Czym się różni krem na noc od kremu na dzień

Różne rodzaje skóry wymagają odmiennej pielęgnacji. Im nasza skóra jest starsza tym większą wagę przykładamy do wyboru kremu do twarzy. Istotne jest również to, aby na dzień i na noc stosować inny krem. Dlaczego jest to ważne i czym się różni krem na noc od kremu na dzień?

czym sie rozni krem na dzien od kremu na noc

zegar biologiczny skóry

To co przede wszystkim warto zapamiętać to fakt, że zegar biologiczny skóry działa odwrotnie niż nasz organizm. Podczas gdy nocą odpoczywamy, nasza skóra intensywnie pracuje. Dermatolodzy mówią, że w czasie naszego snu, skóra regeneruje się 10-krotnie szybciej niż w ciągu dnia. W nocy nasza skóra nie jest narażona na szkodliwe działanie słońca, stres, zanieczyszczenia środowiska czy zmianę temperatur, dlatego też może się skuteczniej odbudować i zregenerować.

Dlatego też sen jest najlepszym sposobem na zdrowy, świeży i młody wygląd.

krem do twarzy na noc

Krem do twarzy na noc ma za zadanie wspomóc regenerację skóry, dlatego ich skład jest pełen witamin i minerałów, które podczas snu wnikają w naszą skórę. Ich skład podobny jest do masek kremowych, które tak jak krem mogą być zostawiane na noc do wchłonięcia.

Krem na noc co do zasady powinien różnić się od kremu na dzień konsystencją, która powinna być bardziej gęsta i nieco bardziej tłusta. Krem do twarzy na noc powinien przede wszystkim dobrze nawilżać.

 

Kremy na noc zawierają lipidy i substancje czynne m.in. witamina A i E oraz substancje liftingujące w postaci elastyny i kolagenu (ma je zwłaszcza krem przeciwzmarszczkowy na noc).

Kosmetyki na noc do twarzy zawierają cięższe składniki – są to oleje (m.in. olej arganowy, z arniki, macadamia), ekstrakty roślinne, m.in. z wiesiołka, jojoby.

Warto sięgnąć po krem na noc, który zawiera substancje złuszczające naskórek. Dlaczego? Z uwagi na to, że kwasy owocowe czy retinol pomogą pozbyć się resztek uszkodzonej skóry, dzięki czemu rano nasza skóra będzie jaśniejsza i matowa.

krem na dzień do twarzy

Konsystencja kremu na dzień jest bardzo lekka, co ułatwia jego wchłanianie. Najczęściej jest to emulsja, czyli olej w wodzie, który nie pozostawia filmu, łatwo się wchłania i jest przyjemny dla skóry. Jeśli jest to krem typu BB, to jego konsystencja przypomina nieco rozrzedzony podkład. Zadaniem kremu na dzień jest nawilżenie skóry i ochrona przed zanieczyszczeniami. Krem na dzień nie może jednak zatykać porów.

Krem na dzień oprócz swojego standartowego składu w postaci składników odżywczych, gliceryny i wody, zawiera również dodatkowe składniki, które dodatkowo chronią skórę przed zanieczyszczeniami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie sprawią, że koloryt naszej skóry będzie wyrównany.

Kremy na dzień do twarzy mogą zawierać kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za idealne nawilżenie skóry.

Składniki takie jak kolagen, aloes, wielocukry – mają funkcję napinającą i liftingującą skórę. Aloes dodatkowo odświeża i koi cerę, przez co wygląda bardziej promiennie i można odczuć odświeżenie, pożądane po nocy. Witamina E, to antyoksydant, chroni skórę przed wolnymi rodnikami.

Krem na dzień do twarzy powinien posiadać filtr UVA i UVB – niezbędny zarówno w zimie, jak i w lecie, zapobiega przebarwieniom i oparzeniom słonecznym, krem z filtrem do twarzy jest konieczny nie tylko w trakcie lata.

W przypadku cer problematycznych warto sięgnąć po kremy maskujące. Zielony pigment – krem dla cery naczynkowej, niweluje zaczerwienienia dzięki czemu skóra ma bardziej równy koloryt.

Brązowy pigment jest dodawany do  kremów typu BB ( krem koloryzujący do twarzy), które mają formułę nieco cięższą niż kremy na dzień. Kryjący pigment zasłania niedoskonałości i wyrównuje koloryt. Kremy BB są o wiele lżejsze od fluidów i nie zatykają porów, będą świetne do stosowania np. przed siłownią, ponieważ pozwalają skórze oddychać.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Patrycja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patrycja
Gość
Patrycja

Ja na dzień zawsze stosuję krem z filtrem – obecnie jest to krem z serii whiten z novaclear i jestem z niego bardzo zadowolona

Jak podnieść opadające kąciki ust

Na proces starzenia okolicy ust wpływa wiotczenie skóry, mięśni mimicznych. Jednym z efektów są opadające kąciki ust, które nadają twarzy smutny i zacięty wygląd. Jak podnieść opadające kąciki ust w gabinetach medycyny estetycznej?

opadające kąciki ust zabiegi

opadające kąciki ust przyczyny

Wraz z wiekiem w skórze zachodzą procesy starzeniowe, które wpływają na zmianę rysów twarzy. Odwróceniu ulega tzw. trójkąt młodości twarzy. Tłuszcz zaczyna gromadzić się wokół żuchwy, zamiast wypełniać policzki. Zanika tkanka podskórna, mięśniowa i kostna w okolicy podbródka, w konsekwencji okolica pod dolną wargą i pod kącikami ust zapada się. Mięśnie nie są w stanie utrzymać kącików ust w ich pierwotnej pozycji. Ponadto im bardziej wyrazista mimika twarzy, tym szybciej kąciki ust zaczną się obniżać.

podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy – HA (hialuronic acid) – to naturalny składnik wszystkich żywych organizmów, o niezwykłej zdolności łączenia wielu cząsteczek wody. U ludzi występuje między innymi w skórze, oczach, stawach. Uwalniając wodę, nawilża skórę od wewnątrz, tworząc prawidłowe środowisko dla rozwoju i pracy komórek. Dzięki temu skóra jest nawilżona, jędrna i sprężysta.

Od 25 roku życia produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim kolagenu i elastyny, zaczyna spadać. Wówczas warto pomyśleć o dostarczeniu skórze tego składnika od zewnątrz.

Zabieg polega ja wstrzykiwaniu preparatu z kwasem hialuronowym pod skórę za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. Preparat podaje się w miejscu zagłębienia skóry pod kącikami ust liniowo oraz dodatkowo równolegle tuż obok kącików. Dla zwiększenia komfortu pacjenta zostaje wcześniej zaaplikowany krem znieczulający w miejscu poddanym ostrzykiwaniu. Po aplikacji lekarz wykonuje delikatny masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie preparatu w skórze.

Po zabiegu pacjent zazwyczaj może od razu wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak ograniczyć mimikę ust, unikać ich rozciągania, a także chronić przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Przez kilka dni nie zaleca się również korzystania z siłowni oraz sauny.

Więcej na temat tego, czego nie można robić po zabiegu kwasem hialuronowym przeczytasz tutaj

podniesienie kącików ust botoksem

Toksyna botulinowa to silnie działająca substancja, która powoduje blokowanie połączeń nerwowych pomiędzy płytką nerwową a mięśniem. W efekcie mięśnie ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki rozprostowują się. Botoks jest obecnie używana na szeroką skalę a podanie jej niewielkich dawek likwiduje zmarszczki wywołane przez kurczenie się mięśni twarzy i zapobiega ich powstawaniu w przyszłości (działanie profilaktyczne). Mięśnie są tymczasowo paraliżowane, co powoduje wygładzenie zmarszczek.

Botoks stosowany jest do ostrzykiwania zmarszczek mimicznych. Są to m.in. kurze łapki w okolicach oka, lwia zmarszczka na czole, zmarszczka palacza w okolicy górnej wargi, a także fałdy marionetki. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej rysy twarzy stają się łagodniejsze, znikają zmarszczki i bruzdy, twarz nabiera młodszego i naturalnego wyglądu. Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej powinien wykonać wykwalifikowany lekarz.

Skóra wokół ust jest dezynfekowana. Następnie lekarz zaznacza kredką na twarzy pacjenta miejsca podania preparatu. Następnie miejsce to ostrzykiwane jest przy użyciu cienkich, jednorazowych igieł. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Likwidacja zmarszczek botoksem jest praktycznie bezbolesna i z reguły nie wymaga uprzedniego znieczulenia. Natomiast w niektórych przypadkach skórę smaruje się maścią znieczulającą Emla.

podniesienie kącików ust Ellanse

Ellanse (polikaprolakton, polycaprolacton) to obecnie najbardziej rewolucyjna gama wypełniaczy działających jednocześnie regenerująco na wzrost kolagenu. Polikaprolakton to substancja będąca stymulatorem kolagenu, nietoksyczna i biodegradowalna, zawieszona w nośniku żelowym. Jego żelowa konsystencja daje natychmiastowy efekt wypełnienia natomiast właściwości chemiczne zapewniają długotrwały efekt oraz wpływają na odbudowę kolagenu.

Ellanse jest zabiegiem nie tylko wypełniającym, ale także bardzo silnie odmładzającym, przywracającym gęstość i naturalną jędrność skóry. Ponadto integracja preparatu z macierzą zewnątrzkomórkową sprawia, że jest on praktycznie niewyczuwalny, co pozwala na uzyskanie naturalnego efektu zabiegu – zarówno w spoczynku, jak i podczas mimiki (w trakcie mówienia, śmiania się czy płaczu).

Po ostrzyknięciu preparatem Ellanse początkowo powstaje w skórze struktura przypominająca rusztowanie z cząsteczek preparatu, wokół których stopniowo, po 10-12 tygodniach od zabiegu, tworzy się nowy kolagen i dlatego efekt zabiegowy jest jeszcze lepszy po 4-6 miesiącach od zabiegu. Dzięki powstałej sieci kolagenowej, oprócz wypełnienia, uzyskujemy także poprawę napięcia i gęstości skóry.

podniesienie kącików ust nici

Nici Aptos to specjalistyczne nici o opatentowanej budowie przeznaczone do zabiegów  medycyny estetycznej i antiaging.

Nici Aptos posiadają mikrowypusty, które umożliwiają skuteczne zaczepienie się w tkankach i utworzenie dla nich rodzaju podskórnego stelaża powstrzymującego procesy grawitacyjne, na które narażona jest starzejąca się skóra. Do implantacji nici Aptos pod skórę wykorzystuje się specjalistyczne igły, których budowa umożliwia bardzo precyzyjne ruchy i właściwe uchwycenie tkanek celem ich przesunięcia (uniesienia).

Efekt uniesienia kącików ust widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Ponadto wraz z upływem czasu pod wpływem zawartego kwasu polimlekowego dochodzi do procesu stymulacji fibroblastów do produkcji elastyny efektem czego jest wzrost napięcia i jędrności skóry w obrębie obszaru poddanego zabiegowi.

Dzięki synergistycznemu działaniu liftingu i stymulacji, efekty zabiegu są długotrwałe. Warto dodać, że nawet po rozpuszczeniu się nici skóra poddana zabiegowi nie wraca do poprzedniego stanu, a proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kate
Gość
kate

🙁

Lipoliza – spalanie tkanki tłuszczowej

Lipoliza umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia. Jest to bezpieczna metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezpieczne pozbycie się tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała. Zabieg lipolizy to alternatywa dla zabiegu chirurgicznego, jakim jest liposukcja (odsysanie tłuszczu).

lipoliza tkanki tluszczowej

To o czym trzeba pamiętać, to fakt, że zabieg lipolizy nie jest wskazany dla osób z dużą nadwagą lub otyłością i nie jest sposobem na leczenie tych dolegliwości ani na ogólną redukcję wagi.Czym się różnią między sobą: lipoliza iniekcyjna, lipoliza laserowa i lipoliza kawitacyjna?

lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg pozwalający na rozbicie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w wybranym obszarze ciała. Preparat (mieszanka fosfatydylocholina, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej) wstrzykiwany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna  – wskazania:

Wskazaniami do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej są:

  • fałda tłuszczowa na brzuchu
  • fałdki pod pośladkami,
  • otłuszczony kark,
  • podwójny podbródek
  • tłuszczu na ramionach
  • tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud,
  • tzw. chomików (nadmiaru tłuszczu na policzkach),
  • wałeczki na plecach i w okolicach pach.

lipoliza iniekcyjna  – liczba zabiegów?

Liczba zabiegów jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej w miejscu, w którym wstrzykiwany jest preparat. Co do zasady dla uzyskania pełnego efektu zazwyczaj potrzebne są 3 lub 4 zabiegi wykonywane w odstępie ok. 4 tygodni.

lipoliza iniekcyjna  – efekty zabiegu

Rezultaty lipolizy iniekcyjnej są widoczne zazwyczaj po 2 lub 3 zabiegach.

Lipoliza iniekcyjna  – przeciwwskazania:

  • alergia, na któryś ze składników podawanych w czasie lipoterapii iniekcyjnej
  • choroby związane z krzepliwością krwi
  • ciąża
  • ciężkie choroby nerek i wątroby
  • cukrzyca
  • infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg
  • karmienie piersią
  • nadmierna otyłość
  • niewydolność wątroby i nerek
  • padaczka
  • zaburzenia immunologiczne
  • zaburzenia krzepliwości krwi.

lipoliza iniekcyjna cena

Przedstawiamy przykładowe ceny zabiegów lipolizy iniekcyjnej:

  • biodra – 800-1000 zł
  • boczki – 800-1000 zł
  • brzuch – 800 – 1000 zł
  • obszar nad kolanami – 800 zł
  • podbródek – 500 zł
  • ramiona – 800 zł
  • uda – wewn.strona/ uda zewn.strona – 800-1000 zł.

lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa to zabieg, dzięki któremu można nie tylko wymodelować sylwetkę i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również wzmocnić stan napięcia skóry. Lipoliza laserowa jest zabiegiem przeprowadzanym zawsze w miejscowym znieczuleniu. W obszarze zabiegowym lekarz wykonuje max. 2 milimetrowe nacięcia, przez które wprowadzana jest sonda laserowa. Wiązka lasera rozgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, która następnie zostaje odessana. Jednocześnie podgrzewane są włókna kolagenowe, które skracają się, co wywołuje efekt ściągnięcia i napięcia tkanki podskórnej.

lipoliza laserowa – wskazania

Lipoliza laserowa jest dedykowana osobom niepalącym, które są w dobrym stanie zdrowia i posiadającym prawidłową masę ciała (dopuszczalne są odchylenia nie większe niż 25% wagi idealnej pacjenta). Jest również polecana osobom aktywnym, u których występuje miejscowe nagromadzenie nierównej tkanki tłuszczowej, nie reagującej na wysiłek fizyczny oraz dietę.

Przed zabiegiem pacjent musi wykonać badanie krwi i moczu, i konieczna jest konsultacja lekarska. Na 6 godzin przed poddaniem się lipolizie nie wolno pić ani jeść, ponadto specjaliści zalecają również przyjmowanie przez kilka dni witaminy C.

Zabiegi lipolizy laserowej pozwalają na redukcję nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach szczególnie „opornych” na diety i ćwiczenia, jak:

  •     brzuch,
  •     klatka piersiowa (usuwanie ginekomastii u mężczyzn),
  •     okolica kolan oraz uda,
  •     okolica łonowa
  •     plecy,
  •     pośladki,
  •     ramiona,
  •     talia, biodra,
  •     twarz, szyja (drugi podbródek).

lipoliza laserowa  efekty

Efekt wyszczuplenia sylwetki jest widoczny bezpośrednio po zabiegu lipolizy. Natomiast pełne efekty zabiegu są widoczne po 6-8 tygodniach.

lipoliza laserowa – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do lipolizy laserowej to:

  • choroby serca
  • ciąża
  • cukrzyc,
  •  nadciśnienie
  • nadwaga
  •  niewydolność nerek
  •  niewydolność wątroby
  •  stany zapaln,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

lipoliza laserowa cena

Ceny zabiegów uzależnione są nie tylko od obszaru ciała poddawanego lipolizie, ale także od placówki medycyny estetycznej i województwa. Przykładowo zabieg lipoliza laserowa wykonany na brzuchu kosztuje 4-5 tys. złotych, w okolicach wewnętrznych kolan lub ramion – od 2,5 do 3,5 tys. Złotych.

lipoliza kawitacyjna

Lipoliza kawitacyjna to zabieg podczas którego, wykorzystywane są fale ultradźwiękowe. Specjaliści są zdania, że  usuwanie tłuszczu z wykorzystaniem ultradźwięków nie powoduje efektu jo-jo, a skutecznie redukuje tkankę tłuszczową z miejsc opornych na wyszczuplanie.

Zabieg lipolizy kawitacyjnej pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała. Miejsca, które najczęściej poddaje się liposukcji kawitacyjnej to przede wszystkim okolice łydek, ud, kolan, bioder, talii, brzucha oraz ramion. Szczególnie dobre efekty lipoliza kawiatacyjna przynosi osobom, które cierpią na otyłość miejscową. Zabieg lipolizy kawitacyjnej umożliwia uszczuplenie pokładów tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest to niewykonalne sposobami klasycznymi – aktywnością fizyczną i dietą.

lipoliza kawitacyjna efekty

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg lipolizy kawitacyjnej zaleca się wykonywać:

  • raz w tygodniu
  • w serii do 10 zabiegów
  • następna seria po 6 miesiącach
  • zabieg przypominający: raz w miesiącu.

Efekty lipolizy kawitacyjnej to:

  • modelowanie sylwetki
  • odżywienie skóry i tkanek głębiej położonych
  • pobudzenie krążenia
  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • stymulacja przemiany materii
  • uelastycznienie skóry
  • ujędrnienie skóry
  • wyszczuplenie
  • zwiększenie dyfuzji przez błony komórkowe.

lipoliza kawitacyjna przeciwskazania

Do przeciwwskazań przeprowadzenia zabiegu lipolizy kawitacyjnej zaliczane są:

  • ciąża i karmienie piersią
  • cukrzyca
  • niewydolność krążenia
  • niewydolność serca oraz przewlekłe nadciśnienie tętnicze
  • niewydolność wątroby
  • nowotwory oraz stany po usunięciu zmian nowotworowych
  • osteoporoza
  • padaczka
  • posiadanie metalowych implantów w okolicy poddawanej zabiegowi
  • wirusowe lub bakteryjne schorzenia skórne
  • wszczepiony rozrusznik serca lub sztuczna zastawka
  • zakrzepowe zapalenie żył.

lipoliza kawitacyjna cena

Przykładowa cena lipolizy kawitacyjnej

  • podbródek – 200 zł
  • ramiona – 200 zł
  • brzuch z talią – 300 zł
  • uda -300 zł
  • pośladki – 250 zł
  • całe ciało (brzuch, uda, pośladki, ramiona) – 900 zł.

Może zainteresuje Cię również zabieg jakim jest abdominoplastyka. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana