Jak dobrać odpowiedni podkład i go zaaplikować? Porady makijażowe Eduardo Ferreira.

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, że odpowiednio dobrany fluid to połowa sukcesu w perfekcyjnie wykonanym makijażu. Jak go dobrać i co zrobić by nasza skóra mając na sobie makijaż wyglądała jakby go nie było?

Rynek kosmetyczny oferuje nam setki propozycji podkładów. Tylko jak wybrać ten odpowiedni? Na co zwrócić szczególną uwagę w jego doborze? Jaki powinien być ten perfekcyjny podkład? Jak go dobrać i co zrobić by nasza skóra mając na sobie makijaż wyglądała jakby go nie było?

Koniecznie obejrzyj film instruktażowy przygotowany przez Bobbi Brown.

Film to swoistego rodzaju poradnik makijażowy Eduardo Ferreira głównego wizażysty marki Bobbi Brown.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zrób to sama! Warkocz, czyli jak zrobić luźny splot!

Całkiem nowe wpisy na Derma Estetic ! Proste tutoriale, czyli zrób to sam! Luźny splot!

 

W pierwszej odsłonie nowego cyklu zobaczycie jak zrobić tak bardzo modny w tym sezonie luźny splot. W realizacji pomogła mi Julita Wilkoń z 19 Dzielnica Sztuki Mody&Urody.

Mam nadzieję, że cykl przypadnie Wam do gustu i pomoże w wykonaniu szybkich, łatwych i na czasie fryzur.

Zatem do dzieła!

 

Krok 1

Myjemy głowę, nakładamy piankę i suszymy włosy. Suszymy rozczesując szczotką kierując strumień ciepłego powietrza do dołu (zgodnie z kierunkiem wzrostu).

Krok 2

Dzielimy włosy na 5 grubszych pasm.

Włosy podzielone na 5 grubszych pasm

Krok 3

Kręcimy loki i spinamy klipsami by włosy ostygły (w innym przypadku szybciej się rozprostują).

Kręcimy loki

Krok 4

Rozpoczynamy od lewej strony (chyba, że wolicie od prawej) biorąc cienkie pasmo od skroni do ucha. Dzielimy je na trzy i zaczynamy pleść dobieranego tak by skończyć go z prawej strony na dole luźno opadał (należy pamiętać by nie zabrać włosów z góry i z nad prawego ucha).

Teraz do dzieła! Zaplatamy

Splot nie może być za bardzo ścisły

Krok 5

Warkocz na końcu delikatnie splątujemy gumką

Krok 6

Posypujemy pudrem.

Istotny jest puder

Włosy posypane pudrem

Krok 7

Delikatnie wyciągamy każde pasmo zaczynając od dołu kierując się ku górze. Powstaje delikatny nieład 🙂

Wyciągamy pasma włosów z warkocza

Luźny splot w wykonaniu Julita Wilkoń

zdjęcia: made in ławrynowicz

 

Jak Wam się podoba? Robicie podobny? Jak czujecie się w takiej fryzurze?

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

XIV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging już niebawem!

W dniach 3-5 października 2014 r. w Warszawie już po raz czternasty odbędzie się Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i ideą dobrostanu psychofizycznego.

Recepcja -Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w warszawie

Kongres organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, przy współpracy Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej (z siedzibą
w Paryżu) oraz Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny i Chirurgii Laserowej.

Odbywający się w dniach 3-5 października Kongres Medycyny Estetycznych i Anti-Aging to jedno z niewątpliwie najważniejszych wydarzeń w branży w Polsce, Europie Środkowej i Wschodniej.

Jak co roku staramy się zaprosić jak najwięcej uczestników i prelegentów z krajów ościennych, ponieważ jesteśmy przekonani, że możemy być w dziedzinie medycyny estetycznej punktem referencyjnym dla Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego będzie to również 1 Środkowoeuropejski Kongres Medycyny Estetycznej” – mówi dr Ignaciuk, prezes PTMEiAA.

W ciągu 3 dni wykładów omówione zostaną najważniejsze tematy z zakresu medycyny estetycznej. Tradycyjnie już odbędzie się dyskusja nt. najczęściej używanych preparatów, w tym toksyny botulinowej i wypełniaczy, biologii i funkcji kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia. Poruszone zostaną też kwestie redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu, blizn i rozstępów. Innymi punktami kongresu będą wykłady o zastosowaniu laseroterapii, najnowszych urządzeniach w tej dziedzinie oraz technikach usuwania tatuaży. Nie zabraknie również kontrowersji, czyli krytycznej oceny różnych metod leczenia oraz sprzętu.

Na panelach dyskusyjnych, tzw. okrągłych stołach, specjaliści podejmą próbę stworzenia algorytmów postępowania w dziedzinie medycyny anti-aging. Pojawią się również wykłady o biostymulacji i regeneracji skóry. Uczestnicy zagłębią się w obszary chirurgii plastycznej – zwłaszcza te będące na styku z medycyną estetyczną – m.in. przeszczep tłuszczu, a także anatomię funkcjonalną oraz zmiany na twarzy wynikające z procesu starzenia.

Przeczytaj także: XIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Sprawdź o czym dyskutowali Eksperci.

Jak co roku na kongresie wystąpi wielu znanych prelegentów, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Swój udział potwierdzili już prof. Leibaschoff, prof. Landau, prof. Marotta, prof. Rzany, prof. Zerbinati, prof. Passi, prof. Longo, prof. Pickett, prof. Hoffman, prof. Tsepakolenko, dr Forte, dr Krulig, dr Ascher, dr Subassi, dr Bartoletti, dr Piovano, dr Lopez, dr de Boulle, dr Iozzo i wielu innych.

Uczestnicy kongresu skorzystają z licznych workshopów firmowych, podczas których zaprezentowane zostaną nowe terapie, produkty i urządzenia.

W tym roku wraca też tradycja organizowania przed i po kongresie kursów dla początkujących i zaawansowanych, w zakresie różnych technik stosowanych w medycynie estetycznej.

Więcej informacji i zapisy: www.psme.waw.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana