Azelac Peel – peeling dla kłopotliwej cery

Poznaj peeling medyczny, który jest wprost stworzony dla skóry tłustej, z trądzikiem pospolitym oraz różowatym. Jak działa zabieg Azelac Peel i dlaczego warto mu się poddać? Zapraszamy do lektury!

peeling azelac peel dermaestetic

Trądzik pospolity oraz trądzik różowaty to problemy skórne, które wymagają właściwego podejścia i planu pielęgnacyjnego. W założenia te świetnie wpisuje się peeling medyczny Azelac Peel, który działa delikatnie, ale niezwykle skutecznie.

Azelac Peel zasila szeregi peelingów medycznych z użyciem kwasu. Kwas azelainowy to naturalny składnik złuszczający, który hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Wykazuje również silne działanie w leczeniu przebarwień. Substancja ta jest więc idealną odpowiedzią na problemy wynikające z tych dwóch typów trądziku.

Dla kogo wskazany?

Z rezultatów działania peelingu Azelac Peel powinny być najbardziej zadowolone osoby borykające się z trądzikiem pospolitym, różowatym, ale też właściciele i właścicielki skóry tłustej i łojotokowej. Zabieg polecany jest osobom z trądzikiem różowatym ze względu na skuteczność w wyciszaniu rumienia oraz likwidowaniu grudek i krostek. Co ważne, peeling jest bezpieczny dla cery wrażliwej i stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów z wykorzystaniem kwasu glikolowego lub migdałowego.

Osoby o cerze naczyniowej czy cierpiące na łuszczycę lub melasmę, także powinny odczuć poprawę po poddaniu się zabiegowi. Zawarty w peelingu kwas azelainowy hamuje enzym tyrozynazę, dzięki czemu możliwa jest regulacja procesu pigmentacji skóry i zapobieganie powstawaniu przebarwień, a tym samym wyrównanie kolorytu skóry.

Jak działa Azelac Peel?

Peeling odznacza się działaniem przeciwzapalnym oraz antyoksydacyjnym. Dodatkowo zmniejsza wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe oraz działa przeciwbakteryjnie, co jest kluczowe przy występowaniu trądziku. Po zabiegu skóra jest bardziej gładka i matowa, wyraźnie czystsza, a pory są zmniejszone. Kwas azelainowy, będący składową peelingu, przyczynia się do likwidacji rumienia, występującego głównie przy trądziku różowatym, a także krost. Efekty zabiegu można wzmocnić łącząc Azelac z mikrodermabrazją.

Jak często można wykonać zabieg?

Dobrą wiadomością jest to, iż niezależnie od pory roku można poddać się zabiegowi – również latem, przy odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Optymalne rezultaty są osiągalne przy wykonaniu serii 4-6 zabiegów co dwa tygodnie. Zabiegowi nie można się poddać podczas terapii pochodnymi witaminy A, a co najmniej tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania retinoidów oraz preparatów drażniących skórę.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Międzynarodowe Stowarzyszenie Trychologii Estetycznej (ISAT) założone w Polsce!

W dniu 10 października 2015 odbyło w Warszawie się spotkanie założycielskie Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Estetycznej (ISAT), którego celem jest rozwój trychologii oraz trychologii estetycznej w Polsce i na świecie.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Trychologii Estetycznej

ISAT zostało powołane przez wybitne grono specjalistów – lekarzy, prekursorów trychologii w Polsce i ekspertów z wielu dziedzin nauki, aby stworzyć międzynarodową, interdyscyplinarną platformę wiedzy, edukacji i wymiany doświadczeń. Stowarzyszenie ma za zadanie popularyzowanie wiedzy z zakresu trychologii oraz prowadzenie projektów edukacyjnych i badań naukowych nad leczeniem oraz pielęgnacją skóry głowy i włosów. Jednym z celów Stowarzyszenia jest również regulacja ustawodawstwa dotyczącego zawodów trychologicznych, w szczególności zawodu trychologa estetycznego.

Inspiratorką i prezesem zarządu jest pionierka trychologii w Polsce Kinga Jach – Skrzypczak – diagnosta obrazowy, technik trychologii analitycznej z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, kontynuatorka dzieła wybitnego prof. doc. Enzo Formentini, autorytetu w trychologii europejskiej. W składzie zarządu znaleźli się także: specjalista dermatolog, prof. ndzw. dr n. med. Magdalena Ciupińska oraz czołowy chirurg odtwórczy włosów dr n. med. Jerzy Kolasiński, wykonujący od 30 lat ze spektakularnym sukcesem przeszczepy włosów w renomowanej Klinice Kolasiński.

www.is-at.org

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – najnowsza nieinwazyjna metoda leczenia – laser Juliet

Skuteczna metoda likwidacji kłopotliwych problemów, związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu jest już dostępna na polskim rynku. Zacznijmy jednak od szerszego zdefiniowania problemu i co ważniejsze – przyczyn jego powstawania.

jak walczyć z nietrzymaniem moczu dermaestetic laser Juliet

Coraz częściej obserwujemy występowanie tego typu niedogodności w szerszej grupie kobiet, zwłaszcza tych, które urodziły pierwsze dziecko ( około 24%-29% kobiet z wyszczególnionej grupy). Przyczyn jest wiele, poczynając od osłabienia cewki moczowej, bezpośrednio po porodzie i powiązanym z tym często podrażnieniem jajowodów. Kolejną grupą są kobiety, które trenują sporty wysiłkowe lub aktywują bardzo dynamiczny program ćwiczeniowy np.w trakcie kuracji odchudzającej. Zbyt intensywna praca mięsni może przyczynić się do powstania problemu wysiłkowego nietrzymania moczu, co z kolei może znacznie utrudnić dalszą kontynuację ćwiczeń, a nawet codzienną aktywność. W obydwu przypadkach problem przejawia się w występowaniu delikatnych kropelek w czasie aktywności napinających mięśnie okolic brzucha, oczywiście w bardziej poważniejszych stadiach – ilość i wielkość kropli może ulegać intensyfikacji.

Kobiety, u których występuje problem wysiłkowego nietrzymania moczu bardzo często pojawia się osłabienie tkanki łącznej, co przyczynia się do obniżenia produkcji kolagenu i nieprawidłowego funkcjonowania dróg moczowych. Koniecznie musimy wspomnieć, że grupą podwyższonego ryzyka są kobiety w wieku 45-55 lat przechodzące menopauzę. W tym przypadku wysiłkowe nietrzymanie moczu powiązane jest ze zmianami, jakie następują w sferze okolic intymnych: wysuszenie waginalne, pieczenie, obniżone libido, nieodpowiednie nawilżenie. Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, często pomijany w rozmowach. Tylko 25% pacjentek informuje lekarza o swoim problemie. Natomiast ponad 40% udaje się z tym schorzeniem do specjalisty dopiero po 5 latach od pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Na szczęście dziś dzięki najbardziej kobiecemu laserowi Juliet każda kobieta może wpływać na swój komfort życia, zarówno pod względem fizjologicznym, jak i psychologicznym.

Ten unikalny laser przeznaczony jest głównie do zabiegów estetycznych okolic intymnych oraz eliminacji problemów z nietrzymaniem moczu. Laser Juliet zaprojektowano na bazie technologii Er:YAG, która gwarantuje szybki, dyskretny, a przede wszystkim bezbolesny i pozwalający na zachowanie pełnej intymności zabieg. Technologia Er:YAG uchodzi za jedną z najbezpieczniejszych na świecie, nie wywołującą praktycznie żadnych efektów ubocznych.

Dzięki zabiegowi odbudowane zostają tkanki, dochodzi również do stymulacji procesu syntezy sub-mięśniowego kolagenu, co skutkuje przywróceniem naturalnych funkcji metabolicznych. W naturalny sposób kobieta odzyskuje upragnioną estetykę okolic intymnych i ich właściwą funkcjonalność. Laser można również z powodzeniem wykorzystywać do leczenia zmian atroficznych (suchości) w obrębie pochwy u kobiet w wieku około- i postmenopauzalnym. Zabieg jest bezbolesny i nie jest potrzebne do niego znieczulenie ani pobyt w szpitalu. Zabieg laserowy polega na obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu powięzi miedniczej, wzmocnieniu ścianek pochwy oraz okolic ujścia cewki moczowej.

co zrobić z nietrzymaniem moczu

Terapia zabiegowa z wykorzystaniem lasera Juliet obejmuje szeroką ofertę zabiegową, ukierunkowaną na złożone problemy takie jak: nietrzymanie moczu, atrofia pochwy, zanik czucia w trakcie stosunku, suchość pochwy. Może również być zaprogramowana na osiągniecie rezultatów czysto estetycznych takich jak: obkurczenie i odmłodzenie warg sromowych.

www.novagroup.pl

 

artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana