Makijaż opadającej powieki w przypadku skóry dojrzałej

Temat jakim jest opadająca powieka dość często pojawia się na różnych kosmetycznych forach społecznościowych, jak i na tutorialach zamieszczanych w internecie. Opadająca powieka lub opadający kącik z reguły wynikają z budowy oka, a pogłębiają się wraz z wiekiem, gdy skóra zaczyna tracić elastyczność.

W przypadku opadającej powieki, gdy skóra na powiece jest mniej jędrna, nakładanie cienia na bywa trudne. Problemem jest to, że wraz z ruchem pędzelka o bardzo delikatnym włosiu, skóra powieki będzie się przesuwać razem z nim. Jak sobie poradzić z tym problemem i jak wykonać prosty makijaż?

Zobacz również nasze porady jak wykonać makijaż dla osoby starszej. 

Wayne Goss (uznany makijażysta) zaproponował jak dobrze wykonać najprostszy i odpowiedni makijaż, gdy mamy mocno opadające kąciki powiek. Przedstawimy go w kilku krokach.

Opadająca powieka makijaż dzienny – co potrzebujemy?

Do wykonania makijażu dziennego opadającej powieki będziesz potrzebować:

  1. kredkę do kresek (najlepiej wodoodporną) w kolorze, w którym dobrze się czujesz,
  2. cień do powiek zbliżony kolorystycznie do odcienia kredki do kresek,
  3. tusz do rzęs.

Opadająca powieka makijaż dzienny – krok po kroku

  1. Rysujemy na całej długości górnej powieki jednolitą kreskę. W przypadku problemu jakim są opadającej powieki pamiętaj, że tylko część narysowanej kreski będzie widoczna.
  2. Rysujemy kreskę na całej dolnej powiece tak, aby w zewnętrznym kąciku oka połączyła się z górną kreską.
  3. Nakładamy cień na górną powiekę. Może to być cień matowy lub świetlisty, nie ma to większego znaczenia. Cień rozprowadzamy tylko na części powieki, tak nieznacznie wyjść poza linię naniesionej wcześniej kreski.
  4. W wewnętrznych kącikach oczu nanosimy odrobinę jasnego (najlepiej perłowego) cienia. Cień powinien być nałożony zarówno w okolicy dolnej, jak i górnej powieki.
  5. Ten sam cień można również nanieść tuż pod brwią, zaczynając mniej więcej na wysokości 1/3 od końca brwi. Nie należy nanosić jasnego cienia na wzdłuż całej długości łuku brwiowego.
  6. Ostatnim krokiem jest naniesienie maskary na rzęsy. I makijaż otwierający Twoje oko jest gotowy.
  7. Na wielkie wyjście możesz dodatkowo podkreślić ciemniejszym kolorem kreskę na dolnej powiece. Dodatkowo możesz również ciemniejszym cieniem bardzo delikatnie podkreślić górną powiekę tuż nad zagłębieniem gałki ocznej.

Zapraszamy do obejrzenia tutoriala Wayne’a Gossa 

Opadająca powieka zabieg

Problem opadającej powieki i nadmiaru skóry górnej powieki można skorygować za pomocą operacji plastycznej, czyli blefaroplastyki. Natomiast zabieg operacja opadającej powieki nie jest dla każdego. Natomiast dzięki najnowszemu zabiegowi medycyny estetycznej, w którym wykorzystuje się urządzenie PLEXR problem opadającej powieki znika. Więcej na temat tego zabiegu przeczytasz w naszym artykule Plexr, czyli technologia ma znaczenie.

Przeczytaj także:

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Lifting rzęs a trwała rzęs z henną. Poznaj różnice.

Piękne rzęsy przyciągają inne spojrzenia. Długie, podkręcone, gęste rzęsy sprawiają, że oczy wydają się większe, a spojrzenie nabiera głębi. Nie od dziś popularne są rzęsy jak firanki, a metody ich zagęszczania, pogrubiania czy wydłużania zmieniały się na przestrzeni ostatnich dekad. Dzisiaj omówimy popularne zabiegi na podkręcenie rzęs: lifting rzęs i trwała rzęs.

Lifting rzęs

  • Klasyczny lifting rzęs z henną

Lifting rzęs to zabieg kosmetyczny, którego efektem jest podkręcenie rzęs nawet do 8 tygodni. Zabieg lifting rzęs składa się z kilku etatów. Najpierw rzęsy są zabezpieczane silikonową podkładką z pomocą specjalnego kleju. Następnie na rzęsy nałożona zostaje odżywka stabilizująca, która działa podobnie jak kosmetyki używane przez fryzjerów do robienia trwałej ondulacji. Ostatnim etapem jest nasączenie rzęs tuszem/henną w odpowiednio dobranym kolorze, dzięki czemu wyglądają tak jak po użyciu maskary.

Lifting rzęs cena: 100 – 150 zł

  • Lifting rzęs LVL

Lifting rzęs LVL  to nieinwazyjna metoda liftingu, która polega na podkręceniu i uniesieniu rzęs od samej ich nasady. Zabieg lifting rzęs LVL jest przeznaczony dla osób, które mają proste rzęsy i chciałyby nadać im nowy wygląd. Podczas zabiegu kosmetyczka nakłada preparat, który umożliwia swobodne modelowanie struktury rzęs. Preparat ten pozwala na zmianę położenia związków cysteinowych (odpowiadających za naturalny wygląd rzęs), a tym samym odżywić włoski i odbudować ich strukturę (trwa to 15 – 20 min.). Kolejny etap polega na podkręcenie rzęs przy użyciu niewielkich wałeczków lub silikonowych szablonów. Po 15-20 minutach usuwa się preparat i nakłada utrwalacz oraz oliwkę nabłyszczającą, które mają na celu przedłużyć efekt podkręcenia.

Efektem zabiegu jest podkręcenie rzęs na okres nawet do 10 tygodni.

Lifting rzęs LVL cena: 100 – 200 zł

Aby efekt zabiegu lifting rzęs LVL utrzymał się jak najdłużej ważna jest prawidłowa pielęgnacja podkręconych rzęs. W czasie 24 godzin po zabiegu nie należy:

  • aplikować maskary,
  • korzystać z basenu,
  • korzystać z sauny, ani żadnych zabiegów na twarz, szczególnie parowych,
  • nakładać kremu w okolice oczu,
  • pocierać oczu i nie moczyć rzęs.

Lifting rzęs – przeciwwskazania

Lifting rzęs nie powinien być przeprowadzany, u osób posiadających rzęsy bardzo słabe i kruche, a także dla tych, których rzęsy są bardzo grube i sztywne.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu lifting rzęs to:

  • całkowity brak rzęs lub nadmierne ich wypadanie,
  • choroby alergiczne oczu,
  • infekcje oczu – opryszczka, stany zapalne oczu itp.
  • jaskra, zaćma,
  • retinopatia cukrzycowa,
  • trichotillomania (nerwowe wyrywanie rzęs),
  • zapalenie spojówek,
  • zespół suchego oka.

Szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do aplikacji rzęs, należy je przed zabiegiem zdjąć.

Przeczytaj również:

 

Trwała na rzęsy

Podobnie jak w przypadku zabiegu trwałej ondulacji na włosy, trwała rzęs polega na trwałym kształtowaniu, podkręceniu rzęs przy użyciu profesjonalnych preparatów. Jednakże preparaty te są delikatniejsze i bezpieczniejsze dla oczu.

Na przyklejone do specjalnego wałeczka rzęsy górnej powieki nanosi się płyn do trwałej ondulacji następnie utrwala. Zabieg jest w pełni bezbolesny, trwa około 30 minut. Po zabiegu trwała na rzęsy  można od razu wykonać hennę na rzęsy (czasem końcówki rzęs nieznacznie się rozjaśniają podczas zabiegu).

Efektem zabiegu jest trwałe podkręcenie rzęs, które utrzymuje się przez okres około dwóch miesięcy. Po zabiegu rzęsy nie wymagają specjalnego traktowania. Minusem ondulacji rzęs jest lekkie zniszczenie struktury włosków. Użycie trwałej jest związane z zastosowaniem substancji chemicznych, które w pewnym stopniu niszczą naturalnie rosnące włoski.

Trwała na rzęsy cena: 50-100 zł

Trwała na rzęsy – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu trwała rzęs to:

  • alergia,
  • choroby zakaźne,
  • niedomykalność powiek,
  • oczy wyczulone na dotyk,
  • przebyta operacja okulistyczna,
  • słabe rzęsy,
  • stan zapalny oczu,
  • sztuczne rzęsy,
  • świeża plastyka powiek,
  • wrażliwa skóra okolicy oczu.

Szkła kontaktowe podobnie jak w przypadku zabiegu lifting rzęs, nie są przeciwwskazaniem do zabiegu trwała rzęs, ale soczewki należy przed zabiegiem zdjąć.

Pamiętaj, że rzęsy wypadają codziennie i jest to proces całkowicie naturalny. Codziennie mogą wypaść nawet 2-3 rzęsy.

Cykl wzrostu włosów składa się z trzech faz:

  • anagenu – wzrost włosa pod skórą, faza, która ma miejsce do momentu wyrośnięcia włosa ponad skórę
  • katagenu – faza, w której cebulka rzęsy obumiera, rzęsa nie rośnie już, ale jeszcze nie wypada
  • telogenu – martwa rzęsa wypada i zostaje wypchnięta przez nową, która jest w stanie anagenu.

Cykl wzrostu włosów dla rzęs wynosi ok. 90-100 dni, czyli maksymalnie 12 tygodni.

O sposobach na przyspieszenie porostu rzęs i brwi pisaliśmy tutaj.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Madzi4
Gość
Madzi4

Moim zdaniem lepiej postawić na sposoby, które sprawią, że rzęsy będą w świetnej kondycji i nie będzie trzeba stawiać na takie zabiegi. One niby polepszają ich wygląd, ale i uszkadzają je. Ja używam serum do rzęs i brwi Revitacell. O marce i kosmetykach możecie przeczytać więcej na ich stronie: https://www.revitacell.pl/ . To, co mnie do nich przekonało, to fakt, że są wzbogacone o komórki macierzyste.

Universkin kosmetyki „skrojone na miarę”, czyli dostosowane do wymagań naszej skóry

Croma Pharma została wyłącznym dystrybutorem preparatu UNIVERSKIN™ czyli spersonalizowanej pielęgnacji skóry. Czym charakteryzują się kosmetyki Universkin i jaka jest ich przewaga nad innymi kremami? Na ten temat rozmawialiśmy z dr Marzeną Lorkowską-Precht, która gamę kosmetyków ma swojej Klinice od czerwca tego roku.

Justyna Gawryś: Marzenko czym jest Universkim? I jaka jest jego przewaga nad innymi kremami?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Universkin to nowe podejście do kosmetologii. Preparaty tworzone przez lekarza/kosmetologa, dostosowane specjalnie do wymagań skóry pacjenta, „skrojone na miarę”.

Jak powinna wyglądać wizyta? Czy powinnam się do niej przygotować w jakiś szczególny sposób?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Wizyta nie wymaga większego przygotowania. Optymalnie jest, gdy lekarz zna Twoją skórę, wie czego jej potrzeba. Ale oczywiście nie jest to absolutny wymóg. Konsultacje rozpoczynamy od specjalnej ankiety, pacjent odpowiada na pytania dotyczące przebytych chorób, problemów skórnych i zwyczajów pielęgnacyjnych. Potem wraz z lekarzem ocenia stan swojej skóry; nawilżenia, zwiotczenia, skłonności do przebarwień, zmian trądzikowych itp. Po zbadaniu stanu skóry oraz ocenie ankiety lekarz przystępuje do stworzenia dla Ciebie najwłaściwszej receptury i wykonania serum.

Z jakimi problemami radzą sobie kosmetyki Universkin? Czy są to kosmetyki dla wszystkich czy wyłącznie dla skór problematycznych lub z widocznymi zmarszczkami?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Koncepcja Universkin to możliwość odpowiedzi na praktycznie wszystkie potrzeby skóry. Skuteczność preparatu wynika bezpośrednio z wiedzy i doświadczenia osoby planującej recepturę oraz Twojego systematycznego stosowania produktu.

Czy jeden produkt może być na wszystkie problemy, z którymi przyjdę do gabinetu? Czy raczej jest to kilka kosmetyków?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Do serum bazowego (serum P) możemy dodać max. 3 składniki aktywne. W zależności od potrzeb skóry, tworzymy dla niej najlepszy zestaw. Im więcej problemów, tym więcej składników aktywnych musi być wykorzystane w recepturze. W ciągu doby możemy dostarczyć ich nawet 6 (serum ranne i serum nocne). Możemy także przygotować osobny specyfik na skórę wokół oczu. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

W jaki sposób przeprowadzasz diagnozę skóry?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Twoją skórę już dobrze znam, więc to bardzo proste, wiem czego jej potrzeba… Oczywiście do diagnozy skóry możemy użyć specjalistycznych analizatorów ale wprawne oko i doświadczone dłonie kosmetologa bez trudu rozpoznają potrzeby skóry. Ponadto ankieta przygotowana specjalnie dla potrzeb marki bardzo ułatwia identyfikację niedoskonałości skóry.

Mamy sezonowość pór roku. W takim razie jak wygląda dobór kremu. Czy również zwracamy na to uwagę? Czy krem Universkin musi być również dostosowany pod tym kątem?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Niektóre ze składników aktywnych powinny być stosowane w okresie jesienno-wiosennym. Zwłaszcza te o działaniu złuszczającym. Teraz wszyscy dużo podróżujemy i nieraz trudno dobrać terapię do planów urlopowych. Czasami najskuteczniejsze jest leczenie przebarwień latem, kiedy dzieci pacjentki są na wakacjach a ona praktycznie nie wychodzi z biura…Oczywiście ochrona UV obowiązuje zawsze!

A co z osobami, które mają alergię na większość kosmetyków? Czy te kremy są również dedykowane takim osobom?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Serum P, czyli baza kosmetyków oraz kremy z serii Nexultra praktycznie nie powinny alergizować ale oczywiście wszystko jest możliwe… Inaczej to wygląda w przypadku składników aktywnych. One mają zdecydowanie większy potencjał. Stąd potrzeba dokładnego wywiadu oraz w niektórych przypadkach test tolerancji. Wykonujemy go np. chcąc przygotować serum z wysokim stężeniem witaminy C.

W ofercie Kliniki Artismed kosmetyki Universkin posiadasz od czerwca bieżącego roku. Jak oceniasz ich skuteczność? Czy widzisz zadowolenie pacjentów?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Universkin to „miłość od pierwszego wejrzenia”. Nie ukrywam, że na początku obawiałam się, że cena serum (3 składniki 700 zł) trochę odstraszy pacjentów. Ale koncepcja personalizowanego preparatu, dobranego idealnie do skóry pacjenta, wygrała. Pacjentki pokochały Universkin.

Universkin nie kupimy w drogerii ani w aptece. Czy to oznacza, że każda osoba ma inny zestaw kompozycji?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Tak, indywidualna receptura to zasada tej marki. Nowoczesna kosmetologia stawia na preparaty personalizowane, przygotowywane nawet w oparciu o DNA pacjenta… Osobiście uważam jednak, że nie ma potrzeby badań genetycznych, żeby precyzyjnie ocenić potrzeby skóry. Badania DNA zostawmy do „prawdziwych” zagrożeń, np. nowotworami (onkogenetyka).

Ile dokładnie kosmetyków możemy zakupić z gamy Universkin?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Gamą Universkin to praktycznie kilka produktów. Flagowe serum P z dodatkami, które pozwalają na ponad 1000 kombinacji recepturowych oraz kremy z serii Nexultra 1,2,3 i Baume ( różnią się formułą) oraz ochrona UV.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja kosmetykami Universkin? Czy otrzymujemy jakieś zalecenia?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Tak, to bardzo ważne by odpowiednio „dawkować” serum. Na opakowaniu mamy zawsze oznaczone dzień, noc lub dzień i noc. Stosujemy 4 krople serum na twarz i 2 na szyję. Najważniejsze to systematyczne stosowanie oraz przestrzeganie daty ważności – serum nie zawiera konserwantów.

Po jakim czasie jesteśmy w stanie zauważyć pierwsze efekty?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Wszystko zależy jakie substancje aktywne zostały dodane. Niektóre z nich, np. silnie liftingujące DMAE, daje spektakularne efekty już po kilku/kilkunastu minutach od nałożenia. Inne substancje potrzebują 2-3 tygodni.

Na jak długo wystarcza kuracja? Czy kosmetyki za każdym razem zmieniamy czy powielamy naszą „receptę“?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Kuracja wystarcza na 6-8 tygodni. Po takim czasie konsultujemy z lekarzem recepturę. Jeśli działa, kontynuujemy. Nasza skóra podlega wielu zmianom, wystarczy wyjechać na słońce i widzimy co się z nią dzieje po 2 tygodniach plaży. Zawsze możemy zmienić recepturę, tak aby stosować zawsze najskuteczniejszą w danej chwili.

Kto może przygotować recepturę na kosmetyki Universkin i czy kupimy je w każdym gabinecie?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Universkin to marka zastrzeżona dla lekarzy i kosmetologów. Każdy z nas, oferujących kosmetyki przeszedł specjalne szkolenia i testy. Trzeba doskonale rozumieć możliwości substancji czynnych i ich interakcje, żeby tworzyć skuteczne receptury.

Osoby w jakim wieku mogą skorzystać z tej usługi? Czy jest jakiś przedział wiekowy?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Nie ma ograniczeń wiekowych, dla każdego tworzymy indywidualny produkt. Moja mama, córka i ja, mamy bardzo wrażliwą skórę. Ja, dla siebie, przygotowuję serum ze składnikami łagodzącymi podrażnienia, przeciwzmarszczkowymi oraz działającymi przeciw fotostarzeniu. Mama otrzymuje produkt silnie liftingujacy, przeciwzmarszczkowy oraz łagodzący podrażnienia. Moja 18-letnia córka dostaje preparat z wit B3, który łagodzi podrażnienia i stany zapalne oraz dba o odpowiednie nawilżenie. Wszystkie mamy Serum P, ale każda z innymi dodatkami,

Jaki jest koszt wykonania kremu?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Koszt zależy od ilości substancji czynnych. Serum P z 1 składnikiem to 500 zł, 2- 600 zł, 3- 700 zł. Kremy to koszt 200-300 zł.

Jak długo czekamy na wykonanie kosmetyków?

dr Marzena Lorkowska-Precht: Najdłuższa jest konsultacja! Serum przygotowuje się na bieżąco, samo wykonanie to 5 min.

Z racji tego, że przed wykonaniem kremu przeprowadzana jest diagnoza mam pytanie czy taki krem możemy podarować komuś w prezencie oraz czy możemy złożyć zamówienie telefonicznie lub drogą mailową?

Teoretycznie tak. Ale tylko w sytuacji, gdy znamy pacjentkę dla której robimy serum. Kiedy np. córka chce sprezentować je mamie, która jest moją pacjentką. Wtedy nie ma problemu. Raczej nie eksperymentowałabym z „nieznaną skórą”…

Jeśli chodzi o drugą cześć pytania, oczywiście nie ma problemu, jeśli poprzednia receptura nam odpowiada, możemy zamówić kolejne serum przez telefon lub mailem. W naszej dokumentacji jest dokładna receptura każdego wykonanego dla pacjenta serum.

Bardzo dziękuję za rozmowę

dr Marzena Lorkowska-Precht: Ja również dziękuję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana