Jak zwiększyć trwałość makijażu

Są w życiu kobiety takie dni, popołudnia czy wieczory, kiedy bardzo zależy nam na nienagannym wyglądzie i trwałym makijażu. Sposobów na utrwalenie makijażu jest wiele. Co powinnyśmy zrobić by makijaż przetrwał wiele godzin? Przedstawimy dzisiaj kilka kluczowych porad.

Jak_wykonac_perfekcyjny_makijaz

Przede wszystkim musimy pamiętać, że złota myśl „umiar we wszystkim” dotyczy również make-up’u. Zbyt gruba warstwa kosmetyków będzie nie tylko wyglądała mało elegancko i sztucznie, ale również szybciej się z twarzy będzie ulatniać czy rolować.

Kosmetyki kolorowe zdecydowanie lepiej utrzymują się na skórze oczyszczonej i gładkiej. Warto zatem systematycznie wykonywać peeling skóry twarzy.

  1. Oczyszczamy

Przed przystąpieniem do wykonania makijażu skórę należy oczyścić z nadmiaru sebum. Najlepiej wykonać to za pomocą toniku lub płynu micelarnego.

Zobacz koniecznie: Jak powinno wyglądać codzienne oczyszczanie twarzy

  1. Nawilżamy

Niezależnie od posiadanego rodzaju cery, przed nałożeniem makijażu skórę twarzy powinnyśmy nawilżyć. Najlepiej zastosować do tego kosmetyk o lekkiej konsystencji, a w przypadku skóry tłustej krem nawilżający i długotrwale matujący.

  1. Baza pod makijaż

Na rynku dostępne są różnego rodzaju bazy pod makijaż, które nie tylko potrafią spłycić drobne zmarszczki czy niedoskonałości, ale także mogą zahamować wydzielanie przez skórę sebum. Podobnie jak krem, baza powinna być dobrana do Twojego rodzaju cery.

  1. Podkład

Podkład także powinien być dobrany do rodzaju cery. Warto go nałożyć przy pomocy gąbeczki lub specjalnego pędzla, co pozwoli na jego równomierne rozprowadzenie a także stopienie się ze skórą. (Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem – krótki przewodnik po pędzlach do makijażu) .

Może Was zainteresować również: Podkłady niezatykające porów – nasz ranking

  1. Cienie do powiek

Cienie do powiek występują w formie sypkiej lub formie sztyftów. Aby zapobiec ścieraniu się czy osadzaniu się cieni w załamaniu powiek, można zastosować na powiekę specjalną bazę. Nie jest to jednak niezbędny wydatek i z powodzeniem możemy wykorzystać nasz codzienny podkład, nakładając go na powiekę i utrwalając sypkim pudrem. Warto dodać, że jeśli chodzi o trwałość lepiej sprawdzają się cienie w kremie albo o deklarowanej przedłużonej trwałości.

  1. Kreski na powiekach

Jeżeli planujesz zrobić kreski na powiekach, zdecyduj się na eyeliner zamiast kredki w sztyfcie. Eyelinery utrzymują się zdecydowanie dłużej i nie ścierają się tak szybko jak kredka.

Może Was również  zainteresować: 10 najlepszych eyelinerów

  1. Tusz do rzęs

W przypadku tuszu do rzęs ważne jest dbanie o czystość szczoteczki, ponieważ pozostałości tuszu zasychają na niej i tworzą się grudki. Grudki te potem przyklejają się potem do naszych rzęs. Także warto raz na jakiś czas przemyć szczoteczkę ciepłą woda z płynem do demakijażu. Zrób to również przed nałożeniem tuszu na specjalne wyjście.

  1. Pomadka lub błyszczyk do ust

Zanim nałożysz kosmetyk na usta sprawdź czy nie są one spierzchnięte lub popękane, ponieważ na takich ustach pomadka długo się nie utrzyma, a także będzie wyglądała nieestetycznie. W takiej sytuacji przed nałożeniem pomadki koniecznie posmaruj usta grubszą warstwą balsamu nawilżającego i pozostaw na kilka minut. Balsam usuń po kilku minutach chusteczką. Odstające skórki możesz delikatnie usunąć za pomocą patyczka higienicznego lub bardzo delikatnie pocierając zwilżonym ręcznikiem.

Jeżeli używasz konturówki, obrysuj nią usta, a następnie zamaluj całą powierzchnię warg. Jeżeli nie używasz konturówki, to nałóż na wargi cieniutką warstwę fluidu. W obu sytuacjach będzie to bazą pod pomadkę. Pomadkę najlepiej nakładać na wargi pędzelkiem. Nadmiar odciskamy na chusteczce higienicznej. Ponownie nakładamy pomadkę i ponownie odciskamy na chusteczce. (Przeczytaj również: Efekt pełnych ust przy pomocy makijażu)

Błyszczyki co do zasady nie utrzymują się długo na ustach, ale na rynku są dostępne wersje także długotrwałe, w które na wielkie wyjścia warto zainwestować.

  1. Puder

Najlepiej utrwalić makijaż pudrem sypkim. Należy nakładać go puszkiem, dokładnie dociskając na skórze twarzy miejsce, przy miejscu.

W przypadku cery tłustej polecamy zastosowanie zwykłej mąki ziemniaczanej (skrobi ziemniaczanej), która doskonale pochłania nadmiar sebum, a dodatkowo nie zatyka porów i doskonale zastąpi transparentny puder.

  1. Bibułki matujące

Kiedy zależy nam na długotrwałym efekcie makijażu, warto mieć przy sobie bibułki matujące, które świetnie absorbują nadmiar sebum i pot. Kiedy ich nie mamy wystarczy przyłożyć do twarzy chusteczkę higieniczną i przypudrować twarz.

  1. Preparaty utrwalające (fiksery)

Na sklepowych półkach znajdziemy także spraye (fiksery) utrwalające makijaż, które tworzą niewidzialny film ochronny, przedłużający trwałość . Preparaty takie utrzymują się przez wiele godzin, zabezpieczając makijaż przed rozmazywaniem i blaknięciem kolorów. Nie należy ich stosować zbyt często, ponieważ z reguły zatykają one pory, co z kolei może skutkować pogorszeniem stanu naszej cery.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ujędrnianie policzków, czyli precz z tzw. chomikami

Gdy przekroczymy pewną datę naszego życiowego kalendarza, skóra zaczyna poddawać się działaniom prawa grawitacji i pomału opadać. Z czasem na skórze, po obu stronach twarzy, powstają zgrubienia – tzw. torebki tłuszczowe, potocznie zwane „chomikami”. Chomiki to przypadłość większości kobiet po 50. r.ż, ale zdarza się ona czasem wcześniej, co może mieć podłoże genetyczne lub być związane z otyłością.

zabiegi na chomiki na twarzy

Współczesna medycyna estetyczna pozwala na niwelowanie tych problemów, które zwyczajnie postarzają naszą twarz.

  • Kwas hialuronowy

Jednym z rozwiązań na pozbycie się chomików jest zastosowanie wypełniacza, czyli kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Dzięki zabiegowi polegającemu na wstrzykiwaniu kwas hialuronowego nieusieciowanego pod skórkę, poprawia się jej gęstość, nawilżenie i elastyczność. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiast, a pełny rezultat ujawnia się stopniowo do około 1 miesiąca, utrzymuje się od 1 do 2 lat.

Koniecznie przeczytaj:

  • Nici

Inną propozycją są nici, które są podawane pod skórę właściwą, gdzie dochodzi do jej bardzo silnej symulacji. Nici tworzą swoisty stelaż. Z czasem wokół nici powstają usztywnienia z naszych własnych włókien kolagenowych, natomiast same nici się rozpuszczają po około 6 miesiącach, ale własny „stelaż” pozostaje.

Zachęcamy do przeczytania naszego wywiadu z ekspertem: Czy za pomocą nici podniesiemy owal twarzy poznaj wszystkie fakty na temat nici 

  • Lipoliza

Lipoliza laserowa to zabieg wykorzystujący zaawansowaną technologię laserową do likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Końcówka lasera, która wprowadzana jest przez niewielkie nacięcia w skórze, rozbija komórki tłuszczowe. Ciepło generowane podczas zabiegu, oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, wpływa na powstawanie nowych włókien kolagenowych, co pozwala na poprawę elastyczności i sprężystości skóry.

Lipoliza iniekcyjna polega natomiast na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, którego zadaniem jest rozbicie tłuszczu w komórkach. W składzie preparatu znajdują się m.in. sól, lecytyna, a takżę biomimetyczne peptydy. Pod ich wpływem komórki tłuszczowe, z których składają się nie tylko tzw. chomiki, ale i podbródek, już około miesiąc po zabiegu znikają. Ilość zabiegów jest uzależniona od grubości i rozmiarów fałd po bokach twarzy. Warto dodać, że zniszczone komórki są następnie wydalane z organizmu, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

  • Mezoterapia

Mezoterapia igłowa narodziła się we Francji w latach 50, ale korzeniami sięga 2 tysięcy lat wstecz. Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża popularność tej metody wynika bowiem z bardzo wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Dla osób w każdym wieku mezoterapia jest leczeniem i profilaktyką dalszego starzenia się skóry, bowiem odżywia, poprawia jej napięcie i elastyczność. Więcej na temat mezoterapii dowiesz się z artykułu: Mezoterapia igłowa czy bezigłowa , którą wybrać. 

  • Osocze bogatopłytkowe

Jeszcze inną metodą przywracającą skórze elastyczność są nowoczesne i bardzo zaawansowane technologicznie zabiegi z własnych komórek macierzystych pacjenta. To dzięki nim najskuteczniej wypełnimy ubytki podskórne, które są jedną z przyczyn „opadania” twarzy. Osocze bogatopłytkowe  (zobacz także: Osocze bogatopłytkowe w czym tkwi sekret) jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Co ważne terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty. Może Cię także zainteresować: Zabiegi łączone, czyli karboksyterapia z osoczem bogatopłytkowym jakich efektów możemy się spodziewać i w czym pomaga odpowiada dr Ewa Rybicka

2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiktoria9039
Gość
Wiktoria9039

Ja pozbyłam się moich chomików podczas takiego jednego zabiegu, szok, bo myślałam ze będę musiała wracać na kolejny. A mam wrażenie, że z każdym dniem moja skóra stawała się bardziej napięta. Żeby rozwiać wątpliwości zaczęłam robić sobie przez kolejny miesiąc codziennie rano zdjęcia. Teraz naprawdę widzę, że ten zabieg to była jedna z najlepszych inwestycji.Zabieg robiłam w Clinica Cosmetologica, bardzo dobre i przede wszystkim PROFESJONALNE miejsce w którym nie będziecie czuli się zagubieni, jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania podczas konsultacji dowiecie się dosłownie wszystkiego co potrzeba. Numer do rejestracji: 791 604 604 :))

Anonimowo
Gość
Anonimowo

kryptoreklama?

Jak powinno wyglądać codziennie oczyszczanie twarzy

Skóra dzięki nieustannej odnowie potrafi chronić nasz organizm przed ciepłem i zimnem, urazami mechanicznymi, chemicznymi i fizycznymi, przed drobnoustrojami chorobotwórczymi itp. Ale skóra twarzy jest także bezlitosna, bowiem prędzej czy później odzwierciedla wszystkie nasze grzeszki i zaniedbania.

jak prawidłowo wykonywać demakijaż twarzy

Kluczowym elementem prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy jest codzienne oczyszczanie, zarówno poranne, jak i wieczorne. Oczyszczanie skóry twarzy to najskuteczniejszy sposób na usuwanie martwych komórek naskórka, nadmiaru sebum, kurzu i brudu, a także makijażu. Oczyszczanie uwalnia skórę od wszystkiego, co może ją oblepiać, otwiera pory i pozwala jej oddychać.

Poranne oczyszczanie

Dlaczego jest niezbędne? Z uwagi na to, że podczas nocy – niezależnie od typu cery jaką posiadasz – skóra wytwarza sebum. Doskonale wiedzą o tym posiadaczki cery mieszanej i tłustej (przeczytaj: pielęgnacja cery tłustej – sekret tkwi w szczegółach). Musimy zatem usunąć sebum, aby przygotować skórę do aplikację produktów do dziennej pielęgnacji. O poranku wystarczy delikatnie przetrzeć skórę mleczkiem lub użyć pianki czy żelu, a następnie przetrzeć skórę tonikiem. Jeżeli bardzo się spieszymy, wystarczy gdy przetrzemy skórę tonikiem lub płynem micelarnym, a następnie nałożymy krem na dzień.

Wieczorny demakijaż

Wieczorne oczyszczanie to czynność, której nie powinnyśmy zaniedbywać i zawsze znaleźć kilka minut, by usunąć wszystko, co zgromadziło się na skórze w ciągu dnia. Niezależnie od tego czy nakładasz na dzień make-up, czy nie – demakijaż jest konieczny.

Brak demakijażu powoduje, że w ciągu nocy na naszej skórze pozostają resztki kosmetyków, a także brud, pot i sebum. W efekcie takich zaniedbań nasza skóra straci blask, stanie się szorstka i matowa, będą zatykać się pory. To również może skutkować tym, że obciążona skóra nie będzie mogła swobodnie „oddychać”, a w rezultacie powstaną zaskórniki i krostki.

Kiedy śpimy nie tylko nasz organizm ulega regeneracji, ale również skóra. W tym czasie usuwane są z niej zanieczyszczenia, napina się i staje się bardziej ukrwiona.

Skóra jest najbardziej podatna na regenerację przed godziną 24:00, dlatego warto położyć się spać jeszcze przed północą, najlepiej około godziny 22:00. Około północy skóra zaczyna oczyszczanie z toksyn, które są wyrzucane do układu limfatycznego, a później usuwane z organizmu. Temperatura w pomieszczeniu, w którym śpimy nie powinna być zbyt wysoka.

Trzeba mieć na uwadze to, że sama woda nie oczyści twarzy. Konieczne jest zastosowanie preparatu, który wiąże się z brudem i usuwa delikatnie ze skóry. Do oczyszczania twarzy należy wybierać produkty o delikatnym działaniu. Częste mycie twarzy za pomocą zwykłych mydeł lub agresywnych detergentów może osłabić funkcję ochronna skóry.

Codzienne oczyszczanie twarzy czyli oczyszczanie krok po kroku

  1. Demakijaż oczu

Warto używać kosmetyku przeznaczonego specjalnie do tego celu – najlepiej płynu do demakijażu lub wody micelarnej. Płatek nasączony danym preparatem należy przyłożyć do powieki i poczekać chwilę, aby tusz i cienie się rozpuściły. Następnie płatek przesuwamy od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Czynność powtarzamy do momentu, aż kolejny płatek będzie zupełnie czysty.

  1. Oczyszczanie skóry

Mleczko nakładamy palcami bezpośrednio na twarz i delikatnie masujemy. Możemy też oczyścić skórę za pomocą płatków kosmetycznych. Czynność powtarzamy do momentu, aż kolejny płatek będzie zupełnie czysty. Może się nam wydawać, że skóra jest już czysta, ale samym mleczkiem nigdy nie oczyścimy skóry dokładnie. Następnie skórę należy umyć za pomocą żelu lub pianki w połączeniu z wodą. Po chwili lekkiego masowania, zmywamy twarz wodą. Użycie wody jest bezpieczne, jeżeli nie pominiemy następnego etapu.

Ogólna zasada jest taka, że do suchej skóry lepiej używać mleczka. Dzięki temu własne lipidy skóry pozostaną nienaruszone, a skóra zachowa swoją naturalną równowagę. Żel natomiast jest idealny do oczyszczania skóry normalnej lub mieszanej.

  1. Tonizowanie

Ostatnim etapem demakijażu jest lekkie przetarcie twarzy odpowiednio dopasowanym do naszej cery tonikiem lub płynem micelarnym (przeczytaj również: Dlaczego warto używać płynu micelarnego). Tonik/płyn micelarny aplikujemy za pomocą wacików kosmetycznych. Tonik czy ostatnio bardzo popularny płyn micelarny to produkty niezbędny dla prawidłowego oczyszczenia skóry. Poprawiają one między innymi optymalną równowagę skóry dzięki przywróceniu jej odpowiedniego pH, a także odświeżają skórę.

  1. Nawilżanie/odżywianie skóry twarzy

Oczyszczona skóra jest gotowa na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego odpowiedniego do naszych potrzeb.

Wiadome jest, że ludzka skóra posiada zdolność do ciągłej regeneracji. Musimy jednak pamiętać, że wraz z upływem czasu procesy zachodzące w jej obrębie przebiegają coraz wolniej i na jej wyglądzie odbije się w jaki sposób się o nią troszczyłyśmy.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana