Aloes w kosmetykach. Sprawdź jak działa!

Aloes jest rośliną niezwykłą, co od wieków wiedzieli już nasi przodkowie. Sok z aloesu był stosowany jako remedium na problemy z trawieniem, a jego miąższ używany przy opatrywaniu ran. Aloes ma działanie łagodzące i nawilżające (o nawilżających maseczkach przeczytaj w: Intensywnie nawilżające maseczki do twarzy – ratunek dla przesuszonej cery – przegląd), dzięki czemu jest rośliną idealną jeśli chodzi wspomaganie naszej urody.

Jak działa aloes, jakie ma właściwości w kosmetykach

Aloes właściwości lecznicze

  • aloes na rany jest idealną rośliną, ponieważ ma działanie ściągające i przyspiesza gojenie,
  • aloes, ze względu na występowanie w nim kwasów tłuszczowych i wielu witamin z grupy B jest świetnym środkiem spożywczym dla osób osłabionych i niedożywionych, polecany jest zwłaszcza aloes z miąższem i napój z aloesu z dodatkiem witamin,
  • wzmacnia odporność organizmu i działa antybakteryjnie,
  • przyspiesza metabolizm i usprawnia trawienie, jest więc dobrym rozwiązaniem w problemach z trawieniem i częstą zgagą.

Aloes działanie kosmetyczne

  • nawilża i regeneruje skórę,
  • pomaga w tworzeniu się kolagenu i elastyny,
  • silnie odżywia skórę,
  • działa ujędrniająco i spłyca zmarszczki,
  • działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo,
  • ułatwia regenerację ran, działa ściągająco na skórę,
  • wygładza skórę i zmiękcza,
  • nadaje skórze zdrowego kolorytu i zmniejsza przebarwienia dzięki witaminie C,
  • zapobiega wypadaniu włosów

Aloes w kosmetykach

Produkty z aloesu są coraz bardziej popularne i coraz częściej można spotkać aloes w kosmetykach. Często spotykany jest w kosmetykach do włosów. Szampon z aloesem wzmacnia strukturę włosa, zapobiega wypadaniu włosów i pomaga w ich odbudowie. Włosy umyte szamponem aloesowym są miększe i lepiej się rozczesują. Końcówki włosów mniej się rozdwajają , a to dzięki temu, że aloes jest humekantem, czyli obok protein i emolientów jednym z niezbędnych składników, które służą pielęgnacji włosów. Zapewnia optymalne nawilżenie włosów i sprawia, że wyglądają zdrowiej.

Krem aloesowy do twarzy jest idealny dla skóry suchej, pozbawionej blasku, skłonnej do podrażnień. Aloes na twarz będzie idealnym wyborem, zwłaszcza dla osób zmagających się z wiotkością skóry. Aloes znajduje się w kremach do skóry dojrzałej dzięki właściwości syntezy kolagenu. Skóra dzięki właściwościom aloesu staje się bardziej elastyczna. Witamina E działa na skórę regenerująco. Witamina E przeciwdziała wolnym rodnikom, dzięki czemu skóra później się starzeje. Witamina C rozjaśnia przebarwienia i uelastycznia ścianki naczyń włosowatych. Aloes nawilża i natłuszcza skórę, chroniąc ją przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak słońce, czy niska temperatura. Witamina A zawarta również w aloesie pomaga w produkcji kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra jest lepiej nawilżona.

Balsam do ust z aloesem działa ochronnie, przeciwdziała ich pękaniu i dzięki swoim naprawczym właściwościom pomaga w gojeniu się ranek i zajadów. Chroni skórę, jednocześnie ją natłuszczając.

Żel aloesowy sprawdzi się przy leczeniu oparzeń słonecznych, dzięki swoim kojącym właściwościom. Przyspiesza gojenie skóry i delikatnie ja chłodzi, co daje uczucie ulgi. Żel aloesowy sprawdzi się także przy leczeniu skóry atopowej, która wymaga natłuszczenia a jednocześnie jest bardzo podrażniona.

Dezodorant aloesowy będzie dobrym wyborem zwłaszcza dla osób często uprawiających sport. Aloes neutralizuje nieprzyjemne zapachy, jednocześnie zmniejsza podrażnienia, często występujące u aktywnych osób. Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, więc będzie idealny do stosowania na skórę stóp.

Aloes zastosowanie ma również w kosmetykach przeciwtrądzikowych, również przez swoje działanie antybakteryjne. Ponieważ działa łagodnie może być stosowany nawet w ostrych stanach zapalnych skóry. Przyspieszy gojenie i zniweluje ropne wykwity.

Zobacz również: Imbir w pielęgnacji twarzy i ciała.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zabiegi kosmetyczne na trądzik

 

Przyczyny trądziku mogą być różne. Główną przyczyną jest nadmierne wydzielanie łoju, przez co zatykane są mieszki włosowe, przez powstaje stan zapalny, objawiający się występowaniem wykwitów z płynem ropnym. Na powstawanie trądziku ma wpływ czynnik genetyczny.

Sposoby na pozbycie się trądziku dermaestetic

Co to jest trądzik?

Trądzik pospolity to choroba skóry o charakterze przewlekłym, która dotyczy aparatu włosowo-łojowego. Towarzyszy mu:

  • łojotok
  • wykwity skórne – krosty, guzki, torbiele, pseudocysty
  • nadmierne wydzielanie sebum
  • zaskórniki otwarte i zamknięte w postaci grudek
  • zaczerwienienie skóry, problemy z naczynkami
  • nierówny koloryt skóry
  • nierówności skóry
  • blizny i bliznowce

U wielu chorych trądzik jest dziedziczony po np. rodzicach, którzy również mieli z nim problem. Trądzik występuje też w okresie pokwitania, kiedy to skóra wydziela nadmiar sebum, a organizm ma tzw. burzę hormonalną. Wtedy najczęściej występują wykwity skórne, które wraz z ustabilizowaniem się systemu hormonalnego, znikają. Trądzik wiąże się także z działaniem androgenów, które wpływają na ilość wydzielanego łoju. Zaburzenia na tle tego hormonu sprawiają, że powstaje trądzik. Skóra produkuje za dużo łoju, przez co powstają czopy ropne i zaskórniki.

Jak pozbyć się trądziku na stałe lub złagodzić jego objawy?

Leczenie trądziku jest bardzo złożone i często długotrwałe. Pierwsze rezultaty leczenia mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach i często problem skórny potrafi powrócić. W leczeniu trądziku najważniejsze jest współdziałanie dermatologa z kosmetyczką i dobranie odpowiednich leków na złagodzenie objawów trądziku. Dermatolog badając skórę stwierdza, jaki rodzaj trądziku występuje w danym przypadku i co należy zastosować. Najczęściej łączone jest leczenie miejscowe z ogólnym, ponieważ daje największe szanse na powodzenie terapii.

W leczeniu miejscowym stosowane są m.in. żele i maści antybakteryjne, np. retinoidy – pochodne witaminy A, które hamują rozwój zaskórników, ograniczają stan zapalny skóry i wspomagają złuszczanie naskórka, dzięki czemu skóra oczyszcza się i regeneruje. Stosuje się także kwas azelianowy, który działa antybakteryjnie, złuszczająco i przeciwłojotokowo oraz nadtlenek benzoilu, który również ma działanie złuszczające, a także przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Antybiotyki stosowane są najczęściej w momencie, kiedy trądzik jest mocno nasilony i widoczne są zmiany zapalne.

W leczeniu ogólnym podawane są antybiotyki doustne, m.in. tetracyklina i metacyklina, które przyjmowane przez kilkanaście miesięcy zmniejszają znacznie stan zapalny. Tabletki antykoncepcyjne również są skutecznym środkiem, ponieważ działają antyandrogennie i są stosowane zwłaszcza w przypadku zaburzeń hormonalnych. Izotretinoina to lek hamujący wydzielanie nadmiaru łoju, zwalczający bakterie. Zapobiega stanom zapalnym skóry

Zabiegi kosmetyczne na trądzik

  • Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bardzo skutecznym, a jednocześnie delikatnym. Polega na oczyszczeniu skóry twarzy poprzez fale ultradźwiękowe. Na twarz nakładany jest płyn miceralny, który wraz z martwym naskórkiem i zanieczyszczeniami jest usuwany za pomocą głowicy. W trakcie zabiegu wytwarzana jest fala ultradźwiękowa, która w połączeniu z wodą tworzy efekt kawitacji – wytwarzane są mikroskopijne pęcherzyki z rozrzedzonym gazem, które pękają, usuwając martwy naskórek. Skóra zostaje oczyszczona w sposób bezpieczny i bezbolesny. Sam zabieg jest przyjemny i daje uczucie odświeżenia. Jednocześnie peeling kawitacyjny poprzez mikrodrgania wywołuje efekt masażu, przez co polepsza się krążenie, a skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Peeling kawitacyjny jest idealny do pozbycia się nadmiaru zaskórników, zarówno tych zamkniętych jak i otwartych, bez przerywania ciągłości skóry, jak to się dzieje w przypadku oczyszczania manualnego. Odsłonięta warstwa skóry lepiej przyjmuje wszystkie składniki odżywcze znajdujące się w serum i maskach, dlatego po peelingu kawitacyjnym na skórę nakładana jest maska odżywcza specjalnie dobrana pod problem skórny. Dodatkowo zwiększony zostaje metabolizm komórkowy i niwelowane zostają drobnoustroje i bakterie, które również przyczyniają się do powstawania trądziku. Jest niewiele przeciwwskazań do tego zabiegu. Zabieg niewskazany jest dla kobiet w ciąży, osób z metalowymi implantami, z ostrym stanem zapalny skóry, nowotworami skóry i ostrym stanem zapalnym żył.

Zabieg kawitacji jest wskazany dla:

  • skóry łojotokowej
  • skóry z wieloma zaskórnikami
  • skóry przetłuszczającej się i silnie zanieczyszczonej
  • skóry trądzikowej w łagodnym stadium

Ze względu na bezbolesność zabiegu i jego małą ingerencję peeling kawitacyjny jest polecany jako zabieg bankietowy. Odświeża i oczyszcza skórę, przez co skóra wygląda młodo i świeżo.

jak działa peeling kawitacyjny dermaestetic

  • Laserowe leczenie trądziku

Laseroterapia w leczeniu trądziku jest nową i bardzo skuteczną metodą pozbycia się tego problem skórnego. Zabieg laseroterapii jest bezpieczniejszy od terapii antybiotykowych i leczenia retinoidami i daje dobre rezultaty. Najpopularniejsze jest leczenie trądziku światłem IPL i laserem bromkowo-miedziowym. Laser oprócz leczenia zmian trądzikowych, polepsza stan skóry, zwiększając jej napięcie i nadając jej zdrowszego wyglądu. Laser świetnie sprawdza się w zmniejszaniu przebarwień i wygładzaniu skóry.

  1. Laser bromkowo-miedziowy

Laser bromkowo-miedziowy jest przydatny w eliminowaniu stanu zapalnego, stymuluje działanie obronne organizmu i zmniejsza przebarwienia, ponieważ ma działanie biostymulujące, co oznacza że stymuluję skórę do regeneracji. Laser bromkowo-miedziowy pochłania przebarwienia i hamuje powstawanie nowych stanów zapalnych. Ma także działanie antybakteryjne. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i szybki, trwa bowiem jedynie 15 minut. Może być stosowany u osób z dużym nasileniem trądziku i wieloma wypryskami. Zmiany skórne po wykonaniu zabiegu bledną, a przy dłuższej terapii zmniejszają się. Normuje się także wydzielanie sebum, co zmniejsza także powstawanie nowych zmian skórnych. Tak jak w przypadku innych laserów zabieg należy powtarzać, a przed zabiegiem nie wolno się opalać.

    2. Laser IPL na trądzik

Laser IPL przeznaczony jest zwłaszcza do leczenia lekkiego trądziku. Laser pomaga w zmniejszeniu objawów trądziku i poprawia wygląd skóry. Jest zabiegiem bezpiecznym i dającym dobre rezultaty. Laser IPL jest idealny do leczenia trądziku o łagodnym przebiegu i może być łączony w antybiotykoterapią i maściami antybakteryjnymi. Światło IPL zabija bakterie, które są przyczyną trądziku, zmniejsza stan zapalny skóry i pomaga wyrównać jej koloryt. Ma działanie podobne do antybiotyków, jednak w przeciwieństwie do nich działa bezpośrednio w miejscu chorobowym, nie uszkadzając przewodu pokarmowego. Laser IPL zmniejsza ilość wytwarzania sebum, spowalniając pojawianie się kolejnych wykwitów. Skóra staje się gładsza i ma równy koloryt, ponieważ laser IPL zmniejsza zaczerwienienia, charakterystyczne dla trądziku.

Przed zabiegiem nie należy się opalać, a po zabieg należy nakładać na skórę filtr przeciwsłoneczny. Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić wszystkie kremy z retinolem oraz witaminą C oraz suplementy z dziurawcem i nagietkiem, które są fotouczulające. Skóra przed zabiegiem powinna być dokładnie oczyszczona i bez makijażu.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem lasera IPL:

  • ciąża i karmienie piersią
  • nowotwory
  • nadwrażliwość na światło i przyjmowanie leków, które wzmagają wrażliwość na światło
  • leczenie retinoidami
  • stosowanie sterydów
  • cukrzyca
  • epilepsja
  • bielactwo
  • łuszczyca

Aby utrzymać efekt należy wykonać serię 10 zabiegów dwa razy w tygodniu, a później co kilka miesięcy przychodzić na zabieg przypominający.

    3. Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa ma za zadanie mechanicznie ścierać naskórek i oczyszczać skórę z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Ścieranie naskórka uzyskuje się poprzez tarcie głowicy, która ma za zadanie ścierać naskórek i oczyścić skórę przez kolejnym zabiegiem. Skóra ścierana jest warstwowo, aż do uzyskania pożądanego efektu. Ścieranie skóry powoduje, że przyspiesza się proces jej regeneracji, powoduje się wzrost kolagenu i elastyny, przez co skóra staje się jaśniejsza i zregenerowana. Można zauważyć także większe napięcie skóry i jej oczyszczenie. Regularna i głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny, zmniejsza je i rozjaśnia. Zmniejsza także przebarwienia i drobne zmarszczki. Przede wszystkim oczyszcza skórę z zaskórników i zanieczyszczeń, które zamykają pory skóry, powodując późniejsze stany zapalne i wypryski. Wpływa także na przepływ limfy, przez co skóra jest lepiej dotleniona. Zabieg nie jest inwazyjny i nie jest bolesny i krótki, trwa jedynie 15 minut. By zauważyć rezultaty należy stosować mikrodermabrazję w 6 zabiegach, a później stosować zabiegi przypominające do kilka miesięcy.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji:

  • zaskórniki i prosaki
  • nierówności skóry
  • skóra łojotokowa
  • skóra zanieczyszczona
  • rozszerzone pory
  • łuszczenie skóry spowodowane lekami
  • nierówny i szorstki naskórek
  • blizny
  • przebarwienia

Przeciwwsakazania do mikrodermabrazji

  • nowotwory skóry
  • naczyniaki jamiste
  • karmienie piersią i ciąża
  • zakażenia skóry
  • trądzik ropowiczy z wieloma ropnymi zmianami
  • zakażenia grzybicze
  • trądzik różowaty
  • silnie rozszerzone naczynia krwionośne
  • liszajec zakaźny
  • opryszczka
  • nadżerki i uszkodzenia skóry
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • zaburzenia czucia
  • epilepsja
  • zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy
  • bardzo intensywna opalenizna i poparzenia słoneczne
  • odbarwienia skóry

Po zabiegu może wystąpić lekki rumień i pieczenie skóry, które mija po upłynięciu 24 godzin.

 

Zachęcamy do przeczytania obszernego wywiadu na temat: Poznaj prawdę na temat trądziku – odpowiada dr n. med. Joanna Czuwara

 

 

 

 

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcelina
Gość
Marcelina

Jeśli chodzi o wykonywanie zabiegów to w Warszawie jest świetny salon – EVE Kosmetyka Profesjonalna, w którym można liczyć na pełen profesjonalizm i dobre ceny.

Jak poprawić owal twarzy? Recenzja zabiegu

Za owal twarzy odpowiada przede wszystkim tkanka tłuszczowa. Niestety z wiekiem następuje jej utrata w okolicy podoczodołowej i zaczyna się tzw. grawitacja. Wszystko się osuwa w okolicę żuchwy i kolokwialnie mówiąc zaczyna nam wisieć skóra. Jakim zabiegom się poddać, jak temu zaradzić? Dziś przedstawiamy Wam historię Karoliny i Jej Mamy.

Jak poprawić owal twarzy i spowolnić proces starzenia dermaestetic

W ostatnim czasie otrzymujemy od Was mnóstwo zapytań dotyczących zabiegów, które warto wykonać i oczywiście gdzie najlepiej to zrobić. Pytania dotyczą m.in. owalu twarzy (jest ich naprawdę dużo). W przeciągu miesiąca z naszych poleceń skorzystało kilka kobiet (o innych niestety nie wiemy). Rekomendujemy sprawdzone miejsca i te, w których standard usług jest najlepszy, pracujący personel jest wykwalifikowany, a wykorzystywane urządzenia i preparaty są oryginalne i sprawdzone.

Dlaczego o tym piszemy? Otóż nasza Czytelniczka Karolina zrobiła niespodziankę swojej Mamie i zabrała ją do Kliniki Estetica Nova na zabieg poprawienia owalu twarzy. Powiedziała, że jeśli będzie zadowolona z naszego polecenia wówczas napisze nam krótką recenzję z tego zabiegu by inne Czytelniczki naszego portalu mogły się z nią zapoznać i dowiedzieć się więcej na temat zabiegu, który warto wykonać. Zatem zapraszamy do opisu Karoliny (Karolina z tego miejsca jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas) i miłe słowa na nasz temat .

Historia Karoliny i Jej Mamy

Dzień dobry, nazywam się Karolina i od dłuższego czasu śledzę portal Derma Estetic gdyż uważam, że to naprawdę obiektywne i rzetelne źródło informacji, a prowadzące ten portal dziewczyny zawsze są chętne do pomocy i mają niesamowitą wiedzę w tym zakresie. Jakieś 2 miesiące temu zwróciłam się z prośbą by poleciły mi zabiegi na opadający owal twarzy, które będą idealne dla mojej Mamy. Moja Mama w tym roku kończy 59 lat a jej skóra (jak przystało na wiek) jest wiotka, pokryta zmarszczkami, a owal twarzy niestety uległ grawitacji. Redaktor Naczelna tej strony poleciła mi zabieg Ultraskin w Klinice Estetica Nova. Ta nowość na rynku miała poprawić jakość skóry. W związku z tym, że sugeruję się tym co jest napisane na „dermie” udałam się wraz z Mamą na umówioną wcześniej wizytę.

Jak wyglądała wizyta?

Dr Ewa Rybicka zabrała Mamę do gabinetu gdzie przeprowadziła pełny wywiad oraz zapytała co najbardziej chciałaby poprawić w wyglądzie twarzy i co najbardziej jej przeszkadza. Zdecydowanie potwierdziła, że zabieg Ultraskin II będzie idealnym zabiegiem dla mojej 59-latki i krok po kroku wytłumaczyła na czym będzie to polega i jak będzie to wyglądało. Przed zabiegiem zostały wykonane profesjonalne zdjęcia do dokumentacji medycznej (nie byłabym sobą gdybym nie poprosiła o ich kopię, dzięki temu będę mogła Wam pokazać jak konkretnie to się zmieniło).

Kilka słów o samym urządzeniu

Skoro obiecałam, że napiszę recenzję postanowiłam również pokrótce przedstawić Wam to urządzenie, które robi cuda 🙂 Ultraskin II to nowej generacji urządzenie wykorzystujące technologię HIFU (przyp. red. więcej na temat metoda HIFU możesz przeczytać w naszym artykule HIFU, czyli nieinwazyjny sposób na młody wygląd.) skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. W zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Ultraskin chodzi o to by podgrzać tkankę na odpowiedniej głębokości. Tą głębokością jest powięź, którą chirurdzy plastycy ciągnął powięź przy liftingu. Najdłuższy impuls, który jest emitowany przez to urządzenie i sięga 4,5 mm. Następnie zakłada się drugi przetwornik, który działa na głębokości 3 mm, czyli jest krótszy i wykonuje się je po to, by podstymulować skórę do produkcji koleganu. Urządzenie podgrzewa tkankę i jest to odczuwalne zwłaszcza na tych głębszych partiach. Odczuwalne są takie ciepłe ukłucia. Jeśli zabieg jest poprawnie wykonywany wówczas jest odczuwalne ciepło i momentami delikatny ból (który jest naprawdę do zniesienia).

Jak wyglądał zabieg i czy boli?

Pani Doktor zdecydowała, że należy wykonać lifting dolnej części twarzy (okolica żuchwy), ale także delikatnie „poprawić” okolicę oka. Miejsca na twarzy, które były poddawane zabiegowi zostały posmarowane żelem. Następnie została narysowana „siatka” po, której dr Rybicka wykonywała delikatne ruchy urządzeniem Ultraskin II. Miejsca poddawane zabiegowi to: policzki (od ucha aż do nosa), broda, żuchwa i część szyi. W pierwszej kolejności na te części używany jest impuls 4,5 mm (czyli docieramy w głębokie warstwy skóry). Moja Mama odczuwała ból na granicy żuchwy, w pozostałych miejscach jedynie było odczuwalne ciepło. Niektóre pacjentki podobno się skarżą również na ból w okolicy ucha i policzków. Następnie lekarz zmienił końcówkę na 3 mm by podstymulować skórę i ponownie poruszał się w tych samych miejscach co poprzednio.

Czy jest odczuwalny ból?

Moja Mama ma wysoki próg bólowy także ból (w skali od 1 do 10 odczuwała na 6) i pojawił się jedynie w okolicy żuchwy . W pozostałych miejscach były odczuwalne delikatne ukłucia igiełek.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?

Skóra bezpośrednio po zabiegu była delikatnie zaczerwieniona, a poza tym zyskała na jędrności. Wszystko to dzięki temu, że podczas podgrzewania włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu. Skóra jest napięta, a owal twarzy wyraźnie się zarysowuje. Największy efekt podobno jest widoczny po 3 miesiącach. Natomiast uwierzcie mi z moją Mamą nie było źle gdyż bezpośrednio po zabiegu udałyśmy się do galerii na zakupy 🙂

Jak wygląda skóra po 7 dniach od zabiegu?

Odczuwalny był delikatny ból w okolicy żuchwy (tylko w momencie przyciskania) i w okolicy okołooczodołowej (ale też przy mocniejszym dotyku).

Jak wygląda skóra 6 tygodni po zabiegu?

Skóra po 6 tygodniach jest jędrniejsza, bardziej świetlista, bruzdy nosowo-wargowe uległy spłyceniu, pory zdecydowanie się zmniejszyły, poprawił się owal twarzy i linia żuchwy. Wow a minęło dopiero 6 tygodni! Pełny efekt podobno jest widoczny po 3 miesiącach także jeszcze mamy trochę czasu 🙂

Po tych 6 tygodniach od zabiegu wybrałyśmy się ponownie do Kliniki Estetica Nova na kontrolę oraz ponowne wykonanie zdjęć. Dlatego też dziś umieszczę je w tej recenzji (będziecie mogły porównać jak to wszystko się zmienia w czasie).

Zdjęcia przed i po zabiegu na owal twarzy HIFU

Jak długo utrzymują się efekty?

Z tego co powiedziała Pani Doktor efekty utrzymują się w granicy od 1,5 roku do 2 lat. Będziemy to mogły ocenić dopiero po takim czasie, na razie jest za wcześnie.

Cena

Za wyżej wymieniony zabieg zapłaciłam 2 500 zł. Uważam, że jest wart swojej ceny zwłaszcza, że jest to jednorazowa inwestycja na 1,5-2 lata, a zadowolenie i uśmiech mojej Mamy to bezcenne.

Czy polecam zabieg?

Tak! Zdecydowanie tak! Jeśli gołym okiem możemy zaobserwować efekty już po tak krótkim czasie to nie mogę się doczekać co będzie później!

Aktualizacja 17.03.2017

Za zgodą Karoliny przedstawiamy zdjęcia, które zostały wykonane 3 miesiące po zabiegu. Efekty są widoczne gołym okiem!

Oto co napisała nam Karolina:

Witajcie! Moja Mama jest 3 miesiące po zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Ultraskin, który wykonała u dr Ewy Rybickiej. Przesyłam Wam zdjęcia. Jesteśmy zachwycone z efektów. Owal się poprawił, jest widocznie zaznaczony, skóra zyskała na grubości, nie jest już taka wiotka. Zdecydowanie się wzmocniła, pory są niewidoczne, zmarszczki się spłyciły i wszystko (kolokwialnie mówiąc) poszło ku górze. Każdy mówi, że Mama pięknie wygląda, że nabrała blasku i świeżości. I co najważniejsze efekt jest bardzo naturalny, a o taki nam chodziło. Jeszcze raz bardzo dziękujemy! Pozdrawiamy!

Z tego miejsca jeszcze raz chciałabym podziękować dziewczynom z portalu Derma Estetic – dziewczyny robicie super robotę! Gratuluję! Oraz Pani Doktor bo wiem, że czyta tę stronę. Obiecuję, że jak będziemy po ostatniej wizycie kontrolnej (koniec lutego) to podeślę ostateczne zdjęcia. A dziś Wam bardzo dziękuję, że dotrwaliście do końca, Karolina

 

Jesteście ciekawe innych recenzji, które otrzymałyśmy od naszych Czytelniczek to zajrzyjcie tu:

Jeśli chcecie podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z medycyną estetyczną bądź chirurgią plastyczną i pomóc podjąć decyzję o zabiegu innym Czytelnikom piszcie na kontakt@dermaestetic.pl

 

 

 

28
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Natalia z Clinica Cosmetologica
Gość
Natalia z Clinica Cosmetologica

Zabieg hifu, to jedna z najskuteczniejszych i nieiwazyjnych metod gwarantująca znaczną poprawę napięcia skóry, owalu twarzy oraz przeciwdziałająca procesom starzenia się skóry. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zazwyczaj wystarczy wykonanie jednej sesji, której efekty sa zauważalne już po miesiacu od wykonanego zabiegu.

Selim
Gość
Selim

Niby dużo pozytywnych opini o tym zabiegu a ja niestety jestem przykładem kiedy hifu zadzialal w odwrotnym kierunku , dodał mi lat, zniszczył tkankę tłuszczową w policzkach efekt jest straszny , wychudzona twarz , skóra opada jakby coś wyparowało z twarzy, jestem załamana, szukam informacji czy jest szansa na to że kiedyś odbuduje mi się na nowo tkanka tłuszczową i wrócę do wyglądu przed zabiegiem? Osobiście zalecam konsultacje z lekarzem zanim poddacie się takiemu zabiegowi.

Maria
Gość
Maria

Z tego co się orientuję i rozmawiałam z lekarzami, to dużo zależy od sprzętu i profesjonalizmu i wiedzy osoba, która się tym zajmuje. I właśnie jeśli sprzęt jest słaby lub źle skalibrowany albo osoba wykonująca zabieg niespecjalnie zna się lub nie ma wykształcenia lekarskiego, to bardzo łatwo o jakieś niefortunne skutki.

Daga_jona
Gość
Daga_jona

Na owal twarzy polecam Ultraformer III Hifu, nowoczesny zabieg urządzeniem które nie powoduje nawet bólu, bardziej przypomina to masaż. Super rozprawiło się z moją wiotką skórą na twarzy. Bardzo pomogło mi to poprawić samoocenę i znowu mogę z uśmiechem patrzeć w lustro. Ja swój zabieg wykonałam w Gdańsku w klinice dr Michajłowskiego. Więcej możecie przeczytać tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/ultraformer-iii-hifu/

Sylonja
Gość
Sylonja

mają tam jakieś promocje/zniżki?

Basiula
Gość
Basiula

O, dzieki, chętnie sobie poczytam co i jak i jak to dokładnie wyglada bo i tak nazwa hifu nadal niewiele mi mówi 😉
A ile razy robiłaś jesli moge zapytac?

Lila
Gość
Lila

Możesz zobaczyć też ich bloga, sporo piszą o zastosowaniach hifu, więc można się trochę dowiedzieć 🙂 a tego zabiegu nie robi się w seriach, tylko raz maksymalnie 2 🙂

mara
Gość
mara

też tam robiłam, fajne miejsce 🙂 i oczywiście sam zabieg. to się robi tylko raz jak coś, bo jest na tyle mocny, że nie ma potrzeby więcej.

Renata
Gość
Renata

Witam, ja byłam na zabiegu HIFU, co prawda w innej klinice – w Clinica Cosmetologica w Gdańsku (polecam, bardzo profesjonalna klinika), potwierdzam, bardzo przyjemny i zupełnie bezbolesny zabieg, a efekty są niesamowite, szczególnie dla starszych pań 🙂

Olga
Gość
Olga

Podpisuję się pod tym, widziałam rezultaty na własne oczy choć nie na sobie 😀 Mama korzystała z hifu (również tam, nawiasem mówiąc wyjątkowe miejsce jeśli chodzi o to miasto) za moją delikatną namową hihi chociaż nie powiem, niepewność była. Ale efekty nas zadziwiły, nie sądziłyśmy, że niechirurgicznie można osiągnąć takie efekty.

Joanna
Gość
Joanna

Jak kasa wywalona w błoto? Ja byłam na zabiegu Hifu i po kilku zabiegach mialam bardzo zliftingowaną twarz, o to chodziło! 🙂 Byłam w Clinica Cosmetologica.

Karola
Gość
Karola

No a ile to kosztowało? Bo ja znowuż słuszałam że do Hifu wystarczy jeden tylko zabieg i już 🙂

Maja
Gość
Maja

Ciekawe.. Nie słyszałam o tym zabiegu, to jest jakieś ostrzykiwanie czy coś?

Olga77
Gość
Olga77

Niee, Ten Hifu to są ultradźwięki. No i to niby pobudza komórki do odnowy 🙂 więc zabieg nie boli i nie ma jakichś tam igieł ;))

Monika
Gość
Monika

Też jestem ciekawa ceny + czy mogłabyś opowiedzieć dokładnie, jak przebiegał zabieg? Z góry dziękuję.
🙂

wildxrose
Gość
wildxrose

Joasiu, powiedz proszę, ile tych zabiegów w końcu robiłaś? Słyszałam że jeden wystarcza, a Ty piszesz o kilku… No i przede wszystkim jak to wszystko wygląda w praktyce. Czy przed zabiegiem przysługuje jakieś spotkanie z osobą prowadzącą, żeby się dowiedzieć czy w ogóle się kwalifikujemy?

lolka
Gość
lolka

Joanna tu już chyba nie zagląda? Też jestem ciekawa o co chodzi z tymi kilkoma zabiegami. Ja robiłam raz i było ok, nie zapowiada się na razie na powtórkę. 🙂
Tak, możesz się umówić na konsultację, żeby porozmawiać i dowiedzieć się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeśli się zdecydujesz, to wtedy umawiasz się na zabieg.

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana