6 kroków, które pomogą zapobiec zmarszczkom

To, jakim czynnościom pielęgnacyjnym poddasz się przed snem ma niebagatelne znaczenie dla ogólnego stanu i wyglądu skóry Twojej twarzy. Poznaj 6 kroków, które powinnaś stosować, jeśli chcesz na jak najdłużej odegnać widmo zmarszczek.

jak zapobiegać zmarszczkom domowymi sposobami

Niestety, mimo ogromnego postępu w zakresie medycyny i technologii, wciąż nie możemy zatrzymać procesu starzenia. Każdy dzień, niezależnie od tego, jak bardzo będziemy się starać, przynosi małe zmiany, które zabierają nam cząstkę młodości i piękna. Możesz jednak zrobić więcej, aby utrzymać obecny wygląd. Walkę ze starzeniem skóry zacznij już dzisiaj i stosuj się do poniższych 6 kroków, ściśle powiązanych z na pozór błahą częścią codziennych oblucji – oczyszczaniem twarzy.

 

  1. Oczyść twarz

Oszyszczanie skóry twarzy to bardzo ważny etap porannej i wieczornej pielęgnacji! Używaj żelu lub innego specyfiku, ściśle dopasowanego do potrzeb Twojej skóry. Najlepiej, jeśli kosmetyk ten będzie delikatny i bezzapachowy. Pamiętaj, że celem tej czynności jest usunięcie makijażu, tłuszczu, martwych komórek naskórka i wszelkich zanieczyszczeń zgromadzonych na twarzy w ciągu dnia. Tylko oczyszczona skóra ma okazję się zregenerować i gotowa jest na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kremach. Jak poprawnie myć twarz? Przez 30 sekund delikatnie rozcieraj spieniony specyfik po swojej twarzy, powiekach i szyi.

  1. Przemyj twarz

W drugim etapie przemyj twarz dużą ilością wody. Nie może być ona gorąca, a jedynie ciepła. Pod wpływem temperatury naczynia krwionośne rozszerzają się, zwiększając tym samym przepływ krwi.

  1. Umyj twarz ponownie

Umyj twarz ponownie tym samym specyfikiem. Tym razem, zamiast płukać twarz ciepłą wodą, zrób to orzeźwiająco chłodnym strumieniem. Spowoduje to zamknięcie naczyń krwionośnych i pomoże w ujędrnieniu skóry. Paniom o cerze naczynkowej, skłonnej do zaczerwienień, zalecamy pominięcie tego kroku.

  1. Wysusz twarz ręcznikiem

Celem tego kroku jest usunięcie nagromadzonych martwych komórek naskórka, które ustąpią miejsca tym zdrowym. Osuszaj twarz ręcznikiem ruchem w górę, w kierunku przeciwnym do działania grawitacji. Rób to zdecydowanie, jednak delikatnie. Po takim zabiegu Twoja twarz może się nieco błyszczeć, ale jest to stan przejściowy wynikający z lekkiego złuszczenia naskórka.

  1. Nałóż produkty ochronne

Podstawą pielęgnacji naszej twarzy powinna być kombinacja produktów nawilżających i anktyoksydantów. Antyoksydanty to istne źródło zdrowia i młodości, a najczęściej spotykane z nich to: witamina A, witamina C, witamina E oraz koenzym Q10.

Aby ułatwić sobie aplikację, postaraj się znaleźć produkt, który łączy w sobie obie powyższe właściwości. Wybór powinien być uzależniony od tego, z jakimi problemami boryka się Twoja skóra. Najlepiej, aby stosowany przez Ciebie kosmetyk wnikał głęboko do skóry.

kremy na zmarszczki dermaestetic

  1. Nawilżaj skórę

Chyba żadna z nas nie lubi, kiedy skóra jest przesuszona i nieładnie łuszcząca się. By zachować młody wygląd skóry istotne jest, żeby utrzymać odpowiedni stopień jej nawilżenia. Jeśli nie jesteś posiadaczką cery suchej, pomogą w tym jej naturalne wydzieliny. W przeciwnym wypadku po całym rytuale pielęgnacyjnym zalecane jest zaaplikowanie preparatu nawilżającego – szczególnie, jeśli we wcześniejszych krokach zastosowane zostały produkty ochronne. Nawet jeśli użyłaś już kosmetyku o właściwościach nawilżających, dodatkowa aplikacja nawilżacza pozwoli zatrzymać wilgoć w zewnętrznej warstwie naskórka i przypieczętuje zaaplikowane specyfiki.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Azelac Peel – peeling dla kłopotliwej cery

Poznaj peeling medyczny, który jest wprost stworzony dla skóry tłustej, z trądzikiem pospolitym oraz różowatym. Jak działa zabieg Azelac Peel i dlaczego warto mu się poddać? Zapraszamy do lektury!

peeling azelac peel dermaestetic

Trądzik pospolity oraz trądzik różowaty to problemy skórne, które wymagają właściwego podejścia i planu pielęgnacyjnego. W założenia te świetnie wpisuje się peeling medyczny Azelac Peel, który działa delikatnie, ale niezwykle skutecznie.

Azelac Peel zasila szeregi peelingów medycznych z użyciem kwasu. Kwas azelainowy to naturalny składnik złuszczający, który hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Wykazuje również silne działanie w leczeniu przebarwień. Substancja ta jest więc idealną odpowiedzią na problemy wynikające z tych dwóch typów trądziku.

Dla kogo wskazany?

Z rezultatów działania peelingu Azelac Peel powinny być najbardziej zadowolone osoby borykające się z trądzikiem pospolitym, różowatym, ale też właściciele i właścicielki skóry tłustej i łojotokowej. Zabieg polecany jest osobom z trądzikiem różowatym ze względu na skuteczność w wyciszaniu rumienia oraz likwidowaniu grudek i krostek. Co ważne, peeling jest bezpieczny dla cery wrażliwej i stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów z wykorzystaniem kwasu glikolowego lub migdałowego.

Osoby o cerze naczyniowej czy cierpiące na łuszczycę lub melasmę, także powinny odczuć poprawę po poddaniu się zabiegowi. Zawarty w peelingu kwas azelainowy hamuje enzym tyrozynazę, dzięki czemu możliwa jest regulacja procesu pigmentacji skóry i zapobieganie powstawaniu przebarwień, a tym samym wyrównanie kolorytu skóry.

Jak działa Azelac Peel?

Peeling odznacza się działaniem przeciwzapalnym oraz antyoksydacyjnym. Dodatkowo zmniejsza wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe oraz działa przeciwbakteryjnie, co jest kluczowe przy występowaniu trądziku. Po zabiegu skóra jest bardziej gładka i matowa, wyraźnie czystsza, a pory są zmniejszone. Kwas azelainowy, będący składową peelingu, przyczynia się do likwidacji rumienia, występującego głównie przy trądziku różowatym, a także krost. Efekty zabiegu można wzmocnić łącząc Azelac z mikrodermabrazją.

Jak często można wykonać zabieg?

Dobrą wiadomością jest to, iż niezależnie od pory roku można poddać się zabiegowi – również latem, przy odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Optymalne rezultaty są osiągalne przy wykonaniu serii 4-6 zabiegów co dwa tygodnie. Zabiegowi nie można się poddać podczas terapii pochodnymi witaminy A, a co najmniej tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania retinoidów oraz preparatów drażniących skórę.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Międzynarodowe Stowarzyszenie Trychologii Estetycznej (ISAT) założone w Polsce!

W dniu 10 października 2015 odbyło w Warszawie się spotkanie założycielskie Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Estetycznej (ISAT), którego celem jest rozwój trychologii oraz trychologii estetycznej w Polsce i na świecie.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Trychologii Estetycznej

ISAT zostało powołane przez wybitne grono specjalistów – lekarzy, prekursorów trychologii w Polsce i ekspertów z wielu dziedzin nauki, aby stworzyć międzynarodową, interdyscyplinarną platformę wiedzy, edukacji i wymiany doświadczeń. Stowarzyszenie ma za zadanie popularyzowanie wiedzy z zakresu trychologii oraz prowadzenie projektów edukacyjnych i badań naukowych nad leczeniem oraz pielęgnacją skóry głowy i włosów. Jednym z celów Stowarzyszenia jest również regulacja ustawodawstwa dotyczącego zawodów trychologicznych, w szczególności zawodu trychologa estetycznego.

Inspiratorką i prezesem zarządu jest pionierka trychologii w Polsce Kinga Jach – Skrzypczak – diagnosta obrazowy, technik trychologii analitycznej z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, kontynuatorka dzieła wybitnego prof. doc. Enzo Formentini, autorytetu w trychologii europejskiej. W składzie zarządu znaleźli się także: specjalista dermatolog, prof. ndzw. dr n. med. Magdalena Ciupińska oraz czołowy chirurg odtwórczy włosów dr n. med. Jerzy Kolasiński, wykonujący od 30 lat ze spektakularnym sukcesem przeszczepy włosów w renomowanej Klinice Kolasiński.

www.is-at.org

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana