Jak nakładać róż na policzki – porady makijażysty

Róż nałożony na policzki dodaje twarzy świeżości i sprawia, że twarz wygląda młodziej. Poprawne nałożenie różu na policzki to również element modelowania twarzy. Dzisiaj powiemy jak nakładać i jak nie nakładać róż na policzki, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

jak nakładać róż do policzków dermaestetic

Róż na policzkach

Aplikacja różu na policzki jest prosta, jeżeli wiemy jak to robić i czego unikać. Róż na policzkach może nas odmłodzić lub postarzyć, a nadmierny róż na policzkach sprawi, że będziemy wyglądać bardzo nienaturalnie i może nawet komicznie.

Róż do policzków dostępny jest w kamieniu lub w formie sypkiej, a także na półkach znajdziemy róż w kremie lub musie. Przy cerze tłustej zdecydowanie lepsze będą dwa pierwsze rodzaje, przy cerze suchej sprawdzi się zarówno opcja pierwsza, jak i róż do policzków w kremie. Bardzo ważne jest również, aby róż do policzków nakładać specjalnie do tego dedykowanym pędzlem – pędzel owalnie zakończony. Zobacz krótki przewodnik po pędzlach do makijażu.

Jak nakładać róż na policzki?

1. Nie nakładaj różu na szczyty policzków, ale na linię kości policzkowych

Stara szkoła makijażu mówi, aby uśmiechnąć się i róż nałożyć na szczyty naszych policzków. Wiele  jednak przemawia za tym, by tak nie robić. Trzeba zwrócić uwagę na to, że gdy się uśmiechamy – policzki podnoszą się. Zatem gdy w tym momencie nakładamy róż, a następnie przestajemy się uśmiechać – linia nałożonego różu obniża się. Wraz z wiekiem niestety działa tzw. grawitacja, skóra „opada”. Jeżeli chcemy otrzymać „młodzieńczy” efekt, to ta technika nie jest dla nas odpowiednia. Mogą ją natomiast z powodzeniem stosować osoby bardzo młode i te, które nie mają żadnych zmarszczek czy bruzd.

Wayne Goss, uznany brytyjski makijażysta, zwraca również uwagę na to, że osoby, które mają tendencję to tworzenia się zmarszczek na policzkach, gdy się uśmiechają, również nie powinny w ten sposób nakładać różu. Róż zgromadzi się bowiem w zmarszczkach i nie uzyskamy efektu gładkości. 

Jak znaleźć kości policzkowe? Makijażysta radzi by kciuk umieścić na kości, przy początku górnej linii ucha, a palec wskazujący umieścić przy skrzydełku nosa. Gdy przesuniemy palcem wskazującym w górę i w dół, bez odrywania kciuka od ucha, poczujemy kość policzkową. I na tej linii powinniśmy nakładać róż.

Jak dokładnie określić linię nakładania różu? Zachęcamy do obejrzenia tutoriala: 

Wayne Goss – Do not apply blusher to the apples of the cheeks

2. Zasada „dwóch palców” przy nakładaniu różu na policzkach

Wane Goss do prawidłowego nakładania różu na policzki, proponuje stosowanie zasady „dwóch placów”. Na czym ona polega?

Róż na policzkach nie powinien być położony ani zbyt nisko, ani zbyt blisko ust, abyśmy nie wyglądali starzej. Aby określić miejsce, gdzie powinna kończyć się linia różu, złączony palec wskazujący i środkowy przykładamy tak, by opuszek palca środkowego znajdował się na nosie tuż przy wgłębieniu skrzydełka nosa, a palec wskazujący – na policzku. Tuż przy palcu wskazującym powinna się kończyć linia nakładania różu.

Jak określić miejsce, w którym powinna się kończyć linia nakładania różu? Zobacz na tutorialu: 

Wayne Goss – The two finger blush rule – plus how to find your cheek bones

3. Ogólne wskazówki

Róż na policzki nakładamy na końcu makijażu, już po nałożeniu pudru. Różu nie może być zbyt dużo. Aby rozetrzeć kontury, należy delikatnie, kolistymi ruchami, rozcierać kontury – zaczynając od czubka kości policzkowych w kierunku skroni.

Nadmiar kosmetyku można usunąć za pomocą gąbki do podkładu lub wacika, miejsce to należy również mocniej przypudrować.

Zachęcamy Cię także do przeczytania wywiadu z Magdą Pieczonką odnośnie trików stosowanych w makijażu. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

XVIII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging, XVIII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych już w drugi marcowy weekend!

XVII kongres dermatologów estetycznych w warszawie dermaestetic

Już po raz XVIII odbędzie się Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Spotkanie lekarzy dermatologów, medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej będzie miało miejsce w dniach 10 – 12 marca 2017 r. w Warszawie. Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych jest organizowany raz do roku i jest to największe i najważniejsze wydarzeniem w dziedzinie dermatologii. Podczas kongresu zaplanowano wykłady i warsztaty z uznanymi ekspertami zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

W pierwszym dniu Kongresu, w piątek, zaprezentowane zostaną nowości rynkowe. Przy współpracy z European Society for Laser Dermatology, po raz pierwszy w Polsce, przygotowano sesję dotyczącą nowoczesnych technologii wykorzystywanych w estetyce lekarskiej. Nowością będzie także sesja, w trakcie której zostanie przedstawione oblicze estetyki lekarskiej pod kątem businessu. W sesji „Lekarz też businessmen” znajdą się wykłady z zakresu ekonomii, prawa, komunikacji.

Podczas sobotniego programu zaplanowano dwie sesje Master Class. Pierwsza poświęcona będzie anatomicznej specyfice obszaru środkowej części twarzy dla bezpiecznej i efektywnej terapii wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego. Druga natomiast skoncentruje się na zagadnieniach związanych z ustami – wszystko co chcielibyśmy wiedzieć o ustach ale boimy się zapytać.

Niedziela poświęcona będzie medycynie przeciwstarzeniowej, ginekologii plastycznej i regeneracji skóry.

Więcej informacji oraz szczegółowy program Kongresu dostępne są tutaj.

Derma Estetic portal o medycynie estetycznej i urodzie objął Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging, XVIII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych patronatem medialnym.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

VOLITE – efekty rewitalizacji i rozświetlenia skóry nawet do 9 miesięcy

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jako wypełniacza cieszą się dużym powodzeniem ze względu na swoje właściwości odmładzające. Kwas hialuronowy to cukier złożony występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewniając tym samym odpowiednią jędrność i nawilżenie. Natomiast wraz z upływem czasu skóra traci zapas kwasu hialuronowego, co jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek, bruzd i fałdek.

volte rozświetlenie skóry i jej regeneracja dermaestetic

Kwas hialuronowy na zmarszczki

Na rynku dostępne są już preparaty irlandzkiego koncernu farmaceutycznego Allergan plc stworzone w nowatorskiej technologii VYCROSS™, opartej na sieciowaniu kwasu hialuronowego. Obecnie koncern wprowadza na rynek nowy wypełniacz Juvéderm® Volite, który obiecuje efekty rewitalizacji i rozświetlenia skóry nawet do 9 miesięcy.

Juvéderm Vycross

Juvéderm Vycross to gama preparatów przełomowych. Przełomowe pod względem technologii wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego o doskonałych właściwościach wypełniających, naturalnych efektach i zredukowanym obrzęku. Delikatnie usuwają oznaki starzenia, podkreślają i poprawiają rysy twarzy, przywracają jędrność i witalność starzejącej się skórze. Mają one postać żelu o gładkiej konsystencji

Linia produktów VYCROSS® została zaprojektowana tak, aby umożliwić zaspokojenie potrzeb dotyczących wszystkich okolic twarzy za pomocą tylko trzech produktów: Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine, Juvéderm® VOLIFT® with Lidocaine i Juvéderm® VOLUMA® with Lidocaine.

Juvéderm® VOLITE to innowacyjny nowy produkt Allergan, który wykorzystuje unikalną opatentowaną technologię VYCROSS.

Juvéderm® VOLITE – nowa jakość skóry

Nowy kwas hialuronowy w postaci żelu zapewnia poprawę gładkości skóry (brak zmarszczek), nawilżenie i elastyczność, i może zapewnić ten efekt nawet na okres 9 miesięcy już po jednym tylko zabiegu. Badania kliniczne wykazały znaczną poprawę jakości skóry przez okres do 6 miesięcy, i badania kliniczne są dalej prowadzone. Zadaniem zabiegu Juvéderm® Volite to uzyskanie trwałego efektu i eliminacja konieczności częstego powtarzania zabiegu. Juvéderm® Volite można podawać na twarz, szyję, dekolt i ręce. Preparat zawiera lidokainę w celu zwiększenia komfortu pacjenta.

Juvéderm® VOLITE – wykazana skuteczność Juvéderm®

Juvederm ® VOLITE zapewnia poprawę w zakresie jakości skóry 5 elementów w tym gładkości (bez zmarszczek), nawodnienia i elastyczności. W badaniu klinicznym z udziałem 131 pacjentów, badania wykazały poprawę jakości skóry w okresie jednego, czterech i sześciu miesięcy. Jeden miesiąc po zabiegu 96% policzków pacjentów było gładszych (ocena badacza) i 91% pacjentów było bardziej zadowolonych ze swojej skóry. Wyniki badania zostały zebrane po sześciu miesiącach od przeprowadzenia zabiegu, ale warto zaznaczyć, że pacjenci informowali, iż obserwują dalszą znaczną poprawę nawilżenia skóry i byli zadowoleni ze swojej skóry. Ostateczne wyniki badań klinicznych będą dostępne w marcu 2017 roku.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej pacjenci zgłaszali zdarzenia niepożądane, w tym siniaki i ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Jednak Juvederm ® VOLITE był dobrze tolerowany i ujawnił akceptowalny profil bezpieczeństwa, a 95% pacjentów było w stanie powrócić do codziennych czynności jeden dzień po zabiegu.

Irlandzki koncern jest mocno zaangażowany w kwestie zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia, zarówno praktyków, jak i pacjentów, którzy pokładają zaufanie produktom oferowanym przez Allergan. Firma oferuje programy szkoleniowe dla wykwalifikowanej kadry medycznej dot. bezpiecznego i skutecznego stosowania nowej terapii, aby zapewnić optymalną satysfakcję pacjenta i efekty zabiegu. Juvederm ® VOLITE jest obecnie dostępny w Europie i wielu krajach na całym świecie.

Zobacz również: Nowość! Desirial, kwas hialuronowy dedykowany w ginekologii estetycznej. 

 

Źródło: www.allergan.com

 

2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karina
Gość
Karina

Brzmi super. Jeśli efekty naprawdę utrzymują się przez 9 miesięcy, to wróżę Juvederm Volite duży sukces 🙂 Właśnie czegoś takiego szukam.

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana