Wygraj żel pod oczy Cell Fusion C, Nano Particles, Eye Contour Gel o pojemności 30 ml ! Regulamin

 

Celem Konkursu  jest odpowiedź na krótkie pytanie konkursowe ukazujące znajomość portal Derma Estetic oraz Kliniki Ziemlewski.

 

Użyte określenia

 1. Redakcja – Redakcja Portalu DermaEstetic.pl, prezentowanego w sieci pod adresem www.dermaestetic.pl
 2. Sponsor: Kliniki Ziemlewski www.klinikiziemlewski.pl
 3. Konkurs – Konkurs Internetowy organizowany na stronie Portalu DermaEstetic.pl pod adresem www.dermaestetic.pl
 4. Uczestnik – Każdy Użytkowniki Portalu
 5. Prace – Przesłanie zdjęcia ukazującego piękno
 6. Użytkownik – Każdy Internauta korzystający z Portalu DermaEstetic.pl

Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu jest Redakcja Portalu DermaEstetic.pl
 2. Fundatorem nagrody są Kliniki Ziemlewski KlinikiZiemlewskipl
 3. Konkurs rozgrywany jest na stronach portalu DermaEstetic.pl
 4. Konkurs polega na prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe.
 5. Każdy Uczestnik może nadesłać jedną odpowiedź konkursową.

Czas trwania konkursu

Konkurs trwa od 15.07.2013 do 29.07.2013, do północy.

Jury Konkursu

 1. Jury Konkursu stanowi: Redakcja DermaEstetic.pl oraz KlinikiZiemlewski
 2. Obrady Jury są tajne, a jego werdykt nie podlega cofnięciu.

Nagrody

 1. 2 żele pod oczy Cell Fusion C, Nano Particles, Eye Contour Gel . Łączna wartość jednego żelu to 130 zł.

Postanowienia końcowe

 1. 1. Redakcja zastrzega sobie w każdym czasie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu bez podania przyczyny z zachowaniem praw nabytych Uczestników Konkursu.
 2. Nagrody zostaną wysłane do zwycięzcy przez organizatora nagrody w przeciągu 7 dni od otrzymania danych adresowych od zwycięzcy.
 3. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych /Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm./
 4. Jakakolwiek odpowiedzialność Portalu względem Uczestników lub osób trzecich jest wyłączona – z wyjątkiem tej przewidzianej bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa.
 5. Redakcja zastrzega sobie prawo do opublikowania treści odpowiedzi zwycięzcy konkursu.
 6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31.07.2013 roku na portalu DermaEstetic.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nici liftingujące – nowość medycyny estetycznej

Zabiegi estetyczne z użyciem nici to najnowsza alternatywa dla liftingów chirurgicznych. Metoda zdobyła już zaufanie lekarzy i pacjentów na całym świecie. Od niedawna stosowana jest również w polskich gabinetach. Co sprawia, że nici cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Innowacyjne zabiegi zamiast skalpela

Coraz więcej osób decydujących się na poprawę lub odmłodzenie swojego wyglądu zamiast zabiegów chirurgicznych wybiera nieinwazyjne metody oferowane przez medycynę estetyczną. Dlaczego? Są one mniej bolesne, gwarantują większe bezpieczeństwo, a na upragnione efekty nie trzeba długo czekać. Dzięki innowacyjnym technologiom podczas jednorazowej wizyty w gabinecie możemy uzyskać rezultaty porównywalne do metod wymagających ingerencji skalpela. Jedną z najnowszych propozycji medycyny estetycznej są  rozpuszczalne nici korygujące wiotczenie skóry i poprawiające wygląd twarzy. Produkt zdobył już uznanie wielu lekarzy dermatologów i cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Na polskim rynku dostępne są m.in. Silhouette-Soft – najnowsze nici ze stożkami produkowane w USA. Na czym polega ich działanie?

Bezoperacyjny i natychmiastowy lifting twarzy

Silhouette-Soft wykonane są z pełni wchłanialnych, przeźroczystych materiałów – kwasu polimlekowego i glikolowego. Szwy wprowadza się dwukierunkowo poprzez nakłucie igłą, bez jakichkolwiek nacięć. Zawarte w nich małe stożki zakotwiczają się głęboko w tkance, tworząc napięcie, które podnosi zwiotczałą skórę.

 Bezurazowy zabieg Silhouette-Soft jest komfortowy i bezpieczny nawet dla wrażliwej cery. Cały proces trwa ok. 30 minut. Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym. Oprócz wcześniejszych konsultacji nie wymaga specjalnych przygotowań ani okresu rekonwalescencji – mówi dr Małgorzata Ornatowska z Centrum Dermatologii Estetycznej Bona Dea w Krakowie. Zabieg pozwala wymodelować rysy twarzy, poprawić jej kontur, zwiększyć napięcie skóry i skorygować oznaki starzenia. – Za pomocą nici możemy m.in. poprawić wygląd policzków, przywrócić objętość skóry w okolicy jarzmowej czy podnieść łuk brwiowy. Rezultat liftingu jest bardzo naturalny i natychmiastowy – utrzymuje się nawet do 18 miesięcy. Dodatkowo struktura nici stymuluje skórę do wytwarzania nowych włókien kolagenowych, co sprawia, że z czasem staje się ona bardziej jędrna i napięta – dodaje dr Małgorzata Ornatowska, lekarz medycyny estetycznej.

Podwójny efekt – nici i kwas hialuronowy

Zabiegi z użyciem nici zaleca się osobom z gęstą skórą, które chcą powstrzymać pierwsze oznaki starzenia. Są także dobrym sposobem na poprawę wyglądu w przypadkach, gdy wypełnienie dodałoby twarzy nadmiernej objętości i skutkowało nienaturalnym efektem. Silhouette-Soft można stosować wraz z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Jeśli oprócz redukcji zwiotczenia skóry chcemy pozbyć się zmarszczek i bruzd warto połączyć nici liftingujące z zastosowaniem wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego (np. Teosyal). Taką terapię stosujemy głównie u osób po 40. roku życia – wyjaśnia dr Małgorzata Ornatowska.

Zabieg Silhouette-Soft oraz kuracje łączone można wykonać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, m.in. w Centrum Dermatologii Estetycznej Bona Dea w Krakowie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Poznaj mity, które krążą wokół komórek macierzystych

„Komórki macierzyste” to hasło w ostatnim czasie stało się bardzo modne. Widnieje na opakowaniach kremów, możemy o nich przeczytać w prasie, o komórkach słyszymy w telewizji w momencie przyznania medycznego Nobla 2012, czytamy o zabiegach medycyny estetycznej z ich wykorzystaniem. Tylko nadal niewiele osób wie czym tak naprawdę są komórki macierzyste? Czy pomogą w walce z najbardziej uciążliwymi chorobami? Jak się je pozyskuje? Czy w przyszłości pomogą nam w odzyskaniu utraconej młodości? Nadal istnieje mnóstwo pytań wokół tego zagadnienia. Na temat komórek macierzystych krążą fakty i mity tylko co tak naprawdę jest prawdą, a co fałszem?

Jako dzieci bądź dorośli w swoim organizmie posiadamy tysiące różnych typów komórek, które są odpowiedzialne za przeróżne czynności m.in. przewodzenie sygnałów nerwowych, bicie serca lub pracę mózgu. Jedynie ok. 8% z nich stanowi aktywne komórki macierzyste. Dokładna ilość jest poniekąd poniekąd uzależniona od trybu życia, który prowadzimy, naszego wieku (z biegiem lat ilość naszych komórek macierzystych maleje), diety oraz naszej aktywności fizycznej. Sportowcy, ze względu na ciągły wysiłek, posiadają ich znacznie więcej od przeciętnego człowieka.

Komórki macierzyste są „motorem” całego organizmu. Mają one duże jądro komórkowe, dużo materiału genetycznego i mało cytoplazmy. Od „zwykłych” komórek odróżnia je zdolność do nieograniczonej ilości podziałów oraz umiejętność ciągłego odnawiania się (większość komórek dzieli się pewną ilość razy, po czym umiera i jest zastępowana przez nowe komórki). Zdolności te pozwalają komórce macierzystej różnicować się, a więc odtwarzać i regenerować zużyte komórki różnych tkanek, np. komórki macierzyste skóry mogą tworzyć świeże komórki odpowiedzialne za pigmentację.

Z jednej strony komórki macierzyste są więc uważane za ogromną nadzieję medycyny i kosmetologii. Z drugiej zaś strony istnieją obawy związane ze sposobami ich pozyskiwania oraz wykorzystywania. Wokół tematu zdążyło narosnąć wiele kontrowersji i mitów. Co jest prawdą, a co fałszem?

Mit 1:  Zabiegi z użyciem komórek macierzystych są w fazie eksperymentu

Komórki macierzyste mogą mieć wiele zastosowań. Wciąż prowadzone są badania nad wykorzystaniem ich w leczeniu różnych chorób. Generalnie można rzec, że obecnie badania idą dwoma głównymi torami: po pierwsze w kierunku terapii regenerującej, leczącej, a także w kierunku medycyny estetycznej.

– „Jest to wciąż nowy temat, ale nie aż tak, by mówić o terapiach eksperymentalnych. Na świecie pracuje się z komórkami macierzystymi od 10 lat, a ja używam ich od 2 lat” – mówi dr Urszula Brumer z warszawskiej kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Urody. – Udowodniono m.in., że terapia z użyciem komórek macierzystych skutecznie odmładza, usuwa blizny, regeneruje stawy, odbudowuje mięśnie, a nawet leczy cukrzycę.

Mit 2: Komórka macierzysta nie wie w co ma się zamienić

Komórki macierzyste dzielą się nieskończoną ilość razy, a nowopowstałe komórki są świeże. Następuje ewidentny proces cofnięcia czasu, bez względu na to, czy chodzi o twarz, chrząstki, czy o odbudowę stawu. Skąd jednak komórki wiedzą, w co mają się zamienić? – Wiedzą to, ponieważ wysyłają i odbierają informację. Jeżeli podczas zabiegu podamy w określone miejsce komórki macierzyste, one same rozpoznają środowisko. Komórki macierzyste odbierają bodźce, rozpoznają problem oraz regenerują miejsca uszkodzone. Niejako „wiedzą gdzie są i co się wokół nich dzieje” i tylko „czekają” na sygnał od organizmu, w co mają się przekształcić – wyjaśnia dr Brumer.

Mit 3: Komórki macierzyste pozyskuje się w sposób nieetyczny

Komórki macierzyste można podzielić na kilka grup. Należą do nich komórki embrionalne, płodowe i dorosłe. O ile sposób pozyskiwania pierwszej i drugiej grupy, może budzić kontrowersje, o tyle komórki macierzyste dorosłe są pozyskiwane bezpośrednio z naszego organizmu za pomocą specjalnego urządzenia w wyspecjalizowanych gabinetach medycyny estetycznej. Najwięcej tych komórek znajduje się w naszej krwi obwodowej oraz w tkance tłuszczowej.

Mit 4: Komórki macierzyste zawarte w kremach nie różnią się od komórek macierzystych wykorzystywanych w zabiegach medycyny estetycznej

Do produkcji kremów wykorzystywane są jedynie komórki macierzyste roślinne, a ostatnio komórki macierzyste MIC-1, które są pozyskiwane z poroża jelenia. Komórki macierzyste roślinne występują w liściach, łodygach i korzeniach. Jako składniki kremów są pobierane biotechnologicznie za pomocą uszkodzenia rośliny. A czy działają na ludzki organizm? Dr Urszuli Brumer twierdzi, że takie komórki nie działają, ponieważ żeby oddziaływały musiałaby być zachowana zgodność gatunkowa. Działają i są skuteczne zarówno w terapiach regeneracyjnych, jak i odmładzających komórki macierzyste dorosłe pozyskiwane z naszego własnego organizmu (np. z krwi), które następnie wykorzystuje się za pomocą iniekcji podczas zabiegów autologicznych w wyspecjalizowanych gabinetach medycyny estetycznej.

Mit 5: Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem komórek macierzystych są niebezpieczne

Zabieg odmładzający z użyciem naszych własnych komórek macierzystych jest całkowicie bezpieczny, sterylny i kontrolowany, który jest polecany szczególnie alergikom. Wykorzystuje najnowszą technologię oraz autorską metodę, dlatego wymaga nieco czasu, ok. 3- 4 godziny. Z jednej strony silnie odżywia skórę, rozjaśnia oraz likwiduje przebarwienia, a z drugiej regeneruje i odbudowuje tkanki skóry. W efekcie cofamy upływ czasu na naszej twarzy o jakieś 10-15 lat.

źródło: kobieta.dlastudenta.pl

zdj.intro: kobieta.dlastudenta.pl, bodycareclinic.pl 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana