Joga twarzy – ćwiczenia do wykonania w domu

Słowo joga pochodzi od sanskryckiego rdzenia yuj i znaczy: wiązać, łączyć, przywiązywać, połączyć i zjednoczyć. Joga to starożytny, wywodzący się z Indii system indywidualnej praktyki prowadzącej do integracji osobowości na płaszczyźnie psychicznej, emocjonalnej i fizycznej. Asana to trzeci stopień na drodze jogi, który polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń (asan).

Celem tych ćwiczeń jest osiągnięcie wewnętrznej harmonii i wzmacnianie ciała. Ciało sztywne i napięte należy rozciągnąć i rozluźnić, ciało zbyt rozluźnione należy wzmocnić. Joga odpręża, dodaje siły, wycisza, łagodzi bóle pleców czy głowy. Techniki ćwiczeń jogi można również skutecznie wykorzystać do poprawienia kondycji skóry i walki ze zmarszczkami.

Joga twarzy często nazywana jest tańszym zamiennikiem botoksu. Wystarczy kilkanaście minut dziennie, by po około 3 tygodniach zauważyć pierwsze efekty naturalnego liftingu.

Joga twarzy na zmarszczki

Joga twarzy oparta jest na technikach jogi i ajurwedy. Warto wiedzieć, że w skórze twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które można ćwiczyć tak jak każde inne. Regularne ćwiczenia sprzyjają zatem utrzymaniu skóry w dobrej kondycji i pomagają w redukcji zmarszczek.

Dzięki jodze twarzy można zlikwidować drugi podbródek. Co więcej wspomaga ona również usuwanie toksyn, które często są główną przyczyną złego stanu cery. Skoro dla witalności i zdrowego wyglądu wykonujemy ćwiczenia fizyczne na mięśnie całego ciała, to dlaczego nie zadbać o mięśnie twarzy i szyi? Trening pomaga w dotlenieniu komórek, na czym zyskuje skóra – nabiera zdrowszego kolorytu i większej sprężystości.

Bazując na tutorialu: Joga twarzy – 6 ćwiczeń do wykonania w domu, zachęcamy do spróbowania tego rodzaju ćwiczeń twarzy.

  • Ćwiczenie 1. „V”

Palce wskazujące i środkowe obu dłoni rozkładamy tworząc kształt litery „V”. Następnie przykładamy je do oczu, tak by palce środkowe znalazły się u nasady nosa między brwiami, a palce wskazujące po zewnętrznej części oczu. Unosimy gałki oczne do góry. Następnie mrużymy oczy, tak aby lekko drgały nam powieki i pod palcami poczujemy delikatną pracę mięśni. Zamykamy oczy i i ponownie lekko je mrużymy, tak aby drgały nam powieki. Wdech, wydech. Powtarzamy czynności ponownie.

  • Ćwiczenie 2. Wygładzanie uśmiechu

Otwieramy usta i „naciągamy” je tak, jakbyśmy chcieli schować je pod zęby. Tworzymy literkę „o”,  a następnie uśmiechamy się. Powtarzamy kilka razy. Pozostajemy teraz w fazie uśmiechu. Palec wskazujący umieszczamy na brodzie. Następnie poruszam dolną szczęką, jakbyśmy chcieli coś ugryźć i jednocześnie odchylamy głowę do tyłu wyciągając szyję. Gdy dojdziemy do momentu, kiedy nie możemy już dalej odchylić głowy, powracamy wykonując nadal ruch dolną szczęką. Powtarzamy jeden raz.

  • Ćwiczenie 3. Wygładzanie brwi

Palce obu rąk umieszczamy pośrodku czoła i delikatnie przeciągamy aż do skroni. Wykonujemy trzy takie ruchy, nie naciągając nadmiernie skóry.

  • Ćwiczenie 4. Flirtujące oczy

Umieszczamy palce wskazujące równoległe do żuchwy, tak aby czubki palców przylegały do skrzydełek nosa. Następnie robimy ustami literkę „o” jak w ćwiczeniu 2. Gałki oczne podnosimy do góry i trzepoczemy rzęsami tak długo jak to możliwe, najlepiej wytrzymać do 30 sekund.

  •  Ćwiczenie 5. Żyrafa

Dłonie umieszczamy na szyi i delikatnie ciągniemy je w dół po skórze szyi, jednocześnie głowę odchylamy powoli do tyłu. Wykonujemy dwa razy. Za drugim razem zatrzymujemy palce na kościach obojczyków, głowę nadal mamy odchyloną do tyłu i i usta wyginamy w podkówkę, tak by poczuć pracujące mięśnie w okolicach twarzy i szyi. Rozluźniamy się.

  • Ćwiczenie 6. Akupresura

Palec wskazujący umieszczamy między brwiami, delikatnie przyciskamy. Następnie wykonujemy lekkie ruchy okrężne – kilka w lewą stronę, kilka w prawą stronę. Można zamknąć oczy.

Za pomocą palców wskazujących, środkowych i kciuków szczypiemy linię żuchwy, rozpoczynając od brody. Powtarzamy 3 razy.

Palcami wskazującymi i kciukami pociągamy delikatnie po 3 razy za płatki uszu. To samo wykonujemy na wysokości połowy uszu oraz na górze uszu.

Danielle Collins, ekspert jogi, zaleca wykonywanie tych ćwiczeń kilka razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Czy stan naszej skóry jest zakodowany?

W naszym kodzie DNA zapisane są nie tylko cechy charakteru, płeć, kolor oczu czy predyspozycje, ale także to jak wygląda nasza skóra. Geny bezpośrednio odpowiadają za syntezę takich kluczowych związków decydujących o stanie skóry jak elastyna, kolagen czy przeciwutleniacze. Badania pokazują, że aż w 60% wpływają na wiek postrzegany, czyli to, jak widzą nas inni, pomimo naszego realnego wieku. Czy da się wniknąć w kod i wpłynąć na stan naszej skóry?

Wygląd naszej skóry to w 60% geny

W procesie starzenia się skóry uczestniczy około 1500 genów odpowiedzialnych między innymi za nawilżanie, elastyczność, zdolność przeciwutleniania czy ochronę przed słońcem. Jak to funkcjonuje? Geny w szczególności uczestniczą w ekspresji białek, które budują skórę. Dlatego ważne, aby w codziennej pielęgnacji nie zapominać, że to jak wygląda nasza skóra w większości zależy od DNA.

Nasze przyzwyczajenia i nawyki – styl życia, sposób odżywiania oraz ochrona stosowana przed promieniami słonecznymi – również mają wpływ na stan naszej skóry, jednakże tylko w 40% – wyjaśnia dr Magdalena Łopuszyńska, dermatolog.

Dermokosmetyki

Nowoczesne technologie zastosowane w dermokosmetyce wychodzą naprzeciw problemom starzenia się skóry. Kosmetyki Genoxage X35/20 kompleksowo działają na wszystkie zmienne mające wpływ na starzenie się skóry, w szczególności dzięki połączeniu 20 składników aktywnych, zastosowanych w stężeniu do 35%, czyli znacznie powyżej średniej stosowanej w zwykłych kosmetykach. Powoduje to dodatkową aktywację genów odpowiadających za odbudowę skóry, m.in. poprawiając jej elastyczność i gęstość. W składzie preparatów znajdziemy m.in. kwas hialuronowy o trzech różnych masach cząsteczkowych, retinol, stabilizowana witamina C, enzymy naprawcze DNA, witamina E, składniki przeciwzapalne, przewciwobrzękowe i wiele innych.

Na linię Genoxage X35/20 składa się

  • Krem Genoxage X35/20 COMPLEX PROGRAM,
  • Krem Genoxage X35/20 VITAL ESSENTIAL w dwóch wersjach – dla cery normalnej i suchej oraz mieszanej i tłustej,
  • Serum Genoxage X35/20
  • Krem Genoxage X35/20 liftingujący okolice oczu i ust.

 

Dystrybutorem kosmetyków Genoxage w Polsce jest firma POLMAX.

 

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Opadające powieki – plazma zamiast skalpela

Naturalne procesy starzenia powodują stopniowe opadanie powiek, przez co oczy sprawiają wrażenie zmęczonych i smutnych. Nadmiar skóry na powiekach to problem, który do tej pory rozwiązywano na sali operacyjnej. Teraz w miejscu chirurgii plastycznej z powodzeniem poradzi sobie Plexr – zabieg, który nie wymaga uciążliwego znieczulenia czy długiej rekonwalescencji.

 

Plexr plazma

Porównując skórę 50-latki do 20-latki możemy zaobserwować spadek ilości naczyń krwionośnych o około 50%. Prowadzi to do zmniejszenia ilości kolagenu, skóra jest gorzej dotleniona i odżywiona, przez co staje się wiotka i pomarszczona. Zaczynają zanikać naturalnie poduszeczki tłuszczowe. Pojawiają się też zamiany wolumetryczne i kostne, następuje rozluźnienie mięśni oraz więzadeł. Wszystkie te czynniki razem powodują, że powieki zaczynają opadać, doprowadzając nawet do ograniczenia pola widzenia. Jeszcze do niedawna problem opadających powiek rozwiązywano chirurgicznie, za pomocą blefaroplastyki. Obecnie lifting okolica oka można wykonać również… plazmą.

Plexr opinie

Zdolności do obkurczania i usuwania nadmiaru wiotkiej skóry sprawia, że Plexr jest doskonałą alternatywą dla chirurgicznego zabiegu blefaroplastyki. Podczas zabiegu precyzyjnie aplikowana mikrowiązka plazmy działa jedynie w naskórku, dzięki czemu proces gojenia trwa jedynie kilka dnia, a zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych zajęć. Efekty estetyczne zabiegu są bardzo dobre, oko staje się bardziej otwarte, a twarz odzyskuje młodzieńczą świeżość – mówi dr Ewa Rybicka z Estetica Nova.

Jak wygląda Plexr zabieg

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający) i trwa ok. 20-30 minut. Plexr generuje między końcówką urządzenia a skórą pacjenta mikrowiązkę plazmy. Jest to zjonizowany gaz, który ze względu na swoje specyficzne właściwości nazywany jest czwartym stanem skupienia. Na skutek działania urządzenia, dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, dochodzi do sublimacji naskórka i obkurczenia skóry. Efekt termiczny powoduje pobudzenie oraz wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny, skóra staje się bardziej napięta.

Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, jednak dla uzyskania pełnego rezultatu zaleca się wykonanie 1-3 zabiegów, w odstępach 30-40 dni. Efekt utrzymuje się od 2 do 4 lat. Po zabiegu należy liczyć się z się obrzękiem i drobnymi strupkami, które znikają po ok. 5-7 dniach.

Kluczowym aspektem tej terapii jest bezpieczeństwo – podczas blefaroplastyki nie dochodzi do przepływu prądu przez gałkę oczną pacjenta, urządzenie nie powoduje uszkodzenia skóry właściwej. Dzieje się tak ponieważ zabieg działa na głębokości naskórka. Jedynymi przeciwskazaniami do wykonania Plexr są ciążą, okres karmienia piersią, zakażenia i stan zapalny skóry czy uszkodzenie naskórka. Technologia ta jest unikalna i chroniona patentami europejskimi.

Plexr cena

Koszt zabiegu na powieki górne wynosi ok. 1 200 zł

Zobacz jak wygląda zabieg Plexr:

Zapraszamy do odwiedzenia Kliniki dr Ewy Rybickiej

 

 

artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana