Zmarszczki mimiczne jak się ich pozbyć – przegląd zabiegów

Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się już około dwudziestego piątego roku życia. Z reguły najbardziej widoczne to tzw. kurze łapki. Z upływem lat zmarszczki i bruzdy pogłębiają się, w wyniku powtarzalnej mimiki naszej twarzy. Ich pojawiania się nie można uniknąć, ale w obecnych czasach możemy skutecznie je niwelować. Jak zlikwidować zmarszczki mimiczne?

sposób na zmarszczki mimiczne dermaestetic

Na powstawanie zmarszczek, po za upływem czasu wpływ maja również: promienie ultrafioletowe, nieprawidłowe odżywanie, niehigieniczny tryb życia, nadmierna mimika twarzy, a także nieprawidłowe ułożenie głowy podczas snu czy zbyt mała ilość snu.

Przeczytaj również: Uważaj na zmarszczki senne

Zmarszczki mimiczne jak się ich pozbyć?

Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej można zniwelować lub zmniejszyć widoczność powstałych zmarszczek. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne zabiegi oferowane w gabinetach medycyny estetycznej.

  • Toksyna botulinowa na zmarszczki mimiczne

Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem, (Przeczytaj wszystko na temat botoksu) jest jednym z najpopularniejszych środków stosowanych do wygładzania zmarszczek czoła, okolic brwi i tzw. kurzych łapek. Botulina blokuje przekazywanie impulsów nerwowych, porażając w ten sposób skurcze mięśniowe. Powoduje to, że mięśnie stają się rozluźnione i wiotkie, czego efektem jest wygładzona skóra twarzy, a pacjenci zyskują naturalny, świeży wygląd. W zależności od partii twarzy zabieg trwa około 15 minut, a efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, jednak po kolejnych kuracjach, rezultaty mogą się utrzymywać znacznie dłużej.

  • Kwas hialuronowy na zmarszczki mimiczne

Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. Najwięcej mamy go w okresie niemowlęcym, lecz około 40 roku życia jego ilość w skórze zmniejsza się o połowę. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg nieinwazyjny. Kwas hialuronowy podaje się w fałdy i bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki okolicy oka, szyi i czoła. Efekt zabiegu kwasem hialuronowym nie jest trwały, z uwagi na to, że pewnym czasie substancja ta ulega biodegradacji. W związku z tym po ok. 8-10 miesiącach zabieg należy powtórzyć.

Może zainteresuje Cię również: Kwas hialuronowy a może toksyna botulinowa? Co wybrać?

  • Radiesse na zmarszczki mimiczne

Radiesse to wypełniacz, który odznacza się dwukrotnie dłuższym okresem utrzymywania się efektów niż popularny kwas hialuronowy. Jakich efektów możemy się spodziewać z wykorzystaniem tego preparatu? Wypełniacz stymuluje naturalne procesy produkcji własnego kolagenu, dzięki czemu mamy gwarancję długotrwałego wypełnienia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ma on biały kolor i nie można go wstrzyknąć zbyt płytko. Z tego względu Radiesse najczęściej stosowany jest do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, obszarów jarzmowych oraz poprawy kształtu i konturu twarzy, w tym także nosa. Preparat może być również stosowany do odmładzania grzbietowej powierzchni dłoni. Zabieg Radiesse trwa średnio 30 minut, a jego efekt utrzymuje się od 1 do 1,5 roku.

  • Fale radiowe RF na zmarszczki mimiczne

Fale radiowe RF (ang. Radio Frequency) to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który skutecznie redukuje zmarszczki, rozstępy i cellulit, uelastycznia skórę, modeluje owal twarzy, redukuje tkankę tłuszczową, pobudza procesy metaboliczne na poziomie komórkowym oraz syntezę włókien kolagenowych. Podczas zabiegów wykorzystuje się fale radiowe (RF) wysokiej częstotliwości, najczęściej 0,5-7MHz. Głębokość wnikania promieniowania przez skórę jest tym mniejsza, im wyższa jest częstotliwość fali. Główną zaletą działania fal radiowych RF jest aktywne stymulowanie procesu syntezy włókien kolagenowych oraz ich regeneracji. RF fale radiowe aktywizują fibroblasty do większej produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu zyskuje się efekt wypełnienia zmarszczek i naturalnych ubytków dermatologicznych. Skutkiem ich oddziaływania na tkanki jest poprawa gęstości, napięcia, elastyczności i kolorytu skóry.

Przeczytaj również: Fale radiowe RF – wskazania do przeprowadzenia zabiegu

  • Fotoodmładzanie na zmarszczki mimiczne

Fotoodmładzanie światłem IPL to zabieg, który upora się z przebarwieniami, rozszerzonymi naczynkami i poramy czy nierównym kolorytem skóry. Fotoodmładzanie odbywa się przy udziale wiązki światła. Specjalne urządzenie IPL produkuje fale różnej długości i w różnych kierunkach. Naświetlanie skóry twarzy, szyi i dekoltu światłem IPL pozwala zwiększyć napięcie skóry, ale także zwężą pory i redukuje widoczne przebarwienia. Co więcej, zabieg wzmocni i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych oraz pobudza skórę do produkcji kolagenu. Zabieg jest małoinwazyjny i bezpieczny. Zabieg fotoodmładzania IPL trwa średnio 20-40 minut. Efekty widocznie młodszej skóry pojawiają się po ok. 2-3 sesjach, natomiast w celu uzyskania najbardziej zadowalającego efektu zaleca się poddać serii 5 zabiegów w odstępach czterotygodniowych.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

TOP 10 zabiegi medycyny estetycznej i kosmetyczne w roku 2016

Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nieustannie rośnie. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii pomagają rozwiązywać różne problemy skórne, a także stają się one coraz bardziej skuteczne i bezpieczne. Coraz więcej kobiet pragnących zadbać o swoją urodę korzysta z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Co najchętniej poprawiałyśmy w swoim wyglądzie w roku 2016 i w jaki sposób?

najczęściej wykonywane zabiegi z medycyny estetycznej w 2016 roku

1. Peelingi medyczne z kwasami

Peeling medyczny to zabieg, którego celem jest intensywne złuszczenie naskórka i dotarcie do skóry właściwej. W zależności od danego problemu skórnego dobiera się rodzaj i stężenie preparaty. Peelingi z kwasami pomaga między innymi pozbyć się zmian pigmentacyjnych lub też w dużym stopniu je rozjaśnić. Ponadto zabieg kwasami medycznymi jest bardzo pomocny w usuwaniu drobnych i głębokich zmarszczek oraz przyśpiesza wytwarzanie kolagenu i elastyny, co skutkuje wygładzoną, jędrną i promienną skórą. W dużym stopniu wspierają leczenie trądziku, eliminują rozszerzone pory, minimalizują rozstępy i blizny.

Zobacz również: Black Doll czyli laserowy peeling węglowy 

2. Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg, który odmładza skórę, przywraca jej gładkość, jędrność i blask.

Polega on na usuwaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka dochodzi do regeneracji i tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Ponadto mikrodermabrazja skutecznie oczyszcza skórę. Dzięki temu zabiegowi skóra wygląda młodziej, jędrniej i jest bardziej elastyczna.

Przeczytaj więcej: Mikrodermabrazja wspomóż swoją skórę

3. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy również jest substancją naturalnie występującą w organizmie, której najważniejsza cecha to wiązanie cząsteczek wody. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest procedurą mającą dwa główne cele: nawilżenie tkanki i/lub zwiększenie jej objętości, czemu towarzyszy także poprawienie konturu ust.

Jeżeli jesteście ciekawe jak wygląda powiększanie ust sprawdźcie recenzje z zabiegu naszej Czytelniczki: Czy powiększanie ust boli? Ile kosztuje? Jak jest naprawdę?

4. Wygładzanie zmarszczek botoksem

Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem (w tym artykule napisaliśmy wszystko na temat botoksu) jest jednym z najpopularniejszych środków stosowanych do wygładzania zmarszczek czoła, okolic brwi i tzw. kurzych łapek. Botulina blokuje przekazywanie impulsów nerwowych, porażając w ten sposób skurcze mięśniowe. Powoduje to, że mięśnie stają się rozluźnione i wiotkie, czego efektem jest wygładzona skóra twarzy, a pacjenci zyskują naturalny, świeży wygląd.

5. Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg wykorzystujący wiązkę lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Najczęściej depilowane okolice to pachy, nogi i bikini. Natomiast owłosienia możemy pozbyć się również z okolic karku, pleców, sutków, klatki piersiowej, a także ramion, przedramion i dłoni. Laserowemu usuwaniu owłosienia możemy poddać również dolne partie ciała – brzuch, linię brzucha, pośladki czy obszar między pośladkami. Efekty depilacji są uzależnione od  doboru odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne natomiast od rodzaju skóry i włosów.

Przeczytaj również: Nadmierne owłosienie: zaburzona gospodarka hormonalna a depilacja laserowa

6. Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża pokarbokpularność tej metody wynika bowiem z bardzo wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Mezoterapia służy do szybkiej poprawy kondycji skóry oraz tkanki podskórnej w takich miejscach jak: twarz, szyja, dekolt, ramiona, brzuch, pośladki oraz dłonie. Jest to skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą. Używa się jej również w leczeniu wypadania włosów. Jest również przydatna podczas leczenia cellulitu oraz rozstępów.

7. Wampirzy lifting

Wampirzy lifitng to regeneracja skóry z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecany jest dla osób, których problemem są zmarszczki wokół oczu, zwiotczała skóra szyi, fałdy nosowo-wargowe, cienie pod oczami czy blizny potrądzikowe.

8.Terapia IPL

Urządzenia IPL (z ang. Intense Pulsed Light – silny impuls światła) nie są laserami, chociaż potocznie często są tak nazywane. Urządzenia IPL wykorzystują zamontowaną w nich lampę ksenonową. IPL w przeciwieństwie do lasera emituje całą wiązkę promieni o różnej długości fali. Intensywne światło IPL bez uszkadzania skóry, przenika przez nią i jest absorbowane przez hemoglobinę (rozszerzone naczynia, rumień) lub melaninę (przebarwienia). Światło IPL pobudza komórki, wskutek czego skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki.

Przeczytaj również: IPL. Pozbądź się zbędnego owłosienia i ciesz się gładką skórą na dłużej.

9. Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu pod skórę dwutlenku węgla, który usprawnia metabolizm komórkowy. Odpowiednio dobrana dawka tlenu oraz substancji odżywczych poprawiają krążenie i stymulują proces odnowy komórkowej, dzięki czemu uzyskujemy efekt wygładzonej, ujędrnionej i pozbawionej niedoskonałości skóry. Karboksyterapia ma udowodnione działanie w wielu wskazaniach np. likwidacja cieni pod oczami, wypadanie włosów. Ponadto dwutlenek węgla podaje się w miejscach zmian takich jak blizny, rozstępy czy cellulit oraz w ginekologii estetycznej w określonych punktach w obrębie warg sromowych większych.

10. Lipotransfer

Lipotransfer to zabieg, który polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej, a następnie jej zaaplikowaniu w wybrane obszary ciała. Tłuszcz pobierany jest od pacjenta z obszarów, gdzie jest go wystarczająco dużo, czyli najczęściej z ud, brzucha, pośladków, bioder. Aplikuje się go natomiast w obszar, którym pacjentka lub pacjent chce dodać objętości lub skorygować kształt, np. na twarz, szyję, podbródek, okolice oczu, w określone obszary pośladków czy do biustu. Stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnej liposukcji.

Może Cię zainteresować: Lipotransfer na czym polega i dla kogo jest zalecany

 

Podsumowując rok 2016 nie można nie wspomnieć, że w konkursie Perły Dermatologii Estetycznej 2016 w kategorii „Najlepsze urządzenie do odbudowy i regeneracji skóry” pierwsze miejsce zdobyło urządzenie Plexr. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem PLEXR można zniwelować problem opadającej powieki, bez ingerencji chirurgicznej. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Plexr, czyli technologia ma znaczenie. 

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monia
Gość
Monia

Depilacja laserowa to prawdziwa rewelacja. Jestem po serii zabiegów i naprawdę jestem bardzo zadowolona – w końcu mam spokój z włosami. Żałuję tylko, że tak długo zwlekałam z zabiegiem, mogłam się już dawno ich pozbyć 😉

7 błędów, które popełniasz w pielęgnacji cery wrażliwej

Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca i trudna w pielęgnacji. Cera wrażliwa charakteryzuje się między innymi częstymi podrażnieniami i zaczerwieniem, wyraźną reakcją na wpływ czynników zewnętrznych, a także uczuciem napięcia, szorstkości i zaburzeniami rogowacenia. Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery wrażliwej? Jakie są najczęściej popełniane błędy przy jej pielęgnacji?

błędy popełniane podczas pielęgnacji skóry wrażliwej dermaestetic

Przede wszystkim, aby zdiagnozować jaką mamy skórę warto udać się do dermatologa lub kosmetologa. Specjalista poza diagnozą i podstawą pielęgnacji, poleci nam również preparaty lub zabiegi, które wspomogą kondycję cery.

Cera wrażliwa – rodzaje

Cera wrażliwa może być nabyta, a przyczynami bywa nieprawidłowa pielęgnacja, niehigieniczny tryb życia, przegrzanie lub/i suchość pomieszczeń, braku ruchu oraz nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV. Może być również uwarunkowana genetycznie, czyli alergiczna.

Wyróżnia się klika rodzajów skóry wrażliwej, z uwagi na fakt, że każdy typ cery może cechować się nadwrażliwością:

  • naczyniowa nadwrażliwa (najczęściej spotykana),
  • sucha nadwrażliwa (często spotykana),
  • tłusta nadwrażliwa (bardzo rzadko spotykaną).

Skóra wrażliwa jest najczęściej spotykana u osób, które cierpią na alergie takie jak: atopowe zapalenie skóry, pokrzywkę czy wyprysk kontaktowy.

Cera wrażliwa – charakterystyka

Cera wrażliwa objawia się m.in.: pieczeniem, łuszczeniem, zaczerwienieniem, mrowieniem, przesuszeniem, uczuciem ściągania, świądu, który występuje po umyciu wodą bądź stosowaniu niektórych kosmetyków. Cera wrażliwa charakteryzuje się cienką skórą, ze skłonnością do podrażnień i pękających naczynek, ponadto produkuje bardzo mało tłuszczu, co upośledza płaszcz ochronny. Cera wrażliwa może występować u osób w każdym wieku. Trzeba pamiętać, że negatywny wpływ na cerę wrażliwą mają także zanieczyszczenie kurzem i pyłem, nieprawidłowe odżywianie się oraz brak ruchu. Szkodliwy wpływ ma także ostre słońce i silny mróz.

Cera wrażliwa kosmetyki

Kosmetyki do pielęgnacji cery wrażliwej powinny być hypoalergiczne, delikatne, o działaniu łagodzącym i neutralnym dla skóry pH. Istotne jest również to, aby zawierały filtry UV, a najbardziej polecane są filtry naturalne. Czego zatem nie powinny posiadać preparaty, których używamy do pielęgnacji cery wrażliwej? Substancji takich jak: barwniki, konserwanty czy substancje zapachowe.

Jeżeli jest to możliwe, warto zadbać o to, aby wszystkie preparaty pochodziły z jednej linii pielęgnacyjnej, z uwagi na to, że zastosowanie różnych kosmetyków może powodować dodatkowe podrażnienia, a nawet uczulenia.

Powierzchnia ochronna cery wrażliwej może zostać uszkodzona zbyt silnymi środkami myjącymi, tonikami z alkoholem, twardą wodą, preparatami z zawartością kwasów owocowych, a także zbyt często wykonywanym peelingiem.

błędy popełniane podczas pielęgnacji cery wrażliwej dermaestetic

Cera wrażliwa – 7 błędów popełniany w jej pielęgnacji

  1. Demakijaż (Po pierwsze oczyszczaj!)

Demakijaż to podstawa pielęgnacji każdej cery, a w przypadku cery wrażliwej jest szczególnie istotny. Do mycia wrażliwej skóry twarzy zalecane są płyny micelarne, które są najdelikatniejszymi preparatami do demakijażu. Pamiętaj, że twarda woda może dodatkowo skórę podrażniać, lepiej zatem zrezygnować z usuwania makijażu kosmetykami, które wymagają jej zastosowania.

Przeczytaj również: Główne błędy popełniane przy pielęgnacji skóry twarzy 

  1. Nieodpowiednie kremy

Cera wrażliwa krem musi mieć dobrze dobrany, a przede wszystkim sprawdź czy w jego składzie nie znajdują się substancje, które mogą jej szkodzić. Najlepiej sprawdzą się w przypadku cery wrażliwej specjalnie opracowane dermokosmetyki.

  1. Brak filtrów UV

Cera wrażliwa musi być chroniona nie tylko w pełnym słońcu, ale także gdy za oknem jest pochmurno. Krem z filtrem zablokuje dostęp promieniowania UV, a także ochroni przed wolnymi rodnikami i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Najlepiej, aby był to filtr minimum SP15.

  1. Nieodpowiednie lub zbyt częste peelingi

Peeling enzymatyczny to najlepsza propozycja, jeśli chodzi o domowe złuszczanie naskórka. Taki peeling najlepiej zrobić raz na tydzień, a następnie zaaplikować maseczkę łagodzącą i nawilżającą. Nie należy przy cerze wrażliwej stosować peelingów ziarnistych, których mniejszej lub większe drobinki dodatkową ją podrażnią.

Kiedy cera jest bardzo podrażniona, zaleca się zabieg złuszczający z zastosowaniem kwasu migdałowego, z którego można skorzystać w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej.

  1. Zbyt częsta zmiana kosmetyków

Cera wrażliwa nie lubi aplikowania zbyt wielu kosmetyków i ich częstych zmian. Dodatkowo jak już pisałyśmy, stosowanie preparatów z różnych linii może spowodować dodatkowe podrażnienia.

  1. Pocieranie skóry twarzy

Intensywne pocieranie cery wrażliwej może dodatkowo ją podrażnić z uwagi na to, że mechaniczne tarcie usuwa z niej cienką warstewkę ochronnych lipidów. Po kąpieli najlepiej delikatnie osuszyć twarz miękkim ręcznikiem. Tonik do cery wrażliwej najlepiej zaaplikować bardzo delikatnie przecierając twarz wacikiem. W przypadku nakładania kremu na dzień lub na noc (http://dermaestetic.pl/uroda/roznica-miedzy-kremem-dzien-a-kremem-noc/) najlepiej wklepać go opuszkami palców.

  1. Zadbaj o czystość akcesoriów do makijażu

Równie ważne jak demakijaż, jest dbanie o czystość akcesoriów służących do nakładania makijażu. Drobinki podkładu, pudru czy różu zbierają się w pędzelkach i gąbeczkach. Niezbędne jest zatem czyszczenie ich co kilka dni. Można to zrobić za pomocą wody i mydła lub specjalnych preparatów do czyszczenia i dezynfekowania akcesoriów do makijażu

 

Może zainteresuje Cię również artykuł: Jak rozpoznać czy skóra jest sucha, czy odwodniona? 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana