją w dobrej kondycji.

  • działanie przeciwzmarszczkowe

Olej z awokado posiada on zdolność do opóźniania procesów starzenia skóry. Olej z awokado działa ochronnie na mitochondria i neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu zmarszczek, jak i utracie jędrności skóry.

  • dla skóry trądzikowej

Dzięki zdolności przenikania w głąb skóry olejek z awokado doskonale łagodzi stany zapalne skóry, które spowodowane są przez zatkane gruczoły łojowe. Olejek z awokado pozytywnie wpływa na redukcję nadmiernego wydzielania sebum, a także usuwa martwe komórki. Olejek z awokado łagodzi stany zapalne i wyrównuje koloryt skóry.

  • ochrona przed słońcem

Olej z awokado to naturalny filtr przeciwsłoneczny. Dzięki jego stosowaniu skóra nie ciemnieje Korzystny wpływ na skórę olej z awokado zawdzięcza wysokiej zawartości dobrych monotłuszczów nasyconych, które tworzą na skórze warstwę ochronną.

  • olej awokado na łuszczycę

Olej awokado jest także polecany na łuszczycę, z uwagi na silne działanie nawilżające. Olej z awokado, dzięki bogactwu minerałów, zwiększa zdolność skóry do regenerowania, oraz produkowania coraz to silniejszych komórek skóry. Wysoka zawartość kwas oleinowy poprzez swoje silne działanie przeciwzapalne, pomaga zwalczać problemy skórne takie jak egzema, łupież, łuszczyca, ukąszenia, rogowacenie.

  • olej z awokado na włosy

Awokado odżywia skórę głowy – podobnie jak dla skóry twarzy, tak i dla skóry głowy olej awokado jest bezcennym skarbem. Nie tylko pielęgnuje i nawilża włosy, ale też leczy łupież i świąd skóry głowy. Dzięki tym samym składnikom co wyżej, olej awokado ma działanie kojące, regenerujące i przeciwzapalne. Jak już wspomniałam, olej awokado to jeden z najgłębiej penetrujących składników w głębsze warstwy skóry, dlatego daje tak rewelacyjne korzyści w pielęgnacji.

olej z awokado przechowywanie

W przypadku olejów niezmiernie ważne jest prawidłowe przechowywanie. Pamiętajmy, że olejki należy chronić przed wysokimi temperaturami, stałym dostępem powietrza i światłem. Olej z awokado, podobnie jak inne olejki, powinien być przechowywany w temperaturze  od 7°C do 25°C w ciemnym miejscu. Niewłaściwe przechowywanie prowadzi do utraty jego cennych właściwości.

photo: pixabay.com/stevepb

maseczki z awokado

Zanim sięgniecie po olej z awokado, spróbujcie zrobić maseczkę z miąższu świeżego owocu.

maseczka z awokado dla przesuszonej cery

Składniki: 1 łyżka miąższu awokado, 1 łyżka miodu, 1 łyżka jogurtu naturalnego

Wszystkie składniki mieszamy i nakładamy na skórę twarzy. Pozostawiamy przez 20 minut, a następnie zmywamy ciepłą wodą.

maseczka z awokado na skórę dłoni

Składniki: 2 łyżki awokado, 2 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka soku z cytryny

Wszystkie składniki mieszamy i nakładamy miksturę na skórę rąk. Po 20 minutach zmywamy papkę ciepłą wodą.

maseczka z awokado na oparzenia słoneczne

Miąższ z awokado doskonale sprawdza się w przypadku poparzenia słonecznego. Wystarczy miąższ awokado nałożyć na poparzone miejsce. Po okołu 20 minutach usuwamy ciepłą wodą. Dzięki właściwościom natłuszczającym i kojącym awokado zmniejszy zaczerwienienie i złagodzi ból.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak uzyskać kształtne pośladki – przegląd zabiegów

Jednym z trendów w urodzie, który nie traci od dłuższego czasu na sile jest kształtna i jędrna damska pupa, czyli tzw. brazylijskie pośladki. Powiększanie pośladków w niektórych państwach jest niezwykle popularne. Czasem bywa to również konieczność, zwłaszcza dla osób, które z uwagi na obwisłe, płaskie, nierówne pośladki mają zaniżoną samoocenę i chciałyby dokonać ich korekty.

photo: pixabay.com/fgmsp

Rynek chirurgii estetycznej i medycyny estetycznej oferuje różne zabiegi mające na celu wymodelowanie pośladków. Należą do nich: wszczepienie implantów, przeszczep tkanki tłuszczowej i wypełnienie pośladków kwasem hialuronowym.

implanty pośladków

Operacja powiększenia pośladków polegająca na wszczepieniu implantów jest zabiegiem inwazyjnym. Podczas operacji chirurg wykonuje nacięcie w fałdzie między pośladkami i górnym udem. Implanty umieszczane są pomiędzy mięśniem pośladkowym wielkim i średnim lub powięzią tak, by wypełnić pośladki w górnej albo dolnej części w zależności od potrzeb.

Operacja wszczepienia implantów pośladków wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa przeciętnie ok. 2 godzin. Po zabiegu w klinice pacjentka musi pozostać przez minimum 2 doby. Rekonwalescencja natomiast jest dosyć długa i może trwać nawet do 4 tygodni. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy ograniczyć chodzenie, a siadać nie powinno się przez około 2 tygodnie. Szwy zdejmuje się po około 10 dniach.

Blizny pooperacyjne ukrywane są w bruździe międzypośladkowej i będą widoczne około 12 miesięcy. Długość tego okresu uzależniona jest od indywidualnych uwarunkowań organizmu, ale z czasem stają się coraz mniej widoczne. Główną zaletą powiększenie pośladków implantami jest długotrwały efekt, co nie oznacza jednak, że wszczepione implanty będą wieczne. Istotne jest również, by po tego zabiegu uważać na nagłe wahania wagi, ponieważ zarówno znaczna utrata wagi, jak i przytycie może skutkować deformacją pośladków.

Jakie są korzyści z przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów w pośladki? Wymodelowanie kształtu pośladków, powiększenie i podniesienie płaskiej pupy, natychmiastowe efekty, poprawa nastroju i samooceny, relatywnie szybki powrót do normalnego trybu życia.

Warto jednak mieć na uwadze, że operacja plastyczna jest dosyć inwazyjnym zabiegiem, który wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Operacja powiększenia pośladków nie należy do najłatwiejszych, istnieje ryzyko wielu powikłań oraz nieudanej operacji.

lipofiling – powiększanie pośladków własnym tłuszczem

Lipotransfer (inaczej: lipofiling) to zabieg, który polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej, a następnie jej zaaplikowaniu w wybrane obszary ciała. Tłuszcz pobierany jest od pacjenta z obszarów, gdzie jest go wystarczająco dużo, czyli najczęściej z ud, brzucha, pośladków, bioder.

Jednorazowo pobiera się od 20 do 30 ml tłuszczu. Pobrany tłuszcz zostaje przygotowany do przeszczepu poprzez wyodrębnienie wartościowych komórek tłuszczowych oraz sprzyjających regeneracji komórek macierzystych. Tak przygotowana tkanka tłuszczowa zostaje przeszczepiona w wybrane miejsce.

Zabieg powiększania pośladków własnym tłuszczem trwa ok. 1.5 godziny. Lipotransfer wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym (narkozie) i wymaga minimum 24-godzinnej hospitalizacji.

Efekty zabiegu powiększanie pośladków własnym tłuszczem widoczne są od razu. Należy jednakże pamiętać, że nawet połowa podanego tłuszczu wchłonie się w ciągu kilku miesięcy, a reszta przed upływem 3 lat od dnia zabiegu. Rekonwalescencja trwa kilka tygodni i nie jest szczególnie obciążająca. Zaletą tej metody jest wyeliminowanie potrzeby wszczepiania jakichkolwiek ciał obcych.

Zabiegu powiększania pośladków własnym tłuszczem nie można przeprowadzać u bardzo szczupłych lub chudych kobiet. Ponadto w przypadku spadku masy ciała objętość piersi również ulegnie zmniejszeniu. Więcej o wadach i zaletach lipotransferu możesz przeczytać tutaj.

powiększanie pośladków kwasem hialuronowym

Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym to najmniej inwazyjna z przedstawionych metod.

Kwas hialuronowy (hialuronian, hialuronian sodowy, HA) to naturalny polisacharyd, który jest samoistnie produkowany przez ludzki organizm. Kwas hialuronowy jest uznawany za najbezpieczniejszą z substancji stosowanych w medycynie estetycznej, najdłużej badaną i poznaną.

Kwas hialuronowy usieciowany służy przede wszystkim do wypełniania bruzd i redukcji zmarszczek, modelowania twarzy, nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, niwelowania cieni pod oczami, uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych i „linii marionetki” biegnących w dół od kącików ust.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego i nie wymaga całodobowej hospitalizacji. Po znieczuleniu pacjenta, lekarz wstrzykuje w miejsca poddawane korekcji porcję żelu zawierającego kwas hialuronowy. Wykonanie wszystkich procedur zajmuje zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są widoczne od razu. Jednakże nie przyniesie on tak spektakularnej zmiany wyglądu pośladków, jak np. implanty pośladków.

Hialuran jest stopniowo wchłaniany przez organizm ludzki. W związku z tym pacjent może zdecydować się na ponowną aplikację kwasu hialuronowego  po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu. Okres wchłaniania się kwasu hialuronowego jest uzależniony od miejsca, w które preparat został zaaplikowany, trybu życia pacjenta, wieku oraz rodzaju skóry. Jest to jednocześnie wada, jak i zaleta zabiegu z kwasem hialuronowym. Zaleta z uwagi na fakt, że jest on w pełni naturalnym środkiem, nie wywołującym trwałej zmiany w wyglądzie, a wszystkie procesy są w pełni odwracalne. Wada natomiast ze względu na to, że do podtrzymania efektu niezbędna jest ponowna aplikacja. Plusy i minusy stosowania kwasu hialuronowego opisaliśmy tutaj.

Bardzo ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalnej kliniki, upewnić się czy lekarz, do którego się zgłosiłaś posiada specjalizację z chirurgii plastycznej i czy specjalizuje się w zabiegu, który będzie przeprowadzał. Warto zajrzeć na stronę Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, by mieć pewność jakie kwalifikacje posiada dany lekarz. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana