Kolejność nakładania kosmetyków na twarz – pielęgnacja poranna i wieczorna

Kolejność nakładania kosmetyków na twarz jest bardzo istotna, o czy nie zawsze pamiętamy. Od tego co nałożymy na skórę twarzy najpierw lub później, zależy skuteczność działania poszczególnych preparatów. Jaka powinna być zatem kolejność nakładania kosmetyków na twarz? Podpowiadamy.

Zanim rozpoczniemy nakładanie kosmetyków, nasza twarz powinna być oczyszczona. Wydaje się to być oczywiste, ale zwłaszcza w porannym pośpiechu pomijamy ten element pielęgnacji twarzy. Dlatego chcemy pokreślić, że kluczowym elementem prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy jest codzienne oczyszczanie, zarówno poranne, jak i wieczorne.

oczyszczanie skóry twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy to najskuteczniejszy sposób na usuwanie martwych komórek naskórka, nadmiaru sebum, kurzu i brudu, a także makijażu. Oczyszczanie uwalnia skórę od wszystkiego, co może ją oblepiać, otwiera pory i pozwala jej oddychać. O tym jak powinno wyglądać codziennie prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy przeczytasz tutaj.

Rano wystarczy delikatnie przetrzeć skórę twarzy mleczkiem lub użyć pianki czy żelu, a następnie zastosować odpowiedni do rodzaju skóry tonik.  Jeżeli bardzo się spieszymy, wystarczy gdy przetrzemy skórę tonikiem lub płynem micelarnym, a następnie nałożymy krem na dzień.

kolejność nakładania kosmetyków na twarz

Zaleca się aby kosmetyki nakładać w ściśle określonej kolejności. Najpierw nakładamy produkty lekkie, na samym końcu cięższe. Na początku stosujemy produkty na bazie wody, później te z zawartością oleju, serum nakładamy przed kremami. Decyduje to o skuteczności działania poszczególnych preparatów.

krem pod oczy

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, praktycznie pozbawiona tkanki tłuszczowej, łatwo ulega wysuszeniu i podrażnieniom. Ponadto charakteryzuje się słabym krążeniem krwi i skłonnością do zastojów limfatycznych.

Warto rozpocząć pielęgnację skóry okolic oczu już około 20 roku życia. Zaleca się by pielęgnacja taka polegała na nawilżaniu i odżywianiu skóry kosmetykami witaminowymi i ziołowymi o delikatnym działaniu. Na dzień, pod makijaż najlepiej nakładać lekki, nawilżający krem pod oczy, na noc natomiast – serum i odżywczy krem pod oczy.

Czasem codziennie stosowany krem pod oczy nie zawsze jest wystarczający i nasze problemy w postaci zmarszczek, opuchlizny czy cieni nie są niwelowane w sposób dla nas satysfakcjonujący. Warto sięgnąć wtedy po specyfik o silniejszym działaniu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju płatki, kompresy i maski pod oczy, które pomogą nam w walce o piękną skórę wokół oczu.

Zobacz również: 

 

serum na skórę twarzy

Co to jest serum? Serum to kosmetyk charakteryzujący się skoncentrowanym składem, który zapewnia silniejsze działanie niż krem. Serum z reguły ma lekką konsystencję i nie pozostawia na twarzy filmu ochronnego. Serum do twarzy często dostępne jest w ampułkach czy saszetkach – do stosowania przez określony czas (np. przez cztery tygodnie).  Ważne jest aby serum na twarz nałożyć jako pierwsze, z uwagi na to, że nałożone na krem nie wniknie już tak głęboko w skórę.

Serum do twarzy powinno być dopasowane do cery i warto je aplikować zwłaszcza na noc. Podczas snu bowiem regeneruje się nie tylko nasz organizm, ale także skóra. W tym czasie naskórek szybciej się odnawia, a zawarte w kremach na noc odpowiednie substancje lepiej się wchłaniają.

Pamiętaj! 

Jeżeli masz serum pod oczy i serum na twarz, w pierwszej kolejności nałóż serum pod oczy. Jeżeli najpierw nałożysz serum na skórę twarzy, a następnie sięgniesz po serum pod oczy, może się zdarzyć, że pozostała na palcach resztka produktu do twarzy może podrażnić bardzo wrażliwy obszar skóry wokół oczu.

Kremy do twarzy

  • krem do twarzy na dzień

Konsystencja kremu na dzień jest bardzo lekka, co ułatwia jego wchłanianie. Najczęściej jest to emulsja, czyli olej w wodzie, który nie pozostawia filmu, łatwo się wchłania i jest przyjemny dla skóry. Krem do twarzy dopasowany do potrzeb cery, nakładamy ok. 5 min po nałożeniu serum. Na dzień zalecane są przede wszystkim kremy nawilżające oraz nawilżająco-matujące.

  • Ochrona przed promieniowaniem UV – krem do twarzy z filtrem 

Zachęcamy, aby zawsze nałożyć krem do twarzy z filtrem UV przed wyjściem z domu. Jeżeli Twój krem na dzień nie zawiera filtru, bardzo zachęcamy do sięgnięcia po dodatkowy krem, który taki filtr ochronny po siada. Pamiętaj! Dzięki regularnemu stosowaniu preparatów z filtrami UV – również w okresie jesienno-zimowym – skóra wolniej się starzeje, a dodatkowo chronimy ją przed powstawaniem przebarwień. Przeczytaj czemu warto stosować krem do twarzy z filtrem przez cały rok.

Po nałożeniu na twarz krem na dzień, odczekaj 10 – 15 minut zanim nałożysz makijaż. Jeżeli położysz podkład do twarzy zbyt szybko, może się on rolować i nieodpowiednio stopić ze skórą twarzy.

  • krem do twarzy na noc

Na noc natomiast warto stosować krem odżywczy, bardziej gęsty w konsystencji i intensywnej działający na skórę twarzy. Krem do twarzy na noc http://dermaestetic.pl/uroda/roznica-miedzy-kremem-dzien-a-kremem-noc/ ma za zadanie wspomóc regenerację skóry, dlatego ich skład jest pełen witamin i minerałów, które podczas snu wnikają w naszą skórę. Ich skład podobny jest do masek kremowych, które tak jak krem mogą być zostawiane na noc do wchłonięcia.

Może zainteresuje Cię również temat: Nagła utrata jędrności na twarzy. Przegląd zabiegów

 

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
www.dermaestetic.plMarzena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marzena
Gość
Marzena

Jesli nakladam olejek i krem z mocnym filtrem rano, to w jakiej kolejnosci?

Nowość: Regenera Activa pomoc w leczeniu łysienia androgenowego

Łysienie jest coraz częściej obserwowaną dolegliwością, z którą borykają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Łysienie może prowadzić do obniżenia samooceny, a nawet depresji. Jest to zatem poważny problem, nie tylko medyczny, lecz także problem estetyczny.

wypadanie włosów przyczyny

Wypadanie włosów jest normalnym procesem fizjologicznym. Generalnie dzienna utrata włosów na ogół nie powinna przekraczać od 50 – 100 włosów dziennie. W sytuacji, gdy dziennie tracimy ponad 100 włosów przez kilka tygodni, powinniśmy poszukać przyczyny i skonsultować się z lekarzem.

Przeczytaj: Dlaczego moje włosy wypadają? Poznaj 5 powodów

Co do zasady wypadanie włosów postępuje stopniowo i sporadycznie kończy się całkowitym wyłysieniem. Prędkość łysienia w znacznym stopniu uwarunkowana jest genetycznie, a co za tym idzie naturalne łysienie nie jest objawem żadnej choroby. Istnieją także inne typy łysienia, które wymagają szczególnej uwagi, z uwagi na fakt, że mogą oznaczać problemy zdrowotne. Leczenie łysienia uzależnione jest od rodzaju łysienia. Dzisiaj skupimy się na łysieniu androgenowym, a w szczególności na nowej metodzie jego leczenia.

łysienie androgenowe przyczyny

Łysienie androgenowe jest spowodowane wrażliwością mieszków włosowych na androgeny. Co do zasady głównym czynnikiem powodującym łysienie androgenowe jest testosteron, a dokładniej pochodna testosteronu – dihydrotestosteron (DHT). Androgeny to męskie hormony, które występują również u kobiet.

DHT powoduje miniaturyzację mieszków włosowych, czego konsekwencja jest ich spłycenie oraz ścieńczenia włosów. Co za tym idzie – krótszy czas życia włosa, oznacza szybsze przejście w fazę wypadania.

Warto zaznaczyć, że łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna utraty włosów, która dotyka około 70% mężczyzn i 40% kobiet w określonym okresie życia. Łysienie androgenowe u panów  występuje zazwyczaj tzw. recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku. Natomiast u pań łysienie androgenowe zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. U mężczyzn dość często może prowadzić do całkowitego wyłysienia, w przeciwieństwie do kobiet, gdzie sporadycznie pojawiają się takie przypadki.

łysienie androgenowe leczenie

Regenera Activa to nowy zabieg, który ma udowodnione działanie w przypadku problemu jakim jest łysienie adrogenowe. Jest to specjalnie zaprojektowany systemem, który pozwala walczyć z wypadaniem włosów.  Regenera Activa wykorzystuje autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej.

Przed przystąpieniem do zabiegu Regenera Activ niezbędne jest prawidłowe postawienie diagnozy. W tym celu zaleca się przeprowadzenie konsultacji, podczas których zostanie przeprowadzone zostanie dermoskopowe skóry głowy. Ponadto wskazane jest także wykonanie badań takich jak: morfologia krwi, TSH, FT3, Fe + TIBC oraz DHEA

Regenera Activa – na czym polega?

Technika Regenera Activa ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację, uzyskuje się wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System Regenera Activa  wpływa na odrost utraconych w skutek łysienia androgenowego włosów.

Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych, komórek macierzystych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu.

photo: Revisage, zdjęcia przed i 30-60 dni po zabiegu Regenera Activa
photo: Revisage, zdjęcia przed i 30-60 dni po zabiegu Regenera Activa

Regenera Activa – przebieg zabiegu

Regenera Activa to doskonała metoda pozwalająca spowolnić proces wypadania włosów.  W pierwszym etapie lekarz pobiera niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe (przed pobraniem lekarz znieczula dany obszar karku). Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu.

W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej od pacjenta tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne. Tak przygotowana zawiesina zostanie podana w skórę głowy, na zasadzie mezoterapii, w okolice mieszków włosowych, aby zainicjować procesy naprawcze.

Zabieg Regenera Activa wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Uwaga! Zabieg Regenera Activa można powtórzyć dopiero po 2-3 latach, aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienie androgenowego.

Przeczytaj również: 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przegląd popularnych zabiegów estetycznych w 2017 roku

Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nieustannie wzrasta. Sprzyja temu rozwój nowoczesnych technologii, dzięki który zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej skuteczne i bezpieczne. Co najchętniej poprawiamy w swoim wyglądzie i w jaki sposób? Sporządziliśmy listę popularnych zabiegów medycyny estetycznej w 2017 r.

Najpopularniejsze zabiegi na twarz

  • Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. (koniecznie przeczytaj co eksperci sądzą na temat kwasu hialuronowego). Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Dzięki zabiegowi polegającemu na wstrzykiwaniu kwas hialuronowego nieusieciowanego pod skórę, poprawia się gęstość skóry twarzy, a także jej nawilżenie i elastyczność. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Więcej na temat kwasu hialuronowego możesz przeczytać: 

 

  • Botoks

Botoks – toksyna botulinowa (BTX) jest neurotoksyną wytworzoną w warunkach beztlenowych przez bakterie Clostridium botulinum (pałeczki jadu kiełbasianego). Jest jedną z najsilniej działających trucizn organicznych. Toksyna botulinowa znalazła szerokie zastosowanie lecznicze w wielu dziedzinach medycyny, a wskazania do jej stosowania stale rozszerzają się. Toksyna wstrzyknięta do mięśnia powoduje jego przejściowe osłabienie. Przyłącza się ona do zakończeń nerwów ruchowych, a poprzez zahamowanie uwalniania acetylocholiny blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Nie jest to zmiana stała, bowiem funkcja mięśni powraca po 3–4 miesiącach, co związane jest z tworzeniem nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu: 

Peeling chemiczny (chemiczne złuszczanie naskórka) jest to kontrolowane złuszczanie skóry na skutek działania substancji, które są pochodzenia biologicznego bądź chemicznego. Za pomocą peelingu pozbywamy się defektów kosmetycznych bądź też zmian chorobowych, które są w obrębie naskórka i skóry właściwej. Za pomocą peelingów możemy regulować głębokość złuszczania.

Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę odpowiednio przygotowanej mieszaniny związków chemicznych o ściśle określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i wpływają na przebudowę elastyny i kolagenu (proteiny podporowe skóry). Zabiegi z użyciem peelingów chemicznych wpływają na odnowę naskórka i skóry, działają w sposób odmładzający (likwidują oznaki starzenia się skóry). Najczęściej wykorzystywaną substancją jest kwas glikolowy (otrzymany z trzciny cukrowej), kwasy owocowe (AHA), a także kwas trójchlorooctowy.

Zobacz również: 

  • Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja – to peeling mechaniczny, polegający na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka za pomocą kryształków korundu. Poprzez regulację przepływu podciśnienia kryształków można kontrolować głębokość złuszczania. Zabieg jest bezbolesny i nie utrudnia wykonywania codziennych czynności.

  • IPL

IPL – jedną z bardziej skuteczniejszych metodą usuwania przebarwień jest zastosowanie urządzenia IPL. Podczas zabiegu następuje niszczenie komórek zawierających barwnik. Jest to możliwe dzięki temu, że wiązka światła IPL jest pochłaniana przez melaninę, prowadząc do podgrzania komórek z melaniną i, w końcowym etapie, ich rozbicia.

Przeczytaj również: 

  • Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na podaniu, poprzez specjalne urządzenie, dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia. Zabiegowi można poddać skórę twarzy, szyi i dekoltu, dzięki czemu nastąpi redukcja zmarszczek po przez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia, a tym samym nastąpi widoczna poprawa napięcia i elastyczności skóry.

  • Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – warto również skorzystać z mezoterapii własnym osoczem bogatopłytkowym. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów umożliwiających wykorzystanie sił witalnych organizmu. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu.

Czy wiesz, że zabieg karboksyterapii i podanie osocza bogatopłytkowaego można połączyć? Więcej na ten temat dowiesz się z: 

 

Najpopularniejsze zabiegi na twarz i ciało

  • Mezoterapia

Mezoterapia – jest mało inwazyjną techniką poprawiającą napięcie i blask skóry, która odbudowuje, odżywia i regeneruję skórę twarzy i ciała. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy oraz zestaw mikroelementów i witamin – substratów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry. Wyróżniamy mezoterapię igłową oraz bezigłową. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: mezoterapia igłowa czy bezigłowa – którą wybrać? 

  • Termoplastyka

Termoplastyka to zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe w celu liftingu skóry twarzy, a także szyi, dekoltu oraz dłoni. Podczas zabiegu na skutek działania fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje ogrzanie tkanek. Włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skurczeniu, a następnie napięciu, co pobudza funkcje regeneracji. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry, które wpływają na jej jędrność i elastyczność.

  • Nici 

Nici stymulują proces produkcji kolagenu i elastyny. Skóra po zabiegu jest widocznie bardziej jędrna i nawilżona. Nici  wprowadzane są w określone okolice skóry twarzy za pomocą bardzo cienkiej igły. Tworzą dla wiotczejących mięśni swoisty stelaż, napinają je i przy okazji wygładzają skórę. Dzięki niciom możemy również osłabić działanie mięśni mimicznych twarzy i tym samym wygładzić rysy twarzy.

Ponadto nici mają zastosowanie również w przypadku problemów jakimi są: wiotki brzuch, piersi, a także uda, ramiona i pośladki. Nici te umieszcza się nieco głębiej w skórze i tkance podskórnej.

Nici rozpuszczają się po około 6 miesiącach, ale dzięki nim w skórze pozostanie solidne „rusztowanie”, a także widoczny efekt ujędrnienia, nawet na 2 lata.

Może zainteresuje Cię również temat: 

Najpopularniejsze zabiegi na ciało

  • Depilacja laserowa

Dzięki zabiegowi usuwania owłosienia laserem, możemy pozbyć się niechcianych włosków na bardzo długo, a nawet na zawsze. Depilacja laserowa to rozwiązanie doskonałe, ale nie dla każdego. Depilacja laserowa to zabieg, który najlepiej sprawdzi się u osób o kontrastowej, w stosunku do skóry, barwie włosów – skóra powinna być jak najjaśniejsza a włosy jak najciemniejsze. Depilacja laserowa to idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z wrastaniem włosków i tworzeniem stanów zapalnych.

Przeczytaj także: 

  • Endermologia

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, to zabieg, który polega na oddziaływaniu na skórę i podskórną tkankę łączną poprzez zastosowanie precyzyjnego masażu mechanicznego z zastosowaniem dwóch niezależnie obracających się rolek w połączeniu z podciśnieniem. Jest to mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej, która skutkuje ożywieniem metabolicznym nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnieniem jej metabolizmu oraz stymulacją uwalniania tłuszczu. Zbita, stwardniała tkanka skupiająca komórki tłuszczowe zmiękcza się. Dzięki temu możliwe jest uwolnienie i usunięcie nawet tego tłuszczu, który jest odporny na gimnastykę oraz dietę. Jednocześnie fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina oraz tonizuje skórę.

  • HIFU

HIFU to urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Nie są to jednak zwykłe fale, ponieważ w urządzeniu HIFU wykorzystane zostały fale dźwiękowe o wysokim natężeniu. Fale docierają do głębokich warstw skóry, doprowadzając do jej przegrzania. Przegrzanie nie jest silne – utrzymuje się na poziomie 65-70 stopni Celsjusza. Następuje kontrolowane poparzenie, dzięki któremu włókna kolagenowe regenerują się i kurczą. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i gładsza.

  • Dermomassager

Dermomassager to innowacyjne urządzenie do podciśnieniowego masażu ciała. Zabieg z jego użyciem jest połączeniem masażu mechanicznego z podciśnieniem z jednoczesnym odciągnięciem fałdu skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Podczas zabiegu wybraną partię ciała masuje się za pomocą specjalnej głowicy, która wyposażona jest w ruchome rolki i rurę ssącą. Najczęstsze wskazanie do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem dermomassagera to cellulit, ale jest on także stosowany w celu redukcji obrzęków, którą uzyskuje się w efekcie stymulacji mikrokrążenia.

  • Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn jest jedną z najbardziej skutecznych metod stosowanych w medycynie estetycznej. W zależności od rodzaju blizn zalecane są zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego lub ablacyjnego. Laser ablacyjny jest bardziej wydajny, niemniej jednak jest dużo ostrzejszą i bardziej bolesną formą leczenia. Skuteczność laserowego usuwania blizn jest uzależniona od predyspozycji pacjenta oraz struktury blizny, a o intensywności terapii decyduje lekarz wykonujący zabieg,

Więcej na temat usuwania blizn przeczytasz tutaj.

  • Lipoliza

Lipoliza to nowoczesna metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skutecznym usuwaniu tkanki tłuszczowej opornej na redukcję za pomocą diety i ćwiczeń. Zabieg lipolizy to alternatywa dla zabiegu chirurgicznego, jakim jest liposukcja (odsysanie tłuszczu). Jest to bezpieczna metoda efektywnego pozbycia się tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana