Róż nałożony na policzki dodaje twarzy świeżości i sprawia, że twarz wygląda młodziej. Poprawne nałożenie różu na policzki to również element modelowania twarzy. Dzisiaj powiemy jak nakładać i jak nie nakładać róż na policzki, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.
Róż na policzkach
Aplikacja różu na policzki jest prosta, jeżeli wiemy jak to robić i czego unikać. Róż na policzkach może nas odmłodzić lub postarzyć, a nadmierny róż na policzkach sprawi, że będziemy wyglądać bardzo nienaturalnie i może nawet komicznie.
Róż do policzków dostępny jest w kamieniu lub w formie sypkiej, a także na półkach znajdziemy róż w kremie lub musie. Przy cerze tłustej zdecydowanie lepsze będą dwa pierwsze rodzaje, przy cerze suchej sprawdzi się zarówno opcja pierwsza, jak i róż do policzków w kremie. Bardzo ważne jest również, aby róż do policzków nakładać specjalnie do tego dedykowanym pędzlem – pędzel owalnie zakończony. Zobacz krótki przewodnik po pędzlach do makijażu.
Jak nakładać róż na policzki?
1. Nie nakładaj różu na szczyty policzków, ale na linię kości policzkowych
Stara szkoła makijażu mówi, aby uśmiechnąć się i róż nałożyć na szczyty naszych policzków. Wiele jednak przemawia za tym, by tak nie robić. Trzeba zwrócić uwagę na to, że gdy się uśmiechamy – policzki podnoszą się. Zatem gdy w tym momencie nakładamy róż, a następnie przestajemy się uśmiechać – linia nałożonego różu obniża się. Wraz z wiekiem niestety działa tzw. grawitacja, skóra „opada”. Jeżeli chcemy otrzymać „młodzieńczy” efekt, to ta technika nie jest dla nas odpowiednia. Mogą ją natomiast z powodzeniem stosować osoby bardzo młode i te, które nie mają żadnych zmarszczek czy bruzd.
Wayne Goss, uznany brytyjski makijażysta, zwraca również uwagę na to, że osoby, które mają tendencję to tworzenia się zmarszczek na policzkach, gdy się uśmiechają, również nie powinny w ten sposób nakładać różu. Róż zgromadzi się bowiem w zmarszczkach i nie uzyskamy efektu gładkości.
Jak znaleźć kości policzkowe? Makijażysta radzi by kciuk umieścić na kości, przy początku górnej linii ucha, a palec wskazujący umieścić przy skrzydełku nosa. Gdy przesuniemy palcem wskazującym w górę i w dół, bez odrywania kciuka od ucha, poczujemy kość policzkową. I na tej linii powinniśmy nakładać róż.
Jak dokładnie określić linię nakładania różu? Zachęcamy do obejrzenia tutoriala:
Wayne Goss – Do not apply blusher to the apples of the cheeks
2. Zasada „dwóch palców” przy nakładaniu różu na policzkach
Wane Goss do prawidłowego nakładania różu na policzki, proponuje stosowanie zasady „dwóch placów”. Na czym ona polega?
Róż na policzkach nie powinien być położony ani zbyt nisko, ani zbyt blisko ust, abyśmy nie wyglądali starzej. Aby określić miejsce, gdzie powinna kończyć się linia różu, złączony palec wskazujący i środkowy przykładamy tak, by opuszek palca środkowego znajdował się na nosie tuż przy wgłębieniu skrzydełka nosa, a palec wskazujący – na policzku. Tuż przy palcu wskazującym powinna się kończyć linia nakładania różu.
Jak określić miejsce, w którym powinna się kończyć linia nakładania różu? Zobacz na tutorialu:
Wayne Goss – The two finger blush rule – plus how to find your cheek bones
3. Ogólne wskazówki
Róż na policzki nakładamy na końcu makijażu, już po nałożeniu pudru. Różu nie może być zbyt dużo. Aby rozetrzeć kontury, należy delikatnie, kolistymi ruchami, rozcierać kontury – zaczynając od czubka kości policzkowych w kierunku skroni.
Nadmiar kosmetyku można usunąć za pomocą gąbki do podkładu lub wacika, miejsce to należy również mocniej przypudrować.
Dodaj komentarz