Dlaczego warto kupować koreańskie kosmetyki?

Koreańskie kosmetyki stają się coraz bardziej popularne i coraz częściej wybierane również przez polskie konsumentki. Dlaczego warto z nich korzystać i co najczęściej można spotkać w ich składzie?

czy koreańskie kosmetyki są skuteczne dermaestetic

Koreańskie firmy kosmetyczne mają bardzo restrykcyjne normy dotyczące składu produktów. W kosmetykach koreańskich marek nie znajdziemy sztucznych barwników, czy konserwantów. Kosmetyki te nie mają również substancji zapachowych, przez co nie uczulają i są bezpieczne nawet dla skóry alergicznej.

W koreańskich kremach, czy maskach znajdziemy także wiele naturalnych ekstraktów, ponieważ koreańskie firmy skłaniają się ku naturze.

Co znajdziemy w koreańskich kosmetykach?

  • Wyciąg z aloesu

Aloes ma szereg działań prozdrowotnych i wspaniale działa na skórę (o aloesie pisaliśmy już w artykule: Aloes w kosmetykach. Sprawdź jak działa!). Aloes działa na wiele aspektów naszego zdrowia. Dzięki niemu szybciej goją się rany, poprawia nasz metabolizm i trawienie pokarmów, jest bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminy z grupy B. Na skórę działa odmładzająco i wygładzająco. Zwiększa przepływ limfy, przez co skóra staje się bardziej odżywiona i nawilżona. Natłuszcza skórę, jednocześnie nie zatykając porów. Dzięki właściwościom regenerującym skórę, aloes działa jak naturalny lifting, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. Aloes ma działanie ściągające, pomaga w leczeniu ran, zapobiega świądowi skóry i skutecznie zmniejsza opuchliznę przez działanie łagodzące. Ma wiele witamin, w tym witaminę C, E i A, witaminy z grupy B, a także minerały – cynk, selen, miedź, chrom, potas, żelazo. Zmniejsza rozszerzone naczynia krwionośne, łagodzi zaczerwienienia, więc jest idealny dla skóry naczyniowej i zmagającej się z trądzikiem różowatym.

  • Wyciąg z zielonej herbaty

Zielona herbata jest idealna dla skóry podrażnionej, zaczerwienionej, skłonnej do pękania naczynek i z problemami skórnymi. Ma właściwości ściągające, odświeża skórę i nadaje jej blasku.

Właściwości zielonej herbaty:

  • zwalcza wolne rodniki, przez zawarte w niej katechiny i fenolokwasy – opóźnia starzenie się skóry,
  • chroni przed promieniowaniem UV, przez zawarte w niej kofeinę, taninę i polifenole,
  • przyspiesza porost włosów i zapobiega ich wypadaniu,
  • działa nawilżająco i łagodzi podrażnienia,
  • pomaga walczyć z trądzikiem – hamuje aktywność enzymów odpowiedzialnych za pracę gruczołów łojowych, dodatkowo działa antybakteryjnie,
  • hamuje aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkład kolagenu i elastyny,
  • wzmacnia naczynia krwionośne i przeciwdziała powstawaniu mikrozakrzepów i stanów zapalnych.

Herbata na oczy, również zielona zmniejsza opuchliznę i odświeża skórę.

  • Wodorosty czyli spirulina

Spirulina ostatnimi czasy stała się bardzo popularna w suplementach diety jako środek odtruwający i oczyszczający organizm. Polecany jest także dla osób z anemią i zmagających się z niedoborami niektórych witamin. Spirulina zawiera witaminy A, C, D i E (przeciwdziała wolnym rodnikom), minerały – selen, żelazo, fosfor, magnez, potas, wapń, cynk oraz łatwo przyswajalne proteiny. Jak działa na skórę? Spirulina jest znana z odtruwającego działania. Pomaga skórze pozbyć się toksyn, oczyszcza ją i ułatwia wnikanie składników aktywnych. Ze względu na zawartość w niej cynku i witaminy C świetnie sprawdzi się w leczeniu trądziku. Wysuszy zmiany skórne, które wystąpiły na tle łojotokowym, rozjaśni przebarwienia i powstałe w wyniku choroby blizny, ureguluje wydzielanie się sebum. Dla skóry dojrzałej spirulina sprawdzi się jako środek odmładzający cerę – wyrówna jej koloryt, rozjaśni ją i zmniejszy drobne zmarszczki.

Spirulina działanie:

  • „bomba witaminowa” dla włosów, skóry i paznokci – zawiera witaminy z grupy B – B1, B2, B12,
  • chlorofil, który osłabia wypadanie włosów,
  • witamina F i kwas nukleinowy, które dostarczają tlenu do komórek w naszym organizmie,
  • biotyna – wzmacnia włosy, skórę i paznokcie.

Mizon – azjatyckie kosmetyki naturalne

Mizon to koreańska marka, która przede wszystkim kładzie nacisk na naturalne składniki i prosty skład. W kosmetykach tej firmy znajdziemy wyciągi m.in. ze śluzu ślimaka, aloesu i zielonej herbaty. Kosmetyki z Korei cieszą się ogromną popularnością, dlatego Mizon na naszym rynku robi ogromną furorę. Sprawdźmy, co warto kupić z kosmetyków tej firmy.

Wygładzający żel z aloesem 50 ml – Aloe 90 Soothing Gel, cena .

  • Żel aloesowy marki Mizon ma działanie wygładzające i łagodzące. Bardzo szybko się wchłania dzięki żelowej formule, nawilża i wygładza skórę. Pozostawia na niej niewidoczny filtr, który chroni ją, a jednocześnie nie zatyka porów. Jego skład to aż 90% aloesu. Sok z aloesu użyty do produkcji tego kremu, pochodzi z bardzo czystej wyspy Jeju. Nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów i dodatków zapachowych. Jest więc idealny dla skóry suchej i wrażliwej. Dodatkowo w składzie znajdziemy kwas hialuronowy oraz trehalozę – cukier występujący w grzybach i drożdżach, które ma działanie ochronne, zmniejsza nieprzyjemny zapach i ma działanie wiązania wody, dzięki czemu woda pozostaje w skórze. Żel jest bardzo wydajny i szybko się wchłania.
  • Cena: ok. 36 zł.

Krem z śluzem ślimaka 75ml – All In One Snail Repair Cream

  • O wspaniałych właściwościach śluzu ze ślimaka mogliście już przeczytać w artykule o maseczkach z żywych ślimaków. Marka Mizon również postanowiła skorzystać z tego wspaniałego składnika. Krem ze śluzu ślimaka marki Mizon ma działanie wygładzające, przeciwzmarszczkowe, zwiększa produkcję kolagenu, regeneruje skórę i ją silnie ujędrnia. Jest idealny na niedoskonałości skóry, zmniejsza przebarwienia i obkurcza rozszerzone naczynka. Krem posiada wyciąg ze ślimaka i jest to aż 92% filtratu śluzu ze ślimaka. Dodatkowo krem posiada ekstrakty z zielonej herbaty, beta glukan – rozpuszczalny błonnik pokarmowy, który ma działanie wygładzające zmarszczki oraz peptydy. Krem idealnie nawilża skórę i jest dla niej bardzo delikatny. Nie zawiera żadnych parabenów, substancji zapachowych, czy barwników. Sprawdzi się jako wspomaganie kuracji skóry naczynkowej, rozjaśnia blizny i przebarwienia. Zwęża pory i jest delikatny dla skóry wrażliwej.
  • Cena ok. 149 zł.

Maska z zieloną herbatą, nawilżająca – Enjoy Vital-Up Time Watery Moisture Mask with Green Tea Extract

  • Maseczka na twarz z zieloną herbatą marki Mizon ma wspaniałe właściwości nawilżające. Ekstrakt z zielonej herbaty w maseczce powoduje, że nadaje się ona nawet dla skóry wrażliwej.Maska Mizon w wygodnej formie bawełnianego płatu jest bardzo przyjemna w stosowaniu i łatwa do aplikacji. Ekstrakty z zielonej herbaty szybko się wchłaniają i odżywiają skórę. Dogłębnie ją nawilża i skutecznie odświeża. Idealna jako maseczka bankietowa.
  • Cena ok. 7,90 zł

Żelowy peeling z wodorostów 120 ml – Sea Weed Jelly Scrub

  • Żelowy peeling z algami morskimi marki Mizon jest idealny do codziennej pielęgnacji. Algi morskie znane są ze swoich odżywczych właściwości i są stosowane najczęściej jako maska algowa na twarz, ale mogą znajdować się także w innych kosmetykach, takich jak właśnie peelingi. Żelowy peeling Mizon z wodorostów wzmacnia skórę, dając jej więcej witalności, ściąga pory i nawilża. Wygładza skórę i nadaje jej miękkości, nadając jej promienny wygląd. Pomaga oczyścić ją z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum.
  • Cena: ok. 49 zł

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
www.dermaestetic.plNataliaMerry3 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Natalia
Gość
Natalia

Też je bardzo lubię. te koreańskie mają coś w sobie. Moim faworytem ostatnio jest seria Snail Bee Bentona. Mają świetny skład i moja cera po nich rzeczywiście odżyła.

Merry3
Gość
Merry3

Uwielbiam te koreańskie cudeńka. Przede wszystkim za to, że ceny tych produktów są nawet niskie patrząc na to co mamy w składzie, na przykład śluz slimaka. moim faworytem jest skin79, uzywam przede wszystkim produktów pielęgnacyjnych dzięki czemu nie muszę korzystać z tylu do makijażu 🙂 są super.

Relaks w wannie, czyli relaksujące kąpiele z aromatycznymi dodatkami

Prysznic nie daje takiego komfortu jak wanna i nie można w nim urządzić sobie relaksującej kąpieli. Kąpiel rozluźnia ciało, relaksuje zmysły i wycisza. W połączeniu ze spokojną muzyką jest świetnym sposobem na rozluźnienie się po męczącym dniu.

Jakie jest znaczenie kąpieli dla naszego ciała? I kiedy warto wybrać kąpiel zimną, a kiedy ciepłą?

Woda jest nośnikiem energii cieplnej, ale ma inne przewodnictwo cieplne niż powietrze. Ciało ludzkie szybciej odczuwa różnicę temperatury wchodząc do zimnej wody, niż czując zimny powiew wiatru. Dzieje się tak, ponieważ przekazywanie energii cieplnej zachodzi dużo intensywniej w wodzie, niż poza nią. Dochodzi do homeostazy – jest to proces dostosywania się ciała ludzkiego do nowych warunków, w tym przypadku do temperatury. Organizm sam stabilizuje swoje funkcje życiowe i dostosowuje się poprzez np. Zmianę temperaturę, obiżenie lub podwyższenie ciśnienia tętniczego, zmienia objtość płynów ustrojowych. Dzięki temperaturze kąpieli możemy więc wpływać na nasz organizm. Dzięki różnicy temperatur zwiększa się metabolizm i zużycie tlenu. Odpowiednie dostosowanie temperatury kąpieli pozwala na zwiększenie jej efektywności.

  • Kąpiel zimna

Kąpiel w chłodnej albo zimnej wodzie przede wszystkim hartuje organizm, sprawia że jesteśmy mniej podatni na zachorowanie i mniej będziemy odczuwać zimno. Taka kąpiel pomaga również w przyspieszeniu metabolizmu, stymuluje perystaltykę i wydzielanie enzymów trawiennych. Chłodniejsza kąpiel polecana jest zwłaszcza po obfitym posiłku albo o poranku, kiedy chcemy się rozbudzić. Pobudzają się także gruczoły hormonalne, m.in. oś przysadkowo-nadnerczowa i przysadkowo-tarczycowa. Zwiększa się wydzielanie tyroksyny, adrenaliny, noradrenaliny i wydzielanych jest aż 17 ketosteroidów. Kąpiel zimna stymuluje układ krążenia i pomaga unormować ciśnienie tętnicze.

Podczas zimnej kąpieli nasze naczynia krwionośne się kurczą, a serce pracuje szybciej.

Kąpiel zimna i chłodna polecana jest zwłaszcza osobom otyłym i z nadwagą i najlepiej łączyć ją z ruchem. Można wymachiwać nogami, lub w miarę możliwości rękoma. W ten sposób ciało samo się rozgrzewa poprzez ruch. Taka kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 20 minut.

  • Kąpiel ciepła

Kąpiel ciepła i bardzo ciepła polecana jest dla osób chcących się zrelaksować, ponieważ ciepła woda rozluźnia mięśnie. Zwiększa się też częstość pracy serca, ale jednocześnie nasze naczynia krwionośne się rozkurczają. Pobudzany jest układ nerwowy, a my czujemy się po takiej kąpieli wypoczęci. Wielokrotne powtarzanie takich kąpieli działa tonizująco na organizm. Taka kąpiel może trwać nieco dłużej, ale najzdrowiej trzymać się granicy 30 minut. Taką kąpiel możemy wykonać sobie wieczorem, ponieważ wzmaga ona senność przez działanie rozluźniające.

Czy wybierzemy kąpiel chłodną czy ciepłą możemy dodać do niej składniki, które zwiększą jej efektywność i sprawią, że będzie ona przyjemniejsza. Co można dodać do relaksującej kąpieli, by była ona odprężająca i dobrze działała na naszą skórę i zmysły?

Czego można dodać do relaksującej kąpieli?

  • Mleko

Mleko to od wieków wspaniały składnik wielu kosmetyków, który już wieki wcześniej był doceniany przez kobiety i często stosowany. Z mleka korzystała m.in. Kleopatra, która korzystała właśnie z mlecznych kąpieli. Mleko zawiera cenne proteiny, które wspomagają produkcję elastyny i kolagenu. Dodatkowo aktywuje produkcję kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie skóry i sprawia, że skóra jest promienna i równomiernie nawilżona. Zawiera kwasy tłuszczowe odbudowujące skórę i natłuszczające ją. Dlatego mleko świetnie nadaje się na okład na skórę podrażnioną nadmiernym opalaniem.

Mleko jest bardzo delikatne dla skóry, przez co może być stosowane nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze.

  • Miód

Miód jest znany od lat jako wielofunkcyjny produkt. Jako jeden z niewielu środków spożywczych nie psuje się. Ma działanie antybakteryjne, jest naturalnym antybiotykiem i działa odżywczo na skórę. Przyspiesza regenerację skóry, dzięki enzymom, które znajdują się w ślinie owadów. Zawiera wiele minerałów, w tym: fosfor, magnez, wapń, żelazo, mangan, kobalt oraz witaminy z grupy B, A i C, która ma działanie wybielające skórę, wzmacniające naczynia krwionośne oraz działa antybakteryjnie. Przez zawartą w miodzie biotynę, miód wzmacnia paznokcie. Działa nasennie, zwłaszcza spożywany z ciepłym mlekiem.

Nada się do uspokajającej kąpieli z dodatkiem melisy oraz mleka. Można rozpuścić miód w ciepłym mleku i dodać do kąpieli wieczornej. Pamiętajmy, że miód traci swoje właściwości w temperaturze 100 stopni, dlatego nie powinien być dodawany do herbat, czy kawy.

  • Koncentrat siarkowy

Kąpiele siarkowe mają wiele do zaoferowania, zwłaszcza skórze alergicznej, z problemami skórnymi o charakterze ropnym oraz dla skóry wrażliwej. Siarka działa ściągająco i antybakteryjnie. Wysusza zmiany ropne i sprawia, że skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu i zmniejsza również cellulit. Siarka ma również działanie przeciwzapalne, dlatego polecana jest osobom z problemami z bólami kręgosłupa lub cierpiących na schorzenia układu ruchu. Z kąpieli siarkowych możemy korzystać w SPA i na turnusach rehabilitacyjnych. W takich ośrodkach możemy skorzystać z wody siarkowej pobieranej ze źródła bądź z koncentratu siarkowego w postaci rozpuszczalnych granulek.

W warunkach domowych mamy możliwość cieszenia się działaniem siarki, dzięki koncentratom siarkowym w płynie, które dodajemy do kąpieli. Taka kąpiel powinna trwać około pół godziny i w trakcie kąpieli nie można używać innych środków do mycia ciała. Taki koncentrat ma często dodatek w postaci olejków eterycznych, np. o zapachu sosny, które uspokajają i wyciszają. Kąpiel z dodatkiem takiego koncentratu działa antycellulitowo, tonizująco, wygładzająco i nawilżająco na skórę. Pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, a jednocześnie rozgrzewa i jest pomocna w początkowej fazie choroby, kiedy potrzebujemy wypocić się, ponieważ siarka działa w organizmie jeszcze na długo po kąpieli i rozgrzewa organizm.

  • Płatki róż

Prawda, że brzmi cudownie! Oprócz walorów estetycznych płatki czerwonej róży mają działanie antyseptyczne i ściągające, nawilżają i wzmacniają skórę. Ponadto olejki eteryczne występujące w różach mają właściwości regenerujące skórę, rozjaśniają przebarwienia i pomagają leczyć naczynka na skórze. Róża ma działanie tonizujące w związku z tym pomaga w leczeniu trądziku, czy łagodzi wydzielanie sebum. Kąpiel w płatkach róż przyda się osobom z przesuszoną skórą. Po takiej kąpieli będziecie się cieszyć jedwabistą, delikatną, aksamitną i pełną blasku skórą, a kąpiel zaliczycie do niesamowicie relaksujących i odprężających.

photo: obrazki.4ever.eu
  • Zioła

Kąpiele ziołowe są naturalnym sposobem nie tylko na relaks, ale i na zdrowszą skórę. Zioła oddziałują na całe ciało, relaksują i tonizują ciało. W zależności od użytych do kąpieli ziół taka kąpiel da inny efekt. Inne będą zioła do kąpieli oczyszczającej, a inne do kąpieli wyciszającej.

W zależności jakie wybierzemy zioła, kąpiel może być:

  • uspokajająco-kojąca (melisa, pączki sosny, rumianek, lawenda)
  • pobudzająco-ujędrniająca (skrzyp, rozmaryn, pączki sosny)
  • działająca przeciwzapalnie i ściągająco (rumianek, fiołek, szałwia, mięta, kora dębu, pączki sosny, skrzyp)

Zioła lecznicze mają wspaniałe działanie na skórę i są polecane nawet do stosowania przez dzieci.

Przykłady ziół do kąpieli:

  • Nagietek

Nagietek dodawany jest do kremów przeciwzmarszczkowych, a także znajdziemy go w płynach do higieny intymnej. W kremach znajduje się dzięki swojemu działaniu kojącemu i wygładzającemu skórę. Nagietek działa przeciwzapalnie i przeciwwolnorodnikowo. Chroni przed uszkodzeniami i przyspiesza regenerację skóry. W płynach do higieny intymnej cenimy go przez działanie chroniące nas przed uszkodzeniami i przez działanie przeciwgrzybicze. W nagietku znajdziemy m.in. fitosterole, saponiny, flawonoidy, karotenoidy, żywice, śluzy, alantoinę, saponiny.

  • Rumianek

Rumianek jest bardzo delikatny i łagodzi podrażnienia. Może być stosowany z powodzeniem do picia jako napar np. na problemy w układem pokarmowym, a dzięki delikatnemu działaniu i nie drażniącemu zapachowi, może być pity nawet przez małe dzieci. Rumianek bogaty jest w olejki eteryczne i flawonoidy oraz co ciekawe naturalny filtr przeciwsłoneczny. Działa bakteriobójczo, ściągająco na skórę. Goi rany i zmniejsza odczyn zapalny i alergiczny. Stosowany do kąpieli rozluźnia i uspokaja, dzięki olejkom eterycznym. Używany jako płukanka do włosów, chroni je przed promieniami słonecznymi i naturalnie rozjaśnia.

  • Skrzyp polny

Skrzyp polny najbardziej znany jest ze swojego wspaniałego działania na włosy i paznokcie, jednak sprawdza się on nie tylko jako dodatek do szamponów, czy odżywek do paznokci. Skrzyp polecany jest zwłaszcza dla skóry trądzikowej, ponieważ zmniejsza wydzielanie się łoju, reguluje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza zaczerwienienia, dzięki zawartej w niej witaminie C, która jak wiemy wzmacnia również naczynia krwionośne i zmniejsza przebarwienia. Jeśli macie również problem z jędrnością skóry, skrzyp polny będzie wspaniałym rozwiązaniem. W skład skrzypu wchodzą również flawonoidy, kwasy organiczne, fitosterole i sole mineralne. Skrzyp pomaga w utrzymaniu jędrności skóry i dotlenia ją. Skrzyp używany jest również w szamponach przeciwłupieżowych i przeciwłojotokowych.

  • Szałwia lekarska

Szałwia znana jest z działania ściągającego i przyspiesza gojenie ran. Jest polecana przy zapaleniu gardła, czy po operacji usunięcia zęba, ponieważ zmniejsza krwawienie i łagodzi ból. Najlepiej sprawdza się dla skóry trądzikowej, ponieważ zwalcza stan zapalny i łagodzi podrażnienia. Liście szałwii są bogate w sole mineralne, garbniki, flawonoidy i saponiny. Wspomagają regenerację skóry, zwężają ujścia gruczołów łojowych, zmniejszając wydzielanie się sebum. Szałwia obkurcza naczynia włosowate, więc jest idealna dla skóry naczynkowej. Szałwia odkaża skórę i zmniejsza podrażnienia. Szałwię można stosować w formie naparu lub maceratu. Ma charakterystyczne, ciemne zabarwienie i przyjemny zapach. Przez zabarwienie niechętnie jest stosowana do kąpieli, ale rozcieńczona nie zabarwia wanny. Można również do kąpieli dodać nieco soku z cytryny, który ułatwi umycie wanny.

  • Mięta pieprzowa

Jeśli szukamy idealnego dodatku do kąpieli odświeżającej, mięta będzie idealnym wyborem. Daje uczucie chłodu, a jednocześnie dezynfekuje skórę. Może być stosowana jako herbatka, w przypadku problemów z nawracającą zgagą. W skład mięty wchodzą ważne dla naszego organizmu witaminy i minerały – witamina A, C i PP, sole mineralne – potas, magnez, krzem, żelazo, siarka, miedź, jod, kwas rozmarynowy i związku goryczkowe. Jest wskazana do używania dla skóry tłustej, z problemami z łojotokiem, ze względu na swoje działanie ściągające i regenerujące. Mięta koi skórę i zmniejsza jej przekrwienie. Mięta delikatnie chłodzi i odświeża. Jest polecana także do kąpieli stóp, w celu zmniejszenia ich potliwości i odświeżenia. Ma bardzo dużo związków eterycznych, dzięki czemu daje przyjemny aromat.

Mieszanka ziołowa do kąpieli może zawierać wymienione wyżej zioła i można z powodzeniem zrobić ją w domu. Wystarczy tylko zaparzyć zioła pod przykryciem przez około kwadrans, po czym odcedzić za pomocą gazy i dodać do kąpieli. Najlepiej, by do dużej kąpieli, przygotować sporą ilość naparu.

Oleje do kąpieli

O olejach pisaliśmy przy okazji oleju Inca Inchi: Olej Inca Inchi – peruwański skarb dla dojrzałej skóry. Oleje można dodawać nie tylko do codziennej pielęgnacji skóry, ale i używać ich jako dodatku do kąpieli.

Olejki do kąpieli mają dwojakie zastosowanie – po pierwsze działają nawilżająco i natłuszczająco na skórę, po drugie dodają aromatu do kąpieli. W zależności od tego jaki olejek wybierzemy będziemy mieli inne właściwości naszej kąpieli. Pamiętajmy, że niektóre oleje tracą swoje cenne właściwości po dodaniu ich do zbyt ciepłej wody.

  • Arganowy

Olej arganowy jest bardzo skuteczny nie tylko podczas stosowania go bezpośrednio na skórę, ale także wtedy, kiedy doda się go do kąpieli. Natłuszcza skórę i działa na nią odbudowująco, dzięki bardzo bogatemu składowi:

  • NNKT
  • kwas oleinowy
  • kwas linolowy
  • witamina E
  • tokoferole i polifenole

Dzięki zawartości NNKT, olej arganowy natłuszcza skórę i ją odbudowuje. Ma także działanie wygładzające i przeciwzmarszczkowe, dzięki obecności witaminy E, znanej jako witamina wspomagająca walkę z wolnymi rodnikami oraz tokoferoli oraz polifenoli, które maja działanie antyoksydacyjne. Kwas oleinowy odbudowuje skórę i ją nawilża. Dzięki NNKT olej arganowy jest dobrym kosmetykiem w walce z egzemą i łuszczycą. Jest bezpieczny do używania przez kobiety w ciąży i jest polecany jako produkt zwiększający elastyczność skóry i zmniejszający rozstępy. Olej arganowy jest bardzo delikatny dla skóry i ma przyjemny zapach.

  • Macadamia

Olej macadamia ma wiele cennych składników, które wspomagają skórę, natłuszczają ją i odżywiają. Zawiera m.in. minerały – skwalen, kwas palmitooleinowy, który jest jednym z najważniejszych kwasów tłuszczowych. To on buduje warstwę lipidową skóry. Zawarte w oleju witamina działa przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco. Jest delikatny dla skóry i nadaje się to różnych typów cery. Odbudowuje skórę i odżywia ją, nadając jej gładkości. Olej macadamia ma przyjemny, orzechowy zapach i może być dodawany również do kąpieli.

  • Lniany

Olej lniany, oprócz wspaniałych właściwości uzyskiwanych przy jego piciu, jest idealny także do pielęgnacji skóry. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, wygładza i odbudowuje skórę. Pomaga w gojeniu się ran i przyspiesza regenerację skóry podrażnionej, np. zbyt intensywnym opalaniem się. Olej lniany polecany jest przy łuszczycy, egzemie, atopowe zapaleniu skóry, trądziku i łojotoku. Działa również antybakteryjnie, a dzięki zawartości NNKT odbudowuje skórę i działa przeciwzmarszczkowo.

Z czym można łączyć kąpiel, by była jeszcze bardziej relaksująca?

Kąpiel sama w sobie jest relaksująca, ale są rzeczy, które czynią ją jeszcze bardziej odprężającą. Dzięki nim poczujecie się jak w drogim instytucie SPA i nabierzecie energii na resztę dnia.

  • Relaksująca muzyka

Muzykoterapia wpływa na nas kojąco i rozluźniająco. Zapominamy chociaż na chwilę o problemach dnia codziennego i wsłuchujemy się w siebie. Możemy rozluźnić się przy muzyce opartej na odgłosach natury, czy delikatnych dźwiękach bębnów. Wszystko zależy od naszych potrzeb i gustu. Muzyka niezależnie od tego co wybierzemy, będzie zawsze świetnym dodatkiem do kąpieli.

  • Świece

Po całym dniu spoglądania na monitor komputera nasze oczy i zmysły będą wniebowzięte móc odpocząć od ciągłego bombardowania doznaniami. Przyciemnione światło świec da nam odpocząć i doda nastroju. Można wybrać również świece zapachowe, które dodatkowo pomogą nam się rozluźnić.

  • Kosmetyki do kąpieli

O ile wcześniej nie zdecydowaliśmy się na kąpiel ziołową, siarkową, czy piwną, kosmetyki do kąpieli w postaci musujących kul, czy płynów pieniących się będą świetnym pomysłem. Jeśli oparte są na naturalnych składnikach, można je będzie łączyć z olejkami. Dodatkowo nawilżą i oczyszczą skórę, dzięki czemu będzie ona gładsza i a one wnikną w nią zdecydowanie lepiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Już teraz przygotuj się do lata – zacznij depilację laserową!

Chociaż mamy środek zimy, już zaczynamy tęsknić za latem, powoli planujemy wakacje, a nasze myśli krążą wokół tego, co zrobić, żeby nasze ciało dobrze wyglądało w stroju kąpielowym. Mimo, że za oknem mróz i śnieg, to właśnie teraz jest idealny czas, aby wybrać odpowiednią metodę depilacji i przygotować się do nadchodzącego lata.

 

Kiedy tradycyjne golenie maszynką, depilacja woskiem czy inne popularne metody stają się uciążliwe i bolesne, warto pomyśleć o depilacji laserowej. Przez 4-6 tygodniu przed i po zabiegu należy unikać promieni słonecznych, dlatego to właśnie teraz jest najlepszy na czas na, aby wypróbować tę metodę. Mgr Elżbieta Młyńska-Krajewska z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzeja Krajewskiego potwierdza, że to jedna z najbardziej skutecznych i sprawdzonych sposobów na pozbycie się niechcianych włosków.

Porzuć maszynkę i wosk

W porównaniu do tradycyjnych metod usuwania owłosienia, takich jak golenie czy depilacja woskiem, metoda z wykorzystaniem lasera jest bardziej skuteczna i trwała. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością, głównie dlatego, że pozwala raz na zawsze zapomnieć o problemie uciążliwego owłosienia.

W naszej Klinice wszystkie zabiegi depilacji laserowej przeprowadzamy laserem diodowym LighSheer Diode, który jest obecnie najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym na światowym rynku – mówi mgr Elżbieta Młyńska-Krajewska z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzeja Krajewskiego. – Jego działanie polega na niszczeniu włosa za pomocą światła laserowego, które wypala komórki odżywcze włosa i tym samym zapobiega ponownej regeneracji  i jego odrastaniu – dodaje.

Zabieg przy użyciu lasera LightSheer wykonany przez specjalistę, usuwa włosy bezboleśnie, bezinwazyjnie i nie powoduje uszkodzeń skóry.

Kluczowa faza wzrostu

Skuteczność metody laserowej opiera się na obserwacji cyklu wzrostu włosa i realizacji zabiegu w  fazie jego aktywnego wzrostu (tzw. anagenu). W trakcie pozostałych okresów – w fazie zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) nasze włosy nie zareagują odpowiednio na działanie lasera. Dlatego zaleca się wykonanie minimum czterech zabiegów w odstępie 4-12 tygodni. Wyniki po pierwszym zabiegu pokazują, że przestaje odrastać około 30-40% ciemnych włosów, a po trzech zabiegach już 80-92%. To co pozostaje to cieniutkie, dużo jaśniejsze i mniej widoczne włoski. Zbyt mała zawartość melaniny w mieszku powoduje, że osoby o cieńszych włosach mogą uzyskać słabszy efekt.

Indywidualne podejście

Cykl wzrostu włosa u każdego jest inny, dlatego ważne jest, aby specjalista w trakcie konsultacji zebrał szereg informacji dotyczących rodzaju włosów i skóry pacjenta. Na tej podstawie może dobrać odpowiednią dawkę energii lasera, którą należy zastosować na konkretnej osobie. Istnieją jednak przeciwskazania do zabiegu, są nimi w szczególności: świeża opalenizna, ciąża, problemy skórne takie jak bielactwo i łuszczyca oraz skłonności do przebarwień. Warto także pamiętać, aby minimum miesiąc przed zabiegiem zaprzestać depilacji woskiem czy pęsetą oraz nie robić peelingów miejsc, które mają być poddane depilacji minimum tydzień przed zabiegiem.

 

Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski

ul. Fredry 15 A, 78-100 Kołobrzeg

 

artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana