Główne błędy popełniane przy pielęgnacji skóry twarzy

Ludzka skóra stanowi największy organ naszego ciała. U osoby dorosłej zajmuje powierzchnię około 1,5 – 2 m˛, a jej przeciętna masa wynosi razem z tkanką podskórną 18-20 kg. Najważniejszą funkcją skóry jest ochrona organizm, stanowi ona bowiem barierę miedzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym. 

jak prawidłowo pielęgnować skórę twarzy

Skóra posiada zdolność do ciągłej regeneracji. Dzięki nieustannej odnowie potrafi chronić nasz organizm przed ciepłem i zimnem, urazami mechanicznymi, chemicznymi i fizycznymi, przed drobnoustrojami chorobotwórczymi itp. Jednakże z upływem lat procesy zachodzące w obrębie skóry przebiegają coraz wolniej, a na jej wyglądzie odbija się w jaki sposób się o nią troszczyłyśmy.

U dzieci i osób młodych skóra jest  z reguły delikatna, cienka jakby aksamitna. U osób starszych staje się sucha i szorstka, jest to następstwem min. zmniejszenia wydzielania łoju skórnego oraz zgrubienia warstwy rogowej naskórka.

Zanim przejdziemy do błędów najczęściej popełnianych przy pielęgnacji skóry twarzy, przypomnimy jej budowę. Znajomość jej budowy, pomoże lepiej zrozumieć czemu wykonywanie lub niewykonywanie danych czynności może negatywnie wpływać na naszą skórę.

Jak zbudowana jest nasza skóra?

Otóż składa się z trzech warstw: tkanki podskórnej (subcutis), skóry właściwej (corium) oraz naskórka (epidermidis). Naskórek, jako zewnętrzna warstwa skóry, chroni nas przed toksynami, bakteriami i utratą płynów.

Naskórek jest zbudowany z keratynocytów i składa się z pięciu warstw:

  • Warstwa podstawna – najniżej położona, nazywana jest także rozrodczą ze względu na fakt, że w jej obrębię dochodzi do mitotycznych podziałów i namnażania się keratynocytów. Powstają w niej również: melanocyty – komórki barwnikowe, komórki Langerhansa, zwane żernymi, które biorą udział w procesach immunologicznych oraz komórki Merkela – komórki układu nerwowego.
  • Warstwa kolczysta – to kilka rzędów wielobocznych komórek, pomiędzy którymi znajduje się przestrzenie wypełnione desmogleiną.
  • Warstwa ziarnista – składa się z wrzecionowatych komórek ułomnych w kilka warstw. Jądra tych komórek wypełnione są ziarnistościami keratohialiny, a ziarna te to ważny produkt pośredni w procesie wytwarzania keratyny.
  • Strefa pośrednia – stanowi wąskie pasmo znajdujące się powyżej warstwy kolczystej. Odróżnić ja można od warstwy kolczystej na drodze specjalnych barwień histochemicznych. Zona ta ma duże znaczenie w zaburzeniach rogowacenia.
  • Warstwa rogowa – martwa, składającą się z komórek, które w dolnych warstwach przylegają do siebie natomiast na powierzchni są luźno ułożone i ulęgają złuszczaniu (stała odnowa naskórka), zawiera białka keratynowe, które poprzez zdolność wiązania wody nadają jej elastyczność. Błony komórkowe keratynocytów są zbudowane z fosfolipidów, które pod wpływem fosfolipazy A i C wydzielają kwas arachidonowy- mający duże znaczenie w przebiegu reakcji zapalnych. Ze względu na oporność keratyny – leżące głębiej warstwy naskórka są chronione przed czynnikami chemicznymi, mechanicznymi oraz prom. UV.

Dwie warstwy odgrywają kluczową rolę w procesach regeneracyjnych. Są to warstwa podstawna oraz warstwa kolczysta. Komórki skóry tworzą się i odnawiają przez całe ludzkie życie. Początkowo przechodzą z głębszych warstw w kierunku tych zewnętrznych. Następnie obumierają i samoczynnie się złuszczają. Im jesteśmy młodsi, tym krócej trwa proces regeneracji. Jednakże z wiekiem proces odnowy komórkowej stopniowo zwalnia. U młodych trwa on około 24 dni, a warstwa rogowa jest dość cienka. W przypadku braku chorób skóry, wtedy właśnie skóra ma zdrowy, ładny odcień, jest elastyczna i promienna. Wraz z wiekiem proces keratynizacji wydłuża się nawet do 35 dni. Skóra nie tylko traci tzw. młodzieńczy blask, ale grubsza warstwa rogowa hamuje wchłanianie np. kremów czy wydzielanie potu i łoju.

jak prawidłowo wykonać demakijaż twarzy

1. Brak demakijażu

Demakijaż to jedna z podstawowych i kluczowych czynności w prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy. Kiedy śpimy nie tylko nasz organizm ulega regeneracji, ale również skóra. W tym czasie skóra się regeneruje, usuwane są z niej zanieczyszczenia, napina się i staje się bardziej ukrwiona.

Brak demakijażu powoduje, że w ciągu nocy na naszej skórze pozostają resztki kosmetyków, brud, pot i sebum. W efekcie takich zaniedbań nasza skóra traci blask, staje się szorstka i matowa, zatykają się pory.

Skóra jest najbardziej podatna na regenerację przed godziną 24:00, dlatego warto położyć się spać jeszcze przed północą, najlepiej około godziny 22:00. Około północy skóra zaczyna oczyszczanie z toksyn, które są wyrzucane do układu limfatycznego, a później usuwane z organizmu. Temperatura w pomieszczeniu, w którym śpimy nie powinna być zbyt wysoka.

Pamiętaj, że wystarczy przeznaczyć zaledwie kilka minut każdego wieczoru na dokładne oczyszczanie skóry. Oczyszczona skóra lepiej wchłania aktywne składniki z produktów do pielęgnacji. Demakijaż powinno się wykonywać wieczorem i rano np. za pomocą płynu micelarnego. Więcej na ten temat przeczytacie w Dlaczego warto używać płynu micelarnego?

2. Nieprawidłowy demakijaż

Czasem zdarza się nam korzystamy z preparatów do demakijażu, które pozostawiają na skórze resztki kosmetyku, co za tym idzie mogą na niej pozostawać również wspomniane wcześniej brud, pot i sebum. To również może skutkować tym, że obciążona skóra nie może swobodnie „oddychać”, a w rezultacie powstają zaskórniki i krostki.

Zachęcamy do robienia demakijażu, który najczęściej wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych.

  • Demakijaż wieczorny

a) Zaczynamy od demakijażu oczu. Używajmy preparatu przeznaczonego specjalnie do tego celu – najlepiej płynu do demakijażu lub wody micelarnej. Płatek nasączony danym preparatem należy przyłożyć do powieki i poczekać chwilę, aby tusz i cienie się rozpuściły. Następnie przesuwamy płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Czynność powtarzamy do momentu, aż kolejny płatek będzie zupełnie czysty.

b) Kolejnym etapem jest oczyszczenie skóry twarzy. Mleczko nakładamy palcami bezpośrednio na twarz i delikatnie masujemy. Możemy też oczyścić skórę za pomocą płatków kosmetycznych. Czynność powtarzamy do momentu, aż kolejny płatek będzie zupełnie czysty. Może się nam wydawać, że skóra jest już czysta, ale samym mleczkiem nigdy nie oczyścimy skóry dokładnie. Następnie skórę należy umyć za pomocą żelu lub pianki w połączeniu z wodą. Po chwili lekkiego masowania, zmywamy twarz wodą. Użycie wody jest bezpieczne, jeżeli nie pominiemy następnego etapu.

c) Ostatnim etapem demakijażu jest lekkie przetarcie twarzy odpowiednio dopasowanym do naszej cery tonikiem. Tonik aplikujemy za pomocą wacików kosmetycznych. Tonik to produkt niezbędny dla prawidłowego oczyszczenia skóry. Poprawia on między innymi optymalną równowagę skóry dzięki przywróceniu jej odpowiedniego pH, a także odświeża skórę.

d) Dopiero tak oczyszczona skóra jest gotowa na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego.

  • Demakijaż poranny

Poranny demakijaż nie wymaga już tak dokładnego oczyszczania, wystarczy delikatnie przetrzeć skórę mleczkiem lub użyć pianki lub żelu, a następnie przetrzeć skórę tonikiem. Nie zapominamy o nałożeniu kremu pielęgnacyjnego.
O mleczkach, płynach 2 w 1, tonikach, żelach i płynach micelarnych pisaliśmy tutaj zachęcamy do przeczytania.

3. Niewłaściwy dobór kremu

Krem na dzień i na noc powinien być dobrany do typu cery i wieku. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje cery: normalną, suchą, tłustą i mieszaną. Jeśli nie potrafisz określić rodzaju Twojej cery, zasięgnij porady kosmetyczki lub kosmetologa.

Z uwagi na proces regeneracji skóry, większość kosmetyków potrzebuje około 4–6 tygodni działania, żeby można było zobaczyć pierwsze efekty. Jeśli po tym czasie brak jest oczekiwanych rezultatów, należy zmienić produkt na lepiej dobrany. Zatem negatywna ocena działania danego kremu po dwóch aplikacjach, może nie być słuszna.

4. Rezygnacja z kremów pod oczy

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, praktycznie pozbawiona tkanki tłuszczowej, łatwo ulega wysuszeniu i podrażnieniom. Ponadto charakteryzuje się słabym krążeniem krwi i skłonnością do zastojów limfatycznych. Warto zatem rozpocząć pielęgnację skóry okolic oczu już około 20 roku życia. Zaleca się by pielęgnacja taka polegała na nawilżaniu i odżywianiu skóry kosmetykami witaminowymi i ziołowymi o delikatnym działaniu.

Zobacz również: Zmarszczki, opuchlizna, cienie – maseczki na ratunek skórze wokół oczu.

Uwaga! Wiele kremów do pielęgnacji skóry twarzy, może powodować podrażnienie wrażliwych oczu. Przeczytaj uważnie sposób aplikacji kremu i omijaj okolice oczu, jeśli tak zaleca producent.

5. Stosowanie kremów z filtrami UV tylko latem

Promieniowanie ultrafioletowe dzielimy na:

  • promieniowanie UVC – w większości jest ono pochłaniane przez warstwę ozonową, dlatego nie ma bezpośredniego wpływu na skórę człowieka;
  • promieniowanie UVB – ma działanie rumieniotwórcze, powoduje oparzenia, a także stymuluje syntezę barwnika i nadaje skórze brązowy kolor. Natężenie waha się zależnie od pory roku i dnia – najsilniejsze jest w okresie letnim w godzinach: 10:00 – 15:00. Promieniowanie UVB jest zatrzymywane przez chmury, szyby okienne, odzież, ale penetruje przez wodę;
  • promieniowanie UVA – stanowi natomiast aż 95% promieniowania UV, które jest wysyłane na ziemię. Jego natężenie jest stałe, niezależnie od pory roku i dnia. Przenika ono przez chmury, a nawet przez szyby okienne i niektóre tkaniny. Zatem UVA jest z nami praktycznie przez cały rok, przez cały dzień, zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach, nawet w czasie pochmurnych dni. Nadaje skórze brązowy kolor. Ale uwaga wnika promieniowanie UVA w głębsze warstwy skóry, uszkadzając włókna kolagenowe i elastynę, osłabia układ immunologiczny, zmienia DNA skóry i nasila produkcję wolnych rodników. Dawki tego promieniowania kumulują się, dlatego efekty działania UVA nie są widoczne od razu. Jest ono emitowane także przez lampy w solariach.

Dzięki regularnemu stosowaniu preparatów z filtrami UV – również w okresie jesienno-zimowym – nasza skóra wolniej się starzeje, a dodatkowo chronimy ją przed powstawaniem przebarwień.

6. Brak złuszczania martwego naskórka

Poza oczyszczaniem skóry twarzy rano i wieczorem, zaleca się by 1 – 2 razy na tydzień złuszczać martwy naskórek lub używać delikatnych peelingów na co dzień. Każda skóra, niezależnie od jej rodzaju, powinna być złuszczana, ale należy dobierać preparaty przeznaczone dla naszego typu cery. Na rynku jest do wyboru wiele różnych peelingów: mechaniczny, aromatyczny, enzymatyczny, scruby czy pilingi peel-off. Więcej o peelingach pisaliśmy tutaj.

7. Niewłaściwa kolejność nakładania kosmetyków do pielęgnacji

Zalecane jest, by kosmetyki nakładać w ściśle określonej kolejności. Najpierw nakładamy produkty lekkie, na samym końcu cięższe. Na początku stosujemy produkty na bazie wody, później te z zawartością oleju, serum nakładamy przed kremami. Decyduje to skuteczności działania poszczególnych preparatów.

8. Nakładanie makijażu od razu po nałożeniu kremu pielęgnacyjne

Nakładanie podkładu tuż po aplikacji kremu pielęgnacyjnego może znacznie skróci trwałość naszego makijażu. Podkład najlepiej aplikować po około 10-15 minutach od nałożenia kremu.

wyciskanie pryszczy oczyszczanie skóry

9. Wyciskanie zaskórników

Wszyscy zapewne doskonale wiedzą, że nie należy wyciskać krostek i zaskórników.  Może to spowodować uszkodzenie skóry, a nawet powstawanie trwałych blizn. Wyciskanie zaskórników powoduje, że zmiany są nieustannie zaogniane, a skóra jest podrażniona. Ponadto wyciskanie zaskórników zwiększa ryzyko powstania przebarwień. Dodatkowo trudniej potem takie miejsce zakamuflować makijażem,  poza tym istnieje ryzyko rozsiewu infekcji bakteryjnej na skórę zdrową.

10. Pomijanie skóry szyi i dekoltu

Skóra szyi i dekoltu to dość często pomijane miejsca naszej codziennej pielęgnacji. Skóra w tym obszarze jest delikatna, cienka i szybciej się starzeje. Jeśli więc chcemy uniknąć zbyt szybkiego pojawienia się zmarszczek, dbajmy o nie codziennie.

11. Niewłaściwa aplikacja preparatów

Dla naszej skóry ważne jest nie tylko to, co nakładamy, ale w jaki sposób to robimy. Nie należy naciągać i szarpać skóry. Kremy pod oczy zaleca się nanosić palcem wskazującym, delikatnie wklepując preparat, natomiast kremy na twarz nakładać od szyi posuwając się ku górze (bez naciągania skóry ku dołowi).

12. Nieczyszczenie pędzli i gąbeczek

Czyszczenie pędzli, pędzelków i gąbeczek używanych do makijażu, należy przeprowadzać regularnie. Jeżeli nie robimy tego regularnie, to z upływem czasu gromadzą się na nich resztki kosmetyków i stają się one siedliskiem bakterii. W konsekwencji podrażniać skórę, sprzyjają zatkanym porom oraz przyczyniają się do powstawania wyprysków.

13. Niewłaściwa dieta

Poza prawidłową pielęgnacją równie ważne są składniki odżywcze dostarczane wraz z pożywieniem. Dieta uboga w warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, orzechy, migdały, ryby i dobre oleje zawierające niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a także zbyt mała ilość wypijanej wody, na pewno odbije się na naszej cerze. Jeśli chcesz wspomóc swoją skórę, stosuj zbilansowaną dietę i unikaj produktów wysokoprzetworzonych i jedzenia typu fast-food.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
olenkaandzelika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olenka
Gość
olenka

niby wszystko tak jak piszecie się robi a jednak to było za mało przy mojej skórze więc po jakimś czasie zaczełam się rozglądać za kremem naturalnym w 100% i znalazłam frashe. myślę, że jak na dwa tygodnie używania są już dobre efekty.

andzelika
Gość
andzelika

taka jest prawda, ze jak się bardzo czesto się kiedyś nie myło twarzy rano a później czuło się trochę tak.. nieprzyjemni. często też zauważałam kolejne wągry i ogólnie pory były zapchane. Jezeli mam dbac po cerę to właśnie korzystam tylko z naturalnych kosmetyków do twarzy, żeby dodatkowo jej nie podrażniać i nie używać chemii 🙂 ogólnie myślę, ze teraz wszędzie jest tyle chemii, że warto korzystac tylko z kosmetykow naturalnych. prócz etgo, ze nakładam na tawz naturalne kremy i dermo kosmetyki to jeszcze tak samo nawet na takie rzeczy jak krem antycellulitowy czy krem na piersi frashe. ważne by się… Czytaj więcej »

Jak uwypuklić kości policzkowe?

Zapadnięte policzki lub całkowity brak widocznych kości policzkowych sprawia, że nasza twarz odbierana jest jako zmęczona, smutna i o kilka lat starsza niż jest w rzeczywistości. Za taki stan rzeczy odpowiada upływający czas, grawitacja, ale również restrykcyjna dieta. A pełne, uwypuklone okolice kości policzkowych nie dość, że odejmują nam lat, to jeszcze dodają uroku.

jak powiększyć kości policzkowe

W dobie wszechobecnego konturowania możemy sobie kości policzkowe namalować. Jeśli chcecie wiedzieć jak to zrobić, skorzystajcie z naszego poradnika. Dla tych z Was, które nie mają zdolności makijażowych lub po prostu chcą oszczędzić czas i oczekują spektakularnego efektu na dłużej mamy propozycje z gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Implanty twarzowe

To chyba najbardziej inwazyjna metoda poprawienia kości policzkowych. Implantacja wkładek polecana jest osobom, które trwale chcą zmienić wygląd twarzy. Operacja wykonywana jest na ogół w znieczuleniu miejscowym trwa od 60 do 90 minut. W czasie zabiegu lekarz wykonuje małe nacięcie na okół wewnątrz jamy ustnej lub na dolnej powiece. Następnie zostaje utworzona kieszeń, w której umieszcza się implant. Zabieg pozostawia na twarzy widoczne zaczerwienienie i obrzęk, taka sytuacja może się utrzymać nawet do 10 dni. Zalecane jest również nie wykonywanie nagłych ruchów mimicznych i nie pochylanie się przez 4-7 dni. Prawidłowo przeprowadzona operacja odmłodzi, uwypukli kości policzkowe i złagodzi ostre rysy twarzy.


Przeszczep tłuszczu
 

Inaczej lipotransfer to bardzo skuteczna metoda modelowania ciała za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej. W pierwszej kolejności zostaje pobrana tkanka tłuszczowa z miejsca dawczego – najczęściej są to uda, brzuch, okolica lędźwiowa a następnie odpowiednio „obrobiony” tłuszcz zostaje przeszczepiony do miejsca, które chcemy skorygować. Dlaczego to działa? Ponieważ własna tkanka tłuszczowa jest najbardziej naturalnym wypełniaczem, eliminuje to ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej czy odrzucenie przeszczepu. Komórki macierzyste o niepowtarzalnych właściwościach regeneracyjnych i rewitalizacyjnych, pozostawiają skórę wypełnioną, napiętą i jędrną


Wolumetria twarzy

Czyli modelowanie za pomocą wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego (Więcej o kwasie hialuronowym przeczytasz w artykule – Zdaniem Eksperta kwas hialuronowy. ). Efektem tego zabiegu poza korekcją kształtu kości policzkowych jest wygładzenie i odmłodzenie twarzy. Iniekcja może odbywać się w znieczuleniu miejscowym, a lekarz używa igły lub kaniuli. Wiele pań porównuje efekty po wypełniaczach do efektu lekkiego liftingu chirurgicznego. Po zabiegu może występować delikatna opuchlizna i zaczerwienienie, ale znikają po maksymalnie 3 dniach. Efekt może się utrzymywać nawet do 18 miesięcy.

Mikrolifting 

Remedium na zacierający się owal policzków. Do zabiegu używa się specjalnych nici First Lift PDO, które skutecznie podtrzymują konstrukcję twarzy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, lekarz za pomocą igły wprowadzania nici w skórę lub tkankę podskórną. Wystarczy miesiąc, aby wokół wszczepionych nici powstała sieć naczyń krwionośnych gwarantująca lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie. Dodatkowo powstaje „rusztowanie” kolagenowe. Wprowadzanie nici, w zależności od ich długości oraz rozległości leczonego obszaru skóry, trwa od 15 do 60 minut.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jakie zabiegi na twarz i ciało wykonać przed latem

Wniosek urlopowy w pracy wypisany, bikini leży w szufladzie, ale ciało jeszcze nie do końca gotowe na wakacyjne wojaże? Z pomocą przychodzą zabiegi zarówno kosmetyczne jak i medycyny estetycznej. Przy zdyscyplinowaniu i przestrzeganiu zaleceń specjalistów skutecznie i szybko poprawimy nastrój i lato przywitamy z jędrną skórą i świetlistą, promienną cerą.

jakie zabiegi na twarz wykonać przed rozpoczęciem lata

Późną wiosną słońce operuje już całkiem mocno, więc niektóre zabiegi mogą być dla nas niewskazane, ze względu na ryzyko powikłań. Mimo to, oferta nadal jest bogata, każdy znajdzie coś dla siebie. Na jakie zabiegi możemy zdecydować się przed latem?

miraDry

Nadpotliwość pach, ale również dłoni czy stóp ściśle związana jest z nadmierną czynnością gruczołów potowych, latem bywa to szczególnie uciążliwe. Okresowo możemy ją wstrzymać zabiegami ostrzykiwania, jednak jeśli oczekujemy rozwiązań trwałych warto zdecydować się na miraDry innowacyjną metodę leczenia nadpotliwości pach. Zabieg jest nieinwazyjny i trwa od 60 do 75 minut, polega na emisji precyzyjnych, ale wnikających płytko w tkankę miękką dołu pachowego dawek energii mikrofalowej. Gruczoły potowe nie ulegają regeneracji a ilość wydzielanego potu jest zredukowana o 85-95 procent. Przez kilka dni po zabiegu miraDry może utrzymywać się delikatny obrzęk, ból i zmiana czucia pod pachami. Są to objawy normalne i szybko ustępują.

Endermologia

Oczekujesz wymodelowania sylwetki, wyszczuplenia oraz znacznego postępu w walce z cellulitem? Zdecyduj się na endermologię czyli masaż podciśnieniowy. Wykonuje się go przy użyciu specjalnej głowicy, która poza dwiema niezależnymi rolkami posiada również komorę ssącą. Intensywność podciśnienia, które jest stosowane uzależniona jest od preferencji pacjenta, który ubrany jest w specjalny kombinezon, ma on za zadanie zwiększyć poślizg rolek oraz ochronić przed uszkodzeniami naskórka. W czasie zabiegu, który trwa około 40 minut toksyny i tłuszcze usuwane są przez układ limfatyczny a pobudzona zostaje produkcja elastyny i kolagenu. Przeciwwskazaniami są ciąża, okres karmienia piersią, skłonności do żylaków oraz naczyniaków, ostre stany chorobowe, czynne nowotwory, przyjmowanie antykoagulantów i zapalenie żył.

CaviLipo

Cavi Lipo to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń do redukcji tkanki tłuszczowej, korzystają z niego Japonki a w krajach Skandynawskich ten zabieg jest refundowany. Jest to nic innego jak zmodyfikowana i ulepszona technologia kawitacji ultradźwiękowej. Zabieg można wykonywać na udach, brzuchu, ramionach, podbródku. Fale, które emituje Cavi-Lipo docierają do komórek tłuszczowych i rozdrabniają ich zawartość. Wibracje wytworzone przez fale sprawiają, że ich zawartość zaczyna się przemieszczać, a w komórce tworzą się tzw. bąble kawitacyjne. Przestrzenie powiększają objętość komórki, aż wreszcie membrana zostaje przerwana a zawartość uwolniona. Tłuszcz zostaje w bezpieczny sposób wydalony z organizmu. Komórki zostają zlikwidowane na zawsze co zapobiega efektowi jojo. Zabieg trwa od 10 do 30 minut.

Krioterapia

Od tysiącleci wiadomo, że niskie temperatury mogą mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie oraz urodę. Krioterapia to nic innego jak leczenie zimnem, niskie temperatury z powodzeniem stosowane są w kosmetyce. Wizyty w kriokomorze mogą przynieść większe efekty niż się wydaje. Po pierwsze przyśpieszają metabolizm skóry, poprawiają jej ukrwienie staje się jędrniejsza i elastyczna. Przyśpiesza również proces spalania tkanki tłuszczowej co oznacza wyraźną redukcję cellulitu. Aby obniżyć temperaturę konkretnej części ciała stosuje się specjalną odzież nasączoną płynem chłodzącym: spodnie, rękawy a na twarz maski redukujące tzw. efekt pelikana. Przeciwwskazaniami mogą być choroby układu krążenia, wrzody, ciąża i okres menstruacji a także dolegliwości reumatyczne.

opalanie natryskowe na jak długo

Opalanie natryskowe

Nie od dziś wiadomo, że opalone ciało wygląda szczuplej, ale wiadomo też że promieniowanie UV niekorzystnie wpływa na kondycję skóry i może powodować raka. W takiej sytuacji przed latem warto skorzystać z możliwości opalania natryskowego, jest to jedna z metod najbezpieczniejszych, która daje natychmiastowe efekty. Zabieg wykonywany jest w specjalnej kabinie przy użyciu urządzenia o nazwie Airbrush. Odcień opalenizny dobiera się do oczekiwań klienta i jego karnacji, produkty używane do zabiegu są bezwonne, nie zawierają alkoholu ani konserwantów. Dla lepszych i bardziej trwałych efektów zaleca się wykonanie peelingu. Aplikacja płynu brązującego to od 5 do 10 minut. Kolor utrwala się jeszcze przez kolejne 5 do 12 godzin, dlatego warto odczekać minimum 5 godzin przed wzięciem prysznica.

Neauvia Hydro

Widoczny efekt poprawienia kondycji skóry bez skalpela? Takie rzeczy tylko z Neauvia Hydro nowoczesnym preparatem wykorzystywanym do mezoterapii igłowej. Zabieg to seria, drobnych i precyzyjnych iniekcji preparatu w małych dawkach, co daje równomierne rozmieszczenie w skórze. Wypełniacz zawiera nie tylko kwas hialuronowy, ale również hydroksyapatyt wapnia, który silnie stymuluje produkcję kolagenu w skórze. Efektem jest długotrwałe nawilżenie skóry, redukcja dorbnych płytkich zmarszczek a także zwiększenie gęstości i jędrności skóry. Zabieg nie jest bolesny trwa do kilkudziesięciu minut.

GENEO

Pielęgnacja skóry 3w1 czyli złuszczanie, wchłanianie i dotlenianie oto kwintesencja zabiegu Geneo. Inspiracją twórców urządzenia Geneo były gorące źródła, które genialnie dotleniają skórę. W pierwszej kolejności następuje delikatne złuszczanie zewnętrznej warstwy naskórka, co umożliwia „młodszym” komórkom ułatwione wchłanianie zawartych w preparatach składników odżywczych – kwasu hialuronowego, retinolu. Powstające w bardzo dużej ilości pęcherzyki dwutlenku węgla trafiają do zewnętrznych warstw skóry i w efekcie doprowadzają do lepszego natlenienia tkanek i poprawy metabolizmu komórek. Efekty? Naturalne dotlenienie skóry, maksymalne wchłanianie składników odżywczych, rozświetlenie, uelastycznienie. Zabieg nie jest inwazyjny, trwa około 45 minut. Przeciwwskazaniami są nowotworowe i przed nowotworowe zmiany na skórze, przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu oraz ciężka postać trądziku.

Infuzja Tlenowa 


Infuzja Tlenowa to zabieg, który pokochały gwiazdy metoda oparta jest na wtłaczaniu w skórę aktywnych składników z pomocą czystego tlenu. Sekretem skuteczności tej metody jest również zastosowanie dwóch postaci kwasu hialuronowego: nisko oraz wielkocząsteczkowego. Efektem jest jędrność, elastyczność oraz napięcie skóry. Składniki, które przyłączane są do kwasu hialuronowego to witaminy A, E i C, aloes, skwalen, prowitamina B5, olej ze słodkich migdałów i kiełków pszenicy. Zabieg trwa około 1,5 godziny i jest całkowicie bezbolesny, nie powoduje żadnych niepożądanych efektów. Rodzaje infuzji jakie wyróżniamy to: odmładzająca, oczyszczająca i efekt botoxu.

Radiesse

Radiesse to jeden z najbezpieczniejszych wypełniaczy na rynku, dodatkowo jego działanie jest dwukrotnie dłuższe w porównaniu z kwasem hialuronowym. Wykorzystywany jest między innymi do modelowania linii żuchwy, korygowania bródki, zmarszczek marionetkowych czy bruzd nosowo-wargowych. To także świetny sposób na powiększenie i uwydatnienie kości policzkowych. Skóra przed zabiegiem jest znieczulana a następnie poddawana nakłuciom i wstrzyknięciu produktu. Efekt odmłodzenia, jest niemalże natychmiastowy a to wszystko bez efektu maski.

Osocze bogatopłytkowe

Nie od dziś wiadomo, że krew jest najcenniejszym lekarstwem ratującym życie, ale może być również sprzymierzeńcem w walce z zegarem biologicznym i skutkami upływającego czasu. Do „Wampirzego Liftingu” – przeczytaj: Osocze bogatopłytkowe w czym tkwi sekret – bo tak popularnie nazywa się zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wykorzystywana jest krew pobrana od pacjenta. Odwirowuje się ją w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Tak otrzymany „preparat” wstrzykuje się w skórę za pomocą klasycznej techniki mezoterapii. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Skóra po 60 minutowym zabiegu jest wyraźnie napięta i wygładzona, pełna blasku. Miejsca poddawane zabiegowi mogą być obrzęknięte i zaczerwienione, jednak wszystkie dolegliwości powinny ustąpić w ciągu maksymalnie kilku dni. Przeciwwskazania to ciąża, czynna infekcja, opryszczka, zmiany ropne na skórze.

Zobacz również: Piękne nogi przygotuj się na nadejście lata.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana