Po pierwsze – oczyszczaj!

Dokładne oczyszczanie skóry twarzy to podstawowy rytuał, który powinien ci towarzyszyć codziennie przed zaśnięciem. Jeśli chcesz poprzestać na wodzie i mydle, jesteś w błędzie! Ta kombinacja nie oczyści dogłębnie skóry, a do tego spowoduje jej wysuszenie. Jakie kosmetyki stosować, aby właściwie oczyścić skórę?

czym należy oczyszczać twarz dermaestetic

Codzienne oczyszczanie skóry z resztek makijażu, martwych komórek, nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń i kurzu to absolutna podstawa! Mimo, że czasem tego nie widzisz, skóra po całym dniu naprawdę wymaga oczyszczenia. Stosując się do tej jednej prostej zasady opóźnisz procesy starzenia się skóry i dłużej zachowasz ją w doskonałej kondycji.

Łagodne oczyszczenie

Znasz to uczucie „ulgi” dla skóry, gdy po całym dniu zmyjesz w końcu make-up? Wybierając kosmetyki do demakijażu stosuj te, które nie tylko przywrócą skórze naturalne pH, ale także pomogą zachować jej odpowiedni poziom nawilżenia, np. łagodną piankę oczyszczającą Advanced Cleanser marki Dermaceutic. Dzięki zawartości xylitolu kosmetyk kontroluje przepływ wody w skórze oraz normalizuje niedoskonałości skóry. Cynk z kolei ma działanie przeciwłojotokowe, reguluje wydzielanie sebum oraz ma właściwości przeciwbakteryjne. Natomiast mocznik i gliceryna sprawiają, że skóra jest odpowiednio nawilżona, miękka i gładka. Kosmetyk ten usuwa nadmiar sebum z porów oraz idealnie przygotowuje skórę do aplikacji produktów do codziennej pielęgnacji.

Profesjonalne oczyszczanie

Właściwa pielęgnacja oczyszczająca to również odpowiednie złuszczanie, które usunie zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Doskonale sprawdzą się tu kosmetyki z kwasem glikolowym, np. złuszczająca pianka oczyszczająca Foamer 15 marki Dermaceutic. Zawarty w niej kwas glikolowy w łatwy sposób wnika w głąb skóry. Ze względu na swoje działanie i niskie pH wywołuje złuszczanie skóry poprzez przecinanie połączeń pomiędzy komórkami naskórka. Składnik ten (szeroko stosowany w profesjonalnych zabiegach gabinetowych) w stężeniu 15% posiada bardzo silne funkcje nawilżające oraz niewidoczne dla oka działanie złuszczające powierzchniowej warstwy rogowej naskórka. Ponadto wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów.

Wizyta w gabinecie

Oprócz codziennej pielęgnacji nie rezygnuj także z głębszego oczyszczenia skóry w gabinecie (np. eksfoliacja kwasem glikolowym 30%). Taki zabieg stosowany wiosną lub jesienią, w czasie mniejszego nasłonecznienia nie tylko złuszczy obumarły naskórek, ale także ureguluje proces wydzielania sebum, wyrówna koloryt i poprawi nawilżenie skóry.

Pamiętaj, że na stan swojej skóry pracujesz latami, jeśli zapomnisz o dokładnym oczyszczaniu swojej skóry, na twojej twarzy częściej będą pojawiać się zaskórniki i wypryski.

  Nasze propozycje:

 

 

 

Foamer 15 złuszczająca pianka oczyszczająca, Dermaceutic 100ml/140 PLN, www.dermaceutic.com.pl

 

 

 

 

 

 

Advanced Cleanser łagodna pianka oczyszczająca, Dermaceutic 150 ml/140 PLN, www.dermaceutic.com.pl

 

 

Wyłączny dystrybutor w Polsce:

Dermaceutic Polska Sp. z o.o.

www.dermaceutic.com.pl

 

artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Lipotransfer na czym polega i dla kogo jest zalecany

Nadmiar tkanki tłuszczowej jest problemem dotykającym wiele osób i często bywa przyczyną kompleksów. Medycyna estetyczna ma w swoim szerokim portfolio propozycję wykorzystania nadmiaru tłuszczu, czyli zabieg lipotransferu? Co to jest lipotransfer? Na czym polega zabieg i dla kogo jest skierowany?

Lipotransfer na czym polega i dla kogo jest zalecany dermaestetic

Lipotransfer – co to jest?

Lipotransfer (inaczej: lipofiling) to zabieg, który polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej, a następnie jej zaaplikowaniu w wybrane obszary ciała. Tłuszcz pobierany jest od pacjenta z obszarów, gdzie jest go wystarczająco dużo, czyli najczęściej z ud, brzucha, pośladków, bioder. Aplikuje się go natomiast w obszar, którym pacjentka lub pacjent chce dodać objętości lub skorygować kształt, np. na twarz, szyję, podbródek, okolice oczu, w określone obszary pośladków czy do biustu. Krótko mówiąc lipotransfer to przeszczep własnego tłuszczu.

Przeszczep tkanki tłuszczowej – na czym polega zabieg?

Lipotransfer polega na pobraniu tłuszczu z okolicy brzucha, lędźwi lub ud. Jednorazowo pobiera się od 20 do 30 ml tłuszczu. Następnie jest on wirowany i oczyszczany m.in. z nadmiaru płynów (musi pozostać jedynie czysty tłuszcz). Tak przygotowana tkanka tłuszczowa zostaje przeszczepiona w wybrane miejsce. Są to najczęściej piersi, pośladki i twarz. Lipotransfer to nie tylko rewelacyjna świetna metoda modelowania i wyszczuplania sylwetki, ale także również metoda na rewitalizację i wyraźną poprawę kondycji skóry.

Lipotransfer – wskazania do zabiegu

Lipotransfer, czy inaczej lipofiling to zabieg kierowany do pacjentów, którzy mają nadmiar tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała i chcą się go pozbyć, jednocześnie wykorzystując go do ujędrnienia innych obszarów – twarzy, szyi, piersi. Przeszczep tkanki tłuszczowej to również dobre rozwiązanie dla osób chcących zredukować blizny pourazowe lub pooperacyjne.

Przeszczep własnego tłuszczu – zalety

  • brak różnic antygenowych, dzięki czemu mamy gwarancję, że przeniesiona tkanka tłuszczowa przyjmie się w nowym miejscu bez powikłań,
  • krótki czas zabiegu, ok. 40-50 minut w znieczuleniu ogólnym,
  • osoba z nadmiarem tkanki tłuszczowej pozbywa się jej z niechciany miejsc,
  • po 2 dniach są zauważalne pierwsze efekty,
  • przeszczepiona tkanka powoduje również odżywienie i rewitalizację skóry w miejscu przeszczepienia,
  • szybka rekonwalescencja, już po kilku dniach można wrócić do codziennych zajęć,
  • w organizmie nie znajduje się żaden sztuczny, syntetyczny materiał,
  • zabieg można powtarzać,
  • zabieg nie pozostawia trwałych śladów na skórze,
  • zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym,
  • zabieg ten można łączyć z innymi zabiegami (często łączony z liposukcją bądź plastyką nosa).

Przeszczep własnego tłuszczu – wady

  • w ciągu pierwszych dwóch dni po zabiegu rozwija się obrzęk i okolic dawczych, który ustępuje w ciągu 1-3 miesięcy po zabiegu,
  • miesiąc po zabiegu widoczne są pierwsze rezultaty leczenia, ale końcowy pojawia się po okresie od 3 do 6 miesięcy,
  • niemożliwość przeprowadzenia u bardzo szczupłych lub chudych kobiet.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu lipotransferu

Zabieg lipotransferu nie jest przeznaczony dla pań szczupłych i bardzo szczupłych, ze względu na brak możliwości pobrania materiału, który jest niezbędny do wykonania zabiegu. Nie jest to zatem metoda modelowania ciała dla każdej osoby.

Lipofiling cena

Cena zabiegu lipofilingu (przeszczep własnym tłuszczem) zabiegu kształtuje się w zależności od miejsca w którym wykonujemy zabieg oraz od ilości wypełnianych miejsc. Jest to koszt od 2500 do 8000 tysięcy złotych.

Bardzo ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalnej kliniki, upewnić się czy lekarz, do którego się zgłosiłaś posiada specjalizację z chirurgii plastycznej i specjalizuje się w zabiegu, który będzie przeprowadzał. Warto zajrzeć na stronę Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, by mieć pewność jakie kwalifikacje posiada dany lekarz.

Powiększanie biustu tłuszczem

Jeżeli jesteś zainteresowana zabiegiem powiększenia biustu tłuszczem zachęcamy do przeczytania artykułu:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Różnica między kremem na dzień a kremem na noc

Odpowiednia pielęgnacja powinna opierać się na dobrze dobranych kosmetykach i przede wszystkim systematyczności. O doborze kremów do twarzy pisaliśmy już w artykule: Kremy na przebarwienia twarzy i dekoltu. W tym artykule przedstawimy różnicę pomiędzy kremem na dzień, a kremem na noc.

jaki krem wybrać na dzień czy na noc dermaestetic

Im jesteśmy starsze, tym większą uwagę przykładamy do doboru kremu do twarzy. Zaczynamy także rozróżniać krem na noc od kremu na dzień, które różnią się swoją konsystencją i składem. Inaczej działają na naszą skórę, ale ich połączenie w pielęgnacji daje wspaniały efekt.

Sprawdź czym różni się krem na dzień od kremu na noc.

  1. Konsystencja

Krem na dzień

Konsystencja kremu na dzień jest bardzo lekka, co ułatwia jego wchłanianie. Najczęściej jest to emulsja, czyli olej w wodzie, który nie pozostawia filmu, łatwo się wchłania i jest przyjemny dla skóry. Jeśli jest to krem typu BB, to jego konsystencja przypomina nieco rozrzedzony podkład. Zadaniem kremu na dzień jest nawilżenie skóry i ochrona przed zanieczyszczeniami. Krem na dzień nie może jednak zatykać porów.

Krem na noc

Konsystencja kremu na noc jest o wiele cięższa. Krem ma gęstość emulsji typu woda w oleju. Kremy na noc mają za zadanie zregenerować skórę, dodać jej witalności, dlatego ich formuła przypomina maski kremowe. Skóra przez noc regeneruje się, dlatego potrzebuje bogactwa składników odżywczych oraz gęstszej konsystencji kremu.

  1. Skład

Krem na dzień

Krem na dzień oprócz swojego standartowego składu w postaci składników odżywczych, gliceryny i wody, zawiera również dodatkowe składniki, które dodatkowo chronią skórę przed zanieczyszczeniami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie sprawią, że koloryt naszej skóry będzie wyrównany.

Kremy na dzień zawierają:

  • kwas hialuronowy – odpowiedzialny za idealne nawilżenie skóry
  • kolagen, aloes, wielocukry – mają funkcję napinającą i liftingującą skórę, aloes dodatkowo odświeża i koi cerę, przez co wygląda bardziej promiennie i można odczuć odświeżenie, pożądane po nocy
  • witamina E – antyoksydant, chroni skórę przed wolnymi rodnikami
  • filtr UVA i UVB – niezbędny zarówno w zimie, jak i w lecie, zapobiega przebarwieniom i oparzeniom słonecznym, krem z filtrem do twarzy jest konieczny nie tylko w trakcie lata!
  • zielony pigment – zwłaszcza w kremie dla cery naczynkowej, niweluje zaczerwienienia dzięki czemu skóra ma bardziej równy koloryt
  • pigment – przede wszystkim jest on dodawany w kremach typu BB ( krem koloryzujący do twarzy) (zobacz koniecznie: Ranking kremów BB z filtrem przeciwsłonecznym), które mają formułę nieco cięższą niż kremy na dzień; kryjący pigment zasłania niedoskonałości i wyrównuje koloryt; są o wiele lżejsze od fluidów i nie zatykają porów, będą świetne do stosowania np. przed siłownią, ponieważ pozwalają skórze oddychać

Krem na noc

Krem do twarzy na noc ma za zadanie wspomóc regenerację skóry, dlatego ich skład jest pełen witamin i minerałów, które podczas snu wnikają w naszą skórę. Ich skład podobny jest do masek kremowych, które tak jak krem mogą być zostawiane na noc do wchłonięcia.

Kremy na noc zawierają:

  • lipidy i substancje czynne m.in. witaminy A i E oraz substancje liftingujące w postaci elastyny i kolagenu (ma je zwłaszcza krem przeciwzmarszczkowy na noc),
  • kosmetyki do twarzy na noc zawierają cięższe składniki – są to oleje (m.in. arganowy, z arniki, macadamia), ekstrakty roślinne, m.in. z wiesiołka, jojoby, skóra w trakcie nocy odpoczywa i regeneruje się, więc będzie wchłaniała składniki odżywcze dużo mocniej, niż w ciągu dnia; regenerująca się skóra w nocy potrzebuje także więcej składników, by móc uruchomić procesy naprawcze

 

 

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Gość
Agnieszka

Ja teraz stosuję hadalabo tokyo hydro zel wypełniający na dzień i na noc, chyba najlepszy jaki do tej pory miałam, zarówno używany wieczorem jak i rano 😉

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana