Jak zrekonstruować płatki uszu po tunelach

Od dłuższego czasu można zaobserwować popularność tzw. tuneli w uszach. Na taką ozdobę decydują się nie tylko panie, ale w dużej mierze również panowie. Moda jak wiadomo przemija, a otwory w płatkach uszu pozostają i mogą wyglądać bardzo nieestetycznie. Czy otwory po tunelach mogą się same zrosnąć? Jak je można je usunąć?

Tunele w uszach

Czym dokładnie są tunele w uszach? Tunele to rodzaj kolczyka, który tworzy w ciele okrągły otwór. Tunel w uchu może mieć różną średnicę, od kilku milimetrów nawet do kilku centymetrów.

Tunel w uchu – odtworzenie płatka usznego

Przekłute uszy zrastają się samodzielnie tylko w przypadku, gdy wykonane w nich dziurki nie są większe niż 2 – 3 mm. W innym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny: rekonstrukcja płatka ucha  przeprowadzany przez chirurga plastycznego

rekonstrukcja płatka ucha – przebieg zabiegu

Rekonstrukcja płatka ucha  to ok. 20-30 minut. Rekonstrukcja płatka ucha  polega na usunięciu nadmiaru skóry powstałego w wyniku rozciągnięcia płatka ucha, a następnie zszyciu pozostałej części  płatka . Zabieg ten jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólny.

Ucho po zabiegu szybko się goi, a powstałe w trakcie zabiegu rekonstrukcji płatka ucha niewielkie blizny szybko ulegają rozjaśnieniu i stają niewidoczne. Ostateczny efekt uzyskuje się po około 4-6 miesięcy po zabiegu.

rekonstrukcja płatka ucha – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu rekonstrukcja płatka ucha nie należy przez około 2-3 tygodnie korzystać z basenu, sauny oraz nie należy się opalać (zarówno w solarium, jak i w naturalnych promieniach słońca). Należy również stosować preparaty, które zostaną przepisane przez lekarza chirurga.

Zobacz również: Jak dbać i jakich kosmetyków używać po operacji nosa?

koszt operacji uszu – rekonstrukcja płatka ucha

Cena zabiegu rekonstrukcja płatka ucha jest uzależniona od wielkości naruszenia płatka oraz województwa, w którym mieści się dana klinika. Cena waha się od 1.000 do 2.500 zł.

Pamiętaj!

Bardzo ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalnej kliniki, upewnić się czy lekarz, do którego się zgłosiłaś posiada specjalizację z chirurgii plastycznej i specjalizuje się w zabiegu, który będzie przeprowadzał. Warto zajrzeć na stronę Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, by mieć pewność jakie kwalifikacje posiada dany lekarz.

Może zainteresuje Cię również artykuł na temat jak rozwiązać problem odstających uszu? 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Rozstępy – poznaj skuteczne metody ich redukcji

Rozstępy, to po cellulicie najczęstszy problem skórny, który dotyka kobiety. U mężczyzn ten problem pojawia się znacznie rzadziej. Bardzo często pojawia się pytanie: jak pozbyć się rozstępów? Postaramy się dzisiaj na nie odpowiedzieć.

Rozstępy – czym są?

Rozstępy (striae, striaae distensae, striae atrophicae, striae rubrae) są to wrzecionowate pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry przebiegające równolegle. W obrębie zmian skóra jest pozbawiona przydatków (mieszków włosowych, gruczołów potowych i łojowych). Ubytki te powstają w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny.

Rozstępy – przyczyny powstawania

Główną przyczyną powstawania rozstępów są przede wszystkim nagłe wahania wagi masy ciała. Dlaczego? Bowiem podczas nadmiernego rozciągania skóry np. podczas szybkiego wzrostu w okresie dojrzewania czy u kobiet podczas ciąży, dochodzi do zrywania regularnej sieci włókien. W wyniku czego zaburzona zostaje praca fibroblastów – białek, które odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny. Podczas szybkiego przyrostu masy ciała włókna kolagenowe nadmiernie się rozciągają, tracąc swą elastyczność.  Z uwagi na to, że jednocześnie dochodzi także do ścieńczenia warstwy naskórka, rozstępy stają się bardziej widoczne. Proces tworzenia się a następnie dalszego rozwijania rozstępów przebiega dwustopniowo. Pierwsza faza to powstawanie czerwonych, lekko wybrzuszonych pręg. Druga faza to tzw. faza zanikowa, czyli czas w którym powstałe pręgi stają się białe i lekko zagłębione. Rozstępy zazwyczaj tworzą się równolegle do linii napięcia skóry.

Jak pozbyć się rozstępów?

Trzeba podkreślić to, że nie ma możliwości całkowitego pozbycia się rozstępów. Można jednak znacznie zminimalizować ich widoczność. Przede wszystkim najlepsze efekty są uzyskiwane w przypadku redukcji świeżych zmian, czyli w czasie gdy mają one jeszcze kolor czerwony. Im dłuższy jest czas od momentu pojawienia się rozstępów, tym walka z rozstępami jest trudniejsza. W drugiej fazie procesu powstawania rozstępów następuje ich pozorna regeneracja, na skórze pozostają widoczne białe prążki wyczuwalne przy dotyku.

Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane zabiegi na rozstępy.

Pamiętaj, że to lekarz dobierze dla Ciebie najlepszy zabieg, po zapoznaniu się ze stanem Twojej skóry i przeprowadzeniem wywiadu zdrowotnego.

 • Dermomassager na cellulit

Dermomassager to innowacyjne urządzenie do podciśnieniowego masażu ciała. Zabieg z jego użyciem jest połączeniem masażu mechanicznego z podciśnieniem z jednoczesnym odciągnięciem fałdu skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Podczas zabiegu wybraną partię ciała masuje się za pomocą specjalnej głowicy, która wyposażona jest w ruchome rolki i rurę ssącą. Podczas zabiegu następuje resorpcja obrzęków, a włókna skóry zostają wzmocnione. Poprzez rozbicie komórek tłuszczowych cellulit zostaje zlikwidowany, a obwody ciała zostają w widoczny sposób zredukowane, skóra staje się jędrniejsza. Dermomassager jest urządzeniem wykorzystywanym nie tylko do walki z cellulitem, ale także przy wygładzeniu rozstępów czy blizn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj: 

 • Duoterapia antycellulitowa

DX TWIN jest urządzeniem wyspecjalizowanym w działaniu na tkankę łączną. Poprawiając spalanie tłuszczu, redukuje tkankę tłuszczową, usprawnia również cyrkulację krwi i limfy, w efekcie ułatwiając eliminację toksyn i odblokowanie tkanki podskórnej. Stymuluje fibroblasty, wpływając na radykalną odbudowę włókien kolagenowych. Jest to innowacyjna technologia oparta na sprawdzonej i efektywnej metodzie masażu podciśnieniowego, dodatkowo wzbogacona o drgania akustyczne o niskiej częstotliwości, które wprawiając komórki tłuszczowe w mikrowibracje, uwalniają zmagazynowaną w trójglicerydach energię.

 • Endermologia LPG na cellulit

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, to zabieg, który polega na oddziaływaniu na skórę i podskórną tkankę łączną poprzez zastosowanie precyzyjnego masażu mechanicznego z zastosowaniem dwóch niezależnie obracających się rolek w połączeniu z podciśnieniem. Jest to mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej, która skutkuje ożywieniem metabolicznym nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnieniem jej metabolizmu oraz stymulacją uwalniania tłuszczu. Zbita, stwardniała tkanka skupiająca komórki tłuszczowe zmiękcza się. Dzięki temu możliwe jest uwolnienie i usunięcie nawet tego tłuszczu, który jest odporny na gimnastykę oraz dietę. Jednocześnie fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina oraz tonizuje skórę.

 • Icoone na cellulit

Urządzenie Icoone jest to najnowsza generacja masażu podciśnieniowego, który pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Icoone jest młodszą siostrą wyżej opisanej endermologii (LPG). Icoone pracuje za pomocą głowic masujących wyposażonych w rolki z licznymi mikrootworami, które tworzą multi mikrostymulację działającą precyzyjnie i co ważne nie rozciągając skóry i nie powodując urazów.

Więcej na temat efektu przeprowadzania serii zabiegów Icoone opisałyśmy w naszej recenzji: 

 • Karboksyterapia  na cellulit

Karboksyterapia, czyli zabiegi z użyciem dwutlenku węgla to obecnie jedna z najskuteczniejszych kuracji redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych, a następnie prowadzi do wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu przyczynia się do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), co wpływa na poprawę ukrwienia skóry. Następuje sprawniejsza pigmentacja skóry, dzięki czemu rozstępy przybierają właściwy kolor skóry. Karboksyterapia stosowana jest zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami, przynosi widoczną poprawę, bez względu na kolor i odcień skóry. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd. Następuje przywrócenie prawidłowego mikrokrążenia i jednoczesne pobudzenie, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry.

Więcej na temat zabiegu karboksyterapia przeczytasz w artykule: 

 • Masaż bańką chińską na cellulit

Zabieg bazuje na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu podciśnienia. Poprzez zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, przyspieszając tym samym proces lipolizy. Ponadto masaż bańką chińską wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu, które są główną przyczyną skórki pomarańczowej. W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako zabieg antycellulitowy, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę.

 • Mezoterapia igłowa  na cellulit

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na kontrolowanym mikro-nakłuciu naskórka i wprowadzeniu składników aktywnych w głąb skóry bez ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych. Do zabiegu lekarz używa strzykawki z bardzo cienką igłą. Lekarz dobiera odpowiedni roztwór do zabiegu, który jest uzależniony od problemu oraz wieku pacjenta. Zazwyczaj są to mieszaniny trzech lub więcej ilości substancji rewitalizujących i regenerujących, które noszą nazwę koktajli.  Efektem tego zabiegu jest napięcie skóry, zmniejszenie rozstępów, ich spłycenie i rozjaśnienie.  http://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa-czy-beziglowa-ktora-wybrac/

Laserowe usuwanie rozstępów

 • Cellulaze  na cellulit

Cellulaze to jedna z bardziej nowoczesnych metod leczenia cellulitu. Jest to zabieg, który wpływa na strukturę zmienionej tkanki tłuszczowej. Technologia SideLight™ opracowana przez amerykańską firmę Cynosure wykorzystuje światło lasera Nd:YAG o długości 1440 nm do rozbijania zbitych grud tkanki tłuszczowej, nacinania zwłókniałych przegród łącznotkankowych oraz wzmacniania i uelastyczniania skóry właściwej. Zabieg Cellulaze jest małoinwazyjny. Podczas jego wykonywania włókno lasera wprowadzane jest pod skórę i oddziałuje na chorą tkankę niejako od środka. Długotrwały efekt poprawy wyglądu skóry uzyskuje się już po jednorazowym zabiegu Cellulaze. Efekty widoczne są po 3-6 miesiącach po zabiegu, kiedy dochodzi do produkcji nowego kolagenu i odbudowy przegród łącznotkankowych.

 • Laser frakcyjny na cellulit

Jednym z laserów, który stosowany jest do usuwanie rozstępów jest laser frakcyjny. Metoda polega na precyzyjnym wykonaniu laserem mikroskopijnych stref termicznego uszkodzenia naskórka i skóry właściwej w obszarze zabiegu. Powstanie mikroskopowych uszkodzeń stymuluje tkankę do uruchomienia naturalnych procesów naprawczych. Skóra wytwarza więcej kolagenu poprzez uruchomione procesy gojenia. Kolagen sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda zdrowiej. Poprawia się również jej koloryt i jest o wiele gładsza.

Laser frakcyjny ma również inne wskazania, o których przeczytasz tutaj. Laser CO2 – wady, zalety i zastosowanie w medycynie estetycznej

 • Radiofrekwencja mikroigłowa na cellulit

Radiofrekwencja to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, które powodują ogrzanie skóry właściwej. Za sprawą mikroigieł, impuls fal radiowych generowany jest bezpośrednio do obszaru zabiegowego, co daje niesamowite rezultaty. Podczas zabiegu głowica urządzenia jednocześnie nakłuwa i podgrzewa skórę, w efekcie czego następuje stymulacja fibroblastów do syntezy nowego kolagenu i elastyny. Głębokie rozstępy zaczynają się zapełniać i tym samym zanikać.

 • Peeling chemiczny na cellulit

W zależności od rodzaju i ilości rozstępów peelingi chemiczne można stosować jako terapię podstawową lub uzupełnić leczenie innymi metodami o zastosowanie peelingów. Podczas zabiegów wykorzystywane są różne związki lub ich mieszanki, posiadające dobre właściwości złuszczające: alfa-hydroksykwasy (np. kwas glikolowy), beta-hydroksykwasy (np. kwas salicylowy), kwas trójchlorooctowy, kwas witaminy A, fenol czy rezorcynę. Złuszczanie może być: powierzchowne, średnio-głębokie i głębokie. Peeling chemiczny wpływa na odbudowę naskórka oraz przebudowę sieci kolagenu i elastyny. Zmieniona chorobowo skóra wygładza się, niektóre z zmiany giną inne ulegają spłyceniu.

Może zaintereuje Cię również: 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak usunąć nadmiar skóry z szyi

Skóra szyi jest cienka i delikatna. Z wiekiem wiotkość skóry szyi zwiększa się, pojawiają się zmarszczki. Lekko obwisła, luźna skóra na szyi jest efektem utraty elastyczności i zmian w głębszych strukturach skóry. Tzw. indycza skóra może zostać usunięta dzięki zabiegowi jakim jest plastyka szyi.

Skóra szyi posiada mało włókien elastyny i kolagenu, które odpowiadają za jej sprężystość. Ponadto jest praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, co sprawia, że nie jest dostatecznie natłuszczona i szybko staje się sucha i szorstka. Dlatego też prawidłowa pielęgnacja skóry szyi jest bardzo istotna i nie powinniśmy jej zaniedbywać.

Dowiedz się więcej na temat tego jak prawidłowo pielęgnować skórę szyi: 

Plastyka szyi – lifting szyi

Obwisła skóra szyi, powstała na skutek utraty elastyczności związanej z wiekiem bądź nagłym schudnięciem, może być przyczyną kompleksów. Jest również mało estetyczna i może dodatkowo postarzać. Sposobem na pozbycie się problemu jakim jest obwisła skóry szyi jest zabieg chirurgii estetycznej – plastyka szyi, znany również jako lifting szyi.

Masz problem z obwisłą skórą twarzy po odchudzaniu? Koniecznie przeczytaj: 

Plastyka szyi – jak wygląda zabieg

Lifting szyi, czyli podciągniecie skóry szyi, to zabieg mający na celu zlikwidowanie nadmiaru wiszącej skóry. Lekarz chirurg po oddzieleniu odpowiedniej ilości skóry od podłoża, ściąga ją do środka i ku górze, a nadmiar odcina. Pozwala to na wygładzenie zarysu samej szyi, ale nie zmienia wyglądu podbródka i innych części twarzy.

Bardzo często przy okazji zabiegu lifting szyi, chirurg plastyk pozbywa się także nadmiaru tkanki tłuszczowej. Chirurg wykonuje wtedy niewielkie nacięcie w podbródku i przez nie usuwa tkankę tłuszczową. Nacięcie zostaje później zszyte i zabandażowane. Wykonanie nacięcia w naturalnych fałdach skóry w okolicy podżuchwowej powoduje, że z czasem blizna ta jest praktycznie niezauważalna.

Dzięki zabiegowi plastyka szyi u pacjentki znikają widoczne wcześniej zmarszczki oraz obwisłe fałdy skóry. Szyja zyskuje świeży i odmłodzony wygląd.

Plastyka szyi – przygotowanie do zabiegu

Przed przeprowadzeniem zabiegu plastyka szyi pacjent musi  wykonać wszystkie badania zlecone przez lekarza (w tym m.in. badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi, morfologia i grupa krwi, – EKG).

Ponadto 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po zabiegu bezwzględnie należy przestrzegać zakazu palenia tytoniu. Nie wolno również przyjmować leków zaburzających krzepliwość krwi. Przed przeprowadzeniem zabiegu plastyka szyi pacjent powinien być zdrowy, bez żadnych infekcji i stanów zapalnych.

Lifting szyi – czas trwania zabiegu

Czas trwania zabiegu plastyka szyi to około 2 godziny, zależy, również od tego czy zabieg jest połączony z innym zabiegiem. Jeżeli podczas zabiegu przeprowadzane jest również odessanie tłuszczu, może on trwać do 4 godzin.  Zabieg plastyka szyi przeprowadzany jest z reguły w znieczuleniu ogólnym. Pobyt w klinice trwa  1 dobę, a absencja około 14 dni.

Lifting szyi – zalecenia po zabiegu

Opatrunek po zabiegu lifting szyi jest usuwany po około 10 dniach. Należy unikać wysiłku i gwałtownych ruchów przez około 2 tygodnie. Przez co najmniej 3 tygodnie po zabiegu nie można uprawiać sportu. Większość pacjentów wraca do pracy po 10-14 dniach.

Plastyka szyi – efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu plastyka szyi są widoczne po około 2 tygodniach, całkowity efekt widać po miesiącu.

Plastyka szyi – możliwe powikłania

Po zabiegu lifting szyi pojawia się opuchlizna szyi i sińce, które są naturalne dla większości operacji plastycznych. Zdarza się, że pacjentka może odczuwać mrowienie, pieczenie lub ciągniecie, jak również drętwienie, ale należy podkreślić, że jest to również normalne zjawisko. Może pojawić się także na kilka dni po operacji ból pleców, który uniemożliwia wyprostowanie się.

W przypadku ewentualnych niepokojących symptomów, należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzał zabieg chirurgiczny.

Pamiętaj!

Bardzo ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalnej kliniki, upewnić się czy lekarz, do którego się zgłosiłaś posiada specjalizację z chirurgii plastycznej i specjalizuje się w zabiegu, który będzie

przeprowadzał. Warto zajrzeć na stronę Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, by mieć pewność jakie kwalifikacje posiada dany lekarz.

Plastyka szyi – przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do przeprowadzenie zabiegu plastyka szyi należą:

 • cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • choroby serca,
 • ropne zapalenie skóry twarzy,
 • niedokrwistość.

Przeczytaj nasze porady Jak uzyskać efekt ładnego podbródka bez skalpela, w których podajemy przykłady ćwiczeń i zabiegów medycyny estetycznej.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana