Zmęczona cera to problem, z którym boryka się dziś wiele osób. Przyczyn jest wiele, należą do nich: brak snu, nieodpowiednia dieta, stres czy też choroba. W walce ze zmęczoną cerą często sprawdzają się proste sposoby, np. właściwa pielęgnacja domowa, dieta bogata w witaminy czy też spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Dzisiaj przedstawiamy propozycje masażu i ćwiczeń, które poprawią stan naszej cery.
O domowych peelingach i maseczkach możecie przeczytać w naszych wcześniejszych artykułach: Domowe sposoby na pozbycie się zmęczonej cery – cz.1: peeling i Domowe sposoby na pozbycie się zmęczonej cery – cz.2: maseczki.
Prawidłowa pielęgnacja skóry to nie tylko pielęgnacja z zastosowaniem odpowienidnich do rodzaju cery preparatów kosmetycznych, ale także dobrze zbilansowana dieta (Zbilansowana dieta a piękna cera) oraz aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.
Masaż twarzy
Masaż stymuluje mięśnie i poprawia mikrokrążenie. W skórze pobudzony zostaje metabolizm komórkowy, dzięki czemu staje się ona lepiej ukrwiona. Gdy połączymy masaż z aplikacją preparatu kosmetycznego, wtedy skóra dobrze wchłonie zawarte w nim substancje aktywne. Regularnie wykonywany masaż twarzy, który zajmie zaledwie kilka minut, wpłynie również na młodszy wygląd naszej skóry.
Proponujemy masaż twarzy wg tutoriala Codzienny Anti-aging Automasaż dla twarzy:
- Dokładnie oczyszczamy skórę twarzy i myjemy ręce. Odrobinę kremu lub olejku nanosimy szpatułką na czubki palców i lekko rozcieramy.
- Delikatnie, dwoma lub trzema palcami masujemy twarz od nasady skrzydełek nosa, przez kości policzkowe do skroni. Czynność powtarzamy 3 razy.
- Delikatnie, dwoma lub trzema palcami masujemy twarz od kącików ust, pod kośćmi policzkowymi do linii włosów tuż nad uszami. Czynność powtarzamy 3 razy.
- Delikatnie, dwoma lub trzema palcami masujemy twarz rozpoczynając od brody, przez kości policzkowe aż po skronie. Czynność powtarzamy 3 razy.
- Środkowe palce przykładamy po obu stronach skrzydełek nosa i przyciskamy lekko przez 5 sekund.
- Środkowe palce przykładamy w zagłębieniu żuchwy, tak by palce znalazły się jednocześnie pod płatkami uszu. Przyciskamy lekko przez 5 sekund.
- Środkowe palce przykładamy na kościach po zewnętrznej stronie oczu, w okolicy tzw. kurzych łapek. Przyciskamy lekko przez 5 sekund.
- Cały masaż wykonujemy bardzo delikatnie, nie rozciągając nadmiernie skóry,
Uwaga! Osoby, które mają skłonność do wyprysków, zaskórników lub trądziku, nie mogą wykonywać masażu twarzy, ponieważ może dojść do roznoszenia bakterii z wyprysków. Innym przeciwwskazaniem do wykonania masażu twarzy jest opryszczka.
Masaż kostkami lodu
Twarz spuchniętą po nieprzespanej nocy dobrze jest przemyć chłodną wodą, a następnie wymasować kostkami lodu. Kostkę lodu należy zawinąć np. w czystą bawełnianą chusteczkę lub chusteczkę higieniczną. Jest to bardzo dobry sposób na pobudzenie krążenia krwi i limfy, dzięki któremu komórki staną się lepiej odżywione i dotlenione, a skóra zyska promienny wygląd.
Gimnastyka twarzy
Jedną z najlepszych metod ćwiczenia twarzy jest joga. Dzisiaj bazując na tutorialu: Yoga twarzy – 6 ćwiczeń do wykonania w domu, zachęcamy do spróbowania tego rodzaju ćwiczeń twarzy.
-
Ćwiczenie 1 – „V”
Palce wskazujące i środkowe obu dłoni rozkładamy tworząc kształt litery „V”. Następnie przykładamy je do oczu, tak by palce środkowe znalazły się u nasady nosa między brwiami, a palce wskazujące po zewnętrznej części oczu. Unosimy gałki oczne do góry. Następnie mrużymy oczy, tak aby lekko drgały nam powieki i pod palcami poczujemy delikatną pracę mięśni. Zamykamy oczy i i ponownie lekko je mrużymy, tak aby drgały nam powieki. Wdech, wydech. Powtarzamy czynności ponownie.
-
Ćwiczenie 2. Wygładzanie uśmiechu
Otwieramy usta i „naciągamy” je tak, jakbyśmy chcieli schować je pod zęby. Tworzymy literkę „o”, a następnie uśmiechamy się. Powtarzamy kilka razy. Pozostajemy teraz w fazie uśmiechu. Palec wskazujący umieszczamy na brodzie. Następnie poruszam dolną szczęką, jakbyśmy chcieli coś ugryźć i jednocześnie odchylamy głowę do tyłu wyciągając szyję. Gdy dojdziemy do momentu, kiedy nie możemy już dalej odchylić głowy, powracamy wykonując nadal ruch dolną szczęką. Powtarzamy jeden raz.
-
Ćwiczenie 3. Wygładzanie brwi
Palce obu rąk umieszczamy pośrodku czoła i delikatnie przeciągamy aż do skroni. Wykonujemy trzy takie ruchy, nie naciągając nadmiernie skóry.
-
Ćwiczenie 4. Flirtujące oczy
Umieszczamy palce wskazujące równoległe do żuchwy, tak aby czubki palców przylegały do skrzydełek nosa. Następnie robimy ustami literkę „o” jak w ćwiczeniu 2. Gałki oczne podnosimy do góry i trzepoczemy rzęsami tak długo jak to możliwe, najlepiej wytrzymać do 30 sekund.
-
Ćwiczenie 5. Żyrafa
Dłonie umieszczamy na szyi i delikatnie ciągniemy je w dół po skórze szyi, jednocześnie głowę odchylamy powoli do tyłu. Wykonujemy dwa razy. Za drugim razem zatrzymujemy palce na kościach obojczyków, głowę nadal mamy odchyloną do tyłu i i usta wyginamy w podkówkę, tak by poczuć pracujące mięśnie w okolicach twarzy i szyi. Rozluźniamy się.
-
Ćwiczenie 6. Akupresura
Palec wskazujący umieszczamy między brwiami, delikatnie przyciskamy. Następnie wykonujemy lekkie ruchy okrężne – kilka w lewą stronę, kilka w prawą stronę. Można zamknąć oczy.
Za pomocą palców wskazujących, środkowych i kciuków szczypiemy linię żuchwy, rozpoczynając od brody. Powtarzamy 3 razy.
Palcami wskazującymi i kciukami pociągamy delikatnie po 3 razy za płatki uszu. To samo wykonujemy na wysokości połowy uszu oraz na górze uszu.
Danielle Collins, ekspert jogi, zaleca wykonywanie tych ćwiczeń kilka razy w tygodniu.
Dodaj komentarz
Bądź pierwszy!