Fakty na temat łuszczycy – jak ją leczyć. Kiedy wiadomo, że mamy do czynienie z łuszczycą

Łuszczyca jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Łuszczyca to na chwilę obecną choroba nieuleczalna, na którą może zachorować praktycznie każdy. Statystyki wskazują, że cierpi na nią co pięćdziesiąta osoba. Kiedy wiadomo, że mamy do czynienia z łuszczycą? Jak wygląda leczenie łuszczycy?

Łuszczyca występuje na całym świecie, natomiast większy odsetek zachorowań odnotowuje w krajach rozwiniętych – w Europie i USA choruje około 2 proc. populacji. Łuszczyca to choroba przewlekła, charakteryzująca się okresami remisji i nawrotów.

łuszczyca przyczyny

Przyczyny pojawiania się łuszczycy nie są do końca poznane. Zdania ekspertów dotyczące przyczyn są podzielone. Część z nich uważa, że łuszczyca to choroba autoimmunologiczna. Pozostali stoją na stanowisku, że na jej wystąpienie mają wpływ czynniki genetyczne, a także tzw. czynniki prowokujące.

W przypadku podłoża genetycznego podaje się, że w sytuacji, gdy oboje rodzice chorują na łuszczycę, to ryzyko ujawnienia się jej u dziecka wynosi 50%, natomiast jeżeli choruje jedno z rodziców – 16%.

Do czynników prowokujących, które najczęściej wyzwalają łuszczycę należą:

 • czynniki  hormonalne, tj. okres  dojrzewania, menopuza, ciąża, poród,
 • dermatozy zapalne, tj. ospa wietrzna, półpasiec, trądzik, łojotokowe zapalenie skóry,
 • HIV/AIDS,
 • niektóre leki, w tym m.in. kortykosteroidy, sole litu, leki przeciwmalaryczne, beta-blokery, NLPZ, inerferon,
 • nieprawidłowo zbilansowana dieta,
 • palenie papierosów,
 • przewlekłe infekcje bakteryjne i grzybicze,
 • spożywanie alkoholu,
 • stres,
 • uszkodzenia skóry,
 • zaburzenia metaboliczne (np. mocznica, hipokalcemia).

Wyróżnia się dwa podstawowe typu łuszczycy:

 • typ I – przed 40. rokiem życia, szczyt zachorowań miedzy 18.-22. rokiem życia, częste występowanie w rodzinie, częste nawroty i rozległe zmiany skórne.
 • typ II – po 40. roku życia, szczyt zachorowań po 55. roku życia, rzadsze występowanie rodzinne, duży wpływ środowiskowych czynników wyzwalających.

łuszczyca objawy

Objawy łuszczycy to zgrubiałe czerwone plamy na skórze pokryte suchymi białymi łuskami. Przy zdrapywaniu łuski odpadają, tworząc cienkie płatki przypominające zeskrobiny ze świecy, następnie uwidacznia się lśniąca powierzchnia raz punktowe krwawienie. W bardzo rzadkich przypadkach obok grudek mogą pojawiać się krostki, czyli zmiany wypełnione ropą, wtedy mamy do czynienia z  ciężka postać łuszczycy.

Zmiany łuszczycowe najczęściej pojawiają się na łokciach, kolanach, skórze owłosionej głowy i tułowiu. Łuszczyca może także występować na paznokciach. Zdarza się także, że łuszczyca atakuje stawy, głównie palców rąk, kręgosłupa w odcinku szyjnym lub lędźwiowym oraz duże stawy, np. biodrowy, kolanowy czy barkowy.

odmiany łuszczycy

Najczęstsze odmiany łuszczycy to:

 • łuszczyca zwyczajna,
 • łuszczyca krostkowa – występuje postaci miejscowej oraz ogólnej,
 • łuszczyca uogólniona (erytrodermia) – obejmuje całą powierzchnię ciała, chorzy mają podwyższoną temperaturę,
 • łuszczyca stawowa.

łuszczyca leczenie miejscowe

W przypadku leczenia miejscowego kluczowe jest usunięcie łusek, a następnie zahamowanie nadmiernej proliferacji naskórka. W leczeniu zewnętrznym stosuje się następujące grupy leków: złuszczające – kwas salicylowy, mocznik,

 • hamujące nadmierne podziały komórkowe: dziegcie, cygnolina,
 • glikokortykoidy,
 • pochodne witaminy D3,
 • pochodne witaminy A.

łuszczyca leczenie ogólne

Do leczenia łuszczycy wykorzystuje się:

 • fototerapia – polega na ekspozycji ciała na światło ultrafoletowe wytwarzane przez specjalne lampy
 • fotochemioterapia – (PUVA) to połączenie leku światłouwrażliwiającego z promieniami UVA, zalecana dla osób z łuszczycą oporną na leczenie miejscowe lub u pacjentów, u których zmiany chorobowe obejmują ponad 10% powierzchni ciała.
 • metotreksat – jest to najczęściej stosowany w  łuszczycy lek cytostatyczny.
 • cyklosporyna – silnie działający lek immunosupresyjny.
 • retinoidy – mają działanie teratogenne;
 • leki biologiczne (tj. adalimumab, etanercept, infiksymab, ustekinumab) – podawane w iniekcjach chorym z ciężką postacią łuszczycy, opornej na inne metody leczenia.

Wykorzystywane preparaty oraz leczenie ogólne powodują zaleczenie objawów i przyczyniają się do poprawienia jakości życia pacjentów.  Leczenie łuszczycy bezwzględnie musi odbywać się pod kontrolą lekarską.

łuszczyca leczenie klimatyczne

Często osobom chorym na łuszczycę poleca się tzw. leczenie klimatyczne, czyli pobyt nad ciepłym, słonym morzem. Sól morska złuszcza łuskę, a słońce zmniejsza zmiany łuszczycowe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

5 sposobów na odmłodzenie okolicy oka

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i praktycznie pozbawiona jest tkanki tłuszczowej. Skóra wokół oczu łatwo ulega wysuszeniu i podrażnieniom. Ponadto charakteryzuje się słabym krążeniem krwi i skłonnością do zastojów limfatycznych. Drobne zmarszczki wokół oczu pojawiają się dosyć wcześnie również z uwagi na intensywną mimikę tej partii twarzy.

skóra pod oczami – pielęgnacja

Pielęgnację skóry wokół oczu warto rozpocząć już około 20 roku życia. Ważne jest by skóra pod oczami była odpowiednio nawilżana i odżywiana. Powinno się stosować krem pod oczy specjalnie do tego przeznaczony, bowiem z uwagi na delikatną skórę wokół oczu silne kosmetyki na twarz mogą powodować podrażnienia i uczulenia. Pamiętajmy aby skóry wokół oczu silnie nie pocierać, nie rozciągać i nie klepać, bowiem może to przyczynić się do szybszego pojawienia się niechcianych oznak starzenia.

jak zlikwidować zmarszczki pod oczami ?

Medycyna estetyczna oferuje kilka zabiegów na zmarszczki pod oczami. Należą do nich: mezoterapia, karboksyterapia, kwas hialuronowy, toksyna botulinowa czy laser frakcyjny CO2.

mezoterapia na zmarszczki pod oczami

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża popularność tej metody wynika z wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Mezoterapia to skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą.

Podczas zabiegu mezoterapii mezoterapii wykorzystywane są mieszaniny wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny), które bardzo korzystnie oddziałują na poprawę kondycji skóry. Lekarz dobiera dopasowuje preparat do potrzeb pacjenta, dobierając zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki), tworząc z nich specjalny koktajl.

W przypadku mezoterapii igłowej zaleca się wykonanie trzech zabiegów w odstępach co dwa tygodnie. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znaczniej lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

karboksyterapia okolic oczu

Karboksyterapia to zabieg, który również cieszy się dużym powodzeniem u osób mających nie tylko problem jakim są zmarszczki pod oczami, ale także cienie pod oczami. Karboksyterapia zalecana jest w przypadku zmarszczek statycznych pod oczami, worków i cieni, a także poduszeczek tłuszczowych okolic oczu.

Przeczytaj również jak można zlikwidować worki tłuszczowe pod oczami.

Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturu oczu uruchomionych zostaje wiele mechanizmów poprawiających wygląd skóry. W wyniku działania dwutlenku węgla rozszerzają się naczynia krwionośne, następuje stymulacja produkcji kolagenu, a także przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej (zaleca się wykonanie serii 5-6 zabiegów, raz w miesiącu). Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Dzięki stymulacji produkcji kolagenu poprawia się kondycja skóry, okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki zmniejszają.

ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy (hialuronian, hialuronian sodowy, HA) to naturalny polisacharyd, który jest samoistnie produkowany przez ludzki organizm. Ten wielocukier występuje w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej, płynie maziowym, ciele szklistym i wodnistym gałki ocznej oraz w obrębie innych tkanek. Kwas hialuronowy wykazuje ujemne naładowanie elektromagnetyczne i przyłącza olbrzymie ilości wody. Liczne łańcuchy HA przeplatają się i krzyżują wzajemnie, tworząc roztwory o dużej elastyczności i lepkości, tym samym nadają skórze spójności i elastyczności.

Przeczytaj także: 

Ostrzykiwanie kwem hialuronowym to bardzo dobre rozwiązanie problemu jakim są cienie pod oczami i dolina łez. Lekarz medycyny estetycznej podaje preparat bardzo cienkimi igłami. Kwas hialuronowy po wstrzyknięciu wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego nie tylko zmniejszają się zmarszczki, ale nawilżony zostaje naskórek. Efekt zabiegu podania kwasu hialuronowego widoczny jest natychmiast i utrzymuje się 6 – 12 miesięcy.

toksyna botulinowa na kurze łapki

Koniecznie przeczytaj: 

Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem, jest jednym z najpopularniejszych środków stosowanych do wygładzania zmarszczek czoła, okolic brwi i tzw. kurzych łapek. Botulina blokuje przekazywanie impulsów nerwowych, porażając w ten sposób skurcze mięśniowe. Powoduje to, że mięśnie stają się rozluźnione i wiotkie, czego efektem jest wygładzona skóra twarzy, a pacjenci zyskują naturalny, świeży wygląd. W zależności od partii twarzy zabieg trwa około 15 minut, a efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, jednak po kolejnych kuracjach, rezultaty mogą się utrzymywać znacznie dłużej. Toksyna botulinowa na kurze łapki zalecana jest raczej osobom po 50 roku życia, które mają już głębokie oznaki starzenia.

Sprawdź również jakie są różnice między kwasem hialuronowym a toksyną botulinową

laser frakcyjny CO2 na okolicę oka

Laser frakcyjny CO2 jest ostatnio bardzo popularną metodą odmładzania skóry. Jest on na tyle nieinwazyjny, że nie wymaga długiej rekonwalescencji, jak w przypadku zabiegów chirurgicznych, a efekty są podobne do tych, które uzyskamy przez wykonanie zabiegów chirurgicznych.

Laser frakcyjny wytwarza w skórze mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje koagulacja tkanek w strefach mikrotermalnych. Dzięki temu skóra wytwarza więcej kolagenu poprzez uruchomione procesy gojenia. Kolagen sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda zdrowiej. Poprawia się również jej koloryt i jest o wiele gładsza.

Laser frakcyjny pomaga m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszeniu zmarszczek i wygładzeniu skóry. Pomaga też w wygładzeniu bruzd i blizn potrądzikowych. Dzięki niemu poprawimy również koloryt naszej skóry.

Laser frakcyjny na okolicę oka, czyli tzw. resurfacing okolicy oka, ma na celu pobudzenie komórek skóry właściwej do produkcji dużych ilości kolagenu i elastyny dzięki czemu ulega ona znacznemu zagęszczeniu, poprawia się jej napięcie i elastyczność. Stare włókna kolagenowe pod wpływem ciepła ulegają skróceniu co poprawia napięcie skóry.

Czy znasz domowe sposoby na zmęczone oczy. Jeżeli nie, koniecznie zajrzyj tutaj.

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Gość
Maria

Moja ciotka miała okropne zmarszczki od palenia papierosów. W końcu jak rzuciła to zaczęły jej przeszkadzać, bo cała buzia dość gładka, a wokół ust hmmm… Więc za namową koleżanek poszła na zabieg z fibryny, które jej poleciły i tam Pani dr wszystko dokładnie wyjaśniła, przeprowadziła zabieg. Chyba była cztery razy na tym. Co prawda kosztowało to jakoś 500 zł, ale nic innego nie działało, a to zdecydowanie poprawiło wygląd.

Technologia HIFU w medycynie estetycznej. Poznaj plusy i minusy!

Dążenie do uzyskania młodszego, bardziej estetycznego wyglądu to wciąż główny powód naszych wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Jak skutecznie i w dodatku w najmniej inwazyjny sposób odjąć sobie lat? Możliwości jest wiele, ale którą z nich wybrać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt? Rozmawiamy dziś o tym z panią dr Martą Tazbir z Kliniki Tazbir w Łodzi.

dr Marta Tazbir z ambasadorką Kliniki, Panią Grażyną Wolszczak

Wszelkiego rodzaju zabiegi odmładzające w ogromnej większości stanowią główną ofertę gabinetów medycyny estetycznej. Jednak dla wielu osób obietnica radykalnej poprawy wyglądu bez użycia skalpela jest równie prawdopodobna co szanse na samoistne cofnięcie się wskazówek wciąż tykającego zegara. Czy mogłaby zatem Pani doktor przybliżyć czy i jak przy użyciu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej możemy się odmłodzić?

Dr Marta Tazbir: Medycyna estetyczna rozwija się w niezwykłym tempie – z każdym rokiem w ofercie gabinetów pojawiają się nowe zabiegi, nowe procedury, nowe terapie, a pacjenci mają możliwość skorzystania z nich. Jako Klinika Tazbir wnikliwie analizujemy rynek medycyny estetycznej w Polsce i na Świecie wybierając dla naszych pacjentów tylko te najlepsze, najskuteczniejsze urządzenia i technologie. Jako liderzy w branży beauty wyznaczamy trendy i wiemy, na co należy zwrócić uwagę. Teraz nadszedł czas nieinwazyjnych zabiegów i procedur wykonywanych przy pomocy zaawansowanych technologicznie urządzeń. Dlatego już od dawna z czystym sumieniem mogę powiedzieć: tak, medycyna estetyczna daje możliwości radykalnego wizualnego odmłodzenia. Oczywiście kluczem do uzyskania upragnionych rezultatów jest połączenie doświadczenia lekarza z wykorzystaniem odpowiednich do tego narzędzi.

Jakie nieinwazyjne zabiegi i technologie przynoszą zatem oczekiwane efekty?

Dr Marta Tazbir: Uważam – a swoją opinię opieram na latach pracy, analizowaniu zaobserwowanych efektów i dialogu z pacjentami – że jedne z najlepszych rezultatów wśród tych nieinwazyjnych przynoszą zabiegi oparte na skoncentrowanej wiązce fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, czyli HIFU (high intensity focused ultarsound). Jest to technologia wykorzystywana w medycynie od kilkudziesięciu lat, przede wszystkim w leczeniu różnego rodzaju nowotworów. Od pewnego czasu HIFU służy również pacjentom gabinetów medycyny estetycznej. Dzięki tej metodzie zagęszczamy i ujędrniamy skórę, silnie stymulujemy ją do wytwarzania nowego kolagenu, liftingujemy ją czy nawet redukujemy drobne zmarszczki i poszerzone pory.

Na czym polega ta technologia?

Dr Marta Tazbir: HIFU wykorzystuje działanie bezpiecznych dla organizmu fal akustycznych, czyli ultradźwięków, które w odpowiednio wysokiej częstotliwości podgrzewają tkanki i tworzą drobne punkty koagulacji na wybranych, ustalonych wcześniej głębokościach, co skraca włókna kolagenowe stymulując je również do pracy. Innymi słowy: za pomocą ultradźwięków dokonujemy kontrolowanych mikroskopijnych poparzeń, stymulujących tkanki do regeneracji. I ta regeneracja jest tu kluczowa. Bowiem oprócz widocznych efektów wizualnych dochodzi podczas tego zabiegu do produkcji nowego kolagenu i elastyny czyli przeciwdziałamy postępującym procesom starzenia się skóry i zapobiegamy jej wiotkości czy pojawianiu się kolejnych zmarszczek i linii na skórze. Nie naruszamy przy tym skóry z zewnątrz i nie doprowadzamy do jej wysuszenia czy złuszczania jak to ma miejsce w przypadku znanych terapii laserowych. Jest to można by rzec zabieg bankietowy, a łącznie z autorskim zabiegiem rewitalizacji prowadzi po prostu do silnego odmłodzenia skóry.

Czy to bezpieczne dla pacjenta?

Dr Marta Tazbir: HIFU to technologia nieinwazyjna, która ze strony pacjenta nie wymaga ani specjalnego przygotowania, ani konieczności przejścia okresu rekonwalescencji po zabiegu. Lekkie zaczerwienienie skóry, widoczne po zabiegu, może utrzymywać się do kilku godzin. Ale ponieważ podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości tkanek, z gabinetu można wyjść w makijażu, który zamaskuje ewentualne podrażnienie skóry. Należy jednak pamiętać, że ze względu na silną stymulację tkanek zabiegi z użyciem technologii HIFU nie powinny być wykonywane zbyt często – do dwóch, trzech razy w roku.

Czy zabiegi odmładzające to jedyna możliwość zastosowania HIFU w medycynie estetycznej?

Dr Marta Tazbir: Oczywiście, że nie. W naszej klinice technologia ta jest wykorzystywana również do modelowania sylwetki i usuwania tkanki tłuszczowej oraz do likwidowania cellulitu! W Klinice Tazbir od początku pracujemy na urządzeniu Ultraskin II wykorzystującym najnowsze rozwiązania w technologii HIFU, które umożliwia przeprowadzenie nieinwazyjnego liftingu i ujędrnienia skóry oraz konturowania ciała, dzięki redukcji miejscowych złogów tkanki tłuszczowej. Ultraskin II pozwala w pełni wykorzystać technologię skoncentrowanych fal ultradźwiękowych – jest to możliwe dzięki większej niż w innych urządzeniach tego typu mocy przy jednoczesnej zwiększonej precyzyjności. Specjalnie zaprojektowany dodatkowy aplikator umożliwia działanie na 13 mm głębokości tj. dokładnie w tkance tłuszczowej. Mało tego. W naszej klinice opracowaliśmy i wdrożyliśmy autorskie terapie zabiegów modelujących, ujędrniających i wyszczuplających sylwetkę z zastosowaniem technik łączonych bazujących na HIFU oraz fali uderzeniowej ZWave czy endermologii Alliance i/lub Integral by LPG. Doskonałe efekty w usuwaniu tkanki tłuszczowej i cellulitu pozwoliły nam pójść o krok dalej – łączymy te technologie z kriolipolizą ZLIPO czy z ostrzykiwaniem odpowiednimi substancjami czynnymi. Niebagatelne znaczenie mają również odpowiednie kosmetyki stosowane i te zalecane w naszej klinice.

Porozmawiajmy o minusach takich zabiegów.

Dr Marta Tazbir: Wydawać by się mogło, że głównym minusem jest wysoka cena zabiegu. Ale czy tak jest w istocie? Nieoperacyjny lifting twarzy i ciała HIFU jest nieinwazyjnym zabiegiem najwyższej jakości pozwalającym w krótkim czasie uzyskać spektakularne efekty. Lifting HIFU urządzeniem UltraSkin II to zabieg złożony, który wymaga od lekarza dokładnego opracowania i niejako „zeskanowania” obszaru zabiegowego, przeprowadzenia serii powtórzeń emitowanych impulsów ultradźwiękowych w ustalonych liniach i proporcjach oraz na ustalonych głębokościach, z wcześniej zaplanowaną, dobraną indywidualnie energią oraz częstotliwością emisji impulsów. W każdej procedurze lekarz działa na trzech poziomach, zaczynając od podstawowego liftingu w warstwie SMAS, poprzez tkanki podskórne na skórze właściwej kończąc. Oprócz powyższych parametrów w ustaleniu ceny znaczenie ma również wielkość obszaru zabiegowego, rodzaj i jakość skóry pacjenta czy wcześniej wykonywane inne zabiegi. Zabieg wymaga niezwykłej precyzji, dokładności, ale także zmysłu estetycznego lekarza. Trwa ok. 1,5 do 2 godz. Dodatkowo w Klinice Tazbir wraz z każdym zabiegiem UltraSkin II wykonywana jest profesjonalna analiza obszaru zabiegowego Fotomedicus oraz rewitalizacja skóry autorską mieszanką liftingująco-zagęszczającą skórę bazującą na kwasie hialuronowym. Zabieg z użyciem technologii HIFU to całkowicie nieinwazyjna, w pełni bezpieczna i skuteczna technologia. Chociaż dla części pacjentów pewnym dyskomfortem może być uczucie kłucia i pieczenia czy tzw. „gorących igiełek” podczas wykonywania intensywnego zabiegu. Warto jednak podkreślić, że Ultraskin II – dzięki wysokiej precyzji i możliwości użycia różnych aplikatorów – w dużym stopniu redukuje te nieprzyjemne odczucia. Standardowo przyjęliśmy, że jeden impuls HIFU kosztuje 8 zł, więc o ostatecznej kwocie decyduje po prostu ilość zużytych impulsów na dany obszar zabiegowy. Pacjent ponadto może zdecydować, czy wykonujemy pełen zabieg (z wszystkimi trzema głowicami) czy ukierunkowany np. tylko na konkretne głowice: tą do liftingu czy tą do zagęszczania czy ujędrniania skóry. Takie rozwiązanie pozwala zredukować liczbę zużytych impulsów i znacznie obniżyć koszty zabiegu.

Domyślam się, że pacjenci szybko o dyskomforcie związanym z zabiegiem zapominają, gdy zobaczą rezultaty zabiegów?

Dr Marta Tazbir: O tak – muszę przyznać, że lifting ultradźwiękowy za pomocą Ultraskin II cieszy się ogromnym powodzeniem wśród moich pacjentów. I jak to mówi nasza ambasadorka będąca oczywiście wizytówką zabiegu w technologii HIFU pani Grażyna Wolszczak: „… Lepiej się starzeć później, jeśli w ogóle, skoro mamy do dyspozycji takie urządzenie jak ULTRASKIN II…” Precyzyjność tego urządzenia pozwala rozwiązać szereg problemów estetycznych, z którymi najczęściej zgłaszają się pacjenci. Ultraskin II pozwala m.in. na redukcję zmarszczek z okolic oczu, czoła, ust czy szyi, uniesienie brwi i policzków czy lifting powiek, a także redukcję podwójnego podbródka czy konturowanie linii żuchwy. To doskonała metoda odmłodzenia skóry i poprawy wyglądu w bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny sposób. Pacjenci zgłaszający się do naszej kliniki doceniają ponadto autorskie procedury łączone z technologią HIFU w roli głównej. A dla tych odważniejszych stworzyliśmy nawet propozycję z zaimplantowaniem nici SILHOUETTE SOFT aby nadać twarzy nowy wymiar liftingu i biostymulacji.

Klinika Tazbir

mieści się w Łodzi przy ul. Solankowej 6,

nr tel.  506 170 629,  www.klinikatazbir.pl

Zobacz również metamorfozę pacjentki dr Marty Tazbir

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana