Peeling skóry głowy – czym wykonywać i czy warto?

Peelingi twarzy i ciała regularnie wykonuje większość z nas, wiemy bowiem jakie jest ich dobroczynne działanie. Peeling skóry głowy nie jest już tak popularnym zabiegiem, chociaż wiele osób o nim słyszała. Czy warto wykonywać peeling skóry głowy? Jakich kosmetyków możemy używać?

Odpowiedź na pytanie czy warto wykonywać peeling skóry głowy jest krótka: tak. Zwłaszcza wtedy, gdy bardzo często używamy kosmetyków do stylizacji włosów. Brud, kurz, zanieczyszczenia i pozostałości lakieru czy pianki negatywnie wpływają na skórę głowy. Zabrudzona skora nie oddycha, co może powodować nieprawidłową pracę gruczołów łojowych.

Polecamy nasz wywiad z dr Martą Tazbir z Kliniki Tazbir w Łodzi na temat zabiegu Regenera Activa. 

oczyszczanie skóry głowy efekty

Co daje nam oczyszczanie skóry głowy? Peeling skóry głowy pozwala na usunięcie nadmiaru zrogowaciałego naskórka, pozostałości po kosmetykach i obumarłych włosów. Peeling reguluje proces wytwarzania sebum i zapobiega powstawaniu łupieżu. Masaż głowy pobudza krążenie, wpływając na dotlenienie i odżywienie cebulek włosowych, co może przyspieszyć porost włosów.

Peeling skóry głowy jest świetny dla osób, które nie mogą sobie poradzić z szybko przetłuszczającymi się włosami i myją włosy codziennie.

jak wykonać peeling skóry głowy

Peeling powinniśmy wykonywać jedynie na skórze głowy. Co oznacza, że kosmetyku nie nakładamy na całą długość włosów, a jedynie na skórę u nasady włosów. Wykonując peeling, masujemy skórę głowy okrężnymi ruchami przez kilka minut. Po takim czyszczeniu skóry głowy całą głowę i włosy myjemy, a następnie nakładamy maseczkę lub odżywkę.

Peelingu skóry głowy nie powinniśmy wykonywać częściej niż raz w tygodniu, ponieważ skóra głowy jest wrażliwa i moglibyśmy ją nadmiernie wysuszyć.

Gotowe kosmetyki są do kupienia w drogerii lub aptece. Warto jednak wykonać peeling do skóry głowy domowy.

jak zrobić peeling

Jak zrobić peeling? To bardzo proste. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na domowy peeling.

peeling kawowy do skóry głowy

3 łyżeczki fusów od kawy i miarkę szamponu mieszkamy na papkę. Nakładamy ją na skórę głowy i masujemy ok. 5 – 10 min. Po spłukaniu mieszanki ciepłą wodą, myjemy włosy szamponem.

Peeling kawowy do skóry głowy może przyciemniać jasne włosy.

peeling z soli na skórę głowy

3 łyżki drobnoziarnistej soli i miarkę szamponu mieszkamy na papkę. Nakładamy ją na skórę głowy i masujemy ok. 5 – 10 min. Po spłukaniu mieszanki ciepłą wodą, myjemy włosy szamponem.

Peeling z soli gruboziarnistej może podrażniać skórę głowy, zwłaszcza gdy masz rany lub strupki.

cukrowy peeling skóry głowy

3 łyżki cukru i miarkę szamponu mieszkamy na papkę. Nakładamy ją na skórę głowy i masujemy ok. 5 – 10 min. Po spłukaniu mieszanki ciepłą wodą, myjemy włosy szamponem.

Peeling z cukru na skórę głowy szczególnie polecany jest do skóry delikatnej.

peeling skóry głowy soda oczyszczona

2 łyżki sody oczyszczonej i miarkę delikatnego szamponu mieszkamy na papkę. Nakładamy ją na skórę głowy i masujemy ok. 5 – 10 min. Po spłukaniu mieszanki ciepłą wodą, myjemy włosy szamponem.

Peeling skóry głowy z sody oczyszczonej doskonale sprawdzi się u osób, które mają problem z przetłuszczającymi się włosami oraz swędzeniem skóry głowy.

peeling skóry głowy glinka

Glinkę łączymy z wodą przegotowaną lub mineralną oraz kilkoma kroplami olejku do włosów. Maseczkę nakładamy przede wszystkim na skalp głowy i masujemy ok. 5 – 10 min. Po wykonaniu masażu skóry głowy możemy rozprowadzić maseczkę na całych włosach i pozostawić na dodatkowe 5 minut., aby minerały i olejki odżywiły również włosy.

Glinka na włosy ma właściwości detoksykujące, odkażające, oczyszcza skórę głowy i włosy, reguluje pracę gruczołów łojowych i hamuje nadmierne wydzielanie sebum, ale również goi i łagodzi wszelkie podrażnienia oraz odżywia i lekko odbija włosy od nasady.

Przeczytaj dlaczego Peptydowa Terapia Włosów hamuje wypadanie włosów, stymuluje ich odrastanie, zagęszcza je i pogrubia.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Niechirurgiczny lifting brwi

Brwi są ważnym elementem kobiecej urody. Ich kształtem, szerokością i kolorem możemy odmłodzić, wyszczuplić twarz, a także zaokrąglić, złagodzić lub też zaostrzyć rysy. Wraz upływem lat nasze brwi opadają, co z kolei sprawia, że twarz może wyglądać na zmęczoną i smutną.  Medycyna estetyczna oferuje kilka zabiegów, które wychodzą naprzeciw pytaniom: jak podnieść brwi.

polecane zabiegi na opadające brwi

Zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry są szczególnie widoczne w okolicach skroni, czoła i powiek. Jest to naturalny proces starzenia, którego oznaki można zaobserwować już około 40 roku życia. Jednym z jego objawów są opadające brwi.  Lifting brwi można wykonać na kilka sposobów.

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych preparatów wykorzystywanych obecnie w zabiegach medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Warto mieć świadomość, że około 40. roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze jest już o połowę mniejsza, niż w okresie niemowlęctwa. Dzięki zabiegowi polegającemu na wstrzykiwaniu kwas hialuronowego nieusieciowanego pod skórę, poprawia się gęstość skóry twarzy, a także jej nawilżenie i elastyczność.

Kwas hialuronowy świetnie, szybko i bezpiecznie wypełnia miejsca, gdzie doszło do zaniku lub przesunięć tkanek podskórnych.  Kwas hialuronowy jest substancją zgodną z chemiczną budową komórek człowieka, nie wywołuje skutków ubocznych takich jak podrażnienia, uczulenia, zaczerwienienia czy pieczenie. Przy dobrze wykonanym zabiegu efekty mogą się utrzymywać nawet ponad rok.

Przeciwwskazania do podania kwasu hialuronowego:

  • choroby immunologiczne
  • choroby nowotworowe
  • ciąża
  • cukrzyca (nieleczona)
  • infekcje bateryjne, wirusowe i grzybicze skóry
  • jednoczesne wykonywanie zabiegów laserowych
  • karmienie piersią
  • leki obniżające krzepliwość krwi
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • opryszka (aktywna)
  • skłonność do keloidów (bliznowców)
  • trądzik pospolity
  • wiek poniżej 18 lat.

lifting brwi Radiesse

Wypełniacza Radiesse to preparat, który składa się z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej, elastycznej matrycy żelowej i dzięki takiemu połączeniu działa dwukrotnie dłużej niż kwas hialuronowy. Wypełniacz pod skórą tworzy swoiste rusztowanie i stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie utraconego owalu twarzy. Radiesse zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednakże bez nadmiernego dodawania jej objętości. Radiesse redukuje oznaki starzenia i pozwala na skuteczne odmłodzenie.

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Efekty zabiegu Radiesse utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów nawet ponad 2 lata. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający.

Przeciwwskazania do zabiegu Radiesse:

  • alergie na stosowany preparat
  • choroba nowotworowa
  • ciąża,  okres karmienia piersi
  • cukrzyca niewyrównana
  • miejscowe stany zapalne, gorączkowe, rumieniowe
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew, np. aspiryna
  • wcześniejsze zabiegi z użyciem wypełniaczy permanentnych.

lifting brwi nici

Nici PDO wprowadzane są w określone okolice skóry twarzy za pomocą bardzo cienkiej igły. Tworzą dla wiotczejących mięśni swoisty stelaż, napinają je i przy okazji wygładzają skórę.  Nici PDO stymulują proces produkcji kolagenu i elastyny. Skóra po zabiegu jest widocznie bardziej jędrna i nawilżona. Dzięki niciom PDO możemy również osłabić działanie mięśni mimicznych twarzy i tym samym wygładzić rysy twarzy. Uzyskany efekt jest podobny do zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej, lecz dużo naturalniejszy, gdyż w przypadku botoksu mamy do czynienia z unieruchomieniem mięśni mimicznych.

Aplikacja nici PDO nie przynosi pacjentowi praktycznie żadnego dyskomfortu, nie pozostawia żadnych blizn. Mogą natomiast pojawić się drobne zaczerwienienia, które znikają w kilka dni po zabiegu. Nici rozpuszczają się po około 6 miesiącach, jednak w skórze pozostanie solidne rusztowanie, a dla nas widoczny efekt ujędrnienia, nawet na 2 lata.

Nici liftingujące przeciwwskazania

W zasadzie nie ma wyodrębnionych przeciwwskazań co do stosowania samych nici liftingujących. Dotyczą one generalnych zastrzeżeń do przeprowadzenia zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, którymi są:

  • choroby autoimmunologiczne
  • ciąża i laktacja
  • padaczka i choroby psychiczne
  • stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkanki podskórnej.

niechirurgiczny lifting brwi – Ulthera

Ulthera to rodzaj liftingu, który się wykonuje przy pomocy urządzenia generującego fale dźwiękowe. Skoncentrowana energia ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni jest dostarczana głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Poprzez koagulację tkanek dochodzi do obkurczenia skóry.

Ogniskowe zaczynają stymulować proces naprawczy w skórze poprzez pobudzenie fibroblastów. Odpowiedzią organizmu jest produkcja nowego, ulepszonego kolagenu. W efekcie skutkuje to stopniowym podniesieniem oraz ujędrnieniem skóry a także poprawieniem jej napięcia. Ulthera stymuluje procesy naprawcze w skórze pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Po zabiegu widoczne jest 20% efektu, pełen lifting skóry pojawia się stopniowo do 90 dni po wykonanej procedurze, gdyż tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 18 miesięcy.

W większości przypadków zabieg niechirurgiczny lifting brwi – Ulthera wykonuje się tylko raz i trwa on od 40 minut do dwóch godzin w zależności od okolicy zabiegu. Co z punktu widzenia pacjenta jest rzeczą również bardzo istotną, zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, w wyjątkowych przypadkach zdarza się niewielki obrzęk, który ustępuje po 1 lub 2 dniach.

Przeciwwskazania do zabiegu Ulthera:

  • aktywna choroba systemowa lub skórna, która może powstrzymywać regenerację
  • bioabsorbowalne implanty mechaniczne
  • choroby pęcherzowe skóry
  • implanty elektroniczne/metalowe
  • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu
  • terapia przeciwzakrzepowa
  • trądzik
  • zaburzenia czucia
  • zaburzenia krwotoczne lub inne dysfunkcje hemostatyczne.

podniesnienie brwi zabieg HIFU

HIFU wykorzystuje działanie bezpiecznych dla organizmu fal akustycznych, czyli ultradźwięków, które w odpowiednio wysokiej częstotliwości podgrzewają tkanki i tworzą drobne punkty koagulacji na wybranych, ustalonych wcześniej głębokościach, co skraca włókna kolagenowe stymulując je również do pracy. Innymi słowy: za pomocą ultradźwięków dokonujemy kontrolowanych mikroskopijnych poparzeń, stymulujących tkanki do regeneracji.

Oprócz widocznych efektów wizualnych dochodzi podczas tego zabiegu do produkcji nowego kolagenu i elastyny czyli przeciwdziałamy postępującym procesom starzenia się skóry i zapobiegamy jej wiotkości czy pojawianiu się kolejnych zmarszczek i linii na skórze. Nie naruszamy przy tym skóry z zewnątrz i nie doprowadzamy do jej wysuszenia czy złuszczania jak to ma miejsce w przypadku znanych terapii laserowych.

Efekt zabiegu HIFU utrzymuję się nieco ponad rok. Po zabiegu na efekt końcowy trzeba jednak poczekać, ponieważ tkanka odbudowuje się powoli. Należy pamiętać, że ze względu na silną stymulację tkanek zabiegi z użyciem technologii HIFU nie powinny być wykonywane zbyt często – do dwóch, trzech razy w roku.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU:

  • bardzo podeszły wiek
  • choroby serca, zaburzenia krwotoczne, leki przeciwzakrzepowe
  • ciąża, połóg
  • dermatozy, choroby skóry, otwarte rany na skórze
  • metalowe implanty w twarzy
  • nowotwory, ogólny stan ciężki
  • wykonane niedawno iniekcje kwasu hialuronowego lub botoksu.

podniesienie brwi toksyna botulinowa

Czy można podnieść brwi za pomocą toksyny botulinowej? Na pytanie Czytelnika odpowiada ekspert portalu Derma Estetic dr Marzena Lorkowska-Precht.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zabiegi polecane na bruzdy nosowo-wargowe

Upływający czas nie jest sprzymierzeńcem młodego wyglądu. Z biegiem lat skóra traci jędrność i elastyczność, ponadto może pogarszać się także jej koloryt. Poza zmarszczkami w określonych miejscach na twarzy pojawiają się na skórze nierówności i zagięcia. U wielu osób pogłębia się także bruzda nosowo-wargowa, dodając nam lat.

Bruzdami nosowo-wargowymi określamy obszar twarzy od skrzydełek nosa, aż po kąciki ust. Bruzdy te są widoczne zwłaszcza przy mimice twarzy i uśmiechu. Bruzdy nosowo-wargowe związane są z reguły z wiekiem, a na ich powiększanie się ma również wpływ wiotkość tkanek twarzy i opadanie policzków. Bruzdy te zaczynają się tworzyć stosunkowo wcześnie, bo już nawet około 25. roku życia, i z biegiem lat dochodzi do ich pogłębiania się.

Usuwanie zmarszczek nosowo-wargowych można przeprowadzić poprzez przebycie operacyjnego liftingu twarzy. Jest to jednak procedura inwazyjna, po której wymagana jest rekonwalescencja. Medycyna estetyczna oferuje natomiast mniej inwazyjne, ale równie skuteczne zabiegi.

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – jest to jedna z najlepszych metod, która umożliwia redukcję zmarszczek i głębokich bruzd. Kwas hialuronowy – HA (hialuronic acid) – to naturalny składnik wszystkich żywych organizmów, o niezwykłej zdolności łączenia wielu cząsteczek wody. U ludzi występuje między innymi w skórze, oczach, stawach. Uwalniając wodę, nawilża skórę od wewnątrz, tworząc prawidłowe środowisko dla rozwoju i pracy komórek. Dzięki temu skóra jest nawilżona, jędrna i sprężysta.

Od 25 roku życia produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim kolagenu i elastyny, zaczyna spadać. Wówczas warto pomyśleć o dostarczeniu skórze tego składnika od zewnątrz.

Kwas hialuronowy jako wypełniacz świetnie sprawdza się przy zabiegach wolumetrycznych, poprawiając objętość i owal twarzy. Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są widoczne od razu. Hialuran jest stopniowo wchłaniany przez organizm ludzki. W związku z tym pacjent może zdecydować się na ponowną aplikację kwasu hialuronowego po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.

nici liftingujące PDO

Nici PDO są to nici liftingujące nowej generacji. Są one wykonane z włókna polidioksanu, które jest bardzo silne. Nić ma za zadanie stymulować produkcję kolagenu, wpływa na napięcie i sprężystość oraz elastyczność skóry. Zadaniem nici PDO jest zmuszenie skóry do produkcji kolagenu w sposób naturalny a także zwiększenie łączenia kwasu hialuronowego. Nici PDO są wprowadzane w taki sposób by nie zaburzyć rysów naszej twarzy ani naszej mimiki. Nici wprowadzane są tam, gdzie przebiega nasza naturalna linia napięcia skóry. Dzięki nim można także zmniejszyć siłę mięśni twarzy, podobnie jak w przypadku toksyny botulinowej, jednak toksyna daje mniej naturalny efekt.

Zabieg nie jest inwazyjny, ponieważ nie zostają po nim żadne blizny ani nacięcia. Po zabiegu możemy odczuwać dyskomfort, a na skórze mogą pojawić się zasinienia, które znikają po około 3-7 dniach. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona. Efekt zabiegu nici utrzymuje się na bardzo długi czas – nawet do 2 lat. Pełen efekt zabiegu jest widoczny dopiero po około 2-4 tygodniach, ponieważ nici muszą w tym czasie ułożyć, a wokół nich zaczyna się budować nowy kolagen. Możemy wyróżnić kilka rodzajów nici:

  • First Lift rewitalizacja – są to bardzo cienkie nici, które dedykowane są na pierwsze zmarszczki dla kobiet po 30 roku życia, bez bardzo widocznych zmarszczek mimicznych. Takimi nićmi usuwa się niewielkie zmarszczki wokół oczu. Stosowane są również na szyi i dekolcie.
  • First Lift Screw – są to delikatne nici do lekkiego liftingu, w tym zabiegu używana jest skręcona nić, która upora się z bruzdami nosowo-wargowymi, przeznaczona jest także do liftingu czoła
  • First Lift Barb 4D – nić PDO z małymi haczykami, które po wprowadzeniu pod skórę unoszą ją, dzięki czemu zyskujemy efekt naturalnego liftingu, nici pozostają pod skórą aż do 210 dni, dzięki czemu stymulują produkcję kolagenu przez ten cały czas.

dermapen

Dermapen – to urządzenie, które pozwala na lepsze wykorzystanie metody mikronakłuwania skóry. Technika mikronakłuć skóry, to naturalna i mało inwazyjna metoda stymulująca skórę do samoregeneracji. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć rozpoczyna się równomiernie odbudowywać i regenerować.

Zabieg mikronakłuwania w pierwszej fazie polega na pobudzeniu naturalnych czynników wzrostu w skórze. Następnie zasymulowane fibroblasty rozpoczynają produkcję elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za jędrność i gładkość skóry. Ten prosty i naturalny mechanizm odbudowy skóry pozwala na jej ujędrnienie, spłycenie drobnych zmarszczek i bruzd oraz na znaczne zmniejszenie widoczności porów.

laser frakcyjny

Laser frakcyjny – laser frakcyjny wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Laser frakcyjny CO2 jest bardzo skuteczną metoda odmładzania skóry. Laser frakcyjny pomaga m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszenie zmarszczek i wygładzeniu skóry. Pomaga też w wygładzeniu bruzd i blizn potrądzikowych. Dzięki niemu poprawimy również koloryt naszej skóry.

Laser frakcyjny wytwarza w skórze mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje koagulacja tkanek w strefach mikrotermalnych. Dzięki temu skóra wytwarza więcej kolagenu poprzez uruchomione procesy gojenia. Kolagen sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda zdrowiej. Poprawia się również jej koloryt i jest o wiele gładsza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana