Jak często powinniśmy zmieniać kosmetyki?

Sklepowy zawrót głowy… Na półkach sklepowych, w gazetach i telewizji cały czas pojawiają się nowości kosmetyczne, które chcemy wypróbować albo po prostu mieć. Czy częste zmiany kosmetyków mają wpływ na naszą skórę? 

Uważaj, gdy…

Twoja skóra jest wrażliwa i z łatwością ulega podrażnieniom. W takim wypadku eksperymenty nie są mile widziane.  Jeśli już znajdziesz kosmetyk, który jest odpowiedni dla Ciebie tzn. nie wywołuje podrażnień i jest bardzo dobrze tolerowany nie powinnaś go zmieniać. Naprawdę znalezienie kosmetyku do tego typu cery nie należy do najprostszych. 

Możesz sobie pozwolić na zmiany w momencie, gdy…

nowości kosmetyczne nie powodują u Ciebie podrażnień. Zatem masz dużo szczęścia i możesz sobie pozwolić na zmiany. Należy jednak pamiętać, że niektóre kosmetyki by osiągnąć efekt wymagają dłuższego okresu stosowania. Kremy przeciwzmarszczkowe aby dały efekt powinny być stosowane 3-4 miesiące natomiast kremy na przebarwienia powinniśmy stosować min. 3-6 miesięcy. Jeśli nie dostosujemy się do tych zaleceń ciężko będzie ocenić skuteczność kremu. Kremy do twarzy warto zmieniać 2-4 razy w roku. Nasza skóra wówczas będzie miała możliwość korzystania z różnych składników, powinniśmy to wykorzystać.

A co z kolorowymi kosmetykami?

Kosmetyki kolorowe, ale także peelingi i inne produkty do demakijażu możemy zmieniać tak często jak tego potrzebujemy (oczywiście jeśli nie masz bardzo wrażliwej skóry).

Żródło: polki.pl

zdj: top1-1.com

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nie wiesz w jakiej kondycji jest Twoja skóra? Możesz to sprawdzić w kilka minut.

Myślisz o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, ale nie jesteś pewna kondycji Twojej skóry? A może chciałabyś zobaczyć, jak będzie wyglądała Twoja skóra za kilka lat, jeśli nie podejmiesz odpowiednich działań pielęgnacyjnych? Dzięki systemowi VISIA sprawdzisz to w kilka minut.

zdj: luxxery.com

Nowatorski system firmy Canfield umożliwi Twojemu lekarzowi lub personelowi salonu SPA łatwą i wiarygodną ocenę stanu Twojej skóry przed i po zabiegu. Na dużym ekranie zobaczysz swoją twarz od podbródka aż do linii włosów, i to zarówno z przodu jak i z obu boków, dzięki czemu analizie nie umknie żaden szczegół. Razem z lekarzem będziesz mogła nie tylko zbadać obecną kondycję swojej skóry, ale również dokonać symulacji jej wyglądu w przyszłości, co pozwoli zdecydować,  jakie działania są dla Ciebie najbardziej odpowiednie na tym etapie leczenia.

Ponad to dzięki opcji archiwizacji zdjęć możliwe będzie monitorowanie wyników terapii na przestrzeni dłuższego okresu w celu sprawdzenia jej efektów. Z kolei dzięki zaawansowanej technologii systemu analizy skóry, na podstawie obecnych zdjęć Twojej twarzy lekarz będzie mógł przeprowadzić dwie symulacje. Pierwsza z nich przedstawi wygląd Twojej twarzy za 5-7 lat, sygnalizując zmiany związane z procesem starzenia, jakim już dziś możesz zacząć zapobiegać. Dzięki drugiej wizualizacji zobaczysz siebie bez występujących obecnie zmarszczek czy przebarwień, których możesz się skutecznie pozbyć poddając się zabiegom odmładzającym.

Systemy VISIA z oferty firmy OPTOPOL Handlowy działają m.in. w krakowskim Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED oraz Luxury World Day SPA w Starym Kisielinie.

Żródło: informacje prasowe

Zdj. intro: coastaldermatology.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ujędrnij skutecznie swój dekolt

Jeśli skóra naszego dekoltu pozostawia wiele do życzenia, a kolejny kremy nie pomagają możemy sięgnąć po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Obecnie medycyna daje nam kilka możliwości dzięki, którym nasza skóra odzyska zdrowy i piękny wygląd.

zdj: sharley.pl

Jakimi zabiegami możesz poprawić swój dekolt?

Sprawdź zabiegi na szyję i dekolt

  • Laser: Fraxel re:store 

Powoduje odmłodzenie skóry i szyi. Jego działanie likwiduje przebarwienia, zwiotczenia posłoneczne, a także silnie ujędrnia skórę. Laser frakcyjny wykonuje w skórze objętej leczeniem tysiące drobnych, głębokich mikrouszkodzeń termicznych – tak zwanych stref mikrotermalnych. Strefy te dzięki opatentowanemu systemowi skanowania impulsów lasera tworzone są bardzo równomiernie i precyzyjnie zarówno w zakresie rozmieszczenia ich na powierzchni jak i głębokości w naskórku i skórze właściwej. Światło lasera pobudza dodatkowo głębsze warstwy skóry do produkcji kolagenu (z wiekiem wytwarzanie kolagenu jest coraz mniejsze).

Jaka ilość zabiegów jest zalecana? Zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

Ile trwa taki zabieg? Każdy zabieg trwa od 10 do 45 minut.

Czy miejsce, które jest poddane zabiegowi zostaje znieczulone? Zazwyczaj przed zabiegiem lekarz stosuje maść znieczulającą.

Koszt zabiegu: Cena takiego zabiegu to koszt około 2500 zł.

  • Światło: IPL –Intense Pulse Light 

Intensywne światło impulsowe. Zabieg za pomocą urządzenia IPL poprawia strukturę skóry, wygładza ją i ujędrnia. Likwiduje drobne zmarszczki. Skutecznie leczy przebarwienia naczynkowe oraz schorzenia pigmentowe (plamy starcze i bielactwo). Likwiduje uszkodzenia posłonecznie rozświetla cerę.

Zabiegom można się poddać już po 25 roku życia. Wygląd skóry jest uzależniony od rodzaju leczonych zmian.

Jak wygląda skóra po zabiegu? W przypadku zabiegu fotoodmładzania na skórze może pojawić się lekkie zaczerwienie, które ustępuje w pierwszej dobie po zabiegu.

Ile czasu trwa zabieg? Zabieg w zależności od obszaru, na którym jest wykonywany trwa od kilkunastu minut do godziny.

Koszt zabieg: Cena zabiegu kształtuje się od ok. 250 zł za pojedynczy zabieg.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana