Atopowe Zapalenie Skóry – weź udział w bezpłatnym leczeniu

Jeśli chorujesz na Atopowe Zapalenie Skóry i poszukujesz nowoczesnego leczenia – zapraszamy Cię do wzięcia udziału w nowym badaniu klinicznym.

Informacje o badaniu:

Jest to badanie dla pacjentów z chronicznym Atopowym Zapaleniem Skóry o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego. Będą Państwo otrzymywać nowoczesne leczenie w postaci tabletek przyjmowanych doustnie.

Czas trwania udziału każdego uczestnika w badaniu będzie wynosić ok 12 tygodni podczas których odbędzie się 7 wizyt w Ośrodku oraz 2 rozmowy telefoniczne.

Po ukończeniu badania istnieje możliwość zakwalifikowania się do długoterminowego badania (kontynuacji).

Badanie będzie przeprowadzone w doświadczonym Badawczym Ośrodku Klinicznym MTZ  Clinical Research w Warszawie – www.mtz-clinical.pl

Schemat badania przewiduje:

 • ​​​spotkanie informacyjne, podczas którego lekarz – Badacz przedstawi założenia badania, szczegółowy plan oraz potencjalne korzyści i ryzyko związane z udziałem
 • wizytę kwalifikacyjną, której wyniki pozwolą określić Badaczowi, kto kwalifikuje się do udziału w badaniu. W trakcie tej wizyty zostaną wykonane: badanie fizykalne, pomiar parametrów życiowych (tętno, ciśnienie), elektrokardiogram (EKG), zdjęcie klatki piersiowej (RTG), pobrana będzie próbka krwi i moczu, przeprowadzony będzie wywiad medyczny oraz wypełniony zostanie kwestionariusz kwestionariusze oceny zmian chorobowych oraz jakości życia..
 • wizyty w Ośrodku – osoby, które zakwalifikują się do udziału w badaniu, wezmą udział w 7 wizytach w Ośrodku w przeciągu 12 tygodni.  W trakcie każdej wizyty zostanie podany lek, przeprowadzony będzie wywiad medyczny oraz pomiar parametrów życiowych, pobrana będzie próbka krwi i moczu oraz wypełnione zostaną kwestionariusze oceny zmian chorobowych oraz jakości życia..

Całodobowo będzie możliwy kontakt z lekarzem prowadzącym badanie.

Kto może wziąć udział w badaniu ?

W badaniu mogą wziąć udział dzieci i dorośli, które:

 • ukończyli 12 lat,
 • ważą powyżej 40 kg,
 • mają zdiagnozowane (udokumentowane) AZS co najmniej 12 miesięcy temu,
 • mogą udowodnić niewystarczające działanie lub nietolerancję na maści dotychczas stosowane,
 • nie były leczone przeciwciałami monoklonalnymi typu Rituximab czy Campath® w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Za udział w badaniu uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów.

Czynności związane z badaniem, badany lek oraz konsultacje lekarskie są bezpłatne.

Uczestnicy otrzymują bezpłatnie kopie wyników przeprowadzonych badań, a koszty dojazdu zostaną zwrócone.

 

Jeżeli chcesz wziąć udział w badaniu kliknij napisz do nas ! Nasz adres kontaktowy: kontakt@dermaestetic.pl

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Opuchlizna na policzkach pod oczami – zabiegi

Opuchlizna na policzku pod oczami wymaga zabiegów drenujących. Drenaż limfatyczny pobudza i reguluje krążenie krwi i limfy w organizmie. Drenaż ma na celu recyrkulację limfy a także zmniejszenie ryzyka opuchlizny limfatycznej.

opuchlizna na policzkach pod oczami

opuchlizna na policzkach pod oczami

Dobry wieczór,

Mam 40 lat i do tej pory nie miałam problemów z cerą, mam mało zmarszczek, ale od tego pewnego czasu borykam się z problemem opuchlizny na policzkach, pod oczami. Bardzo proszę o polecenie mi zabiegu, który mógłby mi pomóc. Najlepiej w Krakowie. Myślałam o zabiegu Derma Fudion pen, lub o zabiegach laseroterapii.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Pozdrowienia, Monika

Dzień dobry,

Mikronakłówanie Dermapen (nie znam urządzenia Derma Fusion Pen) jest bardzo dobrym zabiegiem zagęszczającym skórę, wyrównującym jej koloryt, liftingującym. Jest mała szansa na to, aby poradził sobie z obrzękami. W takim wskazaniu rekomenduję drenaż limfatyczny twarzy – manualny, albo wykonywany urządzeniami. W moim gabinecie używamy  do tego celu Icoone laser – efekty zarówno drenażu jak i działania stymulującego są bardzo dobre. Można także skorzystać nowego zabiegu Biodermogenezy, łączącego technologie pola elektromagnetycznego, próżni i elektroporacji- świetne działanie stymulujące skórę i drenujące.

Pozdrawiam

dr Ewa Rybicka

Więcej na temat zabiegu Biodermogenezy można przeczytać w artykule:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Czy krótkotrwałe głodówki są zdrowe

Zdaniem wielu kilkudniowy brak spożywania posiłków stałych i picie jedynie wody, ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Inni natomiast są zdania, że głodówki niosą za sobą ryzyko zdrowotne i mogą mieć poważne skutki zdrowotne. Nasuwa się zatem pytanie: czy krótkotrwałe głodówki są zdrowe?

głodówka oczyszczająca organizm

głodówka oczyszczająca organizm

Powstrzymywanie się od spożywania pokarmów jako metoda lecznicza znane jest od stuleci. Głodówka jest to całkowite lub częściowe zaprzestanie spożywania pokarmu i napojów w określonym czasie. Wyróżniamy kilka rodzajów głodówek. W tym artykule skupimy się na krótkotrwałej głodówce leczniczej.

Głodówka lecznicza może pomóc zregenerować się naszemu organizmowi. uzyskaniu lepszego samopoczucia. Głodówka lecznicza co do zasady ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów, a także ogólnej regeneracji ciała.

Niektóre badania naukowe potwierdzają pozytywną rolę głodówki w procesach leczenia takich schorzeń jak artretyzm czy reumatyzm. Pozytywnie wpływają także na choroby takie jak: nadwaga, choroby układu trawiennego, trzustki, żołądka, jelit, chorób serca czy skóry. Poważne dolegliwości leczone są głodówką pod opieką lekarzy specjalistów.

W pierwszym etapie głodówki tracąc pierwsze kilogramy, tracimy tak naprawdę wodę. Tym samym pośrednio obniżamy odporność organizmu i osłabiamy go. Co więcej wraz z wodą tracimy minerały takie jak wapń, potas, magnez i sód. Jony te są niezbędne w gospodarce wodno-elektrolitowej oraz w przewodnictwie nerwowym. Długotrwała głodówka może także prowadzić do anemii. Dlatego też tak istotne jest, aby nie podejmować samodzielnie głodówek, lecz koniecznie skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Długotrwałe głodzenie się może być niebezpieczne dla organizmu. Głodówka taka może prowadzić do licznych niepożądanych dolegliwości, w tym: zawrotów głowy, nudności, osłabienia, permanentnego poczucia zmęczenia. Trzeba mieć świadomość, że nieprzemyślana głodówka może przyczynić się do rozwoju zaburzeń odżywania się.

Kolejną istotną kwestią, o której trzeba pamiętać to fakt, że istnieje wiele przeciwwskazań do przeprowadzenia głodówki, a zaliczają się do nich między innymi: cukrzyca, choroba nowotworowa, nadczynność tarczycy, marskość wątroby, gruźlica, ciąża i okres karmienia piersią.

Obecnie znanych jest wiele diet, które bazują na głodówkach i w określony sposób ograniczają liczbę przyjmowanych kalorii. Polegają one np. spożywaniu w wybrane dwa dni tygodnia 500 kcal;  spożywaniu np. 800 kcal, na które składają się wybrane, wysokoodżywcze produkty; na spożywaniu wyłącznie konkretnych warzyw i kilku wybranych owoców. Jest też inna nowa dieta ProLon, która imituje głodówkę.

prolon dieta imitująca głodówkę

ProLon to dieta niskowęglowodanowa

ProLon to pierwsza na świecie dieta imitujące głodówkę, która poprzez odpowiednią kombinację składników spożywczych przeprogramowuje organizm w tryb regeneracji i odmłodzenia. ProLon to efekt ponad 20-letnich badań prowadzonych przez światowej sławy gerontologa profesora Valtera Longo. ProLon to program żywieniowy :Fasting Mimicking and Enhancing Diet™) opracowany prze firmę L-Nutra, oparty na przełomowych i najnowocześniejszych badaniach prowadzonych na USC w Instytucie Długowieczności, jednym z wiodących centrów badań nad starzeniem i długowiecznością oraz na wydziale Diabetologii i leczenia Otyłości USC.

Ponad 20 lat badań i obserwacji profesora Longo pozwoliło mu potwierdzić pogląd, że okresowa głodówka pomaga nie tylko utrzymać zdrową sylwetkę, ale także redukować ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i wpływać korzystnie na inne kluczowe dla zdrowia parametry.

Wykazano, że ProLon obniża poziom glukozy na czczo (spadek o 11%, który utrzymał się na poziomie 6% po tym, gdy badani powrócili do standardowej diety), której zbyt wysoki poziom może doprowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2 i chorób układu krążenia. Co też istotne, profesor Longo wykazał, że głodówka wywołuje efekt anti-aging na poziomie komórkowym – obniża poziom wskaźnika IGF-1, czyli hormonu starzenia, który dodatkowo zwiększa ryzyko zachorowania na raka i inne choroby związane ze starzeniem (poziom IGF-1 obniżył się o 24%, utrzymując się po tygodniu na poziomie 15%). Zwraca jednak uwagę na to, że dopiero właściwa głodówka, która rozpoczyna się po trzech-czterech dobach postu, uruchamia określone procesy biologiczne.

Badania kliniczne dowodzą, że ProLon Fasting Mimicking Diet (FMD™) spowalnia procesy starzenia biologicznego i poprawia oraz utrzymuje na zdrowym poziomie wiele wskaźników zdrowia.

prolon dieta jak wygląda

dieta prolon jak często przeprowadzać głodówkę

ProLon jest programem żywieniowym składającym się ze zdrowych, naturalnych składników spożywanych przez 5 dni, które nie są rozpoznawane przez organizm jako żywność, co utrzymuje go w stanie postu. ProLon dostarcza organizmowi zdrowych, roślinnych składników (których działanie zostało udowodnione naukowo) tak by zapewnić organizmowi optymalne odżywienie, jednocześnie nie aktywując żadnego procesu starzeniowego. ProLon to dieta niskowęglowodanowa, niskobiałkowa, ale zawierająca dobre kwasy tłuszczowe.

Składniki ProLon bazują na substancjach pochodzenia roślinnego (wegańskie), są wysoce odżywcze i nie zawierają żadnych dodatków, środków konserwujących* lub substancji chemicznych, a do tego są bardzo smaczne. Dzienna kaloryczność posiłków wynosi od 770 do 1100 kcal dziennie.

* Napój energetyczny ProLon zawiera naturalny środek konserwujący: polieleinę.

Potrawy ProLon dostarczane są w 5 małych pudełkach (po jednym na każdy dzień), w których znajdują się batoniki energetyczne, zupy, różnorodne przekąski, napoje i suplementy, wszystkie przebadane i starannie zaprojektowane, w celu odżywiania ciała i promowania pozytywnych zmian we wskaźnikach metabolicznych, odmładzania komórek, zmniejszenia stanu zapalnego i zdrowego starzenia się.

Dieta powinna trwać przez 5 kolejnych dni. W 6 dniu należy spożywać płynne potrawy (zupy i soki owocowe), a następnie lekkie posiłki, w tym ryż, makaron i niewielkie kawałki mięsa, ryb i / lub roślin strączkowych. Normalną dietę można wznowić w dniu 7 lub 24 godziny po zakończeniu diety ProLon.

dieta prolon dla kogo ?

Program żywieniowy ProLonjest przeznaczony dla osób ogólnie zdrowych, które chcą poprawić swoje samopoczucie, dla osób  z nadwagą lub otyłych, które chcą kontrolować swoją wagę w łatwy i zdrowy sposób, dla osób z syndromem metabolicznym, które chcą naprawić swoje zdrowie i zapobiec rozwinięciu się chorób cywilizacyjnych, a także dla osób, które mają nieprawidłowe poziomy biomarkerów procesów starzenia się i uwarunkowanych wiekowo.

dieta prolon jak często przeprowadzać głodówkę

W zależności od podstawowych markerów pacjenta oraz pomiarów stanu zdrowia, oceny i zalecenia lekarza dla większości względnie zdrowych osób zaleca się stosować dietę 3-4 razy w ciągu roku. Dla osób z wysokim poziomem wielu biomarkerów w kierunku starzenia się, cholesterolu, IGF-1, CRP, ciśnienia krwi, tłuszczu trzewnego itp. konsultant medyczny może podjąć decyzję o zaleceniu 6-12 cykli ProLon w roku. U pacjentów z bardzo wysokim ryzykiem można go podawać nawet co 15 dni.

 dieta prolon przeciwskazania

ProLon nie jest zalecany m.in. dla:

 • chorobami sercowo-naczyniowymi i nowotworami
 • kobiet w ciąży lub karmiących piersią
 • osób poniżej 18. roku życia
 • osób przyjmujących leki, których przyjmowanie może być niebezpieczne przy spożywaniu diety z ograniczoną ilością kalorii
 • osób uczulonych na orzechy lub soję
 • osób z cukrzycą (typu 1 i typu 2)
 • osób z indeksem masy ciała (BMI) <18; osób ze zdiagnozowaną poważną chorobą
 • osób z zaburzeniami pracy wątroby lub nerek, na które mogą mieć wpływ niska zawartość glukozy i białka w diecie.

UWAGA!

ProLon powinien być stosowany tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza lub dietetyka.

ProLon to idealny prezent na Święta! Zadbaj o zdrowie swoje i swoich najbliższych

 

ProLon można kupić przez oficjalną stronę. TU

 

 

Zdjęcia wykonała Zuzanna Kruschewska

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana