Istotna rola wody w procesie oczyszczania organizmu

Najczęstszym noworocznym postanowieniem jest pozbycie się zbędnych kilogramów. Zamiast stawiania sobie nierzeczywistych celów, takich jak rygorystyczne diety i głodówki, rozpocznijmy oczyszczanie organizmu sposobami domowymi – zdrowym odżywieniem i aktywnością fizyczną. Nie zapominajmy przy tym o najważniejszym: o piciu wody!

 

Podczas oczyszczania organizmu pozbywamy się z ustroju wielu szkodliwych substancji. By były one przefiltrowane przez nerki oraz wydalone z organizmu, muszą zostać tam przetransportowane przez wodę. Inaczej, wszystkie te toksyny zostają w organizmie i zatruwają organizm. Woda to najlepszy sposób na detoks organizmu, ponieważ wspaniale oczyszcza system jak i skórę.

Woda wysoko zmineralizowana, jak gruzińska Borjomi, dzięki unikalnej kompozycji minerałów skutecznie oczyszcza organizm. Dzięki wysokiej zawartości wodorowęglanu sodu, który wchodzi w skład Borjomi, picie tej wody może znormalizować poziom pH oraz stworzyć optymalne warunki dla procesów przemiany materii w organizmie. Dodatkowo ta unikalna kompozycja minerałów podnosi odporność organizmu, wspomaga przemianę materii oraz jest doskonałą metodą walki z kacem. 

By odchudzanie było jak najbardziej efektywne ważna jest wzmożona aktywność fizyczna. Aby uniknąć poważnych zaburzeń i powikłań spowodowanych zwiększonym wysiłkiem należy pamiętać o regularnym piciu wody. „W przypadku gdy wzrasta aktywność fizyczna wydalanie wody w postaci potu wybitnie zwiększa się. Tej sytuacji towarzyszą znaczne straty elektrolitów, zwłaszcza jonów sodowych i chlorkowych (to one warunkują słony smak potu). Z tego względu przy zwiększonym wysiłku zaleca się wypijanie wody o bogatym smaku takiej jak Borjomi” mówi ekspert ds. żywienia prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

8 szklanek dziennie

Pilnowanie ilości pitej wody może być kłopotliwe, ponieważ opinie specjalistów często się zmieniają. W 2004 roku Instytut Medyczny w USA ustalił zasadę 8 szklanek wody dziennie. Specjaliści zgodzili się, że 2,7 litra dla kobiet i 3,7 litra wody dziennie dla mężczyzn to jest odpowiednia dawka. Zasada dotyczy wody dostarczanej do organizmu z różnych źródeł – zarówno napojów jak i jedzenia.

Ilość wody dostarczanej do organizmu z jedzenia różni się w zależności od diety, czy nawyków żywieniowych, np. większa ilość spożywanych owoców i warzyw oznacza większą ilość przyjmowanej wody. Naukowcy uważają, że około 20% wody dostarczanej do organizmu pochodzi z jedzenia.

Starajmy się pilnować. Jak pić wodę?

  • Zaraz po przebudzeniu, zanim zjesz coś lub wypijesz cokolwiek innego, wypijaj szklankę wody.

  • Staraj się pić wodę z butelek lub sportowych bidonów informujących o ilości płynu, żeby wiedzieć ile litrów wypijasz. W ten sposób będziesz w stanie pilnować łącznej ilości wody wypijanej w ciągu dnia.

  • Spróbuj rozplanować sobie luźny grafik picia wody, dzięki któremu łatwiej będzie pilnować ile musisz wypić w ciągu dnia, żeby odpowiednio nawodnić organizm. Możesz np. pić dwie szklanki rano, dwie po południu i dwie wieczorem – w ten sposób uregulujesz i rozłożysz uzupełnianie płynu na cały dzień.

A kto powinien pić więcej wody?

Przeciętna osoba nie powinna pić zbyt dużych ilości płynu w ciągu dnia, ponieważ jej organizm tego nie potrzebuje. Częste uzupełnianie płynów potrzebne jest osobom regularnie trenującym (nie tylko sportowcom, ale też np. osobom ćwiczącym na siłowni). Wysiłek fizyczny oznacza intensywne pocenie się, które powoduje wytracanie wody przez organizm. Wtedy ważne jest żeby uzupełniać wodę i pilnować elektrolitów.

Podobnie jest podczas choroby, kiedy organizm nagrzewa się i poci, potrzebuje więcej wody, ponieważ szybko ją traci. Picie dużej ilości wody pomaga też osobom odchudzającym się – uczucie sytości spowodowane wypiciem dużej ilości płynu pomaga ograniczyć ilość spożywanego jedzenia.

 

 

źródło: informacje prasowe, 

źródło: punktzdrowia.pl

zdj: diety.wieszjak.pl Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Czy zmiany poporodowe są nieodwracalne? A skądże!

Wiele kobiet zwleka z zajściem w ciążę, bojąc się zmian w swoim ciele. Współczesna medycyna estetyczna sprawia jednak, że są one w znacznej mierze odwracalne. Chirurgia plastyczna pomaga odzyskać matkom dobry wygląd, samopoczucie i zdrowie.

Dzięki zabiegom waginoplastyki chirurgicznej, rozszerzone po porodzie ścianki pochwy mogą powrócić do swojej oryginalnej objętości. Zniekształcone po karmieniu piersią brodawki, można bez problemu operacyjnie wymodelować. Dlaczego też nie poprawić sobie samopoczucia bardziej? Jednym z  cieszących się rosnącą popularnością zabiegów jest powiększenie punktu G. Zabieg służy oczywiście zwiększeniu przyjemności odczuwanej podczas zbliżenia. – W wielu krajach europejskich zabieg taki wykonywany jest już powszechnie, w Polsce niektórzy nadal powątpiewają w samo istnienie punktu G – mówi Jakub Czarzasty, prezes spółki Ratalnie.com wyspecjalizowanej w finansowaniu zabiegów medycznych. Doznania seksualne poprawi też zabieg przywracający pofałdowanie i szorstkość wewnątrz pochwy, zmniejszające się zwykle wraz z wiekiem.

Na trwałe pozbyć się można blizn poporodowych. W przypadku porodu naturalnego, korekty wymagać może czasem blizna po nacięciu krocza. Zdarzają się przypadki, że blizna „ciągnie”, powoduje ból podczas współżycia, bądź po prostu nieestetycznie wygląda. Ten problem usunąć można w 30 minut. Wykonywany w znieczuleniu miejscowym zabieg kosztuje około 1000 złotych. Po 5-7 dniach zdejmowane są szwy, a po miesiącu dozwolone są już miłosne igraszki.

Operacje plastyczne oraz chirurgię miejsc intymnych do niedawna spowijała mgiełka tajemniczości i wstydu. Dziś coraz więcej osób nie boi się zadawać pytań i konsultować swoich problemów z lekarzem. Coraz dostępniejsze są także metody finansowania opieki medycznej.

Większość zabiegów, zarówno chirurgicznych jak i estetycznych, można dziś sfinansować, rozkładając płatności na raty – tłumaczy Jakub Czarzasty.

Przedstawiciele branży podkreślają, że w percepcji społecznej ginekoplastyki i medycyny estetycznej wiele zmieniło pojawienie się na antenie telewizyjnej programów takich jak „Sekrety chirurgii” emitowane przez TVN Style. Jesienią 2012 roku każdy odcinek programu gromadził przed telewizorami średnio 174 tys. widzów. Co najbardziej zaskakujące – do udziału w tym odważnym programie zgłosiło się ponad 4 tysiące chętnych osób.

Na naszych oczach upada tabu, kończą się stereotypy, zaczyna zaś rzetelna wiedza – dodaje Jakub Czarzasty. – Otwarcie rozmawiamy o możliwościach chirurgii, ryzyku medycznym, przeciwwskazaniach, płatnościach za zabiegi, czy ubezpieczeniach. Jest to pewnego rodzaju fenomen. Pozytywny.

źródło: materiały prasowe

zdj: most2001.com 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ogłoszenie wyników konkursu „Jak sądzisz czym jest kobiecość?”

Niezmiernie się cieszę, że pierwszy konkurs zorganizowany na portalu Derma Estetic cieszył się tak ogromny zainteresowaniem. Ucieszyłam się, że odpowiedzi były naprawdę różne i bardzo pozytywnie zaskoczyliście mnie swoją kreatywnością.

Nie było łatwo, ale się udało wyłonić zwycięzcę, a raczej zwyciężczynię konkursu. Nagrodę główną, czyli tusz ekstremalnie wydłużający i pogrubiający rzęsy Giorgio Armani Eyes To Kill Lash Stretching Mascara 6,9 ml (czarny) o wartości 165 zł wygrywa Agnieszka Saj.

A oto odpowiedź Agnieszki na pytanie konkursowe „Jak sądzisz czym jest kobiecość”

„Według mnie jest głębią, która ma wiele tajemnic, jak ocean. Jest łagodna jak letni powiew wiatru, ale potrafi być szalona jak fale uderzające o skały. Ma wiele twarzy i nie boi się je pokazać światu. Kobiecość ma wiele barw i wcieleń. Jest pięknem serca i duszy. Kobiecość …..hm…….jest pięknym darem jaki otrzymujemy wraz z narodzinami. Nikt nam jej nie odbierze, może jedynie sprawić iż staniemy się przez chwile zagubione, ale prędzej czy później odzyskujemy ją i stajemy się jeszcze silniejsze.”

nagroda główna

Dodatkowo chciałam wyróżnić i nagrodzić drobnym upominkiem Anna Chwieralską za niebanalność i kreatywność. Oto odpowiedź Ani:

„Kobiecość ma wiele twarzy, jest wielowymiarowa jak każda z nas. Potrafię być słodka i romantyczna, seksowna i ultra kobieca. Jestem zakonnicą po to by po chwili przerodzić się w kobietę wampa, kipiącą sexappealem i zmysłowością. Gdy potrzeba staję się wojowniczką i zwycięską ręką biorę co moje. Mam złe dni wtedy wszystko jest na nie ale nade wszystko kocham życie i czerpię radość pełnymi garściami.  Jednak nigdy nie zapominam, że jestem zwykłą kobietą, która uwielbia o siebie dbać i godzinami upiększać się przed lustrem. (dołączam do odpowiedzi kolaż zdjęć, na wszystkich jestem ja)”

praca konkursowa Ani

 

drobny upominek dla Ani

Dziewczyny bardzo proszę o przesłanie Waszych adresów na jakie mają zostać wysłane nagrody na adres mailowy konkurs@dermaestetic.pl.

Chciałabym z tego miejsca podziękować Wszystkim uczestnikom i mam nadzieję, że bawiliście się dobrze.

Czy jesteście zainteresowani kolejnymi konkursami? Jeśli tak to w jakiej formie?

Pozdrowienia,

Derma Estetic

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana