Co to jest właściwie krem BB?

Nienaganna, zmysłowa cera… Tak! To możliwe dzięki kremom BB.

Nienaganna, nieskazitelna cera kojarzy nam się z cerą Azjatki. Otóż kremy BB na rynku azjatyckim są znane od 30 lat, natomiast na rynek europejski weszły dopiero w tamtym roku. To dzięki nim Azjatki mogą pochwalić się młodym wyglądem, dzięki kremom BB, które wyrównują koloryt skóry.

Krem do twarzy BB

Jest to skrót od nazwy Blemish Balm, czyli balsamu przeciw niedoskonałościomPierwszy tego typu krem został stworzony 50 lat temu przez niemiecką dermatolog – dr Christinę Schrammek. Krem był stosowany po zabiegach złuszczających, a głównym jego zadaniem było łagodzić podrażnienia, przyspieszać gojenie, a dodatkowo ukryć zaczerwienienie skóry.

Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej również są stosowane kremy BB, które zawierają w swoim składzie składniki o działaniu przeciwzapalnym i aseptycznym. W sposób idealny kryją zaczerwienienie skóry oraz ją regenerują. Kremy, które na co dzień są dostępne w perfumeriach bądź drogeriach są słabsze (nie mają takich właściwości jak kremy stosowane w gabinecie medycyny estetycznej), natomiast ich działanie jest podobne. Kremy BB, które są dostępne w perfumeriach łączą właściwości upiększające z pielęgnacyjnymi. Zabezpieczają przed słońcem (posiadają filtr przeciwsłoneczny, minimum SPF 15), a dzięki zawartym w nich pigmentom maskują drobne zaczerwienienia, przebarwienia, piegi, a także krostki. Wygładzają cerę i sprawiają, że staje się ona jednolita. Przy tym wszystkim efekt jest bardzo naturalny. Nasza twarz wygląda tak, jakby nie było na niej podkładu.

Jak należy używać kremu BB

Krem BB zazwyczaj jest dostępny w dwóch odcieniach jasnym i ciemnym.

Oto ważne zasady, które pomogą w uzyskaniu zadawalącego rezulatatu:

  • Krem BB stosujemy jak zwykły krem nawilżający – czyli aplikujemy taką samą ilość. Za duża ilość kremu BB może zapychać pory.
  • Kremy BB aplikujemy na twarz w identyczny sposób jak podkład.
  • Musimy mu dać trochę czasu, by się wtopił w skórę (potrzebuje na to ok. 5 min.)
  • Niektóre kremy BB lekko się świecą na skórze, w związku z czym by uzyskać zadowalający efekt możemy oprószyć twarz sypkim pudrem.
  • Należy pamiętać, że kremy BB zawierają w sobie pigmenty w związku z tym bardzo ważny jest demakijaż twarzy.
  • Kremy BB są wyłącznie kremami na dzień.

 zdj: facethis.blogspot.com

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nowość! Desirial, kwas hialuronowy dedykowany w ginekologii estetycznej

Jest to absolutna nowość na polskim rynku! Desirial jest to pierwszy kwas hialuronowy, który jest przeznaczony w ginekologii estetycznej. 

zdj: fotona.com

Czym jest zabieg Desirial i Desirial Plus?

Zabiegi wykonuje się przy użyciu dwóch preparatów na bazie kwasu hialuronowego – Desirial i Desirial Plus.

Desirial został stworzony z myślą o kobietach w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym bądź menopauzalnym, które mają predyspozycje do hipotrofii warg sromowych większych. Jest on przeznaczony do rewitalizacji, zwiększania poziomu nawilżenia i napięcia skóry, a także pobudzenie fibroblastów.

Ilość preparatu należy dostosować w zależności od stopnia odwodnienia, zazwyczaj podaje się po 1 ml na każdą stronę.

Desirial cena ok. 1000 zł/ 1 ml

Desirial Plus został stworzony z myślą o kobietach w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym bądź menopauzalnym, które mają predyspozycje do hipotrofii warg sromowych większych. Jest on przeznaczony w remodelingu, zwiększania objętości, nawodnienie skóry oraz przywrócenie jej odpowiedniego napięcia, a dodatkowo pobudzenie fibroblastów

Efekty są widoczne po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu. Często podczas zabiegu są używane cienkie kaniule (specjalne igły), które zapewniają jeszcze mniejszy uraz.

Ilość preparatu dostosowuje lekarz i jest to podejście indywidualne.  W celu uzyskania odpowiedniej objętości, która przywróci ochronę sromu zazwyczaj podaje się po 2-3 ml na wargę sromową.

Desirial Plus cena ok. 1000 zł/ 1 ml

zdj.intro: rzecznikprasowy.pl 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Problem z drugim podbródkiem? Pozbądź się jego!

Idealny owal twarzy ma kształt litery „V”. Co zrobić gdy ten idealny obraz psuje drugi podbródek? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i … soja!

zdj: kobieta.interia.pl

Jak usunąć drugi podbródek?

Drugi podbródek powoduje, że zanika wyraźna granica pomiędzy twarzą, a szyją, co powoduje, że owal staje się rozmyty. Niestety drugi podbródek postarza i optycznie dodaje kilogramów. Przyczyny niedoskonałego konturu twarzy mogą być różne: od czynników genetycznych po prozaiczne, związane z grawitacją, w momencie gdy skóra wraz z upływem czasu po prostu „ciągnie” ku dołowi.

Zbierający się pod brodą nadmiar tłuszczu i skóry, tworzy drugi, a czasem nawet trzeci podbródek.

Ten problem nie dotyka tylko ludzi otyłych, borykają się z nimi także szczupli. Często same zapracowujemy na drugi podbródek poprzez niewłaściwą postawę i brak ruchu” tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

Co jednak zrobić, gdy podbródek już się pojawił?

Niezależnie od przyczyny – można z nim walczyć. Doktor Bliżanowska poleca lipolizę iniekcyjną. – Pod skórę wstrzykiwany jest preparat na bazie soi, który rozbija tłuszcz w komórkach – wyjaśnia dr Bliżanowska. Resztę pracy wykonuje nasz organizm, usuwając tłuszcz w procesie metabolicznym. Po takim zabiegu odczuwa się w miejscu iniekcji takie dolegliwości, jak niewielki obrzęk i nadwrażliwość na dotyk, podbródek jest też czasem cieplejszy niż zwykle. Po dwóch, trzech dniach wszystko wraca do normy, z tą różnicą, że drugi podbródek jest mniej widoczny – efekty widać już po pierwszym zabiegu. Lipolizę iniekcyjną wykonuje się dwu, trzykrotnie w odstępie miesiąca.

A jaki zabieg dla osób, które boją się igły?

Cavi Lipo to bezbolesna alternatywa do lipolizy – urządzenie, które rozbija komórki tłuszczowe przy pomocy fal ultradźwiękowych. Jest wyjątkowo silne dzięki interferencji (nakładaniu się) fal rozbijających tłuszcz. Jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne i ogromna popularność wśród Japonek, Dunek i Szwedek. Podobnie jak podczas lipolizy, także i tu rozbity tłuszcz zostaje wydalony z naturalnym systemem metabolizmu. Na efekty trzeba jednak poczekać nieco dłużej niż w przypadku lipolizy iniekcyjnej. Zabieg należy powtórzyć 4, a nawet 6 razy.

Jaki jest koszt zabiegów?

Lipoliza iniekcyjna cena ok. 300-450 zł,

Cavi Lipo cena ok. 200 zł

Źródło: materiały prasowe
zdj. intro: you-changed-my-life-for-the-better.blogspot.com  

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana