Zapomnij o problemach cery naczyniowej

Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny, chociaż najbardziej dokuczliwe dla naszej świadomości są właśnie te komplikacje, których nie możemy ukryć bądź zatuszować. Skóranaczynkowa to skóra problematyczna, która wymaga wyjątkowej delikatności oraz precyzji pielęgnacyjnej. W czasie zimy i w okresie niskich temperatur jesteśmy szczególnie narażeni na pojawiające się na twarzy rumień czy popękane naczynka.

skuteczne zabiegi na naczynka na twarzy

Problemy z cerą naczynkową są unisexi, czyli w równym stopniu dotykają kobiety co mężczyzn, szczególnie o jasnych włosach i bardzo jasnej cerze, czyli o tzw. skandynawskim lub słowiańskim typie urody. Popękane naczynka, „pajączki” czy zaczerwienienia podskórne przypominające plamy – czyli rumień występują najczęściej na twarzy, w miejscach szczególnie delikatnych – w okolicach nosa, policzków, na brodzie. Dolegliwość ta może uwydatnić się w każdym wieku, jednak nasila się po trzydziestym roku życia, gdy pogorszeniu ulega krążenie i zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność tkanek. Przy tego typu cerze, naczynka są mało elastyczne. Rozszerzają się szczególnie pod wpływem silnego wiatru, promieni słonecznych czy niskich temperatur.

Warunki pogodowe

Wrogiem cery naczyniowej jest zmiana temperatury. Rumień uwydatnia się zarówno podczas niskich, minusowych temperatur, ale także podczas upałów. Osoby z taką cerą powinny unikać przebywania na słońcu czy korzystania z solarium. Używanie kremów z filtrami UVA to podstawa pielęgnacji. Najgorzej wpływają na skórę nagłe zmiany temperatur, dlatego też zimą nie zaleca się po powrocie z dworu wchodzenia do nagrzanych pomieszczeń czy ogrzewanie się bezpośrednio po przyjściu przy źródłach ciepła jak kaloryfer, piec czy kominek. W lato natomiast wychodząc z klimatyzowanego pomieszczenia warto poczekać chwilę w przedsionku by stopniowo przyzwyczaić naczynka do zmiany warunków.

Codzienna pielęgnacja

Skóra naczyniowa wymaga wyjątkowo delikatnej i przemyślanej pielęgnacji. Zbyt intensywnie działające preparaty lub zabiegi mogą dodatkowo podrażnić skórę. Osoby o takiej cerze powinny zrezygnować z kosmetyków zawierających alkohol, olejek eukaliptusowy, miętę czy mentol, które powodują przesuszenie naskórka. Gruboziarniste i drobnoziarniste peelingi podnoszą z kolei ciśnienie krwi. Przez to naczynka ulegają rozciągnięciu i prowadzą do uwidocznienia się rumienia oraz zdarcia wierzchniej warstwy naskórka, który dodatkowo chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Podobnie sprawa wygląda z wszelkimi kosmetykami silnie ściągającymi skórę. Do jej oczyszczania poleca się także używanie wody micelarnej, która nie wymaga spłukiwania oraz peelingu enzymatycznego, który jest dla tej skóry delikatny. Podczas codziennej pielęgnacji warto zatem używać produktów specjalistycznych – do cery wrażliwej, atopowej lub naczyniowej, najlepiej bezzapachowych, które zawierają w składzie składniki obkurczające naczynka i takie, które wzmacniają naczynia włosowate. Trzeba jednak pamiętać, że borykając się z tym problemem nie wystarczy używanie odpowiednich kosmetyków. Działają one profilaktycznie ale nie leczniczo. Naczynka możemy zaś wzmocnić od wewnątrz – poprzez dietę a także specjalistyczne zabiegi wykorzystujące najnowocześniejsze technologie laserowe takie jak laser MediostarNext.

Zabiegi i zamykanie naczynek

Naczynko, które pękło rzadko kiedy samoczynnie się wchłania nie pozostawiając wyraźnych śladów. Przy dużej powierzchni lub widocznych poszczególnych pękniętych naczynkach wskazane jest zamknięcie naczynek za pomocą lasera . Nie ma nic lepszego niż technologiczna precyzja. Zabiegi przy użyciu lasera zaleca się wykonać wczesną wiosną lub jesienią, w czasie umiarkowanych temperatur, by nie podrażnić delikatniejszej po zabiegu skóry. Wyspecjalizowane w zabiegach waskularnych lasery spowodują natychmiastowe zamknięcieposzczególnych naczynek lub usunięcie widocznego rumienia. Odpowiednie dobrane promienie lasera trafiają bezpośrednio w naczynko, zamykając je. Unikajmy paralaserów – urządzeń IPL są czasochłonne, wymagają wielu wizyt i nie gwarantują widocznych efektów takich jak zabiegi na laserach diodowych. W chwili obecnej jednym z najbardziej popularnych urządzeń laserowych do usuwania zmian naczyniowych jest laser MediostarNext. Urządzenie to jako jedyne na rynku operuje dwoma długościami fali 810nm z powinowactwem do melaniny oraz 940 nm z powinowactwem do oxyhemoglobiny. Ta unikalna kombinacja dwóch długości fali pozwala na bezpieczne i przede wszystkim efektowne przeprowadzenie całego spectrum zabiegów bazujących na koagulacji krwi. Mieszana długość fali w .zabiegach „sprayowania” pozwoli usunąć dotkliwy problem rumienia (zabiegi bardzo skuteczne u pacjentów ze skłonnością do zaczerwienienia w okolicy policzków np. w czasie zmiany pomieszczeń ciepło/zimno) w niespełna sesji 3 zabiegów i odstępów ok. 3 tygodni. Z kolei głowica bazująca na 940 nm nadaje się idealnie do leczenia wszelkich zmian naczyniowych z tzw. stężeniem hemoglobinowym, gdzie leczenie wymaga precyzji. Specjalnie skonstruowane ogniskowanie w głowicy pozwoli nam na bardzo dokładne operowanie wiązką laserową w indykacjach takich jak pajączki, teleangiektazje, naczyniaki, hemangiomy czy rubinki (bardzo dobre efekty usuwania zmian naczyniowych w obrębie ud i okolicy podkolanowej). Kolejnym aspektem, który przemawia za technologią laserową jest ich zmniejszona bolesność. Laser MedistarNext dzięki wyjątkowemu chłodzeniu głowicy za pomocą ogniwa Peltier’a nie tylko uwodzi nas skutecznością, ale również odczuwalnym komfortem w trakcie przeprowadzenia zabiegu. Wybór urządzenia i sposobu leczenia tego schorzenia zależy od stanu naczynek i rozległości rumienia.

 

www.novagroup.pl ; www.mediostarnext.info.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Scarlet RF – fenomen, o którym mówi się coraz więcej

Scarlet RF to pierwsze na świecie opatentowane urządzenie łączące radiofrekwencję z terapią mikroigłową. To rewolucyjne połączenie jest gwarancją skutecznego odmłodzenia, bez efektów ubocznych i bez okresu rekonwalescencji.

jak odmłodzić twarz 

Działanie Scarlet RF

O Scarlet RF mówi się coraz więcej, a to zapewne ze względu na spektakularne efekty, jakie są możliwe do osiągnięcia z wykorzystaniem tego urządzenia. Zmarszczki mimiczne, rozszerzone pory czy blizny potrądzikowe przestaną być utrapieniem, jeśli zdecydujesz się na terapię Scarlet RF.

Scarlet RF System swoje rewolucyjne działanie opiera na radiofrekwencji i mikronakłuwaniu. Każdy z tych elementów odpowiada za osiągnięcie innych rezultatów, dlatego zamknięcie ich w jednym urządzeniu daje finalnie tak niewiarygodne efekty.

Radiofrekwencja to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, które powodują ogrzanie skóry właściwej. Za sprawą mikroigieł, impuls fal radiowych generowany jest bezpośrednio do obszaru zabiegowego w kontrolowany sposób, w odróżnieniu od nieinwazyjnych urządzeń RF. Urządzenie wykorzystywane jest w obszarze całej twarzy: czoła, policzków, wokół oczu i linii żuchwy.

Temperatura jest dobrana w taki sposób, aby uruchomiła właściwe procesy, ale jednocześnie nie uszkodziła tkanek. Energia urządzenia stymuluje skórę do produkcji kolagenu, co z kolei przekłada się na zwiększenie jędrności i elastyczności skóry. Efekt jak po zabiegu liftingującym!

Scarlet-Rf-odmładzanie

Z kolei mikronakłuwanie w Scarlet RF polega na wykorzystaniu 25 mikroelektrod w postaci mikroigieł, które uszkadzając w sposób mechaniczny skórę, pobudzają ją do rozpoczęcia procesów naprawczych. Mikroigły wkłuwane są na głębokość od 0,5 do 3,5 mm i następnie podgrzewane na całej długości.

Jednoczesne oddziaływanie na naskórek i głębokie warstwy skóry zapewnia uzyskanie spektakularnych rezultatów i maksymalne zmniejszenie okresu rekonwalescencji. Dzięki tak innowacyjnej technologii procedura jest niezwykle bezpieczna – urządzenie zapewnia kontrolę głębokości z dokładnością do 0,1 mm.

Kiedy warto poddać się zabiegowi?

Jeśli Twoim celem jest redukcja zmarszczek mimicznych, przebarwień czy uniesienie opadającej powieki, to Scarlet RF będzie odpowiednim zabiegiem. Twoja twarz utraciła kształt typu V? Urządzenie poprzez zwiększenie elastyczności skóry przywróci dawną młodość. To wszystko bez bólu, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii Shock Free Needles, która gwarantuje kontrolę bezbolesnego wprowadzania mikroigieł. Rumień i obrzęk utrzymują się do 3 godzin, tak więc po zabiegu możesz od razu wrócić do codziennych obowiązków i cieszyć się uzyskanymi efektami.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Różnica między kwasem hialuronowym a toksyną botulinową

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa to dwie najbardziej rozpoznawalne substancje pozwalające na skuteczne odmłodzenie wyglądu. Jakie są różnice między nimi? Zabiegi z użyciem której substancji będą bardziej efektywne?

Botoks czy kwas hialuronowy co wybrać

W dzisiejszych czasach nie ma mowy o zaniedbanym wyglądzie. Na każdym kroku jesteśmy zarzucani wizerunkami nieskazitelnie pięknych kobiet o gładkiej skórze i promienistej cerze. W głowie świta jedynie myśl: „jak one to robią?”. Czasami jest to zasługa niczego innego jak genów i odpowiedniej pielęgnacji, jednak dużo częściej za taki stan rzeczy odpowiedzialni są „pomocnicy”, w roli których występują kwas hialuronowy i toksyna botulinowa, większości znana jako botoks.

Te dwie popularne substancje, tak chętnie wykorzystywane na co dzień w gabinetach medycyny estetycznej, są zbawienne dla skóry pokrytej zmarszczkami i bruzdami, wymagającej rewitalizacji i odświeżenia. Jeśli już podjęłyśmy decyzję o poddaniu się zabiegowi odmładzającemu, pozostaje tylko wybór odpowiedniego preparatu.

Kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa? Jakie są między nimi różnice?

Różnice są znaczące i dotyczą nie tylko konsystencji oraz mechanizmu działania, ale także samych rezultatów, które otrzymujemy w ramach zabiegu z ich użyciem.

Wielu zapomina, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie. Substancja wchodzi w skład tkanki łącznej i odpowiedzialna jest za jej sprężystość. Niestety, z wiekiem jest jej coraz mniej, czego konsekwencją jest pokryta zmarszczkami skóra. Z kolei toksyna botulinowa jest wytwarzana przez bakterie, które potocznie zwane są jadem kiełbasianym.

Najważniejszą różnicą między nimi jest sposób działania, a co za tym idzie efekty, jakie możemy uzyskać z ich wykorzystaniem.

Kwas hialuronowy podawany podczas zabiegu ma za zadanie wypełnić zagłębienia i bruzdy skórne (najczęściej bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i między brwiami), przez co zmniejszyć ich widoczność i wyraźnie odmłodzić twarz. Dodatkowo wykorzystywany jest do modelowania twarzy i sylwetki. Substancja ta sprawdza się najlepiej w przypadku utrwalonych zmarszczek, niezależnych od mimiki twarzy.

Inaczej jest w przypadku toksyny botulinowej, która nie pełni roli wypełniacza, a substancji „wygłądzającej” i jest z powodzeniem wykorzystywana przy redukcji zmarszczek mimicznych. Jej działanie opiera się na hamowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, w wyniku czego mięśnie mimiczne twarzy, odpowiedzialne za powstawanie tego rodzaju zmarszczek, są blokowane. Preparat zawierający toksynę botulinową pozwoli na redukcję zmarszczek występujących głównie w górnej części twarzy – na czole, wokół oczu czy ust.

W przypadku bardzo głębokich i utrwalonych zmarszczek toksyna botulinowa może okazać się niewystarczająca. Niezbędna okazuje się skojarzona terapia kwasem hialuronowym oraz toksyną botulinową, która polega na ostrzyknięciu określonej grupy mięśni najpierw toksyną botulinową, a po około 2 tygodniach kwasem hialuronowym. Takie rozwiązanie zapewnia skuteczną redukcję mocno utrwalonych zagłębień.

Oprócz wygładzania, toksyna botulinowa sprawdza się przy leczeniu nadpotliwości. Obszary zabiegowe to skóra pach, dłoni i stóp, czyli miejsca najbardziej problematyczne. Wstrzyknięta w skórę substancja blokuje impulsy nerwowe pobudzające gruczoły potowe do pracy, co z kolei zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Należy również pamiętać o przeciwskazaniach, jakie wiążą się z tymi dwoma preparatami. W związku z tym, iż toksyna botulinowa nie występuje naturalnie w naszym organizmie, lista przeciwskazań jest zdecydowanie dłuższa. Zaburzenia układu sercowego, naczyniowego i nerwowego oraz choroby płytki nerwowo-mięśniowej to tylko niektóre ze schorzeń, które będą nas dyskwalifikować do zabiegu.

Pamiętaj, że decyzja o wyborze preparatu powinna zostać podjęta przez specjalistę, na podstawie konsultacji, dokładnej oceny kondycji skóry oraz oczekiwanych efektów.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana